Hirdetés

Hangszigetelt ház "ál"umíniummal

Hirdetés

Tesztelés, értékelés

A Sileo 500-hoz összehasonlításul szokásos Casetek CK1020 házunkat használtuk, benne az extrém négymagos és Radeon HD 3850 köré épülő rendszerrel.

  • Intel Core 2 Duo QX9650 processzor
  • Cooler Master Hyper TX2 processzorhűtő
  • Asus P5E3 DeLuxe alaplap
  • 2 x 1024 MB Samsung DDR3 memória
  • Radeon HD 3850 videokártya
  • 400 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • Cooler Master RealPower 550 wattos tápegység
  • Casetek CK-1020 ház elöl 80 mm-es, hátul 92 milliméteres ventilátorral

Grafikonjainkon egy megközelítőleg 20 percig tartó, 100 %-os processzorterheléses melegítési időszak és utána pár perces terheletlen kihűlési folyamat látható. A vonalakat vízszintesen némileg elcsúsztattuk egymástól, hogy a felfutás és a lecsengés jobban láthatóvá váljon. Az első menetben a processzorhűtőt percenkénti 1800-as csúcsfordulatán hajtottuk. Mindkét házban maximális fordulaton jártak a ventilátorok. A Sileo esetében ez – nagyon okosan – csak percenként 800-at jelentett. A Casetekben – a kisebb ventilátorok miatt – a fordulatszám percenként 2000, illetve 1400 volt.

Ami a hűtést illeti, fej-fej mellett haladt a Cooler Master és a Casetek, de a győzelmet végül az utóbbi szerezte meg, igaz, szoros befutóval. Hangban a Sileo sokkal jobb volt. Az 1800-as percenkénti fordulaton járó Hyper TX2 ventilátor zajából, a hangszigetelő anyagoknak köszönhetően lényegesen kevesebb szűrődött ki. Ebben a zárt oldalfalaknak is komoly szerepe volt.

Lelassítva a processzorhűtőt csak annyi változott, hogy a négymagos hőmérséklete durván 3 fokkal megemelkedett. A két ház sorrendje nemcsak hűtés, hanem hang szempontjából is ugyanaz maradt. A Casetek a fő zajforrás csökkentésével sem volt olyan csöndes, mint a Sileo az előző menetben. Pedig a CK1020 ekkor sem volt hangosnak nevezhető, sőt.

Harmadjára kiiktattuk a házak szellőzőrendszerét. Itt megmutatkozott a hangszigetelő anyagok hűtésre gyakorolt káros hatása. Mivel az oldalsó lemezeken nincsenek rések, hőcserélő felületüket pedig szivacsos anyag borítja, minimális légáramlattal sokat romlik a szigetelt ház hűtési képessége. Könnyen ördögi körbe kerülhetünk. Halkítom, de melegebb lesz, ezért erősíteni kell a hűtést. Ezzel viszont erősödik a hang, szóval ismét halkítani kell, ettől viszont ismét melegebb lesz belül, és így tovább. Szerencsére a Cooler Master mérnökei már megtalálták helyettünk a jó szellőzés-halkítás arányt. A két 120 mm-es légkavaró kikapcsolásától szinte semmit sem halkult a már amúgy is majdnem néma Sileo, tehát érdemes járati őket.

Értékelés

Pontosan azt tudta a Sileo 500, amit elvártunk tőle. A megszokott, középkategóriás Cooler Master házak kiváló minőségi szintjén volt különösen halk és kielégítően szellős. Kívülről szerintünk tetszetős, ezen alig ront az a tény, hogy nem teljesen, hanem előlapja csak burkolatában alumínium. Jó pont, hogy került a frontra eSATA csatlakozó is. Tudásához mérten megközelítőleg 20 000 forintos ára rendben van, hiszen akkor sem jönnénk ki olcsóbban, ha önállóan vásárolnánk meg és szerelnénk be a szigetelőanyagot. A Cooler Master Sileo 500 azoknak ajánlott, akik barkácsolás nélkül szeretnének egy nagyon halk, szolid megjelenésű, közepes méretű házat. Aki viszont szívesen szerelget, az kerítsen valami régi filcszőnyeget, némi szivacsot, gumit, szigetelőszalagot, és fogjon neki a barkácsolásnak!

Cooler Master Sileo 500

rudi

A Cooler Master Sileo 500 házat az Expert Computer Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények