Játékhoz való konfigok

Újdonságok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Mielőtt belekezdenénk a sokakat érdeklő játékos számítógépek boncolgatásába, először mutatunk pár új vasat, ami legalább olyan izgalmas. Pár hete megérkeztek az első Core i7 fecskék, most itt a következő eresztés. Az eddigi 2,66 GHz-es Core i7 920 mellé megjött a 2,93 GHz-es 940-es és a csúcsmodell, a 3,20 GHz-es 965 EE. Aki nem ül, az legalább kapaszkodjon meg, jönnek az árak. Két héttel ezelőtti startjához képest a 920-as most 6000 forinttal olcsóbb, tehát 76 500 forintba kerül. A csupán 266 MHz-cel gyorsabb 940-es majdnem kétszer ennyibe, 149 000 forintba kerül. A további 266 MHz-es gyorsulásnak és a tuningzár oldásának, amivel a 965 EE többet tud, már 265 000 forint az ára – hajmeresztő.

Szerencsére alaplapos vonalon jobb a helyzet. Nemzeti valutánk erősödésével a 75-95 000 forintos csodák ára nagyjából 5000 forinttal mérséklődött. Még jobb, hogy megérkezett a hazai piacra két megfizethetőbb árú X58 chipkészletes termék is. Az egyik a tesztünkben is szereplő Intel Desktop Board DX58SO, mely nem rendelkezik olyan brutális „fícsörlistával”, mint a konkurensek nagyágyúi. Ennek megfelelően nem is olyan drága, 66 500 forintért a miénk lehet. X58-as chipkészlete hivatalosan csak CrossFire-t támogat, SLI-t nem, ráadásul csak kettő, és nem három hosszú PCI Express aljzat várja a VGA-kat. A CPU hat fázison kapja a feszültséget, és gigabites hálózati vezérlőből egy van, memóriát pedig négy foglalatba tehetünk, ráadásul a hűtőrendszer is meglehetősen szerény. Kapunk viszont hátulra a nyolc USB csatlakozó mellé két eSATA-t.

Minden bizonnyal a Gigabyte legkisebb nagyfiúja, az EX58-DS4 lesz a legkeresettebb Core i7-es alaplap a kezdeti időkben, mert 58 000 forintos ára ellenére nagyon jól felszerelt. Hivatalosan nem támogatja az SLI-t, de a CrossFire-ös Radeonokat három hosszú PCI Express foglalat várja. Az 1366 lábú processzor 12 fázison kapja a feszültséget, valamint további kettő-kettő jut a hat memóriafoglalatnak és a chipkészletnek. A többi kiegészítő a szokásos: 4 SATA aljzat, egy IDE csatorna két eszközhöz, gigabites hálózati vezérlő és nyolccsatornás hangkodek.

Újabb taggal bővült a netbookok hazai kínálata, végre a Lenovo apróságai is megérkeztek hozzánk. Az IdeaPad S9 és S10 nevében kódolt különbség a monitorukra vonatkozik, bár külső méreteiben egyformák, a nagyobb netbookok közé tartoznak. Az előbbinek 8,9”-os, az utóbbinak 10”-os, egyaránt 1024x600 pixel felbontású, LED háttérvilágítású monitora van. Azonos az Intel Centtrino Atom platform is, ami a szokásos, 1,6 GHz-es N270 processzorra és a 945MGS plusz ICH7-M chipkészletre épül. A megszokott hárommal ellentétben a Lenovóknak csak két USB csatlakozója van, viszont került rájuk ExpressCard bővítőhely. Idehaza egyelőre a legolcsóbb a fekete S9e-lesz, melynek 92 500 forintos árába 512 MB memória, 80 GB-os merevlemez, g-s Wi-Fi modul, Bluetooth adapter, 3 cellás akkumulátor, 0,3 megapixeles webkamera, Windows XP Home és egyéves garancia fért.

Nála durván húszezer forinttal drágább a fehér és vörös-fehér S10e. Nekik már 10”-os a kijelzőjük, merevlemezük 160 GB-os, webkamerájuk 1,3 megapixeles, tapipadjuk pedig multi-touch rendszerű. Örvendetes, hogy rájuk két év garanciát vállalnak, és most a beépített 512 MB mellé további 1024 MB memóriát kapunk ajándékba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Játékhoz való PC

    Hardveres újdonságok mellett játékos konfigurációk összeállításához adunk tanácsot.

Hirdetés