Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19050 üzenetére

    "Úgy gondoltam hogy teremtés után valamikor cseréltek pozíciót."
    oké
    tehát akkor a paradicsomban (még beosztottként) odaállt ádámék elé és ebben a mivoltában is simán a saját oldalára tudta állítani őket
    aztán tényleg sikerült lenyomnia istent ahogy tervezte és ahogy burkoltan hencegett ezzel, de ezt a tényt meg már mégis titokban tartja...így gondolod?

    "Mobillal ki lehet kémlelni mások gondolatait? Ez nekem új. Mi a módja?"
    meg kell hackelni az övét:)
    (ezzel buktak most le az amerikaiak is, nem a telepátiával)

    de most komolyan: a célszemély mellett ott van még másik ~7milliárd agy ami sugározza a saját kis elektromos impulzusait
    tisztelet a kivételnek
    plusz az általunk épített ilyen-olyan gépek
    ebben a kavalkádban hogy választanák ki a célszemélyt és még az ő fejében is az adott gondolatokat?
    pláne több száz, vagy ezer km-ről?
    ennyi erővel a jedi-képzésre is költhetnék azokat a milliárdokat
    már ha tényleg költik
    de én úgy hallottam, hogy még az amerikaiak se nagyon dobálózhatnak már milliárdokkal akármilyen hülyeségekre

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19051 üzenetére

    Valahogy így.

    "a célszemély mellett ott van még másik ~7milliárd agy ami sugározza a saját kis elektromos impulzusait"
    Ezért is mondtam, hogy fontos az hogy össze legyen hangolódva a két agy. Meg szerintem a távolság is számít.
    Pl ha valaki fél méterre áll tőled és veled beszélget akkor sem zavar be a másik ~7milliárd ember, nem? Egyrészt mert őrá figyelsz, másrészt meg a többiek távolabb vannak. És minél távolabb vannak annál halkabban hallod a hangjukat.

    "tisztelet a kivételnek"
    Sejtem kikre gondoltál. ;]

    "már ha tényleg költik"
    Hogy most költik e azt nem tudom. (Furcsa is lenne ha tudnám mivel szigorúan titkos kategória) Viszont az már kiderült hogy régebben bizony iszonyú pénzeket öltek az ilyen irányú kísérletekbe.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19048 üzenetére

    "Amúgy szerinted véletlen, hogy különböző kormányok milliárdokat költöttek az ilyen témájú kísérletekre? Isten létezésének bebizonyítására viszont nem költöttek egy forintot se. Azért ez elég beszédes szerintem."
    és honnan is vagy egyébként ilyen jól informált?
    de ha már az vagy:
    a sátánnal sem próbálták meg felvenni a kapcsolatot?:)

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19052 üzenetére

    értem
    tehát a lehallgatást végző kémnek kb fél méterre kell állnia a célszemélytől és utóbbi is össze kell hogy legyen hangolódva az előbbivel
    ...erre én is költenék milliárdokat
    pláne ha a védelem is csak annyiból állna, hogy a vétel zavarásaképpen körül kéne vennem magam gondolkodó emberekkel
    ez sztem amúgy sem túlságosan jellemző a vezetőkre
    ezexerint már elhárultnak érzik ezt a veszélyt:)

    "Sejtem kikre gondoltál"
    véletlenül sem kimondottan a hívőkre
    ennyit a telepátiáról:)

    "Furcsa is lenne ha tudnám mivel szigorúan titkos kategória"
    még szerencse
    most csak gondolj bele mi lenne, ha nem is lenne titkos...
    egyébként volt is vmi ilyesmi témájú film
    george clooney és kevin spacey szerepelt benne
    g.c. felhőket oszlatott az elméjével gyakorlásképpen...nekem tetszett:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19053 üzenetére

    Ez közismert tény. Onnan vagyok ilyen jól informált.
    Még film is készült róla. Méghozzá rengeteg. Dokumentum és fikció is.
    Régen is csupán nyílt titok volt hogy ilyesmikkel kísérleteztek.

    Az oroszok az amcsik és a németek is bizonyítottan folytattak ilyen kísérleteket. És nagy valószínűséggel hármójukon kívül volt még más, kísérletező kedvű ország.

    A Sátánnal nem valószínű hogy megpróbálták felvenni a kapcsolatot. Ahhoz valószínűleg léteznie is kellett volna, hogy vele foglalkozzanak. De ki tudja?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19055 üzenetére

    "Ez közismert tény."
    sztem isten létezése is annak mondható:)

    és a pakurafáguszról is készült már film
    (gyermekkorom egyik máig meghatározó filmélménye)
    meg az egymással harcoló dínókról és sárkányokról is
    vagy az idegen bolygók élővilágról
    a német ufókról meg még fényképek is maradtak fenn
    stb

    rongyos 1-2 milliócskát azért lecsippenthettek volna a sátánra is

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19054 üzenetére

    "tehát a lehallgatást végző kémnek kb fél méterre kell állnia a célszemélytől és utóbbi is össze kell hogy legyen hangolódva az előbbivel
    ...erre én is költenék milliárdokat
    pláne ha a védelem is csak annyiból állna, hogy a vétel zavarásaképpen körül kéne vennem magam gondolkodó emberekkel"

    Vazze. Ne legyél már ennyire értetlen. Írtam hogy a kormányok azzal kísérleteztek hogy több ezer kilométer távolságból konkrét, idegen célszemélyeket figyeljenek meg ill derítsenek fel gondolati úton. Ez kicsit több mint fél méter. És szó sem volt kétoldali összehangolódásról. Valamint nem valószínű hogy ha emberek veszik körül akkor az védelmet nyújt. Legalábbis az elképzelések szerint.
    Az hogy mennyit sikerült megvalósítaniuk az elképzeléseikből azt csak ők tudják. Hivatalosan semennyit, de ez nem jelent semmit mert ha sikerült akkor sem hoznak ilyen dolgokat nyilvánosságra.

    "véletlenül sem kimondottan a hívőkre
    ennyit a telepátiáról"

    Ezt benézted mert én sem rájuk gondoltam.

    Asszem Kecskebűvölők volt a film címe. Én is láttam és igen, szó volt benne ezekről a kísérletekről.

    (#19056) llll:
    Isten létezése mióta közismert tény? A tények azok amiket bizonyítani lehet.

    "rongyos 1-2 milliócskát azért lecsippenthettek volna a sátánra is"
    Honnan tudod, hogy nem tették?

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19055 üzenetére

    "Az oroszok az amcsik és a németek is bizonyítottan folytattak ilyen kísérleteket. "
    elképzelem, ahogy a kísérleti alanyok ülnek és naphosszat feszülten koncentrálnak
    esetleg el-elbóbiskolnak a kísérlet érdekében
    és eközben csak úgy röpködnek a milliók
    én is ilyen állást keresek már régóta

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz Huma #19035 üzenetére

    Erre azt lehet mondani, amit te szoktál "nekünk". Nem kell többet látni a dologban, mint, ami valójában...

    Nem tudom pontosan milyen "hatalomra" gondolsz, és milyen "önkényes" célokra használ fel minket a keresztény vallás vagy vallási vezetők...

    A Szentíráshoz fűzött gondolatoknak, pedig van igazságtartalmuk, de ez közel sem a teljes kép. Természetes, hogy a megírását befolyásolta az adott kor felfogása, a környező népek mítoszvilága, sőt az Isten is pontosan tudta, hogy kiket szólít meg... Ugyanakkor észre kell venni a radikális újdonságokat is, melyeket a kereszténységben találunk: Jézus Krisztus az Isten Egyszülöttje emberré lett, keresztre feszítették és feltámadt, hogy aki Benne hisz el ne vesszen, hanem örökké éljen.

    A szöveg írója az, aki átírja a történelmet, és manipulálja az embert, pontosan azokkal az eszközökkel, melyekkel a kereszténységet vádolja.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19050 üzenetére

    Érdekes. És még ezek után nézed le a vallásosokat? :)
    Remélem nem csak áltudományos irományokat olvasol.. Miért kell belemagyarázni, egyszerű tudományosan megmagyarázható dolgokba telepátiát, gondolatolvasást, titkos öszeesküvés elméletet.

    Egyébként teljesen jó volt felhozni azt, hogy a vallás megvezeti az embereket. A Biblia tartalma egyáltalán nem titkos, a benne lévő információk bárki számára hozzáférhető. Nincs semmi titkos tan és nincs benne semmi olyan amit mi tudunk, de ti nem. Ebben egyetértünk?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19058 üzenetére

    Azokat a milliókat nem ők kapták. És nem valószínű hogy szívesen lettél volna a kísérleti alanyok helyében. Ugyanis nem biztos hogy mind önként vett részt a kísérletekben és az sem biztos, hogy mindannyian épen és egészségesen úszták meg a kísérleteket.
    Csak azt tudom javasolni hogy olvasgass a témában.

    (#19060) Noddy:
    "És még ezek után nézed le a vallásosokat?"
    Igen, de ebben mi a meglepő? Az egyik egyértelműen kamu a másik pedig nagyon is lehetséges, hogy létezik. Ez azért elég nagy különbség.

    "Miért kell belemagyarázni, egyszerű tudományosan megmagyarázható dolgokba telepátiát, gondolatolvasást, titkos öszeesküvés elméletet."
    Tévedésben élsz. Honnan veszed, hogy a telepátia nem magyarázható meg tudományosan? Én pl nem hiszek a természetfelettiben csak abban hogy van amire a tudomány még nem tudja a választ.
    Valamint egy darab titkos összeesküvés elméletről sem volt szó. Ezek ugyanis tények. Nem csak talán megtörténtek hanem biztos hogy megtörténtek.

    "Nincs semmi titkos tan és nincs benne semmi olyan amit mi tudunk, de ti nem. Ebben egyetértünk?"
    Nagyjából, de mit akarsz ebből kihozni?

    (#19059) pocokxx:
    Csakhogy a kereszténység szinte az összes dolgot más vallásokból lopkodta össze. Pl az ünnepeket is. Szinte az összes keresztény ünnep valami pogány ünnepen ill szertartáson alapul.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19057 üzenetére

    "Ne legyél már ennyire értetlen."
    bocsi, úgy látszik képtelen vagyok felnőni a kérdés komolyságához

    "Valamint nem valószínű hogy ha emberek veszik körül akkor az védelmet nyújt."
    akkor meg én állandóan csak direkt félrevezető információkra gondolnék
    ...vagy bealufóliáznám a fejemet, mint mel gibson családja a jelek c filmben
    (szal a sapkás vezetőket kell figyelni, nekik lehet rejtegetnivaló gondolatuk)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19061 üzenetére

    "Csak azt tudom javasolni hogy olvasgass a témában."
    sztem megvolt
    több ezer oldalnyi ezoterikus szarsággal hülyítettem már magamat én is:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19062 üzenetére

    "bocsi, úgy látszik képtelen vagyok felnőni a kérdés komolyságához"
    Sajnos úgy tűnik. Ez nem létezik e isten vagy nem kérdés hanem sokkal, de sokkal komolyabb dolog.

    "akkor meg én állandóan csak direkt félrevezető információkra gondolnék"
    Ja, életszerű hogy így éled le az életed. :D
    Arról nem is beszélve hogy a gondolatolvasó esetleg simán átlát ezen a trükkön.

    "bealufóliáznám a fejemet"
    Csak nyugodtan. Egy szelfit azért majd küldj magadról. :D

    (#19063) llll:
    "több ezer oldalnyi ezoterikus szarsággal hülyítettem már magamat én is"
    No látod ez baj. Nem ezoterikus marhaságokat kell olvasni hanem olyasmit ami hozzáad valami lényegi tudást a jelenlegihez. Én pl pár oldalnál sosem jutottam messzebb egy ezoterikus írásban mert egyszerűen akkora hülyeségek, hogy nem érdemes rájuk időt pazarolni.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19064 üzenetére

    "Arról nem is beszélve hogy a gondolatolvasó esetleg simán átlát ezen a trükkön."
    a francba...ezt el is felejtettem:D

    és annak mi az oka, hogy az aki ilyesmire képes még nem tett szert világuralomra?

    "Nem ezoterikus marhaságokat kell olvasni"
    én ott olvastam bővebben a telepátiáról is...:)
    egyébként a te ismereteidhez milyen konkrét plusszokat adott ez a dolog?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19065 üzenetére

    "és annak mi az oka, hogy az aki ilyesmire képes még nem tett szert világuralomra?"
    Honnan tudod hogy nem tett? Honnan tudod hogy akart? Honnan tudod hogy van ilyen ember?

    Számtalan ok és lehetőség létezik a legtöbb esetben. Ez csak a három legnyilvánvalóbb kérdés volt ami eszembe ötlött, de vannak még opciók.

    "egyébként a te ismereteidhez milyen konkrét plusszokat adott ez a dolog?"
    Mire gondolsz? Nem adott semmi pluszt. Csak a felismerést hogy lehetséges hogy tényleg létezik.
    Amúgy ha logikusan belegondolsz akkor nem sok minden zárja ki a létezését. Az hogy jelenleg még hivatalosan nem támasztotta alá a tudomány nem jelent semmit. Sok mindent nem támasztott alá a tudomány ami valószínűleg létezik. Pl ott vannak a gömbvillámok. Kb mindenki tényként beszél róluk, de még nem lett bebizonyítva a létezésük.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz llll #19062 üzenetére

    "(szal a sapkás vezetőket kell figyelni, nekik lehet rejtegetnivaló gondolatuk)"
    ...tényleg
    1 időben horn gyulának is volt 1 ilyen lombiktartó a fején
    vmi állítólagos autósbalesettel magyarázták, de most lelepleztük őt is!!

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19061 üzenetére

    Az előbb valami olyan dolgot írtál, hogy a keresztyénség az ősi vallásokat elnyomja ez által nyomorítva meg az emberi elméket a gyökerüktől megfosztva, most pedig azt írod, hogy a keresztyénség ősi vallásokon alapszik? Csak én látom ezt ellentmondásosnak?

    Ha a Biblia tartalma bárki számára hozzáférhető, nem lehet benne olyan info ami tudat alatt "káros"... Ha IT-s szaknyelven szeretném ezt érzékeltetni pont olyan mint a szabadforrású progik. Meglehet nézni, belelátsz, nem titkos módon manipulálja az agyad, mint ahogy a zárt programok engedély nélkül szolgáltatnak neked infót. A Bibliában mivel nyitott, szabadon hozzáférhető nincs benne semmi titkos, semmi manipulatív és még a pénzed se akarja lenyulni mint a tv sámán. Bár az neked teljesen elfogadott és örömmel részt veszel benne, hogy a képernyőn küldi neked az energiát, persze nagyon tudományos alapon, csak ezt titkolják. Illetve egyszerre írtad, hogy a Biblia okkult illetve azt is hogy az okkultizmus ellen van egy hsz.-en belül. Ezt hogy érted?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19066 üzenetére

    "Honnan tudod hogy nem tett?"
    ja, hogy teljes titokban tett szert világuralomra?:)

    "Honnan tudod hogy akart?"
    te el tudod képzelni, hogy 1 ember ne éljen vissza az esetleges akármilyen hatalmával?

    "Honnan tudod hogy van ilyen ember?"
    ha nincs, akkor mégis csak kidobott pénz volt (amivel én nem dicsekednék egyik hatalom helyében sem), a kísérlet pedig sikertelen

    "Nem adott semmi pluszt. Csak a felismerést hogy lehetséges hogy tényleg létezik."
    hát ez megint csak elmondható akármelyik másik ezoterikus hülyeségről is..

    "Az hogy jelenleg még hivatalosan nem támasztotta alá a tudomány nem jelent semmit. Sok mindent nem támasztott alá a tudomány ami valószínűleg létezik."
    hümm-hümm...
    mondja ezt 1 megrögzött ateista jéghideg, kikezdhetetlen logikával...?:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #19068 üzenetére

    Azt nem én írtam, hanem csak idéztem.

    A lényeg az hogy a kereszténység összelopkodott egy csomó dolgot más vallásokból és átformálta valamint eltorzította ezeket a dolgokat.

    "Ha a Biblia tartalma bárki számára hozzáférhető, nem lehet benne olyan info ami tudat alatt "káros""
    Ez nagyon nagy tévedés. Nézd a valóvilágot vagy az éjjel-nappal budapestet. Elég káros mindkettő pedig bárki számára hozzáférhetőek.

    "képernyőn küldi neked az energiát, persze nagyon tudományos alapon"
    Jah. Huma vagyok. Tündérmágus, Tisztánlátó és Számmisztikus. PH tagoknak 20% kedvezmény. :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19066 üzenetére

    "mondja ezt 1 megrögzött ateista jéghideg, kikezdhetetlen logikával...?"
    de most komolyan:
    ezeket az infókat miért hiszed el?
    (legalábbis "lehetőség" szintjén?)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19069 üzenetére

    "ja, hogy teljes titokban tett szert világuralomra?"
    Elég nyilvánvaló. Ez nem egy olyan képesség amit fölfedsz ha rendelkezel vele és világuralomra törsz. Ellenkező esetben elveszted a legnagyobb előnyödet és céltáblájává válsz az összes többi hatalmasnak.

    "te el tudod képzelni, hogy 1 ember ne éljen vissza az esetleges akármilyen hatalmával?"
    Simán. Én sem élek vissza a hatalmammal. Pl bármikor eltaposhatnám a lábam előtt menetelő hangyákat, de mégsem teszem. Elvehetném a kisgyerektől a nyalókáját, de nagy lelkierővel képes vagyok ellenállni a kísértésnek.

    "ha nincs, akkor mégis csak kidobott pénz volt (amivel én nem dicsekednék egyik hatalom helyében sem), a kísérlet pedig sikertelen"
    Lehet hogy az volt, lehet hogy nem. A kormányok pedig ennél sokkal több pénzt szórtak már el mindenféle felesleges dologra.

    "mondja ezt 1 megrögzött ateista jéghideg, kikezdhetetlen logikával...?"
    Pontosan. Az ateizmus nem azt jelenti hogy mindent mereven elutasítunk. Épp ellenkezőleg, mindenre nyitottak vagyunk. Csupán mindent egészséges kétkedéssel fogadunk és nem hiszünk el bármit, bizonyítékok híján meg főleg nem.

    "ezeket az infókat miért hiszed el?"
    Mármint azt hogy folytak ilyen kísérletek? Miért kéne kétségbe vonnom? Számtalan forrásból meg van erősítve. Többszörösen dokumentálva van. Valószínűleg a hivatalos iratokat is bárki elolvashatja mivel már nem titkosak.

    Persze biztos hogy nem minden anyagot tettek nyilvánossá. Ez egyértelmű. Pl a nem önkéntes emberkísérleteket biztos hogy mai napig titkolják. Valamint ha sikerült elérniük valami eredményt akkor azt sem tárják a nyilvánosság elé.

    Én sok mindent lehetségesnek tartok. Amit nem cáfol meg egyértelműen a tudomány és logikusan nézve lehetséges a létezése azt miért is kellene egyből elvetnem? Főleg ha személyes tapasztalatom is van a témában.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19070 üzenetére

    "Jah. Huma vagyok. Tündérmágus, Tisztánlátó és Számmisztikus. PH tagoknak 20% kedvezmény. :D"

    Nincs több kérdésem :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #19073 üzenetére

    Várj! Küldök egy kis pénzenergiát. Érintsd a homlokod a monitorhoz és kezd el énekelni jó hangosan a Ha én gazdag lennék-et. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19072 üzenetére

    "Ez nem egy olyan képesség amit fölfedsz ha rendelkezel vele és világuralomra törsz."
    azt nem is mondtam én sem, hogy fedje föl!
    majd hülye lenne
    csak simán világuralomra törhetne vele
    (ismerve a világ vezetőinek gondolatait...)
    és mivel emberből lenne az illető sztem garantáltan (és az elismerésre vágyás miatt nyíltan!) törne is
    de hogy konkrétan hogyan érné el mindezt?
    azt naná hogy nem adná ki
    ...viszont én nem tudok ilyen "világ uráról"
    (márpedig előbb-utóbb mit érne a cím, ha nem dicsekedhetne vele?
    ha nem fürödhetne a többi ember csodálatában és irigységében?)

    "Én sem élek vissza a hatalmammal. Pl bármikor eltaposhatnám a lábam előtt menetelő hangyákat, de mégsem teszem."
    soha...? ;)
    (na jó, rólad már tudjuk hogy tökéletes vagy
    de gondolom azt azért még te sem feltételezed, hogy létezik rajtad kívül még 1 ilyen ember)

    "Lehet hogy az volt, lehet hogy nem."
    ha nem (tehát ha esetleg vmi EGYÉB eredménye volt a kísérletnek), akkor én megint nem hívnám fel rá a figyelmet
    még annyi segítséget/támpontot sem adnék a konkurens hatalmaknak, hogy merre indultunk el
    (esetünkben ez a telepátia kutatása lenne ugye)
    hanem még azt is mélységes titokban tartanám
    ahogy az minden "normális" embertől elvárható lenne ugye

    ""ezeket az infókat miért hiszed el?"
    Mármint azt hogy folytak ilyen kísérletek? "

    nem is elsősorban ezt
    hanem hogy létezhet a telepátia

    tehát azért mert dokumentálva van, amit bárki elolvashat, illetve mert szted vmilyen személyes élményed is van az ügyben?
    (vigyázz, beugratós kérdés:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19074 üzenetére

    miféle kontár mágus vagy te!?
    mi ez marhaság?
    ...azt kell énekelni, hogy "amikor nékem sok pénzem lesz..."

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19075 üzenetére

    "márpedig előbb-utóbb mit érne a cím, ha nem dicsekedhetne vele? ha nem fürödhetne a többi ember csodálatában és irigységében?"
    Abból indulsz ki hogy az illető hiú. De ennek nem feltétlenül kell így lennie.
    Amúgy meg léteznek olyan emberek akiknek annyi pénzük van hogy zsebből kifizethetnék a magyar államadósságot, mégis aránylag kevesen ismerik őket.

    "na jó, rólad már tudjuk hogy tökéletes vagy de gondolom azt azért még te sem feltételezed, hogy létezik rajtad kívül még 1 ilyen ember"
    Valóban kevés rá az esély. De sosem lehet tudni.

    "tehát azért mert dokumentálva van, amit bárki elolvashat"
    Pont hogy nincs dokumentálva. Legalábbis a széles publikum előtt.

    Azért tartom lehetségesnek hogy létezik telepátia mert egyáltalán nem annyira logikátlan a létezése mint ahogy azt sokan gondolják és személyes tapasztalatok is alátámasztják. Amik persze nem mondom hogy 100%-osak, de mindenesetre elegek ahhoz hogy lehetségesnek tartsam a létezését ennek a jelenségnek.

    (#19076) llll:
    Amikor? Az nem jó. Az olyan jövőbeli dolog. A pénzenergiától nyomban tele lesz a zsebe Deák Ferenc kötegekkel.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #19077 üzenetére

    "Abból indulsz ki hogy az illető hiú"
    én ugyan úgy fogalmaztam, hogy "emberből van", de igen
    ugyanarról beszélünk

    "Amúgy meg léteznek olyan emberek akiknek annyi pénzük van hogy zsebből kifizethetnék a magyar államadósságot, mégis aránylag kevesen ismerik őket."
    akkor megint honnan is tudunk egyáltalán a létezésükről és az anyagi helyzetükről...?

    "Pont hogy nincs dokumentálva. Legalábbis a széles publikum előtt."
    kezdem elveszíteni a fonalat
    tehát akkor te most 1 szerencsés kiválasztott vagy?

    A hívők talán azért tartják lehetségesnek hogy létezik isten mert egyáltalán nem annyira logikátlan a létezése mint ahogy azt sokan gondolják és személyes tapasztalataik is alátámasztják. Amik persze nem mondom hogy 100%-osak, de mindenesetre elegek ahhoz hogy lehetségesnek tartsák a létezését.
    ...szal értek én mindent, csak azt nem, hogy akkor őket miért nézed ennyire hülyének? :U

    "Az olyan jövőbeli dolog"
    viszont tényszerű, kijelentő módú
    ahogy azt minden mágusképzőn tanítják
    (ennyi kiskaput pedig, hogy csak jövőidejű, minden profi mágus nyitva hagy)
    a tied viszont feltételes
    ha én gazdag lennék
    mintha jó volna, de végül is így is jó...:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Huma

    addikt

    válasz llll #19078 üzenetére

    "akkor megint honnan is tudunk egyáltalán a létezésükről és az anyagi helyzetükről...?"
    Miért kellene titkolniuk hogy gazdagok?

    "tehát akkor te most 1 szerencsés kiválasztott vagy?"
    Nem. Miért lennék az?

    "...szal értek én mindent, csak azt nem, hogy akkor őket miért nézed ennyire hülyének?"
    Én sosem mondtam olyat hogy hülyék. Isten létezése teljesen logikátlan, irracionális és nem támasztja alá semmilyen személyes tapasztalat. Persze a hívők hajlamosak mást állítani, de se logikus magyarázatot, se valós személyes tapasztalatot nem hallottam még tőlük ami alátámasztaná azt amit állítanak.

    Azért feltételes mert a negatív energia útját állhatja a pénzenergiának és ez esetben nem biztos hogy működik.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19079 üzenetére

    Nem mondod hogy a vallásosok hülyék, csak hogy isten(ek) létezése logikátlan. Tehát szerinted aki elfogadja az isten(ek) létezését az logikátlan ember? Azok az emberek irracionálisak? A személyes tapasztalatot pedig mond inkább úgy, hogy neked nincs semmilyen tapasztalatod. Mert a vallásosok szerint igen is van személyes tapasztalatuk és ezt nem tagadhatod.

    Csak néhány egyszerű kérdés. Remélem tudsz egyértelműen válaszolni :)

    Nekem igenis van logikus magyarázatom, de te azt valami miatt nem tudod elfogadni, de nem amiatt mert nem logikus, akkor megtudhatom hogy mi miatt nem tudod elfogadni?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #19080 üzenetére

    "Tehát szerinted aki elfogadja az isten(ek) létezését az logikátlan ember? Azok az emberek irracionálisak?"
    Valahogy úgy.

    "Mert a vallásosok szerint igen is van személyes tapasztalatuk és ezt nem tagadhatod."
    Miért ne tagadhatnám? Soha senki sem tudott mondani egyetlen, egyértelműen istennel kapcsolatos tapasztalatot sem. Pl te mesélhetnél párat. Hátha beadom a derekam.

    "Nekem igenis van logikus magyarázatom, de te azt valami miatt nem tudod elfogadni, de nem amiatt mert nem logikus, akkor megtudhatom hogy mi miatt nem tudod elfogadni?"
    Én bármit elfogadok ami logikus és nincs más alternatíva. Szóval mi a te logikus magyarázatod?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    Egy kérdésem volna a keresztényekhez.

    Az Emmauszi tanítványok (Lk 24, 13 - 36) történéseivel kezdtem kicsit mélyebben foglalkozni, és felmerült bennem egy kérdés, melyre kíváncsian várom a válaszaitokat:
    A tanítványok az út végén a kenyértörésben ismerik fel a feltámadt Krisztust. Miért pont ott, amikor elvileg ők nem voltak jelen az utolsó vacsorán? (vagy mégis...?)

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #19087 üzenetére

    Lukács 24:30, 31 (ÚV)
    "És amint ott feküdt velük étkezéshez telepedve, vette a kenyeret, megáldotta, megtörte, és odanyújtotta nekik. Ekkor teljesen megnyílt a szemük, és felismerték őt; ő pedig eltűnt előlük."

    Személyes vélemény.

    Szerintem arra a kenyértörésre kell itt gondolni, ami a nagy sokaság étkezésekor történt.

    Máté 14:19 (ÚV)
    " Ezután megparancsolta a sokaságnak, hogy telepedjen le a fűre, és vette az öt kenyeret meg a két halat, majd feltekintve az égre, áldást mondott, és miután megtörte a kenyereket, szétosztotta azokat a tanítványoknak, a tanítványok pedig a sokaságnak"

    Máté 15:36 (ÚV)
    " aztán vette a hét kenyeret és a halakat, és miután hálát adott, megtörte és kezdte szétosztani azokat a tanítványoknak, a tanítványok meg a sokaságnak."

    Márk 6:41 (ÚV)
    " Ekkor vette az öt kenyeret meg a két halat, feltekintett az égre, áldást mondott, megtörte a kenyereket, és kezdte a tanítványoknak adni azokat, hogy tegyék az emberek elé, majd elosztotta a két halat mindenkinek."

    Szerintem. :)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Huma #19036 üzenetére

    A rövid véleményem.
    Valami felbátorodott egyéniség, ide-oda kapva kiírt jónéhány verset, ami kapcsolódik a vérhez.
    Nem olvastam végig, és nem is szándékom.
    Egyértelmű, hogy az átfogó bibliai tudása a szerzőnek igen csekély.
    Beleolvastam a Jeftés történetbe. :W
    "felajánlom azt mint égő felajánlást." Ezt a magyar irodalom órán a hasonlat címszó alatt tanítják.
    Na itt döntöttem el, hogy nem olvasom tovább. Ez katasztrófa ... ... ...
    Jefte lánya ugyan úgy papi szolgálatot látott el a későbbiekben, mint Sámuel.
    A lényeg, hogy ők ketten nem a léviták családjához tartoztak. Márpedig a papi szolgálatokat (elsősorban, mondhatni kizárólag) csak a léviták látták el. Most a részletekbe nem kell belemenni (szerintem).
    A történet lényege:
    1. Ne ígérjünk meg semmit, senkinek meggondolatlanul!
    -------Prédikátor 5:2-6 (ÚV)
    ----------"Ne hirtelenkedj száddal, és szíved ne siessen szólni az igaz Isten előtt. Mert az igaz Isten az egekben van, te pedig a földön. Ezért legyél kevés beszédű. Hisz álom jön a sok foglalatosság miatt, és bolond beszéd a szavak sokasága miatt. Ha fogadalmat teszel Istennek, ne halogasd megadni, mert senki sem leli gyönyörűségét az ostobákban. Amit fogadsz, azt add is meg. Jobb, ha nem fogadsz, mintha fogadsz, és nem teljesíted. Ne hagyd, hogy szád bűnbe vigye testedet, és ne mondd az angyal előtt, hogy ez tévedés volt. Miért gerjedjen haragra az igaz Isten beszéded miatt, és tegye tönkre kezed munkáját? "
    2. Nem változtatjuk meg az ígéretünket.
    -------Zsoltárok 15:4b (ÚV)
    ----------"Kárára esküdött, de nem másítja meg."
    -------Máté 5:37a (ÚV)
    ---------"Hanem beszédetekben legyen a ti igenetek igen, a nemetek pedig nem,"
    -------Prédikátor 5:4b (ÚV)
    ---------"Amit fogadsz, azt add is meg"

    Másik:
    "Tartsuk észben, hogy a názáreti volt a legnagyobb emberáldozat; és az “edd az ő testét, idd az ő vérét” ismétlődően elhangzik közel mindegyik keresztény misén/istentiszteleten, szerte a világon." :W :W :W

    Csak, hogy legyen egy kis átfogó képed a történet lényegéről.
    Előzmény:
    János 6:48-70 (ÚV)
    " Én vagyok az élet kenyere. Ősatyáitok a mannát ették a pusztában, és mégis meghaltak.  Ez az a kenyér, mely az égből száll alá, hogy bárki ehessen belőle, és ne haljon meg.  Én vagyok az az élő kenyér, mely az égből szállt alá; ha valaki eszik ebből a kenyérből, örökké élni fog; és bizony a kenyér, melyet én adok, a testem a világ életéért.”
    A zsidók azért perlekedni kezdtek egymással, ezt mondva: „Hogyan adhatja ez nekünk a testét, hogy azt együk?” Így aztán Jézus ezt mondta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, ha nem eszitek az Emberfiának testét, és nem isszátok a vérét, nincsen életetek önmagatokban. Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon; 55 mert a testem igazi eledel, és a vérem igazi ital. Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, egységben marad velem, és én egységben ővele. Ahogy engem az élő Atya küldött el, és én az Atya miatt élek, úgy az is, akinek én vagyok a tápláléka, élni fog énmiattam.  Ez az a kenyér, mely az égből szállt alá. Nem úgy van, mint amikor ősatyáitok ettek, és mégis meghaltak. Aki ezzel a kenyérrel táplálkozik, örökké élni fog.”  Ezeket mondta, amikor nyilvános gyűlésen tanított Kapernaumban.
    60 Ennek hallatán azért a tanítványai közül sokan ezt mondták: „Botrányos beszéd ez; kicsoda hallgathatja?”  Jézus azonban, mivel tudta magában, hogy a tanítványai zúgolódnak emiatt, ezt mondta nekik: „Titeket ez megbotránkoztat?  Hát ha majd látjátok az Emberfiát felmenni oda, ahol azelőtt volt?  A szellem az, ami életet ad; a testnek semmi haszna sincs. A beszédek, amelyeket mondtam nektek, szellem és élet. De vannak köztetek néhányan, akik nem hisznek.” Jézus ugyanis kezdettől fogva tudta, kik azok, akik nem hisznek, és ki az, aki el fogja árulni őt. Így ezt mondta még: „Ezért mondtam nektek: senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya megadja neki.” Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé. Jézus azért ezt mondta a tizenkettőnek: „Talán ti is el akartok menni?” Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad; mi pedig elhittük és megismertük, hogy te vagy az Isten Szentje.”  Jézus így válaszolt nekik: „Nemde én választottalak ki tizenkettőtöket?"

    Magyarázat:
    Máté 26:26-28 (ÚV)
    "Amint folytatták az evést, Jézus vett egy kenyeret, és miután áldást mondott, megtörte, és odaadva azt a tanítványoknak, ezt mondta: „Vegyétek, egyétek. Ez jelenti a testemet.” Vett egy poharat is, és miután hálát adott, odaadta nekik, és ezt mondta: „Igyatok belőle mindnyájan, mert ez jelenti a véremet, »a szövetség vérét«, amely kiontatik sokakért a bűnök megbocsátása végett."

    Egyetlen pozitívat tudok írni. Használta Isten tulajdon nevét.
    Viszont az írás célját tekintve ez jutott eszembe:
    2Mózes 20:7 (ÚV)
    " Jehovának, a te Istenednek a nevét méltatlan módon ajkadra ne vedd, mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki az ő nevét méltatlan módon felveszi."

    Remélem ezt az egészet csak viccből írtad:
    "Úgy tűnik senki sem tud érdemben reagálni az utóbbi pár hozzászólásomra. Ezen mondjuk nem lepődök meg. Azért jól esik, hogy ha mással nem is, de legalább a hallgatásotokkal elismertétek az igazamat.
    Így most, hogy vége ennek az értelmetlen szélmalomharcnak végre áttérhetünk más témára. Örülök, hogy ha nehezen is, de sikerült felnyitni a szemeteket. Jó érzés másokon segíteni. "

    Szerintem bibliai témában csak azután akard felnyitni a szemünket, ha legalább rendelkezel egy csekély bibliai ismerettel.

    Részemről ennyi.

    Az pedig, hogy milyen halálos ítéletet mond ki bizonyos emberek felett, az nem ránk tartozik.
    Ha egy autó gyűjtő valamelyik autóját leselejtezi, bontóba viszi, szétszedi, az a magán ügye.
    Jób 36:23 (ÚV)
    "Kicsoda kéri számon tőle az útját, És ki mondja: »Igazságtalanságot követtél el!«"

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • llll

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19089 üzenetére

    "Kicsoda kéri számon tőle az útját, És ki mondja: »Igazságtalanságot követtél el!«"
    izé...én?:)

    ki vagyok én ehhez?
    hát biztos nem 1 autó, mert az nem kérné ki magának ezt a hasonlatot
    hanem ha igazak a leírtak, akkor az "útjai" egyik potenciális érző és élő elszenvedője
    sztem ez feljogosítana
    őt viszont még az sem, ha ezt neki köszönhetném

    és rögtön meg is ragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem:
    ahhoz hogy jogos legyen a fellépésem tényleg így is kellene lennie (elszenvedőnek lennem), vagy az is elég lenne ha én így élném meg?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19081 üzenetére

    Csak most olvasom, mivel nem tudok állandóan az internet előtt ülni, hogy a kései válaszokat látva arra érzed magadat jogosítva, hogy helyeseljük azt amiket mondasz. Én utoljára az óvodában hallottam ezt az érvelési technikát, hogy "a hallgaás, beleegyezés", persze ez nem minősít téged, de elfogadhatod, hogy nem mindenki ül minden nap és percben a gép előtt.

    A hülyének nézésre azt hiszem crey válaszolt.

    Azért nem tagadhatod a hívők személyes tapasztalatát, mert azt ők személyesen élték meg, te maximum kételkedhetsz benne, de nem tagadhatod. Remélem ezt nem kell bizonygatnom.

    A másik, hogy itt a fórumon nem téríteni akarunk. És nem is célunk, hogy beadd bárminek is a derekad. Oké?
    De legalább egy minimális toleranciát mutathatnál. Attól hogy nekem és még több millió embernek van személyes kapcsolata Istennel, te még attól ugyanúgy kételkedhetsz benne, tagadhatod a létezését, jogod és lehetőséged van hozzá.
    Nekem egyértelmű tapasztalatom van, ebből nem következik, hogy neked egyértelmű tapasztalatod kell, hogy legyen.
    Számomra Isten egyértelműen kijelentette magát először a Bibliából, másodszor a lelkemben, ahol ugyan olyan valóságosan mint a lelkiismeretem (ami neked is van, aminek figyeled a jelzéseit, hallgatsz rá, vagy elnémítod), megszólított, szólt hozzám. Nem fizikai hangon, hanem lélekben. Persze fizikailag is a természeten, embereken keresztül szintén vezetett, figyelmeztetett. Amilyen valóságos a lelkiismeret ugyan olyan valóságosan vezet Isten a Szent Lélek által. Persze jöhet a kérdés, hogy nem-e a lelkiismeretem hangját értelmezem félre, hiszen az megvan minden emberben és alapvetően mindegyik az élet védelmét és a szeretetet tanítja, kivéve IIII-nél, mert ő szívesen gyilkolna. ;]
    De mivel az én lelkiismeretemet ismerem meg tudom tőle különböztetni, mert annál sokkal szigorúbb. Korábban a munkahelyen való privát fénymásolást nem tekintettem lopásnak, de közben mégis az. Vagy a szüleimmel való viselkedés korábbi formája is elfogadhatatlan lett, mert megmutatta, hogy nincs bennem tisztelet (ami nem azon múlik, hogy a szüleim megérdemlik-e). Isten sokkal szigorúbb a lelkiismeretnél, de mégis a szeretet vezérli, mert Isten a szeretet. De mégis láttam, hogy sok mindent rosszul csináltam, hazudtam, hogy szeretek mikor kimondtam másoknak. De nem csak a hibákat láttam meg, hanem Isten megmutatta a megoldást is: Jézus Krisztust, aki valós személy volt és meghalt, holott ő tényleg semmi rosszat nem csinált, még te se tudnál rá rosszat mondani. Keményen beszélt emberekkel? Igen, de ez nem rossz, legfeljebb annak, aki túlságosan büszke belátni, hogy tévedet, de szerintem te is tudod, hogy valamikor meg kell valakinek fogni a kezét, ha segíteni akarsz neki, nem elég csak a "szépet tenni", tettek nélkül magyarázni. Nem csak mondta magáról, hogy tökéletes, hanem úgy is élt. És mégis ez a tökéletes ember meghalt, megölték. De nem csak meghalt, hanem sokat is szenvedett, és ezt miattam, tette. Én nem kértem, hogy csinálja ezt, de ő mégis megtette, hogy Istennel kapcsolatba kerülhessek.

    Remélem ez elég logikus volt. De ugyan ilyen logikus, hogy nem egy kitalált lényben hiszek, hiszen Jézus történelmi személy volt, aki meghalt és feltámadt, majd pedig egy történelmileg ismert módon Őt felvállalva több ezren mártírhalált haltak. Nem egy jobb eszméért, hanem azért mert nem hazudhattak. De mégse a történelmi tények miatt hiszek, hiszen az semmit nem ér, de megerősít, mert tudom, hogy amit átéltem, a találkozást Jézussal mások is átélték.

    Persze ha te azt mondod, hogy a lélek, a lelkiismeret nem létező dolog, akkor neked van igazad, bár akkor azt hiszem, ezt a pszichológusokkal (és az összes emberrel akinek van lelkiismerete) kellene ezt megtárgyalnod és nem velem.
    Isten él és munkálkodik az életemben. Vezet, tanít. A Biblia az ő kijelentése. Épp a legújabb tekercsek felfedezése mutatott rá, hogy a szövege nem lett meghamisítva, nem lett betoldva, kiszínezve. Több ezer éve ugyan az. De ha neked a régészet és történelem nem egzakt tudomány akkor se bennem van a hiba, ezt másokkal kell megvitatnod. Nekem nem áll jogomban a tudományosság megkérdőjelezése, mert okosabb embereknek ezt elfogadom. De te nyugodtan verheted az asztalt az Akadémiánál.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #19091 üzenetére

    Mindegy de, talán más kérdésére is válasz lehet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19090 üzenetére

    Nyugodtan számon kérheted rajta. Jób is megtette és mégse lett baja :) Pont arról szól az egész szitu, hogy Istenhez mehetsz a bajaiddal, nem kell úgy csinálnod, mintha jó lenne a rossz. És te mennyi mindent benyelsz buta birkaként, mert azt mondták.

    Ha szereted magad sajnáltatni az már más szitu, de minek hazudnál? Az ember sokszor érzi nagyobbnak a bajt mint amekkora az valójában, de ez feljogosítja, hogy hazudjon? Megteheti, de mint tudjuk meddig jár a korsó...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19091 üzenetére

    Talán nem a választ tiltották meg, hanem hogy arról írjon, hogy minden keresztény hülye, de ha a kettő ugyanaz lehet csupán, akkor igazad van...

    www.refujvaros.hu

  • exabit

    tag

    válasz Noddy #19092 üzenetére

    Én nem értem miért tiltották ki, sose nevezte hülyének a keresztényeket, ezt csak ti mantráztátok állandóan.
    Sokáig odaadóan érvelt aztán amikor látta hogy az érvek falra hányt borsószemek, akkor stratégiát váltott és a ti fegyveretek fordította elleneteket: írt más természetfeletti jelenségekről, okkultizmusról és az abban való hitről. Reakciótokból kiviláglott a keserű kétszínűség: csak a saját hit az elfogadott hit hiába hirdetnek mást a keresztények. Hogyan lehetne így a különböző vallások között értelmes párbeszédet megvalósítani amit crey írt? Sehogy, ehhez előbb az alapokat kell tisztába tenni.
    De szerintem jobb is hogy nincs itt, met ha látná tényként leírva hogy jézus történelmi személyiség volt aki feltámadt akkor biztos szélütést kapna.
    Egész egyszerűen ti azért hisztek benne mert kreáltak a vallásnak egy háttértörténetet. Mert ha ez nem lenne úgy is megjelent volna bennetek? Erősen kétlem! Úgy hisztek benne ahogy kétezer éve valakik leírták hogy higgyetek. Ha létezne, de nem lenne leírva nem hinne benne senki.

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #19094 üzenetére

    azért kíváncsi lennék, hogy 1 lakatlan szigeten (tehát biblia, többi ember, stb nélkül) is "szólt"-e volna hozzád isten...
    illetve hogy ilyen körülmények között is "kialakulna"-e egyáltalán a lelkiismereted/akkor is a "szívedbe írná"-e isten a törvényeit...
    (nyilván kivitelezhetetlen kísérlet, de érted hogy elvileg mire irányulna:
    abszolút senki és semmi más nem szólhatna közbe
    hanem tényleg csakis és kizárólag isten
    ...vajon akkor is működne ez a dolog?)

    "kivéve IIII-nél, mert ő szívesen gyilkolna"
    igen
    de na és?
    néha van az úgy
    még isten is szokott állítólag
    sztem ha vki figyelmen kívül hagy 1 törvényt (tehát nem csak a gyilkosok), akkor ő maga is automatikusan kilépett annak a védelméből
    mi ezzel a probléma?
    (talán még a biblia szellemiségével sem ellenkezik)

    "minek hazudnál?"
    tényleg
    minek?

    "Az ember sokszor érzi nagyobbnak a bajt mint amekkora az valójában"
    ez is igaz lehet
    és igen, kb erre irányult az utolsó kérdés
    és ezexerint neked az rá a válaszod, hogy nem az számít, hogy az illető mekkorának éli meg azt a bajt, hanem hogy 1 külső szemlélő mit gondol arról a bajról?
    odáig rendben van, hogy fel lehet rá hívni az illető figyelmét arra, hogy talán mégsem akkora az a baj...de mi van akkor, ha ő továbbra is úgy gondolja hogy márpedig akkora?
    még akkor is a külső szemlélő (nevezzük pl istennek) véleménye számít?
    vagy esetleg a (szintén "külső") többségé?
    ugyan miért?

    (ja és Huma pedig sztem is abszolút kielégítő választ adott arra, hogy pl az utolsó, törölt hsz-e hogy kapcsolódik a topic témájához
    ...de ha én is zavarok, akkor én is önkritikát gyakorlok és önkéntes száműzetésbe vonulok:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19096 üzenetére

    Ez valami privát infó? Mert a moderátor hozzászólásából önmagában ez nem következik.

    www.refujvaros.hu

  • llll

    senior tag

    válasz llll #19098 üzenetére

    ("kivitelezhetetlen kísérlet"
    ...vagy éppen mi vagyunk a kísérleti nyulak?:)
    ezért lennénk itt??)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák