Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miatosz01

    friss újonc

    Sziasztok, nekem egy olyan problémám van, hogy akármit csinálok, egyszerűen nem képesek bekötni az internetet a Telekomosok. Jelenleg náluk is dolgozom, úgyhogy már csak ilyen szempontból is nézve elég gány a helyzet. 2016 óta faterom folyamatosan igényli az internetet, de mindig sikerült kifogást találniuk, vagy térkép elveszett, vagy valami hülye kifogással le is terelték. Na mondom akkor én megpróbálom hátha mivel már most itt dolgozom náluk jobban utána tudok járni a dolgoknak. Ki jöttek a szerelők az Intelvill mérnöki kft-től, akik mondták hogy többféleképp is meglehet valósítani a dolgot. 1. mivel az idősek otthona mellett lakunk, van ott egy táp és onnan elvezetni hozzánk 2. a másik szomszédtól akitől egy földterület választ el kb. 50m, 3. plusz érpárat rákötni a szemben lévő házra, akik tulajdonképpen rokonok, (ott kell dolgozom home office munkában ideiglenesen amíg benem kötik hozzánk a netet) és átvezetni onnan légkábellel (szerelo felhivta kozp.-t azt mondtak nem mert úgy nem lehet mert kábel út felett engedély kell stb... miközben a többi kábel ugyanúgy jött eddig, csak nem a házról hanem az oszlopról ami a másik oldalon van :N 4. rákötni az érpárra ami a másik oldalon van és az út alatt átvezetni. Nos a 4. lehetőség maradt valahogy meg, mondták is hogy úgy lehetséges meg minden stb.. és a jövőhéten jönni is fognak ásni. Na hát megvártam a jövőhét kedden, erre gondoltam felhívom őket, hogy haladnak. A telekomos akivel beszéltem, azt mondta hogy felfüggesztették ezt a dolgot, próbált utána járni, konzultált de ugyanannyit tudott mondani csak, hogy téli időjárás miatt ez nem kivitelezhető mert megrepedne az úttest. Jó.. Akkor most jön amit kihagytam.. a szerelőknek akik kint voltak mondtam, hogy az úttest alatt az érpárhoz nagyon közel, át lett vezetve egy cső mikor útjavítás volt, kb 1 éve és arra jutottunk hogy ott áttudják kötni (120cmre van ez a cső az útburkolattól), ugyanezt elmondtam a hölgynek, hogy itt nem kell az útburkolatot felásni, csak egy bejárót, mivel a szembe lévő szomszédnak le lett betonozva (mégegyszer.. rokon és belement ebbe a dologba) és akkor Ő mást nem tud tenni.. stb stb.. ez van.. Ha jól tudom a felfüggesztés olyan indokkal volt, hogy "nincs rezes hpm vagy hmp" a kettő közül valamelyik.. hozzáteszem még1x hogy a szerelők mindent rendben találtak akik kint voltak :D nos akkor hívom a szerelőt.. mert hívott mikor megérkeztek legelőször és megmaradt a száma..(amit nem adtak volna már ki utólag) és akkor azt mondja hogy ő úgy adta le hogy létesíthető stb. utána jár, telefonálgat és visszahív.. jó rendben.. hát nem hívott.. felhivtam ujra.. ezt parszor eljatszottuk, és a mai nap a kollegaja vette fel aki szinten itt volt, ugyanezt mondta hogy utana jar azonnal felhivja a foneket stbxdd és visszahív.. hát vártam.. nem hívott.. 2 óra mulva felhivom.. ennyit szolt bele a telefonba.. : "Csáá" és kinyomott..
    miután kinyomott, le is tiltotta a telefonszámomat hogy ne tudjam hívni :D szerintem vicc ez az egész..xd szoval emberek.. mondjatok el nekem 2021ben itt tartunk? Mi a teendo szerintetek? mit tudnek elerni ez ugyben? A munkamhoz.. amit a telekomnal vegzek ugye bar :).. kell az internet.. és még így sem képesek bekötni.. Ötlet??

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák