Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #18627 üzenetére

    "Azért gonoszok mert bal lábbal keltek fel."
    ja, értem
    ez aztán a jéghideg logika:)

    "Pl azt, hogy nem létezik Isten és csodák sincsenek."
    hát...tényleg nem akarok a kelleténél jobban a te idegeidre sem menni, de nekem az eddigiekből még mindig nem jön át, hogy ez pl mitől lenne tény
    sztem még mindig pont ugyanilyen joggal mondhatnák a hívők, hogy a tudomány hagyja teljességgel figyelmen kívül azt a tényt, hogy isten létezik
    egyedül a tudomány vmiféle tekintélyelvűségére való hivatkozást tudom csak kihámozni érvként az általad eddig elmondottakból
    ami ugye édeskevés
    de ennek mondjuk könnyen lehet az az oka, hogy ebben sem vagyok kompetens
    (mármint a tudományban)
    mint ahogy már az is megmutatkozott, hogy a bibliaismeretéből sem

    exabit:
    "továbbá a feladata is más kellene hogy legyen: elsősorban az hogy egyfajta lelki megnyugvást/boldogságot biztosítson"
    nem veszel te 1 kicsit 1 kalap alá minden hívőt?
    bizonyára vannak köztük ilyenek is, akiknek ennyi tényleg elég is
    de sztem vannak köztük, akik ennél többre vágynak
    (mondjuk végére járni a dolognak)

    "ha teszem azt sikerül olyan meggyőző bizonyítékokat találni arra hogyan szerveződött természetes körülmények között az élettelen élő rendszerré...a keresztény hit egy igen erős bástyája dől ki... És akor miben higgyenek?"
    egyrészt ezen majd ráérnek akkor rágódni, ha már sikerült
    (mert engem isten bizony kezd szórakoztatni, hogy ENNYIRE nem sikerül dűlőre vinni ezt a kérdést)
    másrészt elméletileg sztem az ateisták/tudósok/nemtomkik számára megint csak pont ugyanennyire lenne megrázó, ha esetleg az ellenkezőjére sikerülne vmi bizonyítékot találni
    (de hangsúlyozom: sztem ez a veszély sem fenyeget)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák