Hirdetés

Játékhoz való PC

Hardveres újdonságok mellett játékos konfigurációk összeállításához adunk tanácsot.

Újdonságok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Úgy tűnik, kezd némileg rendbe jönni a hazai gazdasági helyzet. Az elmúlt héthez képest általánosan 5%-os árcsökkentést tapasztaltunk a hardverpiacon, az amerikai dollár középárfolyama 200 forint környékén, az euróé 260 forinton látszik stabilizálódni. Nem éppen a legjobb számok ezek, de voltak már jó 10%-kal rosszabbak is az elmúlt hetekben. Talán mégiscsak lesz idén hardveres karácsony? Ebben bízva ma játékos konfigurációk összeállításába fogtunk, de előbb pár újdonságot mutatunk be.

Két fura alaplappal kezdjük, melyek a microATX kategória két végpontját képviselik. Az első a meglehetősen olcsó, processzorral együtt is csak 17 500 forintos Asus I220GC. Persze nem a tajvani gyártó kergült meg és adja ingyen a Core 2 Duókat, hanem egy sokkal egyszerűbb CPU-t forrasztottak az Intel 945GC északi és ICH7 déli híd mellé. Az 1,20 GHz-es egymagos Celeron 220-ról van szó, melyet az Asus Nova PX24 kisgépében nemrég próbáltunk ki. Az olcsó rendszerhez 2 foglalatban lehet legfeljebb 4 GB memóriát párosítani, további bővítőket pedig egy PCI Express x1 és két hagyományos PCI aljzatba tehetünk. Merevlemezből legfeljebb négy SATA-t és két IDE-t használhatunk, a hálózati vezérlő 10/100 Mbps-os Ethernet, a hangért pedig hatcsatornás Realtek ALC662 kodek felel. Az integrált VGA-nak csak analóg D-Sub kimenet jutott, de az apróság így is bőven elegendő irodai használatra.

Processzor nélkül is több mint kétszer ennyibe, egészen pontosan 41 000 forintba kerül a Gigabyte microATX-es újdonsága, az E7AUM-DS2H, mely szintén Intel processzorokat fogad. Az LGA775 aljzathoz az NVIDIA legújabb chipkészlete kapcsolódik, melynek fő extrája a GeForce 9400 grafikus mag. Teljesítménye ugyan a frissebb játékokhoz édeskevés, de elboldogul a HD videókkal és támogatja a Hybrid SLI technológiát. Ennek keretein belül az alaplapra integrált VGA besegíthet a megfelelő diszkrét GeForce munkájába. Nagyon komoly a kicsike további felszerelése is. A képet analóg D-Sub és digitális DVI vagy HDMI csatlakozón keresztül küldi a monitor felé, kezel hat SATA foglalatot, melyek közül egyet a hátlapra vezettek ki, hálózati vezérlője gigabites, Realtek ALC889A hangkodekje nyolccsatornás, és a FireWire aljzatok sem hiányoznak róla.

Az utóbbi időben egyre egyhangúbbá válik a DVD-írók piaca. Manapság már a legtöbb gyártó terméke képes nagyszerű minőségben írni és olvasni a lemezeket, és több konkurens is összeolvadt. A neves Plextor sem lát már annyi fantáziát ebben a területben, ezért nyitottak más irányba is, például az egyre népszerűbb médialejátszók felé. A nem éppen fantáziadús PX-MPE nevű termékek külsőre leginkább 3,5”-os merevlemezháznak tűnnek. Belsejükben videolejátszó elektronika van, mely 576p felbontásig boldogul az állóképpel, amit 720p vagy 1080i felbontásig tud felméretezni és HDMI, komponens, kompozit vagy SCART csatlakozóján továbbküldeni. Az állóképet 5120x3840 pixelig (majdnem 20 megapixel) jeleníti meg és lejátssza az MP3 zeneállományokat is 320 kbps-os bitrátáig. A 196x122x61 mm-es dobozkában 640 GB-os vagy 1000 GB-os 3,5”-os merevlemez lakik, amit USB csatlakozón keresztül tölthetünk fel. A PX-MPE vételára merevlemeztől függően 46 000 Ft, illetve 57 000 Ft.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt