Hét GeForce GTX 460 a porondon

Hirdetés

MSI-k

Jó nagy GeForce GTX 460 arzenállal rendelkezik az MSI. Azon kevés gyártó közé tartozik, amelyik két különböző egyedi hűtést szerel ezen kártyáira. Először is itt van a Cyclone, amit finoman tuningolt, 768 MB-os változatban kaptunk. Dobozában a megszokott felszerelést találtuk.

A legtöbb GTX 460 megoldással ellentétben a Cyclone hűtőnél az MSI nem egybefüggő műanyag lemezzel tereli a légáramlatot a központi ventilátortól a környező lamellákhoz, hanem szabad folyást hagy a dolgoknak. A hajlított hőcsövekre ívesen elhelyezett fémlapok minden bizonnyal így is kapnak szépen a huzatból. Az már más kérdés, hogy a róluk távozó meleg merre halad tovább, kijut-e a számítógépházból.

Ennek a nyitottabb elrendezésnek az előnye, hogy a légáramlat kevésbé agresszív terelésének köszönhetően kisebb szélzaj alakul ki. A perem lamelláit továbbiak egészítik ki, melyeket a két hőcsővel megtámogatott, rézből készült, nikkelezett talprészhez erősítettek.

Az MSI kínálatának legkomolyabb GeForce GTX 460-a a Hawk fantázianevet kapta. Látványos, kinyitható, mindenféle hangzatos paraméterekkel és tulajdonságokkal teleírt dobozában három igazán érdekes apróságot találtunk. Ezek az egyes feszültségek (GPU, RAM, PCI Express) hardveres leolvasásához való csatlakozók voltak. A Hawk alapból egészen komoly tuningot kapott, bár az extrém Leadtek szintjét GPU-ban és memóriában sem éri el.

Hűtőjét TwinFrozr II fantázianévvel illették. Korábban elsősorban nagyobb grafikus kártyákon láthattuk ezt a sok hőcsöves, kétventilátoros megoldást. Rendszerint az ilyen hűtőknél a kártya felső részén futnak a hőcsövek, itt viszont alulra, a PCI Express foglalat közelébe vezették ki őket.

Érdekességük, hogy a két külső szélesebb, a belsők pedig keskenyebbek, hagyományosak. A processzorral érintkező felület itt is nikkelezett réz, és nem alumínium. A két termetes, Gigabyte-éra hasonlító ventilátor mellett és alatt bőven maradt hely fémlapoknak. Az MSI TwinFrozr II hűtője tűnt a mezőny legkidolgozottabb darabjának.

Úgy tudtuk a korábban emlegetett feszültségeket monitorozni, hogy a mellékelt három kis csatlakozópárt a megfelelő aljzatokba dugjuk. Aki mind a három értéket (GPU, RAM, PCI Express) követni akarja, annak három multiméterre lesz szüksége. Ezeket az értékeket egyébként szoftverrel is figyelni lehet, kérdés, milyen pontossággal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés