G-Sync vs. G-sync, hangrendszer, kezelés
A végére hagytuk az egyik legizgalmasabb kérdést, hogy melyik monitorban jobb a G-Sync funkció, egyáltalán van-e különbség e téren a két termék között. A teszt során egyébként egy Nvidia GeForce GTX 1660 Ti videókártyát használtunk a monitorok meghajtására. A korábbiakból már kiderült, hogy 4K 144 Hz módban a G-Syncet el kell felejteni a Acer Nitro XV273K-nál, míg a Predator XB273K esetében ilyen megkötés nincs.
Hirdetés
A változtatható frissítési frekvencia vizsgálatához az NVIDIA hivatalos, Pendulum névre hallgató demóját, illetve egy-két játékot próbáltunk ki. A tapasztalatunk az, hogy a G-Sync mindkét terméknél működik, a fő feladatát ellátja, tehát a durva képtöréseket likvidálja, és a mozgást folyamatosabbá teszi. Ez utóbbinál a szemünkre hagyatkozva úgy éreztük, hogy a Predator egy kicsit jobban teljesít, de itt nüansznyi különbségekről beszélhetünk csak.
Integrált hangrendszer
Mindkét modellbe két darab 4 wattos, rejtett hangszórókat tartalmazó, valószínűleg teljesen ugyanolyan integrált hangrendszer került. A hangminőség átlagos: a hangerőre nem lehet panasz, de a basszusokkal szűkmarkúan bánik, gyakorlatilag hallhatatlanok a mély hangok. Dinamikáról nem beszélhetünk, a megszólalás vékony, steril, de még így is nagyon jól jöhet, ha nincs a közelben semmilyen épkézláb külső hangrendszer vagy fej/fülhallgató. A sztereó hangtér többé-kevésbé érzékelhető, de azért az élmény nem lesz olyan, mint egy rendes, több komponensből álló rendszer használata esetén.
Kezelés
A monitorok nagyon hasonló, de nem teljesen ugyanolyan grafikus kezelőfelületet használnak, hiszen a felépítésben, illetve az egyes funkciók elnevezésénél találkoztunk kisebb eltérésekkel. Egyik modell sem kommunikál magyarul, viszont a menürendszer felépítése mindkét terméknél logikus, a menüpontok és paraméterek között pedig a hátlap jobb oldalán elhelyezett gombokkal, illetve apró botkormánnyal kell navigálni.
A kezelésbe hamar, egy-két óra alatt bele lehet jönni, bár különösen komfortosnak azért nem mondanánk ezt a megoldást. Tehát távirányító nincs, viszont a vezérlést az Acer Nitro XV273K esetében megkönnyíti egy szoftver (Acer Display Widget), aminek segítségével módosíthatóak az egyes beállítások, ami sokkal kényelmesebb, mint a hátlapon elhelyezett kezelőpanellel bűvészkedni. Ez egy remek szolgáltatás, teljesen értetlenül állunk az előtt, hogy a Acer Predator XB273K miért nem támogatja.
Acer Nitro XV273K és Acer Predator XB273K - OSD [+]
Meg kell még említenünk a célkereszt funkciót is, ami mindkét monitornál bekapcsolható, és amelynek formája változtatható. Ez mindig ott lesz a képernyőn, értelemszerűen még akkor is, ha az épp futtatott játékból vagy egy adott fegyvernél hiányzik, ami nagyon hasznos lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!