Lenovo Legion Go: a legsokoldalúbb kézikonzol

A Lenovo igen ütős eszközzel lépett színre, kérdés, nem akart-e sokat a szarka...

Hardver, teljesítmény

A 2023-as kézikonzol-boom az AMD egyik célprocesszorára, a '23-as év januárjában bemutatott Ryzen Z1 APU-ra épül. Ez kétféle kiszerelésben (Z1 és Z1 Extreme) került a piacra, a nagyobbik változatnál nyolc darab Zen 4 CPU mag és 12 számolóegységet tartalmazó RDNA3-as GPU formájában. A Ryzen Z1 családról a ROG Ally tesztjében már részletesen írtunk. A lényeg az, hogy hardver tekintetében itt lényegesen kisebb a változatosság, mint például a gamer notebookoknál, ahol többféle CPU és GPU áll a gyártó rendelkezésére, ezért aztán a Lenovo is igazából ugyanazt adja, mint az ASUS – egy nagyobb kijelző mögé szerelve.

Az alap tehát itt is a Ryzen Z1 Extreme 16 GB RAM és 512 GB-os (Western Digital) SSD társaságában. Ez utóbbi a játékok méretét figyelembe véve nem igazán bőséges, de szerencsére a felhasználó által is cserélhető, csak az a lényeg, hogy M.2-2230 szabványnak megfelelő tárolót válasszunk – például a már tesztelt Silicon Power UD90-et. Mint felhívtátok rá a figyelmet, a Legion Go pont M.2 2242 szabványú SSD-t használt, tehát az SP UD90 nem lesz jó, de például a Corsair MP600 Micro igen. A bővítéshez le kell bontani viszont a Legion Go hátoldalát, majd lecsatlakoztatni a (matricákkal is rögzített) akkumulátorkábelt.

Specifikációk
Termék megnevezése Lenovo Legion Go
Processzor AMD Z1 Extreme 8 mag, 16 szál, 9-30 watt TDP, 3,3-5,1 GHz
Memória 16 GB (Samsung) LPDDR5-7500
Kijelző 8,8"-es, 2560x1600 pixeles IPS érintőpanel 144 Hz-es frissítéssel, FreeSync Premium, 500 nit, Gorilla Glass
Grafika AMD Radeon 780M (12 CU)
Adattároló 512 GB-os WDC SSD, PCIe 4.0 x4
Optikai meghajtó nincs
Kommunikáció - AMD/Mediatek RZ616 Wi-Fi 6E
- Bluetooth 5.2
Interfészek - 2 db Type-C: USB 4 (DisplayPort, USB-PD 3.0)
- 1 db kombinált 3,5 mm-es hangcsatlakozó
Extrák Beépített, levehető kontrollerek, 10 ujjas érintőképernyő, microSD foglalat, bekapcsológombban ujjlenyomat-érzékelő, tapipad, jobb oldali kontroller egérként is működik, kemény hordtáska töltőnyílással
Akkumulátor 49,2 Wh
Méret 298 x 131 x 41 mm
Tömeg 854 gramm
Operációs rendszer Windows 11 Home
Gyártó honlapja www.lenovo.hu
Termék honlapja Legion Go
Fogyasztói ár 360 000 forint
Garancia 3 év

Teljesítmény

Méréssorozatunk első lépéseként a beépített SSD sebességét ellenőriztük a CrystalDiskmark segítségével:


[+]

A kapott eredmény teljesen rendben van, mert ugyan a notebookok között találunk ennél gyorsabbakat is, de a Legion Go háttértárának sebessége így is bőven elég lesz az operációs rendszer, a segédprogramok és a játékok betöltésére.

Ami a szoftveres környezetet illeti, a Lenovo a Windows 11-et igyekezett egy külön felület mögé rejteni, mely a gépre telepített játékplatformokat (például Steam, Epic stb.) összefogva egy, a kontrollerekkel és érintőképernyővel is jól kezelhető felhasználói felületet kínál a játékok elindítására és a konzolunk alapbeállításainak módosítására. Utóbbiak között többféle teljesítményprofil is található, melyek közül az alapértelmezett és a teljesítménycentrikus nevűt egyaránt kipróbáltuk tesztünk során.

[+]

Az általános sebességet nézve (mert hát a konzol nemcsak játékra alkalmas, teljes értékű Windowsával és egy dokkolóval akár asztali PC-ként is használható) a Legion Go nagyon közel van a ROG Ally-hoz, legalábbis a teljesítménycentrikus profilokat figyelve mindenképpen. Az alapbeállításnál kicsit nagyobb az eltérés (a Legion Go javára), ami betudható annak, hogy a Lenovo ilyenkor is jobban szabadjára engedi a CPU-t, bár – mint hamarosan látni fogjuk – túl sokat nem is hagyja száguldani.

A 3DMark, illetve a játékok alatt kapott számok megszokott, gamer notebookoknál is alkalmazott beállításainkkal, 720p-s felbontással és OCAT-tal mérve a következőképpen alakultak:

Mint látható, a Legion Go is alapvetően a 720p/800p-s játékra készült, és még ebben az esetben is érdemes kicsit levenni a minőségi beállításokból, kikapcsolni a sugárkövetést, esetleg kisebb részletességű textúrákat választani. Így már a legtöbb programban biztosítható a folyamatos játékot lehetővé tévő sebesség, különösen a Performance profillal, mely viszonylag látványos gyorsulást produkált – természetesen érezhetően nagyobb zajszint és fogyasztás mellett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények