Szerelés
A szerelés a platformnak megfelelően a fémtoldalékok segítségével történő rögzítéssel kezdődik. A "fémszárnyak" pozicionálása szerintünk nem sikeredett a legjobban, ugyanis egyrészt két vékony vágatba kell beleerőltetni a csavarokat, ahol meglehetősen szorulnak, másrészt a nálunk járt két szettből egyiknél sem voltunk teljesen meggyőződve arról, hogy tökéletesen a helyükön vannak ezek a szárnyak.
Középen nem érnek össze teljesen a rögzítőelemek
A 240L esetében jól látható, 1-2 milliméteres hézag maradt a két elem között, bár ez a felszerelést nem akadályozta, és a mellékelt paszta szétterülése alapján úgy tűnik, rendesen felfekszik a csavarokkal rögzített blokk. A tartórendszer túlhúzását rugók gátolják meg.
Rugók védik a processzort és foglalatát a túlzott megfeszítéstől
Az átlagos kompakt rendszereknél megszokotthoz képest nagyobb és nehezebb az Eisberg központi egysége, viszont távolról sem olyan terjedelmes, mint egy léghűtő, biztos nem fogja a környező alkatrészeket blokkolni. Vizes rendszereknél általában javasolják extra ventilátor beszerelését a processzorfoglalat körüli komponensek szellőztetéséhez, de a kompakt rendszereknél ez elhagyható, hiszen a radiátor a maga 30 centiméteres csöveivel a CPU közelében marad, és a rajta lévő ventilátorok megfelelő légmozgást biztosítanak a foglalat körüli áramellátó részlegnek.
A legnagyobb memóriabordák is elférnek a központi egység mellett
Szereléskor viszont oda kell figyelni a hőleadó vastagságára, különösen a dupla radiátoros Eisberg 240L esetében, amit rendszerint a tető alá kerül. Antec GX700 házunkban csak úgy fért el az Asus Sabertooth 990FX alaplap 12 voltos kiegészítő tápcsatlakozója fölött, hogy kihagytuk a mellékelt, nagyjából fél centiméter vastag gumi rezgéscsillapítót.
Eisberg 240L beszerelve – a bal oldali ventilátor csak rezgéscsillapító nélkül fért a tápcsatlakozó fölé
A szimpla bordás Eisberg 120L esetében a dupla ventilátor és az LGA2011-es alaplap párosánál lehet gond, mert ott az extra ventilátor rálóg a memóriaaljzatok egy részére. Ezt a problémát úgy lehet megoldani, hogy a leghátsó ventilátort kívülről csavarozzuk fel a számítógépházra. A szétszedhetőség kapcsán szóba jöhet a rendszer megbontása is úgy, hogy a vízhűtés csöveit a megfelelő nyílásokon kidugva az egész radiátort a házon kívül szereljük fel.
Esiberg 120L beszerelve – két ventilátorral már rálógna az LGA2011 alaplapok hátsó memóriafoglalataira
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!