Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icab

    csendes tag

    Hali mindenkinek!
    Látom nagy a bizonytalanság a műhold beállitások körűl! Én 1986-tól foglalkozom parabóla antennákkal,még abból az időből mikor engedély kellett a tányér felszereléséhez!! Akkor még telepitési és üzemelési engedélyt kellett kérni az akkori Frekvencia Gazd.-i Intézettől,aminek a dija 100,az az száz forint volt! Ma ez már szinte hihetetlen! Ezt még helyszinen le is ellenőrizték!! :K Nos: A beállitásról! Először is nem mindegy hogy a fejkonvertertől milyen kábel jön le a beltéri egységhez! Régen csak réz belső erü volt (RG 6U alu árnyékoló szigeteléssel) ma már azt tapasztalom,hogy a belső ér sajnos vas és csak rezezve van! Hát ennek a vas kábelnek a csillapitása duplája a réz belsejűnek! Még lehet kapni réz belsejűt is,de ennek az ára háromszoros! Nem tudom a T milyet használ!! A réz kábel adott műholdról (Amos-3 West-4 fok) akár 50 métert is gond nélkül átvisz! Időjárástól függetlenűl! Kivéve persze extrém felhöszakadás stb.A fáma azt tartja hogy 365 napból 10 nap lehet vétel elégtelenség,adás kiesés! Ez különösen vonatkozik az EPG-re! És a beállitásról! Tudvalevő,hogy MO-szág az Astra müholdat nézve 19.2 fok majdnem pontosan déli irány! Ez azt jelenti hogy az antenna pontosan délre néz,a fej pedig teljesen vizszintes.Ha haladunk nyugatra,13 fok Hot Bird stb 0 fok Amos nyugat -4 fok! Na itt az eltérés már 23.2 fok! Tehát ha szembe állok az antennával a fejet balra el kell csavarnom kb. 10-12 fokkal,a legördűlési szög miatt! (Horizont,geostacionális pálya miatt, mivel nem az egyenlitőn vagyunk,hanem északi födrészen ) Nos én ugy szoktam beállitani az antennát,hogy meglazitom a csavarokat és max jelszintet próbálok állitani! ezután a csavarokat felváltva húzom meg mert a feszités is el tudja húzni 1-2 milit a tányért! Ez pedig ha azt nézzük,hogy a mühold 40860 km-re van tőlünk,ami az antennánál 1mm,az a műholdnál már 6-8 km! Hát nem éppen röviden ennyit!
    Jó próbálkozást,jó vételt mindenkinek! :K :K

    [ Szerkesztve ]

    Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

Új hozzászólás Aktív témák