Bevitel, üzemidő, értékelés
A Legion Go beviteli eszközeit az első oldalon már bemutattuk; használat közben nekünk tetszett, ahogy a Lenovo a kontrollereket kitalálta, a gombok jó helyre kerültek, súlyozásuk, keménységük, reszponzivitásuk mind megfelelő. Ugyanakkor elég sok rajta a gomb, ami egyrészt jó (nagyon sok funkciót ki lehet pakolni rájuk), másrészt rossz (amíg nem szokjuk meg őket, könnyű mellényúlni), ez inkább az általunk preferált játéktól függ, hogy merre billen a mérleg nyelve.
A kontrollerekkel a játékok és a Lenovo felülete is jól irányítható, a Windows azonban nem, ott inkább szenvedés az élet – ilyenkor jön jól az, hogy a jobb oldali vezérlőből egeret készíthetünk. Bár a hagyományos egerekhez szokott kéz először itt is furcsán érzi majd magát, de legalább az operációs rendszer kezelése nem ütközik akadályba. Egyébként a két Type-C bemenet és a Bluetooth adapter segítségével hagyományos klaviatúra és egér is a konzolra köthető arra az esetre, ha otthon egyszerűen csak netezni, chatelni, filmet nézni szeretnénk a Legion Góval.
Üzemidő
Ha egész napos játékra számítunk, akkor csalódni fogunk: hiába a ROG Ally-hoz képest nagyobb kapacitású akkumulátor, a hardver fogyasztását figyelembe véve a 49,2 Wh energia még mindig viszonylag kevés. Általános tapasztalatunk az, hogy a beállításokra odafigyelve körülbelül 2 óra játékra számíthatunk, ennél többre csak tényleg alacsony teljesítményigényű programokkal képes a Legion Go. Ha például filmet néznénk utazás közben, akkor nagyjából négy és fél órát tudunk majd mozizni a konzolon – ez jóval kevesebb annál, mint amit a jól hordozható notebookoknál megszoktunk.
Értékelés
A Legion Gón érződik, hogy a Lenovo nagyon igyekezett a legjobb kézikonzolt elkészíteni. A hardverből tényleg kihoztak mindent, amit lehet, és a magas árat pedig azzal tették vállalhatóbbá, hogy a készülékből nem céleszközt, hanem egy univerzálisan használható hordozható számítógépet faragtak. Ezzel azonban azt érték el, hogy konzoljuk egyszerre próbál versenyezni az olcsóbb vetélytársakkal (Steam Deck OLED, ROG Ally stb.) és a notebookokkal.
Minőségi, kemény hordtáska is jár a Legion Góhoz [+]
Aki biztos abban, hogy egy dedikált kézikonzolt keres, annak ez a gép „túl sok” lesz: nagy, drága, és nem nyújt szignifikánsan jobb játékélményt, mint a ROG Ally. A Steam Deck OLED-nél érezhetően gyorsabb, de a teljes csomag mégsem annyira alkot egy egységet (ez nem a Lenovo hibája, a kontrollerekkel hadilábon álló Windows, bármennyire is megpróbálták elrejteni, azért ott lopakodik a háttérben). Ha viszont nem egy sokadik eszközt szeretnénk, hanem egy olyan játékgépet, mellyel utazás közben szórakozni fogunk, otthon pedig a nagyobb kijelzőre kötve játékra és általános célokra is használnánk, akkor a Legion Go egy egész elfogadható ajánlattá válik.
Lenovo Legion Go konzol
Wombath
A Lenovo Legion Go konzolt a Lenovo hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.