Corsair Force MP510: hidegvérű NVMe a vitorlásoktól

A Corsair jelenleg egyetlen PCIe 3.0 csatolós SSD-jét volt szerencsénk kipróbálni.

AIDA64, CDM, AS SSD


[+]

A hőmérsékleti adatokkal ellentétben az AIDA64 Read Test Suite mérésről már nem tudunk ilyen elismerően nyilatkozni, hiszen a gyártó által megadott 3480 MB/s érték helyett mindössze 2750 MB/s volt az általunk mért legnagyobb tempó.

[+]

A lineáris olvasás maximális sebessége már egy fokkal jobbra sikeredett, a meghajtó meghaladta a 2800 MB/s-os értéket, az átlagtempó pedig majdnem 2500 MB/s lett, míg a véletlenszerű olvasásnál ezek a számok 2650 és 2200 körül alakulnak, amelyek szintén távol állnak a gyári értéktől, de a Read Test Suite teszt méréseinél egy kicsit mégis jobbak.

Amit olvasásban nem tudott hozni az SSD, azt írásban pótolta, bár sajnos a kezdeti 2250 MB/s körüli sebességet nem volt képes folyamatosan tartani, csak alkalmanként érte el, az idő nagy részében 300-350 és 1000 MB/s között cikázott a grafikon.

[+]

Véletlenszerű írás közben javult a helyzet, mert bár a teszt elején 500 MB/s alatti minimumot produkált a meghajtó, a későbbiekben az 1000-2150 MB/s értékek villogtak, ezzel 1640-es átlagsebességet eredményezve.

Az AIDA64 után áttérve a CrystalDiskMarkra, lefuttattuk a szokásos 16 GB méretű, öt lefutásos tesztünket, ami a gyári adatok fényében igen pozitív eredményt mutatott.


[+]

Az olvasási tempó mindössze egy tízessel kevesebb, mint a katalógusban szereplő 3480 MB/s, írás közben viszont csaknem a gyári érték 1,25-szörösét, 2455,8 MB/s-t sikerült kipréselnie a programnak a chipekből. 4K esetében természetesen ezek a számok jóval alacsonyabbak, de nem rosszabbak, mint amit a hasonló kategóriájú SSD-k esetében tapasztalni szoktunk.

[+]

Az AS SSD programban végzett méréseink szekvenciális adatfolyamok esetében ugyancsak hozzák a gyári értékeket, a 4K-s fájlokkal kapcsolatban pedig itt is jelentős visszaesést láthatunk, olvasás szempontjából például az általunk kedvelt ADATA XPG SX8200 Pro jobban teljesített, írás közben viszont a Corsair üdvöskéje jeleskedett jobban. A rend kedvéért természetesen most is megmutatjuk az eredményt IOPS formátumban is, még ha ez hétköznapi helyzetekre vonatkoztatva nem is túl beszédes.

A Copy Benchmark modulban a program egy nagy (ISO), sok kicsi (Program), továbbá kis és nagy fájlokat vegyesen (Game) másol, és megmutatja a műveletekhez szükséges időt (és a műveletek sebességét).


[+]

A Force MP510 a közelmúltban tesztelt adattárolókat úgy lepipálta ebben a tesztben, hogy a célvonalról csupán apró pontként látja őket, ahogy a startnál veszik a cipőjüket, készülve az indulásra. Még a hűtőbordával is ellátott ADATA GAMMIX S11-esnél is jelentősen jobb eredményeket tudott felmutatni, amit egyetlen nem legyőzött kivételként az ADATA XPG Spectrix S40 RGB tesztünkben emlegettünk, így ebből a szempontból egyáltalán nem lehet okunk a panaszra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés