Hirdetés

Fear the Spotlight teszt

A Blumhouse a független horrorfilmek jeles képviselőjévé nőtte ki magát, és nemrég indie játékok felkarolásával belépett a videojáték-kiadók közé is. Első játékuk mi más is lehetne, mint egy horrorjáték?

Hirdetés

Retró filter

A ’90-es és korai 2000-es évek horrorjátékai a mai napig jelentős hatást gyakorolnak a játékfejlesztésre, amellett, hogy komoly nosztalgia-erővel is bírnak. A kor gépeinek technikai korlátai nem feltétlenül kizárólag leküzdendő akadályok voltak, hanem eggyé váltak a játékdesignnal és a hangulatteremtéssel – mint például a köd a Silent Hillben, vagy fix kamerák használata a Resident Evilben. Nem véletlen, hogy a SNES-nosztalgia pixelben gazdag kiaknázását követően mostanában egyre több független alkotó is ehhez az időszakhoz nyúl vissza, hajszolva – hol sikerrel, hol nem – a játékmenet és atmoszféra efféle egyensúlyát. A Fear the Spotlight sikerrel idézi meg a PlayStation-hangulatot, hogy egy rövid, de kellően nyomasztó és szórakoztató élményt kínáljon. A játék körülbelül egy éve jelent meg számítógépekre, csak azért, hogy egy hónap múlva lekerüljön a Steam kínálatából – demost kibővítve, finomhangolva és már a Blumhouse Games égisze alatt újra megjelenik, immár konzolokra is.

Hőseink Vivian és Amy, két tinilány, akik belógnak iskolájuk könyvtárába, hogy egy szellemtáblát – ouiját – elcsenve tartsanak egy szeánszt. A rituálé azonban balul sül el, és látszólag átkerülnek a múltba. A játék egyik módjában Vivvel kereshetjük Amyt: ehhez be kell járnunk a sötét épületet, ahol különféle szétszórt jegyzetek mesélnek el egy komor történetet és fedik fel egy több életet is elemésztő tűz rejtélyét. Időnként pedig összefutunk a rezidens monstrummal is, egy reflektorfény-fejű szörnyeteggel, akinek ragyogó tekintete már önmagában is képes bántani minket.


[+]

Az alkotás intenzíven – és pazarul – épít a retró atmoszférára, alacsony poligonszámú, kissé szögletes karaktermodellekkel, szemcsés képi világgal, alacsonyabb képfrissítési rátával és képcsöves TV-s filterrel – bár utóbbi állítható, hogy modernebb legyen valamennyire vagy épp kevésbé bántsa a szemünket. Minden aspektusában olyan, mint egy PS1-es túlélő horror – nem csak esztétikájában, de felépítésében és logikai feladványainak stílusában is. Ami kicsit modernebb lett, az a játékmenet: csak bujkálni lehet, küzdeni nem tudunk, így az osonás és a menekülés a túlélés eszközei, ezúttal tehát nem fogunk shotgunt szerezni és töltényeket gyűjteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

  • Slay the Princess: The Pristine Cut teszt

    Minél több döntési lehetőség van egy narratív játékban, annál többet árul el rólunk is a kialakuló sztori – a Slay the Princess bővített verziójában pedig szinte megszámlálhatatlan elágazás van…

  • Metal Slug Tactics teszt

    Nem vertek át a szemeid: a Metal Slug kajla akcióorgiáját ezúttal egy körökre osztott, négyzethálós taktikai játék próbálja meg visszaadni. És ami a legfurább, ez több tekintetben sikerült is!

  • Among Ashes teszt

    A retró és a meta ötvözetével csábítja a horror rajongókat az Among Ashes, de egyedi koncepciója ahhoz, hogy kitűnjön a jobbnál jobb játékok közül?

Előzmények

  • Silent Hill 2 teszt

    Minden idők egyik legmeghatározóbb horrorjátéka a mai napig a műfaj rajongóinak szíve csücske. Sikerült vajon úgy modernizálni, hogy egyszerre kedvezzen a régi fanoknak és az új érdeklődőknek is?

  • Until Dawn teszt

    Kilenc év után tért vissza a korszakalkotó, filmszerű horrorjátékok alapköve, mégpedig új, eddig nem látott tartalmakkal, frissített játékmechanikával és lehengerlő kinézettel.

  • Conscript teszt

    A Conscriptben az első világháború szörnyűségei találkoznak a Resident Evil és a Silent Hill jellegzetes horror elemeivel.

  • Alan Wake II: Night Springs teszt

    Hirtelen, egy E3-pótlék rendezvényen került bemutatásra az Alan Wake II első kiegészítője. A Night Springs három játszható karaktert is ad – de egész biztosan nem azokat, akikre gondolnál.