Asus U2 - Jó bőr a kicsike!

Hogy állunk az adatokkal?

Egy Asus termékben, az Eee PC-ben már járt nálunk SSD háttértár, de most először vizsgáltunk meg alaposabban ilyen berendezést. Az U2-nek 32 GB-os Samsung SSD-je van, amely külső méretben az 1,8 colos merevlemezekkel egyezik. Teljesen más karakterisztikát mutatott, mint normál notebookunk mára átlagossá vált 160 GB-os 2,5 hüvelykes adattára.


1,8 colos Samsung SSD 32 GB – 2,5 colos Western Digital Scorpio 160 GB

Maximális átviteli sebességben a 160 GB-os jobb volt egy kicsivel, de ereszkedő görbéje miatt az SSD átlagban már lepipálta, mert folyamatosan tartotta a 46 MB/s körüli értéket. Egy helyen esett csak vissza a tempója. A gyorsítótárra támaszkodó löketszerű sebességben ismét a hagyományos winchester nyert. A teszthez használt HD Tune sárga pontfelhővel jelképezi az elérési időt. Először azt hittük, hogy az SSD-nél nem működik ez a mérés, de aztán megtaláltuk a kicsi sárga pontokat szorosan a vízszintes tengely mentén. Ebben a paraméterben az SSD két nagyságrenddel jobb volt a hagyományos notebookos merevlemeznél. Érdekes adat még, hogy a PCMark05 Windows XP betöltést imitáló tesztje az SSD-vel 19,5 MB/s-os tempót, míg a notebookos merevlemezzel csak 6,7 MB/s-ot jelzett. Egy 320 GB-os asztali merevlemez 9 MB/s körüli eredményt produkált.

Múltkori hordozható DVD-írós tesztünkben felmerült, hogy a notebookokba szerelt optikai meghajtók nem produkálnak olyan jó írási minőséget, mint az asztali gépekbe valók. Ezt a kérdést megvizsgáltuk az Asus U2-be szerelt Matsushita UJ-852S meghajtónál is. 7 mm-es magassága miatt többnyire ezt a modellt szerelik az extra vékony notebookokba, például a Toshiba Portégé R500-ba is. A teszthez a legkedveltebb TDK és Verbatim lemezeket, valamint egy BenQ újraírhatót használtunk. Akinek gondot okoz az eredmények értelmezése, olvassa el korábbi írásunkat a mérések mögötti elméletről.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés