Kingston KC3000 2 TB SSD: méltán viseli a jól csengő családnevet?

A Kingston SSD-ivel a tesztek után legtöbbször elégedettek vagyunk, így a legújabb, PCIe 4.0-s modelltől is sokat vártunk.

PCMark 10

A szintetikus tesztek alapján nem tűnik túl meggyőzőnek (a gyári sebességadatokhoz képest) a KC3000 teljesítménye, ami azért is nyugtalanító, mert ezt sem a KC2000, sem a KC2500 esetében nem tapasztaltuk. Persze annyira azért nem drámai a helyzet, hiszen még így is egy, az említett meghajtóknál gyorsabb tárolóról van szó, ráadásul ezekkel a számokkal a felhasználó egyébként sem fog találkozni, így nagyobb hangsúlyt fektetnénk a következő, PC Mark 10 programban kapott eredményekre. A szoftver 23, való életben is előforduló felhasználási módot képes szimulálni, a tesztek végén kapott értékeket pedig szokásunkhoz híven grafikonokon hasonlítjuk össze a korábban tesztelt meghajtókéval. A 23 lehetőség közül a kis és közepes fájlokkal történő munkavégzés, a bootolás és a Battlefield V, valamint Adobe Photoshop szoftverek futtatása során kapott eredmények átlagát emeltük ki.

Legutóbbi SSD tesztünkben viszonylag jól szerepelt a szintén PCIe 4.0 csatolós ADATA Legend 840, illetve emlegettük még a Corsair MP600 Prót is – na ezeket mindhárom feladatban lepipálta a Kingston újdonsága. Fontos megjegyezni, hogy azért az összehasonlítás nem teljesen fair, hiszen tesztalanyunk 2 TB-os, szemben a nagyrészt 1 TB-os mezőnnyel, a gyártó által megadott sebességadatok alapján viszont olyan nagy különbség nincs az 1 és 2 TB-os modellek között, mint például az 1 TB-os és az 512 GB-os változat között, így nem érezzük nagyon túlzónak, ha kicsit fényezzük a KC3000-et, amit a sebességértékek és a listákon elfoglalt helye is indokol.

A Storage Full méréssorozat másik két, általunk kiemelt szempontját, a sávszélességet és az átlagos elérési időt tekintve szintén új győztest hirdethetünk, ugyanis cikkünk főszereplője mindkét területen gyorsabbnak bizonyult, mint a már előbb említett Legend 840.

A PCM10 másik fontos, adattárolókra vonatkozó tesztje a Drive Performance Consistency méréssorozat, mely hosszú távon (nagyjából egy egész napon át) terheli a meghajtót, így vizsgálva annak sebességváltozásait tartós használat alatt. A teszt működését egy korábbi cikkünkben már részleteztük, és ahogy mindig, most is a Photoshop-használatot, illetve a kis és közepes fájlokkal való munkavégzést, valamint azok írásának folyamatát emeltük ki. Összehasonlítási alapként a két, már említett SSD-t tettük be, melyeket a szintén PCIe 4.0 csatolós Patriot Viper VP4100 modellel egészítettünk ki.

Úgy tűnik, hogy a KC3000 főleg a nagyobb fájlokat szereti, hiszen a méretesebb állományokkal dolgozó Photoshop-tesztben átlagban magasabb sebességgel dolgozott, mint a másik három tároló, egyedül a Legend 840 tudta tartósabban maga mögé utasítani, de a teszt egészéhez képest ez sem tartott sokáig. A kisebb fájlok írása, illetve a velük való munkavégzés szempontjából már egy fokkal rosszabb teljesítménygörbét láthatunk, de a többiekhez képest még ezeknél a feladatoknál sem kell szégyenkeznie az új Kingstonnak, a teljes folyamatot nézve több ponton is a leggyorsabb SSD-vel van dolgunk az általunk tesztelt modellek között.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés