Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feregember

    csendes tag

    válasz bkercso #388 üzenetére

    Oké, akkor legyen (mondjuk) a félelem igazolva, azonban ez csak szükséges, de nem elégséges a fóbiához. A fóbia az irracionális félelem, ami alatt azt kell érteni, hogy az illető tökéletesen tudatában van a veszély ésszerűtlenségével (mégegyszer: ő maga is egyetért vele, hogy a félelme alaptalan), ennek ellenére jelentkezik nála egy intenzív félelem.
    Te pont arra mutatsz rá, hogy hogyan vezeti le önmagának az állítólagos "homofób" a nemtetszés okát (racionális magyarázat), sőt példákat hozol arra, hogy ez nem is alaptalan.

    A kordonon kívül tüntetőkbe nehezen tudom beleképzelni, hogy a félelem lenne a domináns hajtóerő. Szerintem van egy világnézetük, hogy hogyan kéne lennie a dolgoknak, és ezen világnézet szerint próbálnak rendet tenni ott ahol úgy látják az sérül.

    Vissza a félelemhez, az egyáltalán megállja e a helyét: ílyen módon bele lehet magyarázni bármely cselekedetbe, amit valamely következmény elkerüléséért teszünk. Pl befizetem az autópályadíjat, mert nem akarok büntetést. Azt kell megvizsgálni, hogy érzel-e félelmet abban a helyzetben, vagy hideg fejjel, a következményeket tekintve cselekszel.

    Kémiai kifejezést értem, de nem ide tartozik. Ez pszichológia, ahol a fóbia állandósult jelentéssel bír.

    [ Szerkesztve ]

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #698 üzenetére

    "Jelzem: én nem nevezem cikinek a te véleményed, sem a másságod, sőt nagyon is komolyan veszem."
    Nem, nem nevezed, ellenben következetesen propagandának titulálod, amit én nyilvánvaló módon kikérek magamnak. Ebben a hozzászólásban mindent leírtam, amit a cikk elkészítéséről tudni kell, ebből láthatod azt is, hogy mi vezérelt írás közben.

    Egyébként azt hozzáteszem, hogy a hangnemért elnézést kell kérnem, és természetesen továbbra is lehetőséged van a véleményed publikálására.

    Csak tudod az a szörnyű, hogy az ilyen "homoszexualitás propagálása" (illetve ezen kifejezés szinonimái) hatására mindig eszembe jut, hogy van ma Magyarországon olyan párt, aki "a szexuális magatartászavarban szenvedő" embereket börtönbe zárná egy Pride okán, de egy kézfogásért, vagy csókért is simán pénzbüntetést szabna ki. És ne gondold azt, hogy ez egy balliberális csúsztatás, tessék, itt a T/6721-es törvénymódosítójavaslat-csomag, a Szabs. tv. módosítását például az 5. § alatt találod ("Szexuális magatartászavar megtévesztő bemutatása"). Arra azért kíváncsi lennék, hogy a javaslatcsomag elképzelései mennyire állnak hozzád közel, csak hogy lehessen valamihez mérni a véleményed "szélsőségességét".

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #700 üzenetére

    "De itt kibillent az ellenvélemény, elvárod a konszenzust, az együttérzést és a verbális cirógatást."
    Nem várom/vártam el. Konstruktív, személyeskedésektől mentes, érvalapú vitát vártam volna el, de sok fórumtársnál a cím láttán elindult valami végeláthatatlan folyamat, mely hozzászólások törlésébe (is) torkollott. És akkor ez csak a jéghegy csúcsa volt, nézd csak végig a témát...

    "Ez nem mindig jön és nem is jöhet tízből tízszer, ugyanis különfélék vagyunk. Néha mások mint az aktuális trend."
    Én nyitott vagyok az ellenvéleményekre. Tudok beszélgetni olyan emberekkel is, akiknek a véleményük más, mint az enyém. Nézd vissza a fórumot, számtalan alkalommal történt ilyen.

    De az nem túl korrekt ellenvélemény/ellenérv, hogy nem vagyok toleráns, mert csak. Nem bírom a melegeket, mert csak. Ne legyen azonos jogaik, mert csak. Ne "propagálják" a másságukat (jelentsen ezen szókapcsolat bármit is), mert csak. Igen, nekem kéne szelektálnom a hsz.-ek között, és nem reagálni az ilyenekre. Egyébként többnyire nem is teszem.

    De ez olyan dolog, hogy valaki készít a hangos motorokról egy cikket, én meg odamegyek, és elkezdem mondani, hogy ha én lényeges pozícióba leszek, bizony Isten kitiltatom őket a közutakról, mert bántja a "normális" emberek hallását. Lenne értelme? Nem hinném, pont ezért nem is teszem. A kitiltásuk meg nem biztos, hogy megoldana bármit is, csak feszültséget szítana. Szerintem az analógia elég jól ideilleszthető...

    Nem azt mondom, hogy a fenti véleményekre nincs joga a fórumtársaknak. Van. Náci nézeteket is bárki vallhat ma Magyarországon vagy kommunistát is akár, ha szeretne.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • válasz szazbolha #696 üzenetére

    Eddig végig a melegség népszerűsítéséról volt szó. Most meg az elfogadáséról? Az elfogadás népszerüsítése? Régen rossz ha itt tartunk. Az elfogadást nem kellene népszerűsíteni mert annak alapvető emberi tulajdonságnak kellene lennie.
    Az az igazság, hogy bajod van a buzikkal és erre keresel egy jó kifogást, hogy ne csak úgy gyűlöletnek tűnjön, hanem legyen egy megmagyarázható alapod. Mindenféle koholt érvekkel jössz, amiket meg cáfoltak itt mások, hivatkozásokkal.

    re: (#700) Eastman
    Ne keverd kérlek a PC-séget az elfogadással és a megértéssel.
    Nem ugyanaz, az egyik egy erőszakos képmutatás a másik egy semleges viselkedés.
    A mai PC szarság az ami tönkretette az egészen szépen elfogadóvá váló társadalmat. A PC-ség miatt nem basználhatom a szavakat, hogy dagadt vagy hogy buzi. Persze a dagadékok használhatják és én is használtam míg az voltam, a buzik meg használják és a feketék is négereznek. Ha a néger szót nem feketebáránynak kiáltjuk ki hanem csak hagyjuk elkopni ma már rég nem lenne ebből gond. Mintahogy sok mindennel mással se.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz benedekco #704 üzenetére

    Erre rátapintottál:

    "Nekem nincs gondom a melegekkel,"
    .-
    Írták ezt sokan ezen cikk alatt.
    Nekem van gondom velük, attól a 2010-es évbeli pillanattól, mikor eljöttek a gyerekeim iskolájába és alsósoknak tartottak órát/előadást a toleranciáról, az elfogadásról, és a "természetes" másságról.

    A kolléga maga írta ezt le.

    A PC-vel kapcsolatban is igazad van, én is utálom. A dagadt az dagadt, a fekete az fekete, a meleg az meleg. Persze ha nem ilyen témában reflektál rájuk az ember, akkor nem érdemes használni ezeket a jelzőket, mert irreleváns.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #702 üzenetére

    (#702) mbalint987: Soha sehol nem tituláltam propagandának a másságod, és nem is gondolom annak.

    Az általad citált T/6721 törvénytervezet ezen részével egyet értek:
    „(4) Tilos az olyan reklám, amely egyes szexuális magatartászavarokat — különösen az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat — társadalmilag általános elfogadott, követendő példaként mutat be."

    (#704) benedekco Valamit félre értelmezhettél.
    Következetesen ugyan azt írom, nem keresek semmiféle kifogást, és nem gyűlölöm a melegeket.
    Véleményem szerint magánügy, ha valaki melegnek érzi magát és aszerint él, valamint magánügy a melegség elfogadása vagy annak természetesnek tekintése, mindenki maga dönt erről, ha már elég érett a döntéshez.
    A melegek és a melegség népszerűsítése pedig nem magányügy mert másokra irányul. Ennek a tevékenységnek korlátot kell szabni. Ennek több módja lehet, az egyik az ha vállaljuk az ezzel kapcsolatos véleményünk.

    (#705) Csapoati Pontosan erről van szó. Az első itteni hozzászólásomtól kezdve koherens amit írok.
    Jól és érthetően írtam le miért van gondom a melegekkel. Ti próbáltok más tartalmat adni az egyértelműen megírt mondataimnak.

    [ Szerkesztve ]

  • stellaz

    addikt

    válasz #20749568 #661 üzenetére

    Azzal ne is foglalkozz, hogy a gyerek milyen módon kötődik az édesanyjához érzelmileg és fizikálisan (ami ráadásul össze is függ).

    De persze neked a 2x2=5, mert te túlhaladtad a konzervatív gondolkodást.

    Amúgy hány gyermeked van? Csak, hogy értsük mennyire van bármi közöd a témához.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz stellaz #707 üzenetére

    A biológiai édesanyjához? Mert akkor tiltsuk be az örökbefogadást.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • stellaz

    addikt

    válasz Csapoati #708 üzenetére

    "Mit is tud egy anya amit egy apa ne tudna?"

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #706 üzenetére

    "Soha sehol nem tituláltam propagandának a másságod, és nem is gondolom annak."
    Ha nem gondolod annak, akkor rendben van, viszont a korábbi szavaid (több mint) félreérthetőek ezzel kapcsolatosan. Bizonyítom:

    "Szerintem igenis célja a szerzőnek a másság és a saját másságának elfogadása és ehhez ez a cikk is eszköz." (#693)
    "Én is így látom, mert a másság természetesnek való elfogadtatásával kapcsolatos népszerűsítés jól működik. A te cikked is célt ért." (#698)

    "propagálás" szinonimái: propaganda, hirdetés, népszerűsítés, reklámozás, reklám, promotálás, promóció, hírverés

    (#707) stellaz: Az a baj tudod, hogy látványosan laikus vagy egy olyan témában, amiből most itt ki akarnál minket okosítani. Hagyjuk meg a szakemberekre annak felmérését, hogy egy azonos nemű párnál milyen negatív hatások érhetik a gyermeket (leginkább semmilyen, de ez személyes vélemény)...

    A "hány gyermeked van?" kérdés meg arcpirítóan kellemetlen, és akkor szépen fogalmaztam. Számít ez valamit? Nevelhetsz 10 gyereket is, ha a témában nincs igazad, a fórumtársnak meg nem kell gyerekének lennie, hogy érveit el lehessen fogadni.

    Továbbmegyek:
    "a meleg párok által nevelt gyerekek szellemileg és lelkileg ugyanolyan épségnek örvendtek, mint társaik, akiket férfi és nő, vagyis apa és anya nevel"
    "nincsen tudományos alapja a meleg és leszbikus szülők elleni megkülönböztetésnek"
    (forrás, ahol kutatásokhoz is találsz linket)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • rushty

    senior tag

    válasz mbalint987 #710 üzenetére

    Privátban színt vallhatsz (neki), de nagy nyilvánosság előtt már ne, mert az meleglobbis.

    Revolut meghívó pü-ben

  • stellaz

    addikt

    válasz mbalint987 #710 üzenetére

    Tehát neked lehet véleményed, másnak nem lehet?

    Milyen szakemberekről beszélsz? Peched van, mert van diplomám, igaz állatokkal kapcsolatosan, de mivel az ember taxonómiai besorolás szerint emlős állat, ezért elég sok az analógia, főemlősökkel kapcsolatban pedig egyértelműen. Neked erről nem kell tudnod, csak nem kell a véleményedet tényeknek beállítanod és másokat lehülyézned.

    Az pedig, hogy valakinek nincsen gyereke, de már megmagyarázza, hogy egy apa igazából tökéletesen helyettesít egy anyát, nem csak ostobaság, de az az igazán arcpirító.

    Tudod, amiket írtál, abból az jött le, hogy neked nem küldetés tudatod van, csak szeretnéd az életedet könnyebbé tenni, ami elfogadható. De most eléggé elbizonytalanítottál, lehet, inkább te is azoknak a szekerét tolod, akik a normalitást próbálják devianciának beállítani és alattomos vagy nyílt módon támogatni egy olyan életformát, ami egyébként nem összeegyeztethető a fenntartható és egészséges biológiai és szociális igényekkel.

    A melegházasság is csak arra jó, hogy a házasság, mint a család egyik legfontosabb intézményét teljesen ledegradálja, de azért csak kiabálj, hogy neked jogod van ahhoz is, mert neked minden jár, terólad szól minden, te vagy a legfontosabb.

    Igazából hánynom kell az egésztől, remélem több ilyen írás nem jelenik meg ezen az oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • viharhozo

    addikt

    válasz benedekco #677 üzenetére

    A homo párok meg többségükben intézetből vesznek ki gyereket.

    Par eve volt egy nagyobb port kavart cikk arrol, h ket pecsi meleg no (asszem, mindketten orvosok voltak) atomstabil egzisztenciaval se kapott meg egy ciganygyereket, aki egyebkent senki masnak nem kellett. Meglepne, ha azota tomegevel kapnak a gyerekeket a melegek, bar nem ismerem a torvenyi szabalyzast.

    Na most, mivel alapvetoen nem vagyok tul egyutterzo, engem az egesz threadben ez az egyetlen pont, ami erdekel. Nekem, mint tarsadalomnak, az a fontos, h egy (cigany)gyerek ne legyen allami gondozott. Az orokbefogadojelolteket eleg jol szuri a rendszer, az allami gondozasnal pedig minden csak jobb lehet. Innentol kezdve aki ezt tiltja, az hulye ui. pont leszarom ki neveli a gyereket, csak nevelje valaki.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz stellaz #712 üzenetére

    Az utolsó bekezdésben azért csak kibújt a szög a zsákból. Az meg, hogy valaki állatokkal kapcsolatos diplomával is ilyen ignoráns, inkább szégyen, mint erény.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #710 üzenetére

    (#710) mbalint987 Lehet félre érthetően írtam. Tényleg sosem gondoltam, hogy a másságod propaganda, mert az a te magánügyed. Akkor is annak kéne lennie, ha az un. világnap alkalmából nyilvánossá tetted.
    Azt viszont igenis gondolom és fenntartom, hogy ez a cikked részben vagy egészben azt célozza, hogy a te másságoddal kapcsolatban és általában a homoszexualitással kapcsolatban elfogadóbbak legyenek azok akik még nem. Azaz népszerűsíted a másság elfogadását és a homoszexualitás természetesnek való beállítását.
    Én ezzel nem tudok egyetérteni.

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #715 üzenetére

    és Mindenkinek: Oké, most lett sok a rosszindulatból. Megkeresek pár portált, hogy hova tudnám átmenteni a cikket. Ha lesz időm, megkeresem a Staff-ot, hogy ezzel a témával mi legyen, illetve hogyha lesz portál, aki átvenné, engedjék el a cikk jogait. Aztán csak megnyugszanak a kedélyek...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • #90088192

    törölt tag

    válasz mbalint987 #716 üzenetére

    En meg irtam Neked !!! Menekulj!!!! Es toroltek a hozzaszolast!
    Megertem, azt hogy, nem egy csovon keresztul latod a vilagot es kepes vagy az okfejteseket tobb oldalrol is megkozeliteni, DE NAIV vagy sajnos. Ezert irtam hogy CSAK elfecserelted az energiadat erre a cikkre. Mindegy melyik portalra viszed, a TROLL es egyebb csoport meg fog talalni. Es nem benned a van a hiba.
    Remelem ebben a formaban ertheto es vallahato a hozzaszolasom, es MEGERTED MIERT IRTAM AZ ELSOT!

    Sok sikert

    [ Szerkesztve ]

  • Diokhan

    addikt

    válasz mbalint987 #716 üzenetére

    Hmmm... Azért ez várható volt, hogy amellett, hogy láttuk, hogy vannak akik kiállnak melletted, van bőven az ellentábor részéről is írás. Én azért hagytam abba a vitát veled párszáz HSZ-el korábban és azért nem válaszoltam, mert nem akartam, hogy egy ilyen dolog miatt legyek tiltva. Most viszont, a korábbi vádakkal ellentétben végig olvastam az összes HSZ-t azóta, amióta utoljára írtam és látom, hogy nem csak én vagyok így azzal, amit írtam akkor.

    "Oké, most lett sok a rosszindulatból."
    Sajnos össze kevered az őszinteséget a rosszindulattal. Az, hogy ki milyen stílusban őszinte, azt lehet egyfajta rosszindulatnak venni, de azzal, hogy valaki az őszinte véleményét megírja egy ennyire megosztó témájú cikk alatt, az nem rosszindulat. Ha bármely mondat úgy kezdődne, hogy "én legszivesebben az összes bu..." - Na ez!! lenne a rosszindulat, viszont ilyet nem láttam.

    A cikk elköltöztetése a Te dolgod, Te vagy a szerző, de egy dolog biztos: Ha olyan portálra viszed, ahol lehetőség van kommentre, sehol sem lesz más a helyzet, mindenhol lesz pro-kontra, csak lehet, hogy még durvább stílusban, mint itt, mert az itt lévő emberek azért klasszisokkal normálisabbak a többi portálon lévőknél.
    Azt várni, hogy valahol csakis pozitív fogadtatása lesz a cikkednek, nettó naívság.

    Szép napot!

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Diokhan #718 üzenetére

    Azt várni, hogy valahol csakis pozitív fogadtatása lesz a cikkednek, nettó naívság.

    Inkább képmutatás.

    x gon' give it to ya

  • Diokhan

    addikt

    válasz fordfairlane #720 üzenetére

    Erről valahogy a "Gyalog galopp" című filmből jutott eszembe Artúr és a Fekete lovag párviadala.
    "Egyezzünk ki egy döntetlenben." - Szóval is-is.

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • dabadab

    titán

    válasz Diokhan #718 üzenetére

    Igazából elég frusztráló az, amikor megjelennek az ilyen nagyarcú ostobák, akik nem homofóbok, csak a buzikat utálják és láthatóan abszolút nem veszik észre magukat és az értelmesebbek jó része se szól rájuk, hogy helló, hülyének tetszik lenni. Tényleg rémítő ez a sötét és az is, ahogy pl. te semmit nem veszel ebbből észre.

    DRM is theft

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Diokhan #721 üzenetére

    Szerintem nem reális dolog elvárni azt, hogy egy megosztó témában ne megosztott vélemények jöjjenek. A Prohardver nem safe space (legalábbis még nem). Itt pedig kijutott az áldás (homofóbozás) olyan véleményeknek is, amelyek véleményem szerint teljesen normális vélemények voltak. Sem nem anyázás, sem nem átkozódás nem volt benne, egyszerűen csak az volt a probléma velük, hogy nem feleltek meg a feltétlen toleranciapárti ideológiának.

    Ezzel kapcsolatban nem tudom, hogy lehetséges-e egyáltalán ellenérzést kifejezni, anélkül, hogy valaki nem triggerelve érezze magát a másik oldalon. Ami viszont lehetetlenné teszi a párbeszédet, a vitát pláne.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • stellaz

    addikt

    válasz dabadab #722 üzenetére

    Én inkább úgy látom, hogy ha valaki bármilyen nem tetsző véleményt fogalmaz meg, akkor az ostoba homofóbnak van beállítva.

    Tudod van különbség, ha valaki nem kedveli a homoszexuálisokat minden egyéb körülményt figyelmen kívül hagyva, vagy hogy nem ért egyet a homoszexualitással kapcsolatos véleményekkel, ideológiákkal, követelésekkel, jogszabályokkal, viselkedéssel, kommunikációval, stb. stb.

    Tudod, ha én ellenzem a melegek gyermekvállalását, akkor ez nem azért van, mert nem kedvelem a melegeket és keresztbe akarok tenni nekik, hanem a gyermekek érdekeit veszem figyelembe az érvrendszerem alapján. Ennek mi köze a homofóbiához? Mi több, mi köze a melegek elfogadásához?

    Ezt valakinek sikerül megérteni és akkor lehet vitázni, vagy nem és akkor megy a köpködés.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • dabadab

    titán

    válasz stellaz #724 üzenetére

    "Én inkább úgy látom, hogy ha valaki bármilyen nem tetsző véleményt fogalmaz meg, akkor az ostoba homofóbnak van beállítva."

    Én meg azt látom, hogy van pár ostoba homofób, aki baromira nem veszi észre magát, pont olyan, mint a derék nácijaink, akik megjelennek a hatalmas Himmler meg SS tetoválásaikkal és meg vannak sértődve, ha valaki nácinak gondolja őket.

    Kicsit vicces, de inkább mégiscsak rettentően szánalmas.

    DRM is theft

  • fordfairlane

    veterán

    válasz stellaz #724 üzenetére

    Az SJW ideológia eddig terjed. Ilyen fantasztikusan progresszív ideológiáknak csakis a homofóbok és a nácik mondhatnak ellent.

    x gon' give it to ya

  • dabadab

    titán

    válasz fordfairlane #726 üzenetére

    Egyébként veled mi történt? Jó darabig normális voltál, aztán mostanában csak a trollkodás bugyog fel belőled.

    DRM is theft

  • fordfairlane

    veterán

    válasz dabadab #727 üzenetére

    Szerintem ez már szántszándékos provokáció, amit itt a fórumban művelsz. Szándékosan személyeskedsz, hogy vitát szíts.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Diokhan

    addikt

    válasz dabadab #725 üzenetére

    +(#722) dabadab :
    Miért is kellene észrevennem magam? Mi értesz azalatt, hogy nem veszem magam észre?
    Korábban is világosan leírtam az érzéseimet és a véleményem erről, ha Neked ez nem tetszik, vagy nem értesz vele egyet, lelked rajta, de KIKÉREM MAGAMNAK AZ OSTOBA HOMOFÓB JELZŐT!!!
    Eddig próbáltam türelmes és megértő, nyugodt és finom lenni, de most, hogy le lettem ostobázva, kissé kihoztál a sodromból...!
    Magyarázd el nekem, hogy miért kellene egyet értenem veled!!! Magyarázd el, miért vagyok ostoba akkor, amikor kifejtem a véleményem egy olyan dologgal kapcsolatban, ami normális esetben természetellenes és társadalmilag káros? Miért kellene nekem bármilyen módon is megváltoztatni a véleményem azért, mert a melegek követelik? Ki vagy Te, hogy engem leostobázz, mert nem vagyok oda az öteltért, hogy a csapból is a homoszexualitás follyon??? Kiváncsian várom a válaszod!!!

    (#728) fordfairlane: +1!

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Arpee78

    senior tag

    válasz szazbolha #715 üzenetére

    mbalint szexuális irányultsága az ő magánügye, de itt egy jelentős létszámú társadalmi csoport kezelésének mikéntjéről van szó, ez pedig a társadalom minden tagjának ügye.

    "Azaz népszerűsíted a másság elfogadását és a homoszexualitás természetesnek való beállítását."

    Nem olvastam a cikket nem tudom mbalint mit tart természetesnek és mit ért elfogadás alatt, ezért csak korlátozottan tudok véleményt nyilvánítani, nem vagyok meleg, nem ismerem a világukat, viszont szoktam az emberekről gondolkozni.

    Az hogy két ember mit csinál a négy fal között csak rájuk tartozik, amennyiben másnak és egymásnak nem ártanak vele. Azonban van az életnek olyan mozzanata, amely már nem csak erre két emberre tartozik. Ilyen a melegházasság, melegek gyermekvállalása vagy a pride.

    Melegházasság. Miért ne? Szerintem nem erodálja a házasság értékét. A melegek baromi boldogok lesznek tőle, ha házasságnak nevezhetik a kapcsolatukat és ez jó. A többi ember ettől még nem szenved semmiféle hátrányt. Másrészt miért nem lenne elég egy sima vagy direkt a melegekre szabott élettársi kapcsolat, amely a házassággal azonos jogi feltételeket adna?

    Gyermekvállalás. Ha a pár egyik tagjának előző kapcsolatból van gyereke, akkor biztosan nem lenne helyénvaló elvenni tőle, tőlük. A kár gyaníthatóan több lenne mint a haszon, mégha egy férfi párról is van szó. A cikket nem, de a topikba beleolvasgattam, valaki írta, hogy nem tudni milyen hatása lesz a gyerekre ha azonos nemű szülők közt nő fel, mert nincsenek erről kutatások(vagy vannak?). Vagyis a kockázat megvan, ezért legalább hátrány kell legyen örökbefogadásnál, kb annyira mint a szingliség. De egészen biztosan vannak olyan azonos nemű párok, akik jobban nevelnék a rájuk bízott gyereket, mint egyes vér szerinti hetero szülők.

    Pride. Nem láttam még élőben, szerencsére. Képeket elnézve, meg amit olvastam róla nem olyan amit én el tudnék fogadni. Visszataszító magatartás és visszataszító öltözék, ami csak provokáció. Elhiszem, hogy a melegek jól érzik magukat (a provokálástól?), de ennek ára hogy gyanútlan járókelőket is gyomron vágnak. Ha én nem bántom őket szóval és tettel, akkor elvárhatom, hogy ők se tegyenek ilyet. Az egészet lehetne kulturáltabban, még csak nem is a szexualitást kellene hangsúlyozni. Elég lenne ha a pride valami értéket, szórakozást adna a nem meleg emberek felé, de jelenleg nem erről van szó.

    Tetszik, nem tetszik a többség számára kellemetlen látvány azonos neműek csókolózása, a többiről nem is szólva. Valamilyen szintű visszafogottságot elvárnék a melegektől, de bizonyos mérvű tolerancia a többi embertől is elvárható. Nem helyénvaló a melegek részéről a prideon tanúsított fertelem vagy az utcán, tömegben egy masszív csók. Csináljanak kulturált prideot, csókhoz meg vonuljanak egy félreeső helyre. Ugyanakkor nem helyénvaló kővel dobálni, inzultálni a prideon felvonuló melegeket. De akkor sem kell balhét csapni ha pályaudvaron látunk egy búcsúpuszit, vagy strandon egy ölelkezést, ahol nemigen tudnak félrevonulni.

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz dabadab #725 üzenetére

    A Pridefóbia is homofóbiának számít?

    Nem, nem vagyok én sem homofób.
    Képzeljétek, vannak más ismerőseim is akik nem tolják a pofámba a másságukat így nincs is bajom velük.

    Észre kellene venni egy fontos dolgot: vélhetően a legtöbb kritikus egyetért abban (velem), hogy nem a homoszexualitással van baj hanem azzal, ahogyan azt el akarják fogadtatni a heterokkal és le akarják nyomni a torkunkon, hogy márpedig az is normális...de Maaaargit, hogy lenne már noooormális? Nem normális. Az, hogy pl. egy füle van valakinek születése óta az sem normális. Hat ujjal született gyermek sem normális. Csak ugye, ezt az eltérést pont a "szenvedő alany" fogadja el nehezen és benne születnek furcsa érzések amiket valahogy le kell győzni. Legyen egy menet ami segít...csordában járni, az is segít...feszültséget szítani, na az aztán végleg segít...

    Nem kellene reklámozni, nem kellene tele torokkal ordibálni hanem szép nyugodtan kellene éldegélni ahogy normális embereknél szokás (és most jöhettek a családon belüli erőszakkal, bármivel ami a normális viselkedésen kívül esik, mert abban igazatok van, hogy ami nem normális az nem normális és ezért is másság a neve).

    Az az egyik legnagyobb baj, hogy mindig a kisebbség kezd el kiabálni, kötelességek helyett jogokról skandálni, alázat helyett követelőzni aztán meg mennek anyucihoz, rendőrhöz, ombudsmanhoz stb pityeregve mert olyan kirekesztettek, megalázottak, stb-k...miközben ők maguk a szélsőség, a deviancia. A másik legnagyobb baj az amit egyik humoristánk is megfogalmazott: minden homokos pasinak az a vágya, hogy egy igazi férfival töltse az éjszakát de reggelre egy ugyanolyan b*zi mellett ébred, mint ő maga...nem kiábrándító?

    szerk.: "vagytok" törölve, bocsi. eszemben sincs személyeskedésnek tűnő hangvételt megütni

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • mbalint987

    aktív tag

    Akkor kezdjük el elemezni a kialakult helyzetet lépésről-lépésre...

    Először is publikálva lett egy ismeretterjesztő (és nem vitaindító) cikk. A cikk író igyekezett a tényekre szorítkozni, saját vélemény szinte alig található a cikkben. Ha jól átnézzük az írást, közel sem a melegházasság bevezetése mellett vagy ellen, a jogegyenlőség kiterjesztése mellett vagy ellen (stb.) foglal állást. Ha például a 4. oldalt nézzük: tényszerűen ismerteti a Magyarországi helyzetet, összehasonlítja azt a nyugati rendszerekhez képest, elemezi a lehetőségeket, és leírja azt, hogy az érintett kisebbség általánosan mit gondol a jelenlegi berendezkedésről.

    Ehhez képest a hozzászólások 95%-a olyan viták kapcsán folyik, hogy "az evolúció és a homoszexualitás", "Pride és reklámozás", stb. Ezeknek a vitáknak nem itt kellene lejátszódniuk. A cikk nem teremtette meg hozzá az alapot, és mindezt tudatosan nem tette, pontosan a kialakult helyzet elkerüléséhez.

    Az elmúlt ~700 hozzászólás abszolút nem tette ez a témát különbbé, mint a többi, hasonló témájú topic-ot, hiába kérem ezt. Ez is úgy működött, mint egy szelep: ki tudták ereszteni a gőzt azok, akikben fortyog a düh, a harag, az elutasítás és a félelem. Akiknek elegük van a liberális médiából, a "nagy elfogadásból", abból, hogy egyre több szó esik egy olyan dologról, ami méltán érdemel szót. Abból, hogy van egy kisebbség, ami merészeli felemelni a szavát azért, hogy nekik jobb legyen (nem mintha nem minden ember ezt csinálná, csak más kisebbség tekintetében).

    Nem erről kellett volna szólni a témának! A téma a Coming out volt: jöhettek volna ide élmények vagy helyzetleírások, vélemények (mondjuk ez pont volt egy kis százalékban) esetleg gondolatok, tanácsok. Ha a homoszexualitás okairól írtam volna, akkor azzal kapcsolatosan jöhettek volna ide hozzászólások, de nem így tettem.

    Nem volt kötelező figyelembe venni a kérésemet. Nagyon sokan nem is tették. Lehet csatatérré avanzsálni a témát és akik így tettek, jogszerűen jártak el. De elvszerűen és korrekten aligha... :(

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #722 üzenetére

    Még szerencse, hogy az ilyen hozzád hasonlóan intelligens és felvilágosult, haladó szellemű fórumtársak nem személyeskednek - oh wait... :U
    Szerintem moderátorként ennél kevesebbért is tiltottál ki anno embereket.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • fordfairlane

    veterán

    válasz mbalint987 #732 üzenetére

    Nehéz elvonatkoztatni a homoszexualitás társadalmi és jogi megítélésétől, amikor a cikk 4-5. oldala is pontosan ezzel foglalkozik, és maga a coming out kifejezés is ehhez kötődik. 100 emberből kábé 100-nak ez jut eszébe a coming out-ról. Már aki ismeri a kifejezést.

    Most láthatod a társadalom megítélését a témát illetően. Az, hogy ez nem tetszik...ilyen előfordul, de ha hatni akarsz a társadalomra, akkor először meg kell értened, miért ilyenek a reakciók. Persze meg lehet oldani ezt erővel is, a liberális politikai erők nagyjából ezt az irányt képviselik, csak hát ... a szeretetet nem lehet kierőszakolni.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz mbalint987 #732 üzenetére

    Kedves mbalint987,

    vitába szállnék veled mivel te magad írtad az alábbiakat (elvileg):

    Végszó
    Kedves olvasó, hát elérkeztünk a cikkem végére. Köszönöm, hogy idáig velem tartottál; remélem, hogy - élj bárhol, szeress bárkit, légy bármilyen idős is - tudtam neked érdekességet, esetleg újdonságot mutatni. Ha szeretnél beszélgetni a témáról (esetleg vitázni), nézz be a fórumba, a higgadt és érvelésen alapuló vitában mindig benne vagyok. :)

    A higgadt és érvelésen alapuló vitának sajnos sem ennek a cikknek a témája (sem az alma jobb a droidnál vagy fordítva téma - csak hasonlatként írtam ide, mivel ez is és az is "vallásháború") nem táptalaja, ezt te is beláthatod. Aki pedig kurvának öltözik azt előbb-utóbb úgyis megb...

    Mindezt írtam teljes tisztelettel.

    Üdv:
    Robi

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • stellaz

    addikt

    válasz dabadab #725 üzenetére

    Te kiragadtad a mondandóm első mondatát.

    Én most kiragadom neked az utolsót:

    "Ezt valakinek sikerül megérteni és akkor lehet vitázni, vagy nem és akkor megy a köpködés."

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • Diokhan

    addikt

    válasz mbalint987 #732 üzenetére

    " Ha jól átnézzük az írást, közel sem a melegházasság bevezetése mellett vagy ellen, a jogegyenlőség kiterjesztése mellett vagy ellen (stb.) foglal állást."

    Nem...?
    "Véleményem szerint egy felelős kormányzatnak különböző kampányokkal és a civil szervezetek támogatásával hozzá kéne járulnia a meleg emberek elfogadottságának növeléséhez, és a társadalmi változásokat követve növelni a jogegyenlőséget."

    Kampányokkal...? Ez komoly? Azt várod, hogy a kormány a melegek mellett kampányoljon?
    Többet nem is kell mondanom, előttem úgy látom már mondták...

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #735 üzenetére

    Én pl. az Android vs. iOS témakörben is tudok érvalapúan és nyugodtan vitázni, de lehet nálam van a "probléma".

    (#737) Diokhan:
    "Nem...?"
    Nem! Én nem láttam a melegházasság támogatásáról szóló mondatot a cikkben...

    "Azt várod, hogy a kormány a melegek mellett kampányoljon?"
    Miért is zavarna téged, hogyha a kormányzat elkezdene ezzel a témával foglalkozni? Mondjuk középiskolában az osztályfőnöki órákon szó esne a témakörről? Vagy ha esetleg ezekben az intézményekben tájékoztató kampányok indulnának a tudatlanság csökkentése érdekében, ezzel növelve a tudatlanságból adódó elutasítottságot?

    Látod, itt bukik ki az a bizonyos hegyes fémtárgy a zsákból... Nincs bajod a melegekkel, de a társadalmi elfogadottságukat nehogy növeljük már, nem? :U

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • dabadab

    titán

    válasz Diokhan #737 üzenetére

    "Ez komoly? Azt várod, hogy a kormány a melegek mellett kampányoljon?"

    Nagyon bájos, amikor felháborodsz azon, hogy valaki homofóbnak nevez, aztán meg kibukik belőled ez.
    Most tényleg magyarázni kell ezt?

    DRM is theft

  • GerykO

    aktív tag

    A természetben a meleg emlősök nem tudnak utódot létrehozni, így génállományuk eltűnik a fajból. Ezt a természetben (hívhatod teremtésnek is...) természetes szelekciónak hívják. Mivel a természet rendje ellen megy, jön az instant karma. Annak idején nálunk is meg lett említve általános iskolában 1995. A biológiai magyarázat a "másságra" a hypotalamusz 4 sejtcsoportja közti elváltozás (egy sejtcsoport elhal, nincs megfelelő összeköttetés, vagy túl sűrű), vagyis egyfajta "betegség", elváltozás (ne a megfogalmazáson lovagolj, értsd nem a faj nagy részére jellemző). Te szeretnéd a gyerekednek az AIDSet, rákot, végtagnélküliséget, vagy egyéb számára hatalmas hátrányt jelentő dolgot "adományozni"? Spártában (egyik bölcsője az európai civilizációnak) máshogy álltak hozzá, ahhoz képest szerintem igen máshol tartunk.
    De én is ezt mondom, hogy a határt meg kell húzni, és úgy érzem a gyerekvállalás az már igencsak túl van a határon. Nem akarom sortűz elé állítani a melegeket (agyi defektus, ahogy a szellemi fogyatékosokat sem /nekik sem engedném a gyerekvállalást/, sem a mozgásszervi fogyatékosokat), de ugye a fogyatékosok a társadalomra támaszkodnak, hogy boldoguljanak az életben. Ezt a befizetett adóforintokból (jelen esetemben sajnos fontokból) finanszírozza az állam, s itt is egyre jobban érződik a teher, amit az egyenlőség nevében tőlem, aki meg dolgoztam érte elveszik, s odaadják másnak. Namármost, ha én dolgozom, akkor a családomtól távol kell ezt tennem, vagyis a gyerekeimtől az apjuk társaságát az időmet lopják. Ok, persze neki nem megy, nem hagyjuk kint a jegesmedvének mint az eszkimók az öregeket, nem rúgjuk le őket a Taigetoszról. Viszont ha a társadalom számára extra terhet jelentő egyének szaporodnak, csak nő a teher, az időm nagyobb részét kell munkára fordítanom, ha meg szeretném őrizni a jelenlegi szinvonalt. Én ezt nem szeretném, mert ha átesünk a ló túloldalára, ami Mo-n a segélyből élő, ezért otthon unalomból gyereket gyárt, vagy ver, vagy gyereket csinál a gyereknek öngerjesztő spirálból eljöttem, mert én nem az a fajta vagyok aki inkább fegyvert ragad. De gondolkozzunk már.
    A melegség biológiai értelemben véve betegség, s ha ennek ellenére valaki gyereket akar (s az akár mert meg akar felelni a "szülei" példájának, vagy mert nem tudja, hogy nem ez a normális) szintén azonos neműeknél keresi a boldogságot, az igencsak önző ember. Én azért vállaltam gyereket mert szerettem volna továbbadni egy értékrendet. S így két gyerek mellett most olyan helyzetbe kerültem, miután párom elment dolgozni, hogy csak állok értetlenül, hogy ezeket a helyzeteket amiket produkálnak az imádott gyermekeim hogy bírja/bírta elviselni agyvérzés nélkül, honnan volt rá energiája, hogy tudott mindent elintézni, neki miért fogadnak szót szép szóra. A válasz tömör volt:
    "Én vagyok az anyjuk. 9 hónap előnyöm van."
    Na kérdem kedves büszke azonos nemű párok, ezzel tudtok versenyezni? Ezt értitek? És hiába apás fél éves kora óta a nagyobbik lányom, ha beteg, ha fél, ha felriad éjszaka az első szó: "ANYAAA".
    Ezt melyik gyerektől szeretnétek elvenni kedves azonos nemű párok?
    Ezt két nő sem pótolhatja.
    Aki ennek ellenére gyereket akar az önző, mert a szülő a gyereknek akarja a legjobbat bármi áron. S aki egy más lényt ennyire el akar nyomorítani lelkileg már gyerekkorában az véleményem szerint Taigetosz pozitív!

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dabadab

    titán

    válasz GerykO #740 üzenetére

    "A természetben a meleg emlősök nem tudnak utódot létrehozni, így génállományuk eltűnik a fajból."

    Egyre kétségbeejtőbb képet adtok az iskolai biológiaoktatásról.
    Amit leírtát, az rettenetes blődség, olyan túlegyszerűsítés, aminek a végén a valósággal teljesen ellentétes eredmény jön ki.

    Mondjuk a hozzászólásod többi része is hasonlóan az ismeretek komoly hiányáról árulkodik - az például baromira érdekelne, hogy milyen adóforintjaidból támogatják a melegeket (Spárta felemlegetése meg rettenetesen vicces - az történelemből kimaradt, hogy a spártai harcosok szépen párokba rendeződtek?), az olyan szalmabábérveléssel meg nehéz mit kezdeni, miszerint a meleg párok az anyjuk mellől akarnák elragadni a védtelen gyerekeket.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • mekker

    őstag

    válasz mbalint987 #732 üzenetére

    Megértem, hogy vannak kötekedő emberek, de szögezzünk le pár dolgot:
    1. Egy Logout cikknél eleve tágabban értelmezett az off, nem akkora probléma ez szerintem.
    2. Itthon nagyon kevés olyan (aktív) portált fogsz találni, ami moderáltabb a még a PH-nál is.
    3. Nekem az derült ki, hogy az emberek nem annyira tájékozottak a témába. Nem várhatod el, hogy mindenki a szorzásról beszélgessen, ha az összeadást még nem értik. Ha ez zavar, akkor szerintem készíts egy cikket az itt felmerültekről is.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • válasz Diokhan #718 üzenetére

    Őszinte, ne keverjük a fogalmat a nyers meggyőződéssel ami a dolgok nem ismerésével párosul talán még egy fajta félelemmel is vegyül.
    Amúgy az őszinteség nem az, hogy állítom hogy a föld lapos - a melegek nem lehetnek jó szülők és rossz példát oldanak a gyerekbe - és átnézek a linkelt tanulmányokon amik azt mondják, hogy mégpedig föld alakú - azaz nem igaz, hogy a meleg szülők rosszra oltanák be a gyerekeket.

    Soksok igenis rosszindulatú hozzászólás született. A sok tudatlan mellett.

    Én most leléptem, volt itt 700+ hsz, ki lett tárgyalva a dolog, meg lett forgatva mint a trágya a szántásban. Érezni a bűzt ami innen árad. De remélem azért sikerült valami termőtalajt is készíteni amiből idővel lesz valami termés.

    re: mbalint987
    Szerintem ne vetesd le a cikket. Jó ez itt! :R

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #716 üzenetére

    "Megkeresek pár portált, hogy hova tudnám átmenteni a cikket. "
    .
    Ez ellen nem fogok tiltakozni,és az ellen sem, ha pár dolgot elfogadnál te is.
    .
    19 éves vagy, nem teljesen érted még a világot, sem az erőviszonyokat sem a miérteket. Vannak fontos és még fontosabb dolgok az ember életében, ezek egyike a boldogság a másik meg olyan dolgokra emlékezni amiket már nem tehetsz meg. 19 éves korban még végtelennek látszik a világ, még hiszed - ahogy én hittem - végtelen boldogság van előtted és végtelen lehetőség arra, hogy a világ változzon általad. Aztán ez elmúlik.

    Az első Coming out, amivel találkoztam Balla Demeteré volt még a múlt évezredben. Ő még nálam is idősebb egy nemzedékkel. A lányával lehetek azonos korosztály. Balla fotóművész akinek volt szerencsém nem csak a képeit de gondolatait is megismerni. Az élettársát is ismertem, sőt jobban is mint őt, indexes fórum-ismeretséggel kezdődött amikor te még tán nem is éltél.
    Tiszteltem mindkettőt és a mai napig hatással vannak rám, ha esztétikáról van szó. Nem azért mert melegek, hanem mert bennük volt idea és képesség ennek továbbadására.

    Nem tudom hol laksz, nem tudom milyen a meleg baráti köröd, de úgy gondolom hasznodra válna ha idősebb, stabil egzisztenciával és stabil életszemlélettel rendelkező sorstársakat is megismernél.
    A kelleténél több meleg ismerősöm lett öngyilkos és valószínűsítem nem az olyan ostoba és troll homofóbok miatt mint én. Vigyázz magadra, mert az érzékenység rezdülései az írásaidon már meglátszanak.
    .
    Engedd el ezt a nemjegyzett világnapot, engedd el, hogy másnak is fontos legyen amiben hiszel, enged el, hogy a többség elfogadja természetesnek azt ami nem az. A nagyonjófej és piszi heteróknak nem kunszt melletted érvelni, hamis látszatát kelteni annak hogy jó úton jársz, de neked csak egy életed van. Így vagy úgy neked kell végigélned, legalább párszor megízlelve a boldogság pillanatait. Ha nem feszíted a hálót, nem fog arcul csapni. Ha majd nem a másságoddal, hanem egyetemes érvényű emberi tulajdonságokkal tűnsz ki a sokaságból, akkor megtaláltad az utad. Tették ezt sokan előtted. De az sem baj, ha nincs benned tehetség csak jóindulat.
    Ha jól csinálod az életed, akkor a végén, nem rám fogsz emlékezni, sem azokra akiknek ellenszenves vagy másságod miatt, sem a mostani PH-s kalandodra, hanem azokra akiket tiszta szívből szerettél és ők is viszont téged. A szép és megismételhetetlen pillanatokra.

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz mbalint987 #738 üzenetére

    Csak kikerülted, hogy reagálj a felvetésemre: "...vitába szállnék veled mivel te magad írtad az alábbiakat..." :C

    Én addig tudok Android vs. iOS témakörben érvalapúan és nyugodtan vitázni amíg szóba nem kerül a téma mivel nincs alapja az összehasonlításnak.

    Ahogy írtam: vallásháború, azaz a megosztottságból fakadó értelmetlen és mindennemű ok nélkül vélt ellentétek megnyilvánulása.
    Ezért is tartották az öregek magánügynek a szexuális, vallási és politikai hovatartozást.
    Rákérdezni illetlenség, "dicsekedni" vele "kivagyiság" (azaz bunkóság) és nem kevésbé egyenlő a pofonfa rázogatásával :DD

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • stellaz

    addikt

    válasz dabadab #741 üzenetére

    Neked ez valami becsípődés, hogy a melegek tudnak szaporodni.

    Természetes körülmények között sajna nem tudnak a megfelelő inger hiányában.

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • GerykO

    aktív tag

    válasz stellaz #746 üzenetére

    Lehet ő maga az első eltitkolt mesterséges "anyaméh" gyümölcse.
    Nem szem3lyeskedés, ne értsd fére. Láttam meleg kutyákat ahogy felváltva próbálják fedezni egymást, s az arra sétáló szuka kutyát (tavasz volt valószínűleg tüzelt is), le se hederítették, na ők tuti nem szaporodtak. De szerintem valakinek Dolly is egy fajta hős...

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dabadab

    titán

    válasz stellaz #746 üzenetére

    Várjál, segítek:

    Tudnak-e a méheknél a dolgozók szaporodni? (Nem)
    Ez azt jelenti-e, hogy a génállományuk eltűnik a fajból? (Nem)
    További fogalmak guglizáshoz: fenotípus, genotípus.

    DRM is theft

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz GerykO #747 üzenetére

    :) :)) :D :DD :DDD :C :R :W

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz dabadab #748 üzenetére

    Nálad nagyon elgurult a tabletta...

    1. a méhek nem b.zik
    2. nekik van egy királynőjük aki gondoskodik az utódlásról
    3. hogy a pitsába tudod egy kalap alatt tárgyalni a méhekez meg a b.zikat mikor az egyik egy faj (méh) a másik meg egy betegség (homoszexualitás)?
    4. gondolkodj azután írj valami okosat

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

Új hozzászólás Aktív témák