AverMedia Live Streamer 311: bárkiből lehet YouTuber

A tajvani cég mindig élen járt a gameplay videókat készítők kiszolgálásában, tesztalanyunk pedig kifejezetten a kezdőket célozza meg.

Hirdetés

AM310 mikrofon

Cikkünk harmadik alanya a fantáziátlanul csak AM310 névre keresztelt kardioid mikrofon, melynek doboza a legtöbb tartozékot rejti, amit a tesztidőszak alatt avermediás dobozban láttunk. Kapunk egy igen súlyos, műanyaggal burkolt talpat, egy belevaló tartóoszlopot, egy menetes rögzítőelemet, amibe majd a mikrofon megy, valamint egy – de ezt már mindenki sejtheti – 1,5 méter hosszú USB kábelt. A csomag része még egy fém távtartó, melyet a mikrofon és a tartóoszlop közé betekerve szabályozhatjuk, hogy milyen szögben legyen rászorítva a talp, így nem ütközünk abba a problémába, hogy a mikrofon nem úgy áll a talpazathoz képest, ahogy kellene neki.


[+]

Az eszköz szinte teljes egészében fémből készült, ez pedig a súlyán is érezhető, közel félkilós tömegével nem a kézben tartós kategóriába tartozik, de az állványnak köszönhetően erre nincs is szükség.


[+]

A mikrofon pozíciója függőleges irányban szinte korlátlanul állítható, csak az aljába befutó, leválasztható vezeték gátolja meg abban, hogy teljesen hátradöntsük, a vízszintes tengelyű forgatás azonban sajnos nem lehetséges a talp szerelése nélkül.


[+]

A mikrofon hátoldalán találunk egy 3,5 milliméteres jack kimenetet, amihez egy kapcsoló is tartozik, ezzel választhatjuk ki, hogy a mikrofon által hallott hangot szeretnénk hallani vagy a gép hangját. Előbbi esetében a rendszer vagy a játék zaját egyáltalán nem halljuk, tehát ez a beállítás tényleg csak arra jó, hogy ellenőrizzük a mikrofon hangerejét. Utóbbi módhoz tartozik egy vezérlőtárcsa is a mikrofon elején, ugyanis ez a tekerő a logikus megközelítéssel szemben nem a felvétel, hanem a lejátszás hangerejét szabályozza, ha pedig benyomjuk, akkor a mikrofon némul el, egyúttal a működést jelző – egyébként szemből határozottan vakító – LED kékről pirosra vált.


[+]

Szoftveres hangszínszabályzót, illetve egyéb beállítási lehetőségeket nem kapunk, de az itt meghallgatható számolásos gyakorlat alapján erre nem is lesz szükség. A három sorozatot három különböző távolságból, 10, 20 és 30 centiméterről mondtuk el, és ez alapján megállapítható, hogy a mikrofont nem kell az arcunkba tolni ahhoz, hogy értékelhető hangminőséget tudjunk elérni vele. Az érzékenysége azonban egy kicsit túl magasra sikeredett, ugyanis az asztal másik oldalán dolgozó számítógép hűtése magas hangerőn kihallható, ezért inkább azt ajánljuk, hogy helyezzük a billentyűzet fölé vagy az asztal sarkába a mikrofont, és a rögzítőszoftverben vegyük lejjebb az érzékenységet, minthogy távolról beszéljünk bele, emelt érzékenységgel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények