Autószimulátorok
A terem másik oldalát az autószimulátorok töltik meg. Az alapot két fixüléses Playseat állás jelenti, a versenyautó kagylóüléseket pedig a Thrustmaster nagyszerű T500RS kormány- és pedálsorkészletével látták el. A repülők botkormányaihoz hasonlóan az autók kormányai is a legjobb, kereskedelmi forgalomban beszerezhető megoldások ipari motorral, szíjhajtással, három pedállal, melyek talajra támasztott (formula autós) és belógatott (túraautós) állásba is tehetőek. Szintén variálható a kormánykoszorú, rally stílusút és Formula-1-est választhatunk.
A megjelenítésről három darab Full HD monitor gondoskodik, melyeket Matrox Triplehead rendszeren keresztül GeForce GTX 670 hajt meg, a központi processzor pedig itt is Core i7, ami mellé rengeteg RAM-ot és SSD-t telepítettek. Játékok terén széles a választék, a legegyszerűbb, mondhatni féktelenül száguldozós program a GRID 2, ami három monitoron és pilótaüléssel frenetikus sebességérzetet ad. Aki a murván, kilinccsel előre közlekedést részesíti előnyben, annak a DIRT széria javasolt, a precíz autózást pedig az F1 GP 2013-mal lehet kipróbálni. A két fixüléses megoldás össze van kötve, tehát a benne ülők egymás ellen is versenyezhetnek.
Sokkal látványosabb jószág a Maximulator, amit egy lelkes magyar csapat épített. A hétéves fejlesztés eredménye egy úgynevezett full motion megoldás, mely az autóban jelentkező erőhatásokat a teljes utasfülke döntésével, elmozdulásával imitálja. A rendszer hat irányban mozog három tengelyen és három elfordulási ponton, működését ipari elektromotorok, lánchajtás és hatalmas rugók teszik lehetővé; legfeljebb 0,6 G-s gyorsulásra képes.
Az irányításhoz a Logitech G27-es kormányt, három pedált és botváltót magában foglaló rendszerét építették be. A megjelenítésről alapvetően projektor gondoskodik, de a Maximulator kompatibilis például az LFS szimulátorral, amely támogatja az Oculus Riftet, így a virtuális sisakot is használhatjuk vele, ami új dimenzióba emeli a játékélményt.
A terem legprecízebb autószimulátorával már korábban is találkoztunk. Pont nekik köszönhetjük, hogy az Oculus Rift DK2-t próbájakor rábukkantunk a Sim Cityre, ugyanis most itt állomásozik szimulátoruk. Dióhéjban annyit kell tudni a SimHouse által fejlesztett és épített eszközről, hogy két szervomotoros munkahenger mozgatja az ülést, továbbá a hátsó része ki tud csúszni. Mindezt pedig a lehető legélethűebben teszi, akár vezetéstechnikai tréningre, a driftelés alapvető fogásainak elsajátítására, sőt autóversenyzőknek gyakorlásra is használható. Jelenleg három monitorral és az Oculus Rifttel is használható, az ASUS támogatása révén pedig brutális hardver hajtja az akadásmentes megjelenítés érdekében. Ottjártunkkor éppen egy ipari motorra alapozó, egyedi kísérleti kormányt teszteltek rajta.
Autós vonalon már folyik az újabb, érdekes szimulátor tervezése. Egy kamionról van szó, aminek a fülkéjét a repülőgépekhez hasonlóan autentikusra tervezik, és ehhez igazodik majd a kezelőszervek elrendezése is. A kamionversenyek mellett hosszútávú, polgári vezetésszimulációra és vezetéstechnikai tréningre is használható lesz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!