Hirdetés

Be Quiet! Pure Base 600 ház – belépőszint a minőségbe

Megnéztük a Be Quiet! legújabb és legkedvezőbb árú számítógépházát.

Szerelhetőség, értékelés

Szerelhetőség, használat

Hirdetés

A Pure Base 600-ba a szerkesztőségben épp elöl lévő MSI Z270-es alaplapot és MSI grafikus kártyát építettük be, egy Be Quiettől származó tápegységgel és vízhűtéssel, hogy kipróbáljuk, mennyire könnyű a szerelése. Nem is csalódtunk, az egyes komponensek beszerelése eseménytelen volt. Nem okozott gondot a táp kábeleinek elvezetése sem, a tálca alja és a ház oldala között bőven van hely például a 24 tűs ATX kábel számára is, nem kell erőlködni az elrendezéssel. A tálca alján egyébként több fület is kialakítottak a kábelek rögzítésére, a ház kiegészítői között pedig négy tépőzáras szalagot találunk a vezetékek összefogásához. A szereléshez, bár sok helyen szerszám nélkül is használható csavarokat kapunk, azért szükség lesz csavarhúzóra is.


[+]

Az általunk kísérletképpen beépített grafikus kártya 280 mm hosszúságú volt, és ahogy a képen is látszik, ez az a méret, amelynél már határeset, hogy a HDD-fiókok elférnek-e a VGA mellett. Szerencsére a három fiókhoz öt fiókhely áll rendelkezésre, tehát nyugodtan helyet tudunk csinálni a grafikának akkor is, ha több HDD-t szeretnénk a gépbe építeni.

Bár alapvetően nem volt gondunk szerelés közben, a Pure Base 600 rendelkezik két átgondolatlan részlettel. Az egyik a három fokozatban állítható tetőburkolat, amellyet nyolc darab, két bevágással rendelkező műanyag fül tart. Ennél a probléma az, hogy ezek a fülek merevek és törnek, nagyon meg kell fontolni, hogy hányszor nyúlunk hozzájuk.


[+]

A másik kényes pont szintén itt, a tetőn van, és azokat érinti, akik szeretnének ide vízhűtést beépíteni. Ahogy a képen is látható, az általunk használt alaplapnál a 120 mm széles radiátorra szerelt ventilátor már éppen csak elfért az EPS12V csatlakozótól, egy ezen a területen magasabb bordákkal rendelkező alaplapnál a 360 mm-es radiátor már csak kívülre szerelt ventilátorokkal férne el. Ráadásul az alaplap és a RAM modulok kombinációjától függően a 280 mm-es, rövidebb hőleadókkal is problémák lehetnek, ha a felső élhez közel elhelyezett DIMM-foglalatok miatt a magas bordákkal ellátott memóriamodulok túl közel kerülnek a ház felső részéhez.

Miután összeszereltük gépünket, gyorsan ellenőriztük, hogy milyen szintű zajszigetelésre számíthatunk. Ehhez egy fehérzaj-generátort használunk, amely önmagában állva 63,2 dB(A) erősségű hangot adott. Miután ezt „beépítettük” a Pure Base 600-ba, a hangnyomás 60,9 dB(A)-ra csökkent – nem jelentős a különbség, de érezhető, a főleg szellőzésre kihegyezett háztól pedig nem is várhatunk többet. Mindenesetre aki csendes gépet szeretne, az továbbra is akkor jár jól, ha halk komponenseket választ, és nem a ház zajszűrésében bízik.

Értékelés

Nem egyszerű dolog a prémiumkategóriából váltani a belépőszintre, de úgy érezzük, hogy a Be Quiet!-nek jórészt sikerült ezt meglépnie a Pure Base 600-zal. Ártól függetlenül kritizálható pontból mindössze kettő akadt: az egyik a túl nehézkesen, sőt, törésveszélyesen állítható felső szellőzőfedél, a másik pedig a mm-re kicentizett radiátorhely szintén a felső panelen, amely miatt a vízhűtéssel kacérkodóknak érdemes először inkább méricskélni, hogy elfér-e hűtésük az amúgy tágas belső térben.


[+]

A kedvezőnek mondható árat figyelembe véve azonban a Pure Base 600 remekül megállja a helyét a piacon, a ház kivitele teljesen rendben van, szerelhetősége jó, a visszafogott dizájn pedig nekünk jobban tetszett, mintha csiricsáré, de igénytelenebb kivitelű formatervet kaptunk volna.


Be Quiet! Pure Base 600 ház

Wombath

A Be Quiet! Pure Base 600 házat a Be Quiet! bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények