Az AMD Radeon R7 260 és R7 240 tesztje

Hirdetés

A Radeon R7 260

Az R7 260-ból az AMD referencia dizájnja jutott el hozzánk. A kártya meglehetősen rövid, hossza mindössze 17,5 centiméter körül alakul, ugyanakkor a legtöbb VGA-hoz hasonlóan ez a modell is két kártyahelyet foglal el.


[+]

A referencia R7 260 kialakítása meglehetősen hasonlít az R7 260X-ére.


[+]

A hűtést nem cifrázta túl az AMD, ami egy minden bizonnyal alumíniumból készült, feketére festett bordát, illetve egy 8 centiméteres légkavarót jelent.


[+]

A szokás szerint középtájon húzódó GPU ebben az esetben sem túl nagy kiterjedésű.

Az R7 260 esetében a 160 mm²-es Bonaire 768 darab aktív végrehajtóegységet vonultat fel, órajelük pedig 1000 MHz.

A kis GPU-hoz egy szolidabb tápellátás társul, mely összesen 4 fázisból áll.

Az 1 GB összkapacitású GDDR5-ös chipek ennél a kártyánál is az Elpida (Micron tulajdon) műhelyéből származnak. Az W2032BBBG-6A-F típusjelzésű modellek hivatalosan 6 GHz-es effektív sebességre képesek 1,5 voltos feszültség mellett, ami a gyárilag beállított, referenciának megfelelő 6 GHz-es értékkel hajszálpontosan ki van használva.

Az R7 260 hátlapja egy normál méretű DisplayPort 1.2 HBR2 csatolóval nyit, mellé került a 3 GHz-es HDMI 1.4a. Ezután a dual-link DVI-I port jön, mely felett egy szintén dual-link DVI-D helyezkedik el. Mindez azt jelenti, hogy mostantól DisplayPort használata nélkül is van lehetőség három HDMI/DVI csatolású megjelenítő egyidejű, Eyefinity-ben való használatára, melyet a DisplayPort közreműködésével még akár további hárommal egészíthetünk ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD
  • HIS

Azóta történt

Előzmények