Hirdetés

Corsair M65 Pro RGB – gamer egér felsőfokon

Forma

Annak idején memóriamoduljaival várt híressé a Corsair, azóta viszont ügyesen reagálva a kereslet változására, többször bővítette kínálatát. Mára oda jutott, hogy a RAM modulok mellett tápjai, minőségi házai is nagyon kedveltek, és az utóbbi időben a játékos kiegészítők világában is egyre több babér terem neki. Például exkluzív partnere a Cherry-nek: elsőként és egy ideig kizárólagosan használhatja új MX kapcsolóit, mostanában például a gyors változatot.

Exkluzivitással kapcsolatos a Corsair új egere is, az M65 Pro RGB, bár itt éppen fordított a helyzet. A Logitech tavaly augusztusig kizárólagosan használhatta a PixArttal közösen kifejlesztett, csúcskategóriás PMW3366 érzékelőt, de most már a többi gyártó is bevetheti PMW3366x néven. Így tett a Corsair is. Fogták kedvelt, elsősorban karmos vagy ujjas fogáshoz illeszkedő M65-ös egerüket, és felturbózták az 12 000 dpi-re képes optikával. Hogy megfeleljen a kor divatjának, kapott állítható színű világítást, és a szokásos fekete mellett készítettek belőle (részben) fehér verziót is.

Ez a fehérhátú modell járt nálunk egy alaposabb mustra erejéig. Formailag tényleg nem módosítottak rajta semmit, pontosan ugyanolyan, mint a 2012-ben bemutatott Vengeance M60, tehát jobb kézhez igazították, az átlagnál rövidebb (118 mm), szélesebb (72 mm), legmagasabb pontja (39 mm) után pedig meredeken lejt keskeny hátsó része. Ez a kialakítás nagyon jól illik karmos és ujjas fogáshoz, ha az embernek az átlagosnál nagyobb a keze, ilyenkor jön jól a szélessége és a lecsapott háta is. A 115 grammos indulósúly is rendben van, ez az alsó lemezen lévő három darab csavaros betéttel 135 grammig növelhető.

Fehér változatunk háta fényes, csillogós műanyag, talán azért, mert így kevesebb szennyeződés tapad meg rajta. Mivel nem tenyeres fogású modellről van szó, annyira talán nem vészes, hogy csúszik a háta, hiszen az oldalait fogjuk fogni, azok pedig érdesített műanyagból vannak. A hüvelykujjas részről nem hiányzik a Corsair sniper (mesterlövész) gombja, fölötte van további kettő, az egér hátán pedig még kettő. Világítani az egér hátán lévő hajós embléma, a két felső gomb közötti módjelző és az első rész tud.

Mint korábban, az alsó lemez most is fémből készül és nagyon stabil vázat ad az egérnek. Érzékelője pontosan középen van, körülötte hatalmas csúszótalpak biztosítják a jó siklást. Az egér közepesen kemény, harisnyázott, 180 cm hosszú vezetéke enyhén eltolva, a bal egérgomb alól indul ki.

Hirdetés

Szoftver

Minden lényeges – és kevésbé lényeges – részletre kiterjed a Corsair vezérlőprogramja. Három fő szakasza van: az elsőn a gombok funkciója, a másodikon a világítás, a harmadikon az érzékelő paraméterei állíthatóak. A gomboknál akcióalapúak a lehetőségek, egy akció lehet makró, szövegbevitel, billentyűlenyomás, programindítás, felbontásváltás, időzítő és médialejátszó funkció, a legtöbb helyen speciális ütemezéssel, ismétléssel és hasonlókkal kibővítve. Csinálhatunk például olyat, hogy indítunk egy időzítőt, ami ha lejár, akkor valami akció történik, és még az egér fénye is vált.


Hasonlóan sokrétű a világítás beállítása is. Itt az első rész és a hátsó, hajós logó külön-külön és együtt is állítható, akár kikapcsolható, a felső módváltó viszont akkor is világítani fog. Ha nem láttuk volna korábban, más Corsair termékeknél, nem hittük volna el, hogy mennyire sokféle világítási opció létezik. A fix színek mellett mindenféle átmeneteket konfigurálhatunk, amelyekben nem csak a színek, hanem a fényerő és a váltás animációja, illetve sebessége is megszabható.


Szerintünk ezeknél a látványelemeknél sokkal-sokkal fontosabb az, ami az egyetlen teljesítményállító fülön van: itt lőhetjük be a szenzor felbontási szintjeit és a sniper gomb érzékenységét, amit akkor kapcsol az egér, ha lenyomva tartjuk a hüvelykujjas gombot. Ki-/bekapcsolható a pontosság és az ívek tartásának optimalizálása, de szerintünk az emelési magasság kapcsolója sokkal lényegesebb.



Van még egy-egy kezelőlap az elkészített akciók és világítások számra, illetve találunk a vezérlőprogrammal kapcsolatos paramétereket is a settings lapon. Ide rejtették az érzékelő lekérdezési frekvenciáját és felülethez kalibrálását, illetve a firmware-frissítést, amire automatikusan is figyelmeztet a szoftver új verzió megjelenésekor.

Próba, értékelés

Elsősorban az átlagosnál nagyobb tenyérre áll kézre a Corsair M65-ös egerek formája, ilyenkor kiválóan rá lehet fogni oldalról karmos és ujjas technikával is. Kisebb kézzel már tenyeresre fordulhat a majdnem 40 mm magas forma, ami a csúszós, fehér felület miatt némi izzadástól síkossá válhat, de szerencsére az oldalsó részek érdes műanyagja ilyenkor is stabil fogást biztosít. Éppen jó a sniper gomb elhelyezése a hüvelykujj alatt, pont kézre áll, de nem fogjuk véletlenül megnyomni. Ezzel arányosan a másik két oldalsó gombért nyújtózkodni kell majd, ahogyan a görgő mögöttiekért is.

Példásan járnak az egér fő gombjai, ha rajtuk nyugtatjuk ujjainkat, semmi holtjátékuk sincs, keménységük, nyomásútjuk optimális, az Omron kapcsolóknál megszokott, amiből kínai verziót használnak. A görgő alatti gomb viszont az ideálisnál keményebben jár, és elég csúnyát kattan. A gumis középű, finoman racsnis kerékkel meg voltunk elégedve.

Közepes súlyával és hatalmas talpaival nagyszerűen siklik az M65 Pro RGB. Nehezékek nélkül, kemény padon talán túl izgága, ideges, ott több súllyal tetszett, szöveten viszont könnyűre állítva jött be nekünk, de ez szubjektív dolog. A Corsair számára elérhetővé tett Pixart PMW3366X érzékelő viszont objektíven nagyon-nagyon jó darab. Játékokra jellemző mozgással egyáltalán nem lehetett zavarba hozni, a finom mozgásokat és az izomból kivitelezett rántásokat is szépen kezelte, angle sanppingre utaló jelet nem tapasztaltunk. Emelési magassága high álláson nagyjából 3 mm, ez alacsonyra véve szinte nullára csökken.

Értékelés

Igazi csúcsmodell a Corsair M65 Pro RGB egér, tud mindent, amit ma játékosegér-fronton tudni lehet. Formája felnőtt kézbe való, FPS és egyéb pörgős témákhoz illik. Érzékelője abszolút csúcskategóriás, gombjai a görgő alattit kivéve elsőrangúan járnak, a sniper gomb egyesek számára vásárlást eldöntő funkció lehet. Nagyszerűen siklik az egér, súlyozása éppen az ilyen karmos vagy ujjas technikával használatos egereknek megfelelő tartományban van. Rátették a kor divatját, az RGB világítást és a jó bonyolult szoftver sem hiányzik, pedig az utolsó két tétel nélkül nagyszerűen meglennénk. Sajnos a Corsair M65 Pro RGB ára is csúcsmodellhez illő, várhatóan 25 000 forint fölött lesz, ettől függetlenül a tetszett cím jár neki.


Corsair M65 Pro RGB gamer egér

rudi

A Corsair M65 Pro RGB egeret a Corsair bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés