Teszteltük az ASUS ultrakönnyű ROG Harpe Ace egerét és hibrid padját

Az esportolók bevonásával megalkotott páros ígéretesnek tűnik.

Hétköznapi használat, konklúzió

A mindennapok forgatagában alapvetően kellemes benyomást tettek ránk az ASUS csemetéi. A ROG Harpe Ace egy igényesen összerakott egér, nincs flex vagy recsegés-ropogás, erőteljes rázásra sem csörög a bendőjében semmi, és megfogva nem gondoljuk "üregesnek". A burkolathoz felhasznált műanyag finoman szemcsézett, ám talán egy hangyányit csúszós (nem vagyunk izzadós kezűek), de ha minden kötél szakad, felragaszthatjuk a bónuszként mellékelt gripeket, melyek ugyan nem ütik meg a Corepad szettek színvonalát, de azért számottevően javítanak a helyzeten.


(forrás: Reddit) [+]

Az eszköz vonalvezetése némiképp agresszív, mivel jól illeszkedik a markunk alá, ám a fogás egy szubjektív témakör. A mi tenyerünk hüvelykujjal együtt 10,5 cm széles, a csuklónktól középső ujjunk hegyéig mért távolság 20,2 cm, és jobbára pincer claw gripesek lennénk, de a finom korrekciók során ujjbegyes fogásra váltunk, és főként hüvelyk-, illetve kisujjunkkal lökdössük a cincogót kezünk alatt (egzakt leírás). Kedvenc formáink a Zowie EC2/Pulsar Xlite, a Logitech G305/Ninox Aurora, az Endgame Gear XM1 és a Cooler Master MM710. Ezeknek fényében viszonylag komfortosnak ítéltük a Harpe Ace-t, relatíve nagy kézmérettel mernénk alternatívaként javasolni claw gripekhez, míg kisebb kacsókkal a palm gripet sem hisszük kizártnak; fingertipre inkább más való.


(forrás: EloShapes) [+]

Az öblösen telt hangú főgombok feszesek és taktilisek, oldalirányú holtjátékuk ("wobble") nagyon minimális, szinte nincs is, viszont az általunk favorizáltnál több erőkifejtés szükséges aktuációjukhoz. Itt érkezünk meg a feketeleveshez: ROG családba tartozó voltának ellenére a perifériából kimaradtak a gyorscserés kapcsolófoglalatok, amelyek a forrasztópáka szanálásával óriási könnyedséget jelentenének az utólagos módosításhoz. Ebből eredően az már nem annyira meglepő, hogy a dedikált szervizfuratoknak is búcsút inthetünk, tehát a szétszedéshez mindenképp kukáznunk kell a talpakat.

A hastájéki PTFE tappancsok peremeit lekerekítették, de nem valami vastagok, ezért kimondottan kontrollált érzést indukálnak; a ROG Hone Ace alátét felhasználói élménye gyökeresen megváltozott, controlból szinte speed paddá avanzsált, mikor a Hyperglide MX-2-vel megpakolt Pulsar Xlite-unkat eresztettük rá. Az igaz, hogy megszokás híján az alacsony tömegből származó kezdeti pontatlanságot (folyamatos túlmozdulás, "overshoot") lassabb papucsok és/vagy lassabb padokkal is kompenzálhatjuk az egérérzékenységünk csökkentésén kívül, tehát nem eszik annyira forrón a kását, és meglehet, hogy pontosan arra vágyunk ezen a téren, amit a gyári "csizmák" nyújtanak. Előre amúgy hibrid foglalatot tettek a teflon számára, és a csomagban fellelhető készletben nagyméretű elülső csúszkát találunk, bár cpi-deviációt csökkentő (tartalék) szenzorgyűrű nem jár hozzá.


(forrás: EloShapes) [+]

Ha már a cpi-deviációnál (tehát a nominálisan beállított értéktől való pozitív/negatív eltérésnél a gyakorlatban) tartunk; a gyártói adatok szerint ez 1 százalékos határon belül van, ami kiemelkedően jó, és ha az érzékelő teljesítményét nem szeretnénk feltétlenül az abszolút csúcsnak nevezni a jelenkor felhozatalában, az a minimum, hogy kérdés nélkül méltónak tartjuk az üzletek legfelsőbb polcaira. Maximális precizitás, azonnali reakció, semmi anomália (3200 cpi-ig legalábbis, de ez számít), más szóval egyetlen rossz szavunk sem lehet rá.

Az elenyésző pre-travellel és némi (valós használatban irreleváns) post-travellel megáldott oldalgombok taktilitásával sem volt problémánk, ők is feszesek, és bár láttunk már különbeket, mindenképp a jobbak között van a helyük. A középső klikk közepes erőhatást igényel, nem fogunk vele megszakadni, de véletlenül aktiválni sem, mialatt a kis toldóadapter masszívnak látszik, és ötletesen felcsíptethető az alátétre. A kötegelőt hordó, hajlékony paracord a középmezőnyt erősíti a gyártói megoldások halmazában, és bár nem nagy érvágás a vezetékmentesség miatt, de a jelszűrő ferritgyöngy lemaradt róla.


(forrás: EloShapes) [+]

Az új, 2,4 GHz-es ROG SpeedNova kapcsolat fejlődött a cég előző generációs implementációja óta, már nem éreztük magunkat hátrányban vele, akár a kompetitív Quake Live ligázást is megpróbálnánk. A Bluetooth párosítását nem kísérték sötét fellegek, de a beviteli késés okán az kétségtelen, hogy ez vészszükségre vagy munkára való, és nem játszani.

A telepekre megadott időtartamok körülbelül stimmelnek, egyszer töltöttük az egeret másfél hét alatt (1600 cpi, 1000 Hz, 25 százalékos fényerőn a markánsan elkülönülő fokozatokkal munkálkodó görgő, de néha mást is használtunk), és távozásakor 23 százalékon ácsorgott az akku. Összességében egy tetszetős, magát többnyire magas nívóhoz tartó kurzorkergetőt ismerhettünk meg a ROG Harpe Ace személyében, és amennyiben passzol hozzánk, az apróbb hibái mind olcsón orvosolhatók, ha egyáltalán zavarnak bennünket. Egyedüli kivétel a túlburjánzott szoftver, ami alkalmanként megviccelt minket fagyással, végtelen töltőképernyővel vagy frissítésre buzdító jelzésekkel, amikor minden up to date volt. Sajnos a cég szoftvermérnökei nincsenek annyira a helyzet magaslatán, mint a hardveres szárny dolgozói, így ha lehetséges, mi kerülnénk az Armoury Crate-et, de szerencsére a szerteágazó plug and play funkcióknak köszönhetően erre van is módunk. A kevesebb néha több.


(forrás: EloShapes) [+]

Az eszköz tömegközéppontja amúgy majdnem középen van (egy csöppet farnehéz, de alig észrevehető), és az 54 grammos tömeg impozáns, mivel a teli burkolaton felül van RGB és Bluetooth is, tejfölösdoboz feeling viszont nincs. Szerintünk indokolt ajánlott vételnek nevezni, de az kétségtelen, hogy a Lamzu Atlantis, a Pulsar X2, az Endgame Gear XM2we, a Cooler Master MM712, a Logitech G PRO X Superlight vagy mondjuk a PureTrak Valor nagyon erős konkurencia, és az 50 000 forint körüli ár érezhető mérséklését örömmel vennénk, ahogy azt is, ha lennének szervizfuratok, plusz hot swapes foglalatok (ami eddig ROG-sajátság volt...).

A feltekerve értékesített ROG Hone Ace Aim Lab Edition pad nem rúgja ki magát azonnal a szélén, de néhány órára ráraktunk a csücskére egy nehezéket, ami orvosolta ezt. A felületet talán még a kontroll csoportba, de vitathatatlanul a gyorsabb portékákat tömörítő alfajba sorolnánk (a mozdulat indítása fegyelmezetten könnyű, és bár a megállítás sem "nehéz", a felület nem "segít" benne kifejezetten) ám ez nem lenne egyértelmű, ha csak a ROG Harpe Ace-szel próbáltuk volna. A szöszöket a bevonat miatt nem vonzza (viszont pont emiatt a tartóssága egyelőre kérdéses), a centiméterenkénti rovátkák jópofa, talán hasznos adalékok, és a rojtosodás meggátlására elvarrt peremek szabályosak, nem sokkal emelkednek ki a felület síkjából.


[+]

A könnyen tisztható, szennyeződéseknek ellenálló felület ugyan nem rossz, de nem is különleges. A gumiágy alap relatíve jól helyben tartja a padot (nyilván nem úgy, mint a poliuretán hab), az mindössze legfeljebb néhány millimétert vándorolt el a helyéről. Méretét és szolgáltatásait figyelembe véve nem elrugaszkodott a kb. 12 000 forintos vételára, és kiosztjuk a tetszett plecsnit, amihez az egyedi ötlet is hozzájárul.


[+]

Az Aim Lab integráció egy pozitív, kreatív kezdeményezés, mert ha a minden hájjal megkent, vén rókáknak túl sok újat nem is fog mutatni, a kezdők, a témában mostanság jobban elmélyedők részére igen praktikus metódus a tökéletesség meglelésére vagy az úton való elindulásra a beállítások terén. Legalábbis ha taktikai FPS-ekkel játszunk inkább (például CS 1.6, CS: GO, Valorant), mert az arena shootereknél sokkal jobban előtérbe kerül a mozgás, több a vertikalitás és a hirtelen, nagy fokban fordulás, ami eltérő megközelítést követel meg – de még azoknál is segédkezhet valamennyit.


(forrás: Aim Lab) [+]

Azt mindenesetre széles mosollyal fogadtuk, hogy az Aim Lab Settings Optimizerben meghúzódó Sensitivity gyakorlata a teljesítést követően tizedes pontossággal (!) azt az érzékenységet javasolta nekünk (14,6 cm/360 fok), amivel az utóbbi pár esztendőben a klasszikus Doomot zúzzuk.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition egér ASUS ROG Hone Ace Aim Lab Edition egérpad

Synthwave

Az ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition egeret és a ROG Hone Ace Aim Lab Edition egérpadot az ASUS Magyarország bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés