Hirdetés

Kingston KC3000 2 TB SSD: méltán viseli a jól csengő családnevet?

A Kingston SSD-ivel a tesztek után legtöbbször elégedettek vagyunk, így a legújabb, PCIe 4.0-s modelltől is sokat vártunk.

Másolás, értékelés

Másolás

A teszt végére most is a DiskBench nevű szoftvert hagytuk, mely úgy képes egy adott mappa vagy fájl másolására, hogy a művelet végén egyértelműen kiírja a feladat elvégzéséhez szükséges időt. Mi a tesztalany és egy külön erre a célra létrehozott RAM disk között másoltunk egy 18,4 GB méretű, 8888 darab apró állományt tartalmazó mappát, illetve egy 26,2 GB-os Acronis lemezképet, az eredményeket pedig az alábbi táblázatban, a már ismert modellekkel összevetve prezentáljuk.

Kingston KC3000 2 TB Corsair MP600 Pro 1 TB ADATA Legend 840 1 TB Patriot Viper VP4100 1 TB
Kis fájlok, SSD -> RAM disk 14,5 s 10,7 s 10,3 s 14,7 s
Kis fájlok, RAM disk -> SSD 14,2 s 9,6 s 10,1 s 12,6 s
Acronis lemezkép, SSD -> RAM disk 8,4 s 9,3 s 9,1 s 13,3 s
Acronis lemezkép, RAM disk -> SSD 8,0 s 8,1 s 9,4 s 11,4 s

Hasonló képet kapunk a már megszokott négyesről, mint korábban: a KC3000 a kis fájlok mozgatása során nem jeleskedik túlzottan, mondhatjuk úgy is, hogy a sor végén kullog, egyetlen nagy fájl olvasása és írása során viszont ismét az élen találja magát.

Hirdetés

Értékelés

A Kingston KC szériájának legújabb tagja nem hoz szégyent a sorozatra, a PCIe 4.0 bevetésével is sikerült olyan terméket letenni az asztalra, ami nem csak felveszi a versenyt a konkurenciával, de néha még le is körözi őket. A specifikációs táblázat olvasása közben persze éreztük, hogy erős túlzás, amit a gyártó állít a sebességekkel kapcsolatban és a legtöbb szintetikus benchmarkban jó, ha csak megközelíteni tudtuk a közölt számokat. A valós felhasználás szimulálása során viszont egyértelműen egy élmezőnybeli megoldást láttunk a KC3000-ben, ez pedig különösen akkor igaz, ha nagyméretű fájlokkal dolgozunk, így tesztalanyunk különösen a kreatív tartalomgyártók számára lehet jó választás.


[+]

De csak akkor, ha elég mély a zsebünk, ugyanis alaposan bele kell majd túrnunk. A két kisebb modell a PCIe 4.0 csatolós mezőnyben 40 és 60 000 forintos vételárával még viszonylag átlagosnak mondható azért a teljesítményért cserébe, amire a lemez a gyakorlatban képes, a 2 és 4 TB kapacitású változatnál viszont már jelentős számú konkurenst találunk olcsóbban is – persze amennyiben főleg a tárhely a fontos. Nehezen tudjuk elhelyezni a KC3000-et a piacon, hiszen leginkább 1 TB-os SSD-kkel szoktunk találkozni, az alapján pedig nem előlegezhetjük meg, hogy a kisebb vagy nagyobb változat is hasonló képességekkel rendelkezik, amit tesztalanyunknál tapasztaltunk, a konkrét modellel viszont elégedettek voltunk (a fenti kitételek megfogalmazása mellett), és véleményünk szerint a leendő vásárlók sem fognak benne csalódni.


Kingston KC3000 2 TB SSD

SidCorky

A Kingston KC3000 2 TB SSD-t a Kingston bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények