Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz szazbolha #643 üzenetére

    Nem értem miről beszélsz, ott vannak a linkek a tanulmányokról, felmérésekről, a wiki (illetve az adott szerkesztő) csak összegyűjti ezeket. Meg mi minősül autentikusnak? Amit te annak gondolsz? Például a 2003-as kanadai felmérés 130 000 emberes mintán készült. Tényleg nevetségesek az "érveid", már ne is haragudj. Ezzel befejeztem, az ignoranciát nem szeretem sajnos. Lehet te ó-művelt vagy, de akkor ezt ignoranciának is hívhatjuk.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • vhw

    addikt

    válasz dabadab #650 üzenetére

    "Ultimate női" szerepről volt szó - nem a tanulásról.

    Idekevered azt, hogy ki tanítja meg a hüvelytornát, vagy a szoptatást a lányoknak. (bizonyára férfiak?)
    Mert ebben ki is merülne egy anya szerepe? Hogy megtanítsa a fentiekre a lányát?

    És nekem fogytak el az érveim?

    Aweriot: hát kezdésnek például szülni biztos, és többnyire szoptatni is.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #642 üzenetére

    Fogyatékosként felnevelni egy gyereket már eleve komoly külső segítséget igényel, és egy ilyen gyerek valószínűleg nagyon meg fog szenvedni az élettel és a beilleszkedéssel. Figyelj, semmi sem lehetetlen, bármit le lehet küzdeni, ettől még ők (szerintem) nem indulnak egyenlő eséllyel az életben a többi gyerekhez képest.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #650 üzenetére

    "Azt ugye nem felejtetted el, hogy az egész thread arról szól, hogy mi az, amit meg kellene tanulnia a gyereknek?"
    .
    Elnézést, én konkrétan arra írtam amit a női szereppel kapcsolatban épp te írtál. [link] Ha jól látom abban a hsz-ben a női szeppel kapcsolatban írsz.
    .
    Itt a vége felé a hsz-ek és a vita folyam elszakad a cikk lényegétől. Szavakon ugrálás és a szokásos kiazokosabb huzigálás. PH betegség.
    -
    Amit akartam elmondtam a témával kapcsolatban, és ez nem szofisztika, hanem a rögvalóság talaján mozogva meggyőződés, nem az elmélet hanem a tapasztalás az ami alapján írtam amit írtam. Nem akarok senkit meggyőzni, de éreztetni igen, hogy van más álláspont is. Az én álláspontom szerint nem természetes a homoszexualitás hanem deviancia amely súlyos teher a viselőjének nem pedig kiváltság. Sem plusz jogot, sem külön bánásmódot nem érdemel. A magyar jogrend elment addig amíg el lehet menni a melegek érdekében, a társadalom nagyobbik része pedig toleráns amíg hétköznapjaikban nem jelenik meg zavaró szinten a másság reklámozása. Ha pedig kilép az épp elfogadott keretei közül ez a jelenség akkor tenni kell ellene.

    Valószínűleg ha 20-30 év múlva újratárgyalnánk akkor a most oly engedékeny fiatalok is más lencsén át látnák ezt a témakört.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz mekker #655 üzenetére

    Fogyatékosként felnevelni egy gyereket már eleve komoly külső segítséget igényel, és egy ilyen gyerek valószínűleg nagyon meg fog szenvedni az élettel és a beilleszkedéssel.
    Ezt te honnan veszed?

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #657 üzenetére

    Ez még egy felnőtt ember számára is hatalmas terhet jelentene.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • vhw

    addikt

    válasz #20749568 #654 üzenetére

    Nem tudom... Mit csinálhatnak másként a köztudottan másképpen működő férfiak és nők apa és anya szerepben? Ha az élet más területein vannak köztük különbségek, miért pont a családban, gyereknevelésben ne lenne?

    Persze 2017-ben nő is tud szenet bányászni és az ovóbácsi is hétköznapi jelenség...
    De tudod mi az érdekes férfiakban és a nőkben? A kis különbségek. Ugyanazt a szart tudják megcsinálni mindketten, de azért valahogy egy kicsit más. Például ha a gyerek megkéri, hogy tegyenek be neked tízórait, akkor apu megkérdi, hogy parizeles zsemle jó-e, és betesz kettőt. Anya végig sorolja az egész hűtőt, mi kell belőle, majd betesz neked másfélszer annyit, mint mondtál, virágmintás szalvétában egyenként.

    Lehet hozni pro és kontra példákat, egyszerűen más a viselkedése, a hozzáállása, az attitűdje egy apának és egy anyának. És még elő se hoztuk az olyan praktikus elmaradott példákat, hogy kitől lehet megtanulni beverni egy szöget, vagy berántani a levest. Tudom, tudom 21 század, meg 2017, de a világon előfordulnak még ilyen helyek, ilyen családok, ilyen anomáliák.

    Tudom ez már mind a múlté kéne, hogy legyen és az a jövő jelen, hogy mindenki mindenre képes, minden pótolható, felcserélhető, lecserélhető, nincs egyedi, minden uniformizált... Tulajdonképpen, ha ennyi konfliktus forrása, miért nem kezdtünk még el dolgozni a nemek megszüntetésén? (vagy mégis?)
    Túlhaladott milliárd éves hagyomány, egyáltalán szüksége van erre az emberiségnek? Mert a hátrányok és problémák nyílvánvalóak, mi szól akkor mellette?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • Ringman

    nagyúr

    válasz szazbolha #638 üzenetére

    Én nem tartom természetesnek a homoszexualitást, ezért ellenzem, hogy a fogékony korban lévő kisgyerekkel bármilyen módon ezt el akarják fogadtatni.

    szólj, ha félreértem, de úgy kellene a gyerekeket nevelni, hogy ne fogadják el, majd ha felnőttek lesznek, akkor ha gondolják, ezt felülvizsgálhatják?

    Az én tudomásom szerint Magyarországon azonos neműek nem köthetnek házasságot, amelyet abból a szempontból is helyeslek, hogy lennének ezáltal jópáran akik "normális" házasságban élve csorbítva éreznék a bennük élő eszményképét a házasságról. Valamennyire ide tartozom én is.

    ezt az elinflálódik a házasságom dolgot nem igazán fogom megérteni.

    A házasság érzelmi alapjait maguknak kell létrehozni, megélni, ez legyen magánügy.

    a férfi-nő házasságra ez miért nem igaz? azt miért kell intézményesíteni?

  • Ringman

    nagyúr

    válasz vhw #660 üzenetére

    . És még elő se hoztuk az olyan praktikus elmaradott példákat, hogy kitől lehet megtanulni beverni egy szöget, vagy berántani a levest. Tudom, tudom 21 század, meg 2017, de a világon előfordulnak még ilyen helyek, ilyen családok, ilyen anomáliák.

    akkor igazából nincs is probléma, ha 2 férfi fiúgyereket nevel, mert úgy sem kell tudnia rántást csinálni, ugyanígy ha 2 nő nevel lányt, akkor meg úgy sem kell senkinek szeget bevernie.

    Például ha a gyerek megkéri, hogy tegyenek be neked tízórait, akkor apu megkérdi, hogy parizeles zsemle jó-e, és betesz kettőt. Anya végig sorolja az egész hűtőt, mi kell belőle, majd betesz neked másfélszer annyit, mint mondtál, virágmintás szalvétában egyenként.

    remélem van erről peer reviewed publikáció is :D

  • Sok "érdekességet" lehetett olvasni. Engem eléggé elszomorít hogy ennyire nem értik az emberek hogy miről szól ez az egész. Miért "kell kijönni", miért van pride, miért vannak egyáltalán.

    A nagy ellenesektől kérdezem. Feltételezzük azt hogy a melegség tanítható, a gyerekek megtanulják azt és azzá vállnak, ennek következtében pár száz év múlva eljutunk oda hogy átlendülünk a mostani társadalmi leosztáson és több lesz a meleg mint a hetero, így utóbbiak kerülnek kisebbségbe. Huuuhuuuu, sci fi. De őszintén, és akkor mi van? De tényleg, én nem hiszem, hogy ez bekövetkezne de ha mégis, akkor mi van? Semmi, több lesz a meleg! De amíg a radikális iszlamisták, a radikális katolikusok, radikális "fajtisztántartók", radikális heterok és az ilyen Duerte féle vezetők itt vannak köztünk ettől nem kell "tartani".

    Mekker nagyon szépen leírta hogy miért kell ebből "ügyet" csinálni. Hogy eljöjjön az idő amikor nem lesz ebből ügy, amikor nem kell attól fosnia egy párnak, hogy este leütik őket mert egymás kezét fogják, hogy ne azért vegyék fel dolgozni mert meleg és az üzletben növelni kell a PC-séget, hogy ne azért ne kapjon meg valaki egy állást, mert meleg hanem mert alkalmatlan rá, és lehetne sorolni.

    Amúgy lehet én is részben homofób vagyok. A legfrissebb South Parkban Randy Marsh lesrmárolt egy amerikai őslakost. Nem bírtam nézni, el kellett fordulnom, bár Randy hetero, lehet csak ezért nem bírtam :D

    Gyereknevelés ügy. Megnézném hol van jobb helye egy gyereknek, bent az intézetben vagy egy átlag, normális homoszexuális párnál akik szeretnének gyereket és örökbe fogadnának. Asszem nem kell sokat gondolkodni a válaszon. Arról nem is beszélve, hogy mennyi szexuális erőszak van heteroszexuális családokon belül.
    Vagy hogy mennyi problémát okozhat a rosszul megélt papi cölibátus és ennek következtében a fajtalankodások mennyivel több kárt okoznak a gyerek elmében mint az hogy esetleg valakit két azonos nemű "szülő" nevel. Nem kis számokról beszélünk (adatok Angliából és Wellsből).

    Minden elismerésem azoknak aki fel merik vállalni, elő mernek jönni és dacolnak a következményekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • vhw

    addikt

    válasz #20749568 #661 üzenetére

    Nem tudom...
    Milyen arányban vannak azok a nők/anyák, akiktől meg lehet tanulni, hogy kell olajat cserélni?
    Gondolom hasonlóban, mint azok a férfiak/apák, akiktől meg levest főzni lehet.
    Milyen problémákat vet fel, ha nemenként osztják fel egymás között a feladatokat a szülők?

    Ringman: rávilágítanál arra is anyutól mit nem lát/tanul egy fiú, és aputól egy lány?

    "remélem van erről peer reviewed publikáció is :D"

    Kíváncsian várom a te anekdotáidat, arról hogy mennyire nincs különbség egy apa és egy anya viselkedésében, attitűdjében, kisugárzásban egy családon belül és ennek mennyire nincs semmi hatása a gyerekre.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #659 üzenetére

    Te sem említettél egy érvet sem arra, hogy nincs igazam, így nem értem miről beszélünk, vagy hogy honnan jött egyáltalán ide a téma.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • válasz vhw #665 üzenetére

    "Milyen problémákat vet fel, ha nemenként osztják fel egymás között a feladatokat a szülők?"
    Nem biztos hogy sokat. Ellenben ne várd el hogy mások is ezt tegyék, te otthon a négy fal között feloszthatod a pároddal, de ne várd el.
    Ellenben milyen problémákat vet fel ha egy gyereknek nincs szülője és otthona, ha mintát se kap arról hogy milyen saját otthonban élni mert pl nevelőintézetben nevelkedik. Hol probléma ezek mellet ha két apával, vagy két anyával, vagy egy nő apával vagy egy férfi anyával vagy egy... na hosszú a lista, de ha nem olyan mintákat kap mint amiket TE elvársz?

    Ellenben nekem az is visszataszító viselkedés minta amikor apuka dógozik horgyahaza a pézt, az anya meg kidolgozza a belét, és apuka isszaasörtmikor hazajön tévétnézni, merneki nemazadóga hogymosogasson.

    Vagy jobb-e az ha egy gyerek apa nélkül félárvaként nevelkedik, vagy ha az anya szerepében egy másik azonos nemű ember van?

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • távcsőves

    senior tag

    válasz benedekco #664 üzenetére

    "Gyereknevelés ügy. Megnézném hol van jobb helye egy gyereknek, bent az intézetben vagy egy átlag, normális homoszexuális párnál akik szeretnének gyereket és örökbe fogadnának"

    Igen, két rossz közül a kissebbiket kell választani, mert optimálisnak venni egyiket sem lehet. Ezt minden értelmes ember belátja szerintem. A baj azzal van, amikor teljesen normálisnak állítják be bármelyik variációt is.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz távcsőves #669 üzenetére

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy a nagy PC világában akkora félrecsúszások vannak hogy "öröm" nézni.

    Hogy hol, az élet mely területére tekinthetünk mint optimális megoldás? Szerintem olyan nincs.

    Gyereknevelésnél sok minden kiborít ma, de a póráz mint új divat szerintem szintén gázabb mint az hogy homoszex pár nevel. Gyerekpórázból pedig sok van, nagyon sok!

    Na és a non plusz ultra kérdésem ma. Minek van szükség egy újabb gyerekre amikor a számláló úgy ketyeg mint a villanyóra.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz távcsőves #671 üzenetére

    Már miért ne? De.
    Azt csak az optimális dolgokra általában írtam. Tudom, egy kicsit elkalandoztam azért is mentem off-ba.
    Merthogy saját meglátásaim szerint ma már annyira szar úton járnak a dolgok általában, hogy baromi messze vagyunk az optimális esetektől és azok ma már kisebbségnek számítanak. Orientáció ide oda, tök mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Prowler

    senior tag

    Nagyon összeszedett, informatív cikk, sok minden újat megtudtam belőle. Eddig nem is tudtam, hogy október 11. a Coming out világnapja, sem pedig azt, hogy a melegek házassága nem engedélyezett Magyarországon.

    Neked kedves Bálint sok sikert kívánok, remélem hogy idővel könnyebbek lesznek számodra a dolgok és édesapád is kevésbé lesz távolságtartó veled. Bátor dolog ezt leírni ennyi ember előtt.

    Veremivadék Undorkutya

  • vhw

    addikt

    válasz benedekco #668 üzenetére

    "Nem biztos hogy sokat. Ellenben ne várd el hogy mások is ezt tegyék, te otthon a négy fal között feloszthatod a pároddal, de ne várd el."

    A többség sokáig így osztotta fel, amire mások azt mondják, hogy ez így nem jó.

    "Ellenben milyen problémákat vet fel ha egy gyereknek nincs szülője és otthona, ha mintát se kap arról hogy milyen saját otthonban élni mert pl nevelőintézetben nevelkedik. Hol probléma ezek mellet ha két apával, vagy két anyával, vagy egy nő apával vagy egy férfi anyával vagy egy... na hosszú a lista, de ha nem olyan mintákat kap mint amiket TE elvársz?"

    Nevelőintézettől jobb még a homoszexuális nevelő pár is?
    Ha igen:
    Jobb, vagy mondjuk optimálisabb a homoszexuális nevelő pártól a hetero?

    Ha igen:
    Akkor haladjunk a logika mentén, hogy válasszuk az optimálisabbat?

    Ha nem:
    Miért nem optimálisabb a természetes felállás?

    "Ellenben nekem az is visszataszító viselkedés minta amikor apuka dógozik horgyahaza a pézt, az anya meg kidolgozza a belét, és apuka isszaasörtmikor hazajön tévétnézni, merneki nemazadóga hogymosogasson.
    Vagy jobb-e az ha egy gyerek apa nélkül félárvaként nevelkedik, vagy ha az anya szerepében egy másik azonos nemű ember van?"

    Egyik se kívánatos se követendő; se az "apu iasszaasört", se a félárvaként nevelkedés. De nem lehet mindenkit megmenteni...

    "Na és a non plusz ultra kérdésem ma. Minek van szükség egy újabb gyerekre amikor a számláló úgy ketyeg mint a villanyóra."
    Miért ott teszed fel ezt a kérdést, ahol éppen nem pörög így az a számláló?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • távcsőves

    senior tag

    válasz benedekco #672 üzenetére

    Akkor talán értem is mehetne és a társaimért is egy menet, mert már mi vagyunk a kissebbség. :U

  • dabadab

    titán

    válasz mbalint987 #500 üzenetére

    "Az eseménnyel kapcsolatosan az én véleményem sem egyértelmű, sőt talán sokáig nem is lesz az"

    Igazából a Pride leginkább a társadalmunk tükörképe. Meg lehet tartani (csak néha packáznak egy kicsit a hivatalok) és idén már nem rendőrkordon között vonult, de még szemlesütve, zavartan magyarázkodni kell, hogy "én nem olyan buzi vagyok, én sokkal négyfalközöttibb, értitek".

    Aztán az ember odébbmegy egy országgal, ahol a Pride hetében szivárványos zászlócskák vannak a villamosokon és azok a kérdések, amiket itt magyarázni kell meg töprengeni rajta, tulajdonképpen nem is léteznek.

    DRM is theft

  • válasz vhw #674 üzenetére

    Tök mindegy hogy mi szerint él a többség. A lényeg, hogy legyen elfogadva a kisebbség és ne érezzék hogy kisebbségben lenni hátrány jelent, sőt bizonyos országokban halállal jár.
    Példa: A többség választja meg a kormányokat, aztán látjuk hova vezet ez, nem mindig a legjobbra.

    Nevelőintézetet azért hoztam, mert a hetero párok nagy többségükben saját utódra vágyik. A homo párok meg többségükben intézetből vesznek ki gyereket. Ebből kifolyólag a gyerek forrás eléggé korlátozó tényező. Az intézet meg nem egy kiugró eset hanem általános az ő szempontjukból. (Úristeeen általánosítok, mi lesz most?

    A természetes felállás szerint ma meghalnál egy influenzától. Miért erőlteted a természetes felállás elméletet? Sok minden ma természetes ami egykoron nem volt az. Én szeretném hogy a melegek természetesen éljenek megkülönböztetés nélkül. Természetes legyen hogy nevelhetnek gyereket. Aztán ha ez bekövetkezik és jön egy kutatás miszerint ez rombolólag hat a társadalomra/emberiségre/bolygóra/galaxisra/univerzumra vagy egy másik dimenzióra, akkor tilcsák be! De ma erről szó nincs. Perpill ott tartunk hogy a tapasztalatok azt mondják, hogy nagy általánosságban a mai normának is megfelelő teljesen ép emberek nevelkednek fel ilyen kapcsolatokból.

    Az optimális az ha valakinek van az életében egy biztos pont aki felneveli, aki fedelet biztonságot hoz az életében, akitől kap egy biztos esetleg feltétel nélküli szeretetet. Az hogy női minta meg férfi minta az egy elvárás bizonyos emberek részéről. Mindezek mellett ha azt feltételezzük hogy az a tökéletes világ amiben nincsenek melegek és a perfekcionizmusra törekszünk minden más területen is ott... jaj várj abban világban akkor egyneműség van, és mindenki egyforma, vagy csak a nagy semmi van? De ez is csak egy véglet elmélet. A lényeg az hogy a világ nem tökéletes, a normákat mi magunk állítjuk fel, minden relatív. Volt amikor az volt a norma, hogy 40 évig éltünk és egymást bunkóztuk, ma már az a norma hogy 70 évig élünk és kalasnyikovval írtjuk egymást. Amikor 40 évig éltünk más számított optimálisnak mint ma. Mi az optimális? Ki határozza meg? Mi magunk. Ezek a normák meg nem lehetnének fontosabbak mint az elfogadás.

    re: (#676) dabadab:
    léteznek, annó Dániában voltam Pride-on és a főtértől pár utcányira gyülekeztek a kopaszok... voltoltak vagy 15-20-an, aztán mivel nem voltak elegen, hazamentek.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • dabadab

    titán

    válasz benedekco #677 üzenetére

    "A homo párok meg többségükben intézetből vesznek ki gyereket."

    Erős a gyanúm, hogy ma Magyarországon messze az a leggyakoribb felállás, hogy leszbikus pár nevel saját gyerek(ek)et.

    DRM is theft

  • válasz dabadab #678 üzenetére

    Ejgen, ezt én is így gondolom (általában nyugatból indulok ki, bocs). Egyelőre. De remélem sikerül nyitnia a társadalomnak, még ha lassan is és idővel tudnak majd hivatalosan örökbe fogadni homo (akár esküdt)párok is.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Eastman

    őstag

    válasz dabadab #678 üzenetére

    Az alábbi pesti megoldásokba van konkrét belelátásom:

    1. Családanya becsajozik, átviszi a gyermekeket az új kapcsolatába.

    2. Leszbi pár együtt kiválaszt egy hímet, majd korrektül megbeszélik vele, hogy porozza be a párocska "lány" tagját.

    2/A. Lepapírozzák a donorral, hogy a beporzást követően semmilyen követelése nem lehet a gyermek és új szülei felé.

    2/B. Nem papírozzák le a donorral, hogy a beporzást követően semmilyen követelése nem lehet a gyermek és új szülei felé. Talán ez a legbonyolultabb jogi helyzet ami kialakulhat.

    3. A leszbi pár spermabankból jut hozzá a szaporítóanyaghoz.*

    4. A leszbi pár egyik tagja úgy megy el bebaszcsizni/bulikázni, hogy egy/több egyéjszakás kalandból gyermeke lehessen.

    A kérdés az, hogy a gyermek a lelki fejlődése során, az identitásérzése kialakulásának folyamata során az anyjaitól milyen magyarázatot kap a 2, 3, 4-es megoldást követően arra, hogy ő hogyan keletkezett. A gólya hozta? Kémcsőben keverték? Az apja "lelépett Amerikába és ott rádőlt egy fa"? Vagy "vett gyerek"? Vagy Robbie Williams koncertet követő alkalmi szex eredménye?

    Nézd most el nekem, hogy nem pontosan idézek klasszikusokat, de egy fórumtársunk röviden és frappánsan kifejtette, hogy anno a gyermekvállalás szükségszerű volt, mára hobbi, kvázi a jólét fokmérője lett. Én teszem hozzá, hogy *polcról levett gyerekek. Akik sorsa a többi, polcról levett kütyü sorsával azonos lehet.

    Magánvéleményem szerint azért tanácsos a gyermekek lelki egészségével minél gondosabban foglalkozni, mert a mi öregkorunkban ők lesznek majd azok a döntéshozók, akik pl. meghatározhatják az utolsó éveink életminőségét.

    Persze, ha az a cél, hogy erodáljuk az európai társadalmakat, tökéletes az irány.

    Elszomorító, hogy South Park szintű blődségek és a gémer karakterváltások egyszerűsége kerül elő példaként - akár viccből is. Önkéntes agymosás eredménye.

    IMG:
    https://img.xda-cdn.com/J2aZa_1ZMgiyavJUUlAq8JRORPs=/http%3A%2F%2Fimshopping.rediff.com%2Fimgshop%2F450-450%2Fshopping%2Fpixs%2F13585%2Fy%2Fy_cable_0._usb-y-cable-for-external-hard-drive-extra-power-male-mini-usb-to-2-male-usb.jpg

    Kell a befogadó port, de ezt pontosan tudod Te is, mert valahogyan létrejöttél. Szomorú ezt a rettenetesen sok életellenes ostobaságot olvasni. Azt sem hiszem, hogy a segg lenne a legalkalmasabb befogadó port.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • válasz Eastman #680 üzenetére

    South Parkot lehet blődségnek nevezni, de tökéletesen tükrözi a társadalmi trendeket és a készítők nagyon ráéreznek arra, hogy mi az ami megy. Blődség, de sajnos néha túlontúl valódiak a részek és a problémák amikkel foglalkozik.
    A vicc meg pont azért vicc, mert blődség.
    De említhettem volna akár Rick and Morty-t vagy egyéb agymosást is ami rámutat az agymosott világra.

    1. Lehet ezt jól és rosszul rendezni. Lehet erőszakkal és anélkül, lehet uszítással meg hazugságokkal. Őszinteséggel és szeretettel is lehet. Jobb az mikor heterok váltanak ugyanígy párt és gyűlölet van? Uszítás a nagyszülők ellen vagy az eredeti szülő ellen? Nekem ilyenre is van belelátásom.

    2.3. pont így van ez egyedülálló szülőnél is.
    A kérdés hogy van-e őszinteség, a kérdés, hogy ha idősebb korban akar-e találkozni az apával és ha igen akkor lesz-e lehetősége rá vagy az anya tagad. Ez megint indentitás független.

    4. ez pont megtörténhet és rendszerint meg is történik hetero emberekkel is. Nem egy ilyen esetről tudok közvetlen közelemben.

    És még mindig nem látom, hogy azért mert melegek nevelnek gyereket miért kell erodálni a társadalmat.

    "Magánvéleményem szerint azért tanácsos a gyermekek lelki egészségével minél gondosabban foglalkozni" - igen ez igaz, ettől függetlenül tökre mindegy hogy ki neveli a gyereket ha őszinteség és szeretet és törődés van.

    A kép linkje meg nem jó.

    Az meg, hogy szerinted melyik a legbefogadóbb port tökre mindegy. Mások mást gondolnak. Vannak akik nem használják annak, mégis melegek, van ilyen is. Amúgy heteroszexuálisok is használják azt a portot, lehet hogy helytelenül, de ez perpill pont emiatt nem is jó érv.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Eastman #680 üzenetére

    A száj alkalmas befogadó port? A hetero szülők bebaszcsi után megfogant gyerekei is traumával küzdenek, ha megtudják, apu és anyu aznap "ismerte meg" egymást? A meddő párok spermabankból "leakasztott" gyerekei is eldobhatók? Oké, hogy összedobálod a vélt okosságaidat, csak sajnos így zagyvaság a vége.
    Az egész most már kezd olyan lenni, hogy a homoszexuálisok megkérdik, hogy pontosan miért kell egy családhoz pont egy férfi és pont egy nő, amire az a válasz, hogy hát azért, mert pont egy nő és pont egy férfi kell hozzá. Mert ugye a többi érvre ott vannak válasznak a gyereket egyedül nevelők, a meddők, és végül csak ez az indok marad.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #682 üzenetére

    "pontosan miért kell egy családhoz pont egy férfi és pont egy nő, amire az a válasz, hogy hát azért, mert pont egy nő és pont egy férfi kell hozzá"
    .
    Jól mondod. Pontosan ez a válasz.
    Lehet másként is, de az nem ugyanaz. Más. Ezért is nevezik másságnak, nem pedig azonosnak azzal ami a természetes, általános és elfogadott.
    (igen... nem vagyok jófej)

  • rushty

    senior tag

    válasz szazbolha #683 üzenetére

    Eleve nem jellemző, hogy férfiak együtt élnek hosszan, így könnyen lemondanak a közös gyereknevelésről.
    A kiskapu meg nyitva van.

    A kutatások alapján nincs tudomásunk róla, hogy megrontanák azt a néhány (nem lesz tömeges jelenség) gyereket.

    más = megrontó :N

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz szazbolha #683 üzenetére

    10 ezer éve még az volt az elfogadott, hogy együtt élt sok nő és közösen nevelték a gyerekeiket, akár egy apától. 500 éve az volt az elfogadott, hogy 10 éves korukban összeadták a gyerekeket érdekből. Ezek miért nem változhatnak? Még egyszer mondom, szeretni nem kell, csak elfogadni. Nekem pl rohadtul nem tetszenek a skinheadek, mégse fújok rájuk az utcán, vagy tiltatnám be őket, pedig az nem is veleszületett dolog, hanem egy választás.

    rushty: Jó, de nincs egy autentikus (tehát mondjuk Breitbart :D), megfelelő méretű mintán (legyen mondjuk 100 millió ember) végzett tanulmány. De nem is egy kéne, hanem vagy 100. ;]

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #685 üzenetére

    "Még egyszer mondom, szeretni nem kell, csak elfogadni."
    .
    Még egyszer mondom, nem kell elfogadni, sőt tenni kell az ellen, ha másság népszerűsítése és egyenlővé tétele átlépi az adott egyén vagy a társadalmi többség tolerancia szintjét.

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz szazbolha #686 üzenetére

    A népszerűsítés széles körben az csak a te fejedben létezik, ez a jelen (logoutos) írásból is kiviláglik szerintem - nem célja a szerzőnek, hogy szeressék a másságáért. Az idiótákkal meg nem kell foglalkozni, legyen az hetero vagy homo.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #686 üzenetére

    És mi van akkor, ha mondjuk a te homofóbiád lépi át a társadalmi többség toleranciaszintjét?

    DRM is theft

  • válasz szazbolha #686 üzenetére

    Definiálnád hogy mit jelent a népszerűsítés? Az elfogadás az nem népszerűsítés. "Egyre népszerűbb manapság a melegség", elég hülyén hangzik, nem? Ellenben "egyre többet beszélnek a meleg témáról". Nem ugyanaz. Azért kell róla beszélni mert probléma, ha nem lenne az nem kellene. Ugyanígy, nem beszélünk a családon belüli erőszakról és ezer másik problémáról amiről kellene.
    Tudom, hogy a fórum nyelve magyar meg minden, de sajnos ehhez nincs magyar felirat, viszont nagyon idevág. És nem a kövérekkel való vicc a lényeg, hanem ami a végén van.
    Van egy sztori, nagyon közeli ismerőssel történt meg Amszterdamban. Elment a vörös lámpás negyedbe és felment egy "lányhoz". Azaz ő azt hitte, hogy lány, mégpedig elég sokáig. Arra lett figyelmes, hogy nem nagyon működött a cerka (sötét, meg fura körülmények, ráadásul a hölgy ragaszkodott a nem hagyományos "port"-hoz), szóal a srác elkezdte hülyén érezni magát, tudta hogy valami nincs rendben. De elég későn derült már ki a turpisság. A hölgy ugyanis alul úr volt, de nagyon csinos hölgy volt felül. A lényeg nem az hogy benézte és hogy mekkora hülye. Arról van szó, hogy nem működött a dolog. Egyszerűen nem hatottak rá a feromonok, hiányzott valami, nem került izgalmi állapotba még úgy sem, hogy azt hitte nővel van dolga. Ezzel csak annyit szeretnék bizonyítani, hogy ez nem egy népszerűsíthető dolog. Hú én hetero vagyok, de most nagyon nyomják a tévében szal hajrá, milyen jó nekem melegnek. Az ember vagy vonzódik a neméhez vagy nem. Vagy a kettő között van valahol, rengeteg ilyen van, csak az emberek tagadják. Jó pár olyan esetről tudok ahol férfiak kipróbálták egymást, mert csak, egyszerűen csak nem mondják el senkinek, mert ez ma nem beszéd tárgya.
    Nincs rajta mit kezelni, nincs rajta mit változtatni. Ez van és ha nem fogadod el a tényt magaddal szúrsz ki. Szeretned nem kell, csak elfogadni a tényt. Pl ez olyan, hogy ha nem fogadnád el, hogy a citrom savanyú. Jó persze ki lehet kísérletezni egy citromot ami pont olyan mint egy citrom de nem savanyú, de értelme mi van, semmi. És még az is elképzelhető hogy valami mesteri kúrával vagy egy tablettával át lehetne kapcsolni a melegséget az agyban, de mire lenne jó? Őszintén? Ha valakinek jó így az élete, miért kellene ezen változtatni? Csak mert neked vagy másoknak nem tetszik? Oké, legyen meg a te akaratod, holnap majd azokat fogjuk átkapcsolni akik balkezesek, aztán jönnek a vegetáriánusok, majd a szőke kék szeműek, majd a németek majd a franciák, aztán mindenki egyesével aki nem pont úgy viselkedik mint én vagy te?

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Eastman

    őstag

    válasz benedekco #689 üzenetére

    "Jó pár olyan esetről tudok ahol férfiak kipróbálták egymást, mert csak, egyszerűen csak nem mondják el senkinek..."

    Te magad mondtad ki a megoldást a "problémára" Mr..

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • távcsőves

    senior tag

    válasz dabadab #688 üzenetére

    Mitől vagy biztos benne, hogy Te a többséget képviseled?

  • dabadab

    titán

    válasz távcsőves #691 üzenetére

    Nem vagyok biztos benne, ahogy nyilván ő se az, csak felvetettem a kérdést.

    DRM is theft

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #687 üzenetére

    (#687) Csapoati Szerintem igenis célja a szerzőnek a másság és a saját másságának elfogadása és ehhez ez a cikk is eszköz.

    (#688) dabadab Én nem érzem magam homofóbnak, csak átlagos szemléletű magyar embernek.
    A homoszexualitás túlzott reklámozását, szándékolt és bújtatott elfogadtatását valamint természetesnek beállítását kifogásolom és azt is gondolom, hogy tenni is kell ezek ellen.
    Ha ezt az álláspontomat a magyarországi felnőtt lakosság többsége elutasítaná, akkor is fenntartanám, és hangoztatnám, hiszen épp annyi jogom van hozzá, mint a homoszexuálisoknak a saját véleményüket kifejteni ez ügyben.

    (#689) benedekco "Definiálnád hogy mit jelent a népszerűsítés?"
    Nem célom senkinek sem a meggyőzése, és főleg nem célom olyan vitákba belemenni ahol nem a lényegről beszélünk, hanem olyan kézenfekvő fogalmakat kelljen tisztázzak, hogy mi a népszerűsítés. Ha te nem tudod mi az nézz utána egy értelmező szótárban. Véleményem szerint ez a cikk is részben "népszerűsítési" céllal íródott, a melegeket és a melegek elfogadását népszerűsíti.
    .
    Szóval én megelégszem annyival, hogy a sok jófej és nagyon toleráns és nagyon liberális és nagyon trendi vélemény mellé oda teszem a sajátomat is. Azért is teszem ezt, felvállalva hogy nem vagyok sem jófej, sem trendi, mert szerintem sokan hasonlóképp gondolkoznak mint én csak nem mondják ki, nem írják le, mert ma már az kerül pellengérre és kérdések keresztűzébe aki a toleráns szemléletű véleménydömpinggel szembeni álláspontját közzé teszi.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz szazbolha #693 üzenetére

    Elfogadás. Az tudtommal nem egyenlő a népszerűsítéssel, márpedig te azt szajkózod itt az x-edik hozzászólásodban is. Le kéne szállni a magas lóról, mert puffogtatsz fogalmakat, amikre aztán mást értesz, mint amit jelentenek, aztán mellé még egy tanulmányba belenézni is lusta vagy, illetve azzal jössz, hogy nem elég autentikus meg hasonló ökörségek. Ez így röhejessé teszi az egészet.
    Valójában itt te próbálsz trendi lenni a sarkos véleményeddel, csak hidd el, ettől nem leszel faszább, keményebb hetero csávó.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Ringman

    nagyúr

    válasz szazbolha #693 üzenetére

    Én nem érzem magam homofóbnak, csak átlagos szemléletű magyar embernek.
    A homoszexualitás túlzott reklámozását, szándékolt és bújtatott elfogadtatását valamint természetesnek beállítását kifogásolom és azt is gondolom, hogy tenni is kell ezek ellen.

    most ez komoly?

    (kiemelések tőlem - a vesszők miatt szerintem a túlzott szó az elfogadtatásra már nem vonatkozik az írásodban)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #694 üzenetére

    (#694) Csapoati Én a melegek elfogadásának népszerűsítéséről beszélek, nem pedig magáról az elfogadásról, mert az mindenkinek személyes ügye. Az elfogadás és a népszerűsítés tevékenységet két különböző dolognak tartom.
    .
    Nem kívánok magas lóról beszélni, de következetesen kiállok a véleményem mellett. És nem kívánok olyan ál-vitákba sem belemenni, hogy ki értelmezi rosszul a fogalmakat. Úgy gondolom nincs itt semmiféle bonyolult fogalmi vagy gondolati rendszer, egyszerű emberként is érthető amiről beszélek. Ha neked mégsem lenne világos, akkor szívesen válaszolok konkrét kérdésekre.

    Mégvalami: Semmiféle tanulmányra nincs szükségem, hogy a cikkel és a melegekkel kapcsolatos álláspontomat érthető módon kifejezzem. Már megírtam neked, hogy a 4-11%-os meleg arányra vonatkozó állításod nem kívánom vitatni.

    (#695) Ringman: Igen, komolyan írtam amit írtam. Nem érzem magam homofóbnak.

    [ Szerkesztve ]

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz benedekco #689 üzenetére

    "(...) aztán mindenki egyesével aki nem pont úgy viselkedik mint én vagy te?"
    Itt a lényeg! :R

    Idevágó idézet:
    "El tud-e tölteni valamiféle örömmel, csodálattal hogy a másik ember más?
    Ezt csak az élheti át, aki „megvan”. Aki önmagában erősen
    áll. Aki magát – mindenestől – elfogadja.
    A gyenge nem élheti át.
    A gyenge diktátor.
    A gyenge terrorista.
    Az erő kultuszában – a folytonos „harc” kultuszában – él,
    mert ő gyenge.
    Nem engedheti meg magának, hogy elismerje a másikat.
    Nem élvezheti a másik másságát. "Mindenki – és minden –
    legyen olyan, mint én vagyok! A többi fenyegető! A többi ellenség!"
    Csak akkor nyugszik meg, ha az egész világ körülötte: ő.
    Mert belül nincs meg. Ott – ahol lennie kellene –
    hiányzik az énmag." (Dr. Vekerdy Tamás)

    (#693) szazbolha: Szóval azon problémázol, hogy a "toleráns véleménydömping" képviselői pellengérre állítanak, de azért csak odaírod minden cikk alá a te kis saját véleményed... A fenti idézetet kiemelten ajánlom neked!

    Hála Istennek hogy ma az európai országokra a tolerancia jellemző. Nem akarlak elszomorítani, de ez a trend nem úgy tűnik, mint ami meg akarna változni, sőt! Persze mindig lesznek szélsőséges emberek, de szélsőségesnek lenni ma már űberciki, és ez tetszik.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #697 üzenetére

    "Szóval azon problémázol, hogy a "toleráns véleménydömping" képviselői pellengérre állítanak"
    Nem problémázok rajta. Elfogadom, hogy ez így van, ennek ellenére vállalom a véleményem.
    .
    " de azért csak odaírod minden cikk alá a te kis saját véleményed.."
    Ehhez az egy cikkhez írtam a véleményemet a témával kapcsolatban, de ha van vagy lesz még a PH-n hasonló tartalmú cikk, akkor szívesen megírom oda is.
    .
    "Nem akarlak elszomorítani, de ez a trend nem úgy tűnik, mint ami meg akarna változni, sőt! "
    Én is így látom, mert a másság természetesnek való elfogadtatásával kapcsolatos népszerűsítés jól működik. A te cikked is célt ért.
    Azt is elfogadom, hogy "überciki" a szélsőségesnek látszó véleményem, ennek ellenére szembesülnöd kell vele, hogy jogom van elmondani, ahogy neked is a tiédet. Jelzem: én nem nevezem cikinek a te véleményed, sem a másságod, sőt nagyon is komolyan veszem.

  • Eastman

    őstag

    válasz mbalint987 #697 üzenetére

    A képmutatás minden korban ciki volt és ciki is lesz. A "politikai korrektségnek"nevezett valami pedig a képmutatás egy "trendi" formája. Nem feltétlenül a saját véleményed mondod, hanem azt, amit hallani akar a másik. Pont mint az általam lenézett politikusok.

    Ezen a ponton egy furcsa kettősséghez értünk. Egyrészt bevállalós vagy, "előbújtál", az igazi arcod mutatnád, felold, felszabadít az őszinteség. De itt kibillent az ellenvélemény, elvárod a konszenzust, az együttérzést és a verbális cirógatást. Ez nem mindig jön és nem is jöhet tízből tízszer, ugyanis különfélék vagyunk. Néha mások mint az aktuális trend. Hát légy' elfogadóbb Bálint! És érezd magad megtisztelve az őszinte ellenvélemények által.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák