A Lenovo ThinkPad T430 négy arca

Hirdetés

Értékelés

A Lenovo ThinkPad T430-as modellcsaládja továbbviszi a márkára jellemző értékek zömét: a nagyszerű, strapabíró házat, a kiváló összeszerelési minőséget és anyaghasználatot, a tartósságot és a minden részletre kiterjedő, gazdag felszereltséget. A klasszikussá vált billentyűzetnek viszont búcsút kell mondanunk, és itt nem igazán hisszük el a Lenovo érveit, hogy annyira fontos lenne a háttérvilágítás. Ugyanis korábban az X230-nál láttuk, hogy a gombok alatt lévő ollószerkezet a korábbinál egyszerűbb, kevesebb alkatrészből áll, tehát jó eséllyel olcsóbb. A nyomáskomfortja jó, a kategória legjobbja, de elődjétől elmarad. Ezen felül még a legfeljebb átlagos minőségű kijelzőpaneleket érheti kritika.

A legfontosabb tény, amit az egyes modellek elemzése kapcsán kiderítettünk, hogy az olcsóbb T430i a hardverkomponensektől eltekintve teljesen azonos a T430-cal, megkapta annak minden minőségi és vállalati extráját, csak konfigurációs lehetőségei szegényebbek. Ha találunk olyan modellt, ami megfelel az igényeinknek, nyugodtan bevállalhatjuk, sőt a bátrabbak nekiállhatnak nagyobb felbontású T430-as kijelzőpanelt vagy éppenséggel háttérvilágításos billentyűzetet vadászni az interneten. Mi a vásárlás után leginkább SSD-re költenénk.

A klasszikus T430 továbbra is az egész notebookos világ egyik, ha nem a legstabilabb modelljének tűnik, igazi jól terhelhető igásló, ami nem fogja cserbenhagyni felhasználóját. Hűtés kapcsán viszont nem voltunk maradéktalanul elégedettek vele, de megeshet, hogy a kissé már használt, sok bemutatót megélt tesztpéldányban a mostoha bánásmód miatt elferdült ventilátor okozta a kellemetlenül sípoló hangszínt. Ettől az apró bakitól eltekintve határozottan kedvünkre való ez a notebook, és a négyes legjobb kijelzőjét találtuk benne.

Nem véletlen, hogy a T430-as négyes legdrágább tagja az enyhén vékonyított T430s. A mindössze négymilliméteres karcsúsítás és a 376 grammal kisebb súly első hallásra nem tűnik olyan soknak, de amikor úton van az ember, minden millimétert és gramm számít. Aki ebben a helyzetben van, és igényli a notebooktól a teljes funkcionalitást, ezzel a modellel jár a legjobban, még akkor is, ha drágább a többinél. Mi 1600x900-as kijelzővel, IGP-vel és a lehető legkisebb merevlemezzel választanánk, azonnal kerülne bele egy SSD, a notebooktáskába pedig még egy akkumulátor a nem túl nagy gyári mellé. Ritka, mint a fehér holló, de aki alaposan szétnéz a piacon, T430si néven megtalálhatja a T430s olcsóbb változatát.

Meglehetősen érdekes helyzetben van a ThinkPad T430 család Ultrabookja, a T430u. Nem könnyebb a T430s-nél, és a plusz 5 milliméter karcsúsítás nem feltétlenül elegendő ellentételezés a hiányzó dokkolócsatlakozóért, cserélhető optikai meghajtóért, SmartCard olvasóért és jobb billentyűzetért, ráadásul a T430u 17 wattos processzora is lassabban jár. Viszont a T430u (a CPU-tól eltekintve) azonos konfigurációval jó százezer forinttal olcsóbb a T430s-nél vagy éppen a Lenovo másik komoly Ultrabookjánál, az X1 Carbonnál. Így pedig már elég izgalmassá válik a ThinkPad T430u, tehát a klasszikus T430-hoz, és a vékony de teljesértékű T430s-hez hasonlóan ajánlott címet érdemel tőlünk, míg az olcsóbb ThinkPad T430i pedig különösen ajánlott.

Lenovo ThinkPad T430 notebook
Lenovo ThinkPad T430s notebook
Lenovo ThinkPad T430u Ultrabook
Lenovo ThinkPad T430i notebook

rudi

A Lenovo ThinkPad T430 és T430u notebookot a Lenovo hazai képviselete, a Lenovo ThinkPad T430i notebookot az USAnotebook.hu laptopmintabolt, a Lenovo ThinkPad T430s notebookot pedig a Notebookspecialista.hu bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés