Új hardverek a további otthon maradáshoz

RGB fényekből ezúttal sem lesz hiány, de azért a konzervatívabb vásárlók számára is készültünk termékekkel.

Hirdetés

Ház, tápegységek, hűtés

Többször előfordul cikkeinkben és fórumainkban is az a kijelentés, hogy a tápegység legyen gépünk azon alkatrésze, amelyen biztosan nem spórolunk, ugyanis annak minősége kihatással lehet a többi komponens élettartamára is. A 80 Plus Gold minősítéssel ellátott tápegységekről általánosságban elmondható, hogy nehéz velük mellényúlni, különösen, ha egy olyan, nagy múlttal rendelkező márkáról van szó, mint a Chieftec.

Chieftec Core ATX 80+ Gold
Chieftec Core ATX 80+ Gold [+]

Gold tanúsítványt kapott a gyártó Core szériája is, melynek 500, 600 és 700 wattos tagjai 20 000, 25 000 és 27 000 forintért vihetőek haza, és bár ezért az árért cserébe jó hatásfokot, halk működésű ventilátort, többféle védelmet és aktív PFC támogatást is kapunk, a moduláris kialakítás már nem fért bele.

Chieftec Photon Bronze
Chieftec Photon Bronze [+]

A három év garanciával 28 000, illetve 30 000 forintért forgalmazott Chieftec Photon 650 és 750 W tápegységeknél már más a helyzet: a hatásfok némileg alacsonyabb, csak 80 Plus Bronze, de a tápok moduláris kábelezést kaptak, így a felesleges vezetékek nem foglalják a helyet a házunk aljában, továbbá a 120 milliméteres beépített ventilátor már RGB világítással is rendelkezik, így egy megfelelően kialakított, panorámás házban ez az általában eldugott alkatrész sem marad láthatatlan.

Chieftronic M1 Gaming Cube
Chieftronic M1 Gaming Cube [+]

Az általunk is tesztelt, jelenleg 32 000 forint körül kapható Chieftronic M1 Gaming Cube ház ugyan pont nem ilyen, hiszen a táp ventilátora itt alulra kerül, minden más komponens azonban tisztán látható marad, hála az üvegből készült oldal- és tetőlapnak. A kétszintes, horizontálisan felosztott gépház legfeljebb microATX formátumú alaplapokra épülő rendszereket képes fogadni, melybe maximum 320 mm hosszú VGA-t és 180 mm magas processzorhűtőt építhetünk. A hűtésről gyárilag egy darab, 120 mm-es, ARGB LED-ekkel ellátott ventilátor gondoskodik, a rendszert azonban tovább bővíthetjük még két légkavaróval, vagy egy 280 mm hosszú radiátorral.

Chieftec AF-12-RGB
Chieftec AF-12-RGB [+]

Persze a Chieftec gyárt saját ventilátorokat is, a 3700 forint körül beszerezhető AF-12-RGB ráadásul – nevéből is sejthető módon – egy RGB-s modell, mely szinkronizálható az alaplapgyártók szoftvereivel is. Az eszköz percenként 1200-as fordulatszámra képes, PWM vezérlést viszont sajnos nem tud, cserébe a maximális zajszintet sikerült igen alacsonyan, 16 dB-en tartani.

Cooler Master ML120L V2 RGB
Cooler Master ML120L V2 RGB [+]

A Cooler Master MasterLiquid szériájának két tagja, a 21 900 forintos ML120L V2 RGB és a 59 370 forintot kóstáló ML360R RGB jó AIO hűtéshez méltóan már képes PWM vezérlésre, és nem csak a 27, illetve 30 decibeles maximális zajszint miatt, hanem azért is, mert itt a ventilátorok mellett a pumpát is vezérelni kell, és egyik élettartamának sem tenne jót a folyamatos pörgetés.

Cooler Master ML360R RGB
Cooler Master ML360R RGB [+]

Mindkét modell rendelkezik beépített RGB világítással nem csak a radiátorokra szerelt ventilátorokon, de a pumpán is, bár a nagyobb modellen ez azért nagyobb hangsúlyt kapott. A fények elsősorban alaplapról vezérelhetőek, az ML360R-hez azonban jár egy vezeték nélküli távvezérlő is, így anélkül is váltogathatunk a színek között, hogy a gép elé kellene ülnünk – bár szerintünk hangulatfénynek kicsit drága ez az eszköz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények