Corsair Vengeance perifériák játékosoknak

Vengeance M60 és M90 egér

Ahogyan a billentyűzeteknél, úgy az egereknél is két – egy FPS és egy MMO – modellel indít a Corsair Vengeance sorozata. Az M60 készült a lövöldözős játékokhoz, ennek megfelelően kisebb, könnyebb, fürgébb és kevesebb gombja van. Itt is visszaköszön a masszív fémbetét, de most nem a fedelet, hanem az alsó részt csinálták ebből a nemes anyagból, ami az egér elkeskenyített faránál jobban kikandikál.


Ahogy illik, a fő gombokat a felső burkolatból szabták ki, emellett van még további hat gombja: egy a görgő alatt, kettő az egér hátán a görgő mögött, kettő szokásos helyen a hüvelykujjnál, az utolsót pedig szintén a hüvelykujjhoz tették és egy célkereszt került rá. Alapvetően „célzógomb”: lenyomva tartva módosítja az egér felbontását, de természetesen a többi gombhoz hasonlóan programozható is. A hátul keskenyedő felső rész a szokásos, kissé gumis, kissé selymes felületet kapta, oldalt viszont a gumi helyett kemény, érdes műanyagot használtak. Természetesen a kék világításról sem feledkeztek meg, de csak elöl van fény, az egér hárán lévő Corsair logó nem világít.

Nagyon látványosra sikerült a Vengeance M60 alja. A vaskos fémlapban három csavarnak álcázott nyílásba került a súlyozó rendszer, ami a kupakokkal együtt megközelítőleg 20 gramm extra nezéket jelent, így az egér súlya 110-130 gramm között állítható, ami pont jó tartomány. Az M60 lézeres érzékelővel dolgozik, amelynek maximális felbontása 5700 dpi, az egér siklását pedig méretes csúszótalpak segítik.


Balra a Vengeance M60, jobbra a Vengeance M90

Lényegesen vaskosabbra szabták az MMO (vagy inkább RPG) játékokhoz ajánlott Corsair Vengeance M90 egeret. A fő különbség elsősorban hátulról látszik, az M90 sokkal szélesebb, egy hajszálnyival laposabb, karmos helyett tenyeres fogáshoz igazodik, de itt is a selymes hát és a hangsúlyos, alsó fémlemez dominál. Egy MMO vagy szerepjátékos számára nagyon fontos a rengeteg funkció, hiszen a karakter, amit irányít, sokféle tárgyat, varázslatot és egyéb trükköt használhat. Éppen ezért kapott temérdek, szám szerint tizenöt gombot az M90. Ezek döntő többségét – kilencet – a hüvelykujj környékére csoportosították, de került kettő a bal fő gomb szélére, a görgő mögé viszont csak egyet telepítettek.


A fő gombokat ezúttal is a felső, selymes burkolatból formálták meg, oldalt a kemény, érdes felület viszont kevésbé durva, mint az M60-nál, jobb oldalon pedig a gyűrűs és kisujj megtámasztására is odafigyeltek. Egyelőre Corsair védjegynek tűnik, hogy az M60 és M90 harisnyás vezetéke sem az egér középvonalánál, hanem attól kicsit balra indul ki.

Alulról itt hiányzik a súlyozó rendszer, de az M90 enélkül is meglehetősen nehéz, 145 grammot nyom. Megmaradt viszont a masszív fémlemez, a hatalmas csúszótalpak és a legfeljebb 5700 dpi felbontású lézeres érzékelő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés