CM Storm Z3RO-G játékos egér és padja

Hirdetés

Próba, értékelés

Szinte semmit sem változott a CM Storm Sentinel egerek vezérlőszoftvere. Alapvetően nélküle is megy a Z3RO-G, ráadásul nem egy állandóan futó alkalmazásról, sokkal inkább programozó felületről van szó. Elindítjuk, megcsináljuk vele a szükséges módosításokat, majd ki is lehet kapcsolni, mert minden paraméter a fedélzeti memóriába kerül. Összesen öt profilt használhatunk, ebből az egyik a fix gyári, szóval a módosításokhoz négy fiókunk van. Mindegyikhez egyedi képet készíthetünk, megadhatjuk hét gomb funkcióját, emellett makrókat és scripteket készíthetünk. A script annyiban különbözik a makrótól, hogy nem csak billentyű lenyomását és felengedését kódolhatjuk bele, hanem egyéb parancsokat, alkalmazások indítását, akár teljes makrókat is.


A CM Storm Sentinel egerek érdekessége a Storm Tactics, amivel további kilenc parancsot oszthatunk szét az egér gombjaira. Ezeket úgy tudjuk majd előhívni, hogy az egéren egyidejűleg több gombot nyomunk meg. Hogy ne vesszünk el a sok makró és script között, kaptunk hozzájuk jól átlátható menedzselő rendszert, ahol korábbi alkotásainkat rendezhetjük. Külön fül jutott a fényeknek is, melyek nem csak simán világítani tudnak (több színben), hanem lüktetést, vagy a bal gomb lenyomásakor felvillanást is megadhatunk. Nekünk a teljes kikapcsolás jött be legjobban.

Kézbe kapva a Sentinel Z3RO-G-t elsőre egészen kényelmesnek találtuk. Valamiféle átmenetet jelent a Logitech és Microsoft egerei között. Nem lejt annyira a kisujj felé, mint a Logitechek, viszont hozzájuk hasonlóan csak hátrébb támasztja meg azt. Fő gombjai aránylag jól reagáltak, nem volt holtjátékuk, a görgő körüliek és a hüvelykujjasok viszont eléggé olcsó hatást keltve, keményen jártak és nagyokat kattantak. Igaz, hogy siklásban a CM Storm nem ért fel a Revoltec kerámiatalpasával, de a kemény műanyag alátéten iszonyatosan jó volt használni. Nagyobb rántások esetén sem jött zavarba a duplaérzékelős lézerszem, bár 5600 dpi-s maximális felbontás környékén mintha pontatlanabb lett volna, mint lejjebb. Persze melyik játékosnak kell ilyen durva felbontás? Mi legfeljebb 8-900-at használunk, de ennek a háromszorosánál is halálpontos maradt a Sentinel Z3RO-G. Egyéb felületeken, sima szöveten (SteelSeries QcK), mikrotükrös műanyagon (Nova Killer 2) és egy speciális, teflonbevonatos, fém Cooler Masteren is kipróbáltuk az egeret, mindegyiken derekasan tette a dolgát, egyetlen egyszer sem hibázott.

Értékelés

Egyetlen lényeges probléma van csak a CM Storm Sentilnel Z3RO-G egerével: az, hogy alig hozott újítást a Sentinel Advance-hez képest. Más a színe és megduplázták a memóriát, de ezen kívül maradt a forma és az érzékelő, amik sokkal fontosabb tételek. Örvendetes, hogy kapunk mellé egy Shattered Horizon játékot, bár ennek 5-6000 forint körüli árát lényegében beépítették az egérébe. Ugyanis a Sentinel Z3RO-G nagyjából 20 000 forintba kerül, míg a Sentinel Advance utolsó darabjait 15 000 forint körüli áron vásárolhatjuk meg. Ha éppen szeretnénk ezt a játékot, akkor elődjéhez hasonlóan ajánlott minősítést érdemel a Sentinel Z3RO-G, de ha nincs rá szükségünk, akkor a Sentinel Advance-szel vagy más egérrel jobban járunk.

Hónapok óta nyúzzuk már a CM Storm HS-M Battle Pas SSK egéralátétjét, és elmondhatjuk, hogy nagyszerűen helytállt. Kemény felülete a még keményebb kerámiatalpak alatt sem kopott meg, speciális bevonata révén már-már a fém vagy üveg padok siklási szintjét biztosítja azok gyengéi (karcoló hang, hideg felület, üveg sérülékenysége) nélkül. Mindehhez egészen korrekt, 5000 forint körüli ár társul, szóval a CM Storm HS-M Battle Pas SSK egéralátét is ajánlott minősítést érdemel. Szerintünk a játék helyett inkább ezzel a nagyszerű egérpaddal kellene egybecsomagolni a Sentinel Z3RO-G egeret.


CM Storm HS-M Battle Pad SSK egérpad
CM Storm Sentinel Z3RO-G egér
(akinek kell a mellékelt játék)

rudi

A CM Storm termékeket a Cooler Master bocsátotta rendelkezésünkre az Expert Zrt. közbenjárásával.

Azóta történt

Előzmények