Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27663 üzenetére

    "körülötte 1-2 fával aminek a lomba tavaszal-nyáron hozzáér"

    Vissza kell vágni a fákat, lehet már így is sérült a kábel...

    "a lakásba, pontosabban a tetőre egy dobozon keresztül jön be"

    Ez a padláson vagy a ház oldalán van ha jól értem. Ez az átadási pont.

    Na itt kéne megnézni, hogy:

    1. Van-e a légkábelben földelő szál (egy csupasz acélszál jellemzően), jó eséllyel van ilyen, és még jobb eséllyel ez nincs földre közösítve ergó nem ér semmit, ezt földelni kell.

    2. Ettől a ponttól kéne egy fali UTP kábelre cserélni a meglévő telefonkábelt egészen a modemig, osztás toldás minden más nélkül. Ha nincs analóg telefon akkor szűrő sem kell. Itt mondtam azt, hogy ha menő vagy akkor UTP helyett SFTP kábelt használsz, ami árnyékolt, és akkor a légkábel földelő szálát az SFTP földelésével (meg a nem használt érpárokkal) össze lehet kötni, és lent a lakásban lévő végen már lehet könnyen földpontot találni, a legegyszerűbb a fűtéscső használata erre a célra.

    A település nevére még kíváncsi vagyok, megnézzük van-e valami speckó zavarforrás nálatok, de én nem csak rádióadást látok a képen, az egy csúcs formáláyban jelentkezne itt viszont szélessávú zaj van...

    A félreértés elkerülése végett: a vonalad tudna 15megát, jelenleg (is) a zaj miatt vannak a problémák.

    Csinálj képet ezekről a kötődobozokról lehetőleg nyitott állapotban hogy meg tudjuk nézni, minél jobb a minőség annál jobb.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák