Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    válasz szazbolha #715 üzenetére

    mbalint szexuális irányultsága az ő magánügye, de itt egy jelentős létszámú társadalmi csoport kezelésének mikéntjéről van szó, ez pedig a társadalom minden tagjának ügye.

    "Azaz népszerűsíted a másság elfogadását és a homoszexualitás természetesnek való beállítását."

    Nem olvastam a cikket nem tudom mbalint mit tart természetesnek és mit ért elfogadás alatt, ezért csak korlátozottan tudok véleményt nyilvánítani, nem vagyok meleg, nem ismerem a világukat, viszont szoktam az emberekről gondolkozni.

    Az hogy két ember mit csinál a négy fal között csak rájuk tartozik, amennyiben másnak és egymásnak nem ártanak vele. Azonban van az életnek olyan mozzanata, amely már nem csak erre két emberre tartozik. Ilyen a melegházasság, melegek gyermekvállalása vagy a pride.

    Melegházasság. Miért ne? Szerintem nem erodálja a házasság értékét. A melegek baromi boldogok lesznek tőle, ha házasságnak nevezhetik a kapcsolatukat és ez jó. A többi ember ettől még nem szenved semmiféle hátrányt. Másrészt miért nem lenne elég egy sima vagy direkt a melegekre szabott élettársi kapcsolat, amely a házassággal azonos jogi feltételeket adna?

    Gyermekvállalás. Ha a pár egyik tagjának előző kapcsolatból van gyereke, akkor biztosan nem lenne helyénvaló elvenni tőle, tőlük. A kár gyaníthatóan több lenne mint a haszon, mégha egy férfi párról is van szó. A cikket nem, de a topikba beleolvasgattam, valaki írta, hogy nem tudni milyen hatása lesz a gyerekre ha azonos nemű szülők közt nő fel, mert nincsenek erről kutatások(vagy vannak?). Vagyis a kockázat megvan, ezért legalább hátrány kell legyen örökbefogadásnál, kb annyira mint a szingliség. De egészen biztosan vannak olyan azonos nemű párok, akik jobban nevelnék a rájuk bízott gyereket, mint egyes vér szerinti hetero szülők.

    Pride. Nem láttam még élőben, szerencsére. Képeket elnézve, meg amit olvastam róla nem olyan amit én el tudnék fogadni. Visszataszító magatartás és visszataszító öltözék, ami csak provokáció. Elhiszem, hogy a melegek jól érzik magukat (a provokálástól?), de ennek ára hogy gyanútlan járókelőket is gyomron vágnak. Ha én nem bántom őket szóval és tettel, akkor elvárhatom, hogy ők se tegyenek ilyet. Az egészet lehetne kulturáltabban, még csak nem is a szexualitást kellene hangsúlyozni. Elég lenne ha a pride valami értéket, szórakozást adna a nem meleg emberek felé, de jelenleg nem erről van szó.

    Tetszik, nem tetszik a többség számára kellemetlen látvány azonos neműek csókolózása, a többiről nem is szólva. Valamilyen szintű visszafogottságot elvárnék a melegektől, de bizonyos mérvű tolerancia a többi embertől is elvárható. Nem helyénvaló a melegek részéről a prideon tanúsított fertelem vagy az utcán, tömegben egy masszív csók. Csináljanak kulturált prideot, csókhoz meg vonuljanak egy félreeső helyre. Ugyanakkor nem helyénvaló kővel dobálni, inzultálni a prideon felvonuló melegeket. De akkor sem kell balhét csapni ha pályaudvaron látunk egy búcsúpuszit, vagy strandon egy ölelkezést, ahol nemigen tudnak félrevonulni.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Yofej75 #1049 üzenetére

    -1

    (#1048) szazbolha

    -1

    Pedig jók a példák!

    A waldorf iskolák és az egyházi fenntartású iskolák eldönthetik kit vesznek fel és kit nem.
    Jól döntött az a Waldorf iskola, hogy nem vette fel a leszbik által nevelt fiút? Oké, fogadjuk el, hogy tövényileg nem kötelezhető rá, de akkor az most helyénvaló döntés volt? Miért jobb ha az a gyerek állami iskolában tanul?

    Ők provokálták ki, ez pont az amiről beszélek, átlépnek egy határt, aztán jött a reakció
    Provokáció, ebben egyetértek, de ez elfogadhatóvá tesz bármilyen erőszakot?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Daffni2 #1066 üzenetére

    Szerintem belekavarodtál a sok józan eszedbe ;]

    "Józan észnek megfelelő,ha egy ember az azonos neműhöz vonzódik szexuálisan."
    Gondolom nem ezt akartad írni, hanem
    Józan észnek nem megfelelő,ha egy ember az azonos neműhöz vonzódik szexuálisan.
    Vagy
    Józan észnek megfelelő, ha egy ember az ellenkező neműhöz vonzódik szexuálisan.

    Hogy én is józan eszezek:
    A józan észnek megfelelő (döntés, viselkedés, tett), amely a felmerülő lehetőségek közül a lehető legpozitívabb kimenetelűt választja, beleértve önmagát, az embertársait, állatokat, mindenkit.

    Józan észnek nem megfelelő, ha két azonos nemű a nyílt utcán lenyom egy cupogós csókot. Ők ketten biztos jól érzik magukat, de a járókelőket megbotránkoztatják. Ellenben ott a lehetőség félrevonulni és nem a nyílt utcán megoldani az említett tevékenységet.

    Józan észnek nem megfelelő, ha látva két azonos neműt a nyílt utcán csókolózni előszedünk valami fegyvert pl sörösüveg és azzal hadba lépünk a melegebb személyek ellen. Ellenben ott a lehetőség gyorsan továbbvonulni a saját dolgunkra.

    Józan észnek nem megfelelő, ha két azonos nemű orvosnőtől megtagadják az örökbefogadást. Mivel nincs elég (hetero) nevelőszülő, örökbefogadó, ezért azt a gyereket vagy senki sem neveli vagy az említett két orvosnő. Az utóbbi mindenképp jobb.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz szazbolha #1068 üzenetére

    Ha korlátlan hatalmú politikus lennél, te milyen intézkedéseket hoznál? Lásd alább 10-es skálán

    1 - Minden nem "természetes" személyt iparilag elpusztítani? Meleg, túlsúlyos, genetikailag beteg, szellemi fogyatékos, drogos, alkoholista, stb megy a "levesbe". Csak a szőke, kékszemű és 180-190 cm közötti egészséges emberek maradhatnak meg.

    2 - Csak a homoszexuálisokat öletnéd le?

    3 - Homoszexuálisokat kasztráltatni majd tényleges életfogytiglani börtönbe(munkatábor) velük?

    4 - Beérnéd a kasztráltatással?

    5 - Vagy elég lenne egy rövid börtön?

    6 - Pénzbüntetés?

    7 - Nem tiltanád a (négy fal közti) szexuális kapcsolatot, de a propagálását igen. Tehát nincs pride felvonulás, de fórumon hozzászólás sem. A meleg szimbólumok használatát is büntetnéd.

    8 - Tiltanád az egyneműek házasságát, bejegyzett élettársi kapcsolatát, gyerek örökbefogadást. Gyerek se lehetne velük, elvennéd tőlük a saját gyereket is, ha egy meleg pár költözne össze és menne velük egy saját gyerek előző kapcsolatból.

    9 - Hagynád a mostani magyar helyzetet?

    10 - Netán még további jogokat is adnál nekik?

  • Arpee78

    senior tag

    válasz mbalint987 #1124 üzenetére

    Miért gondolod, hogy nem betegség? A fajfenntartó vágy nagyon erősen be van huzalozva az emberbe. Az evolúció eredményeként a legtöbb férfiben beindul egy fizikai/kémiai/biológia láncreakció ha meglát pl egy ilyen nőt. A láncreackió eredménye az erős vágy. Majdnem ugyanígy nőknél, csak náluk a férfi látványára indul el a láncreakció.

    Nem vagyok neurológus, meg semmi ilyesmi, szóval csak feltételezés részemről, de szerintem valami genetikai vagy fejlődési rendellenesség miatt nem megfelelő huzalok kerülnek az idegrendszerbe és ez az oka a homoszexualitásnak. A normál férfi huzal amitől az adott személy a nők felé érez vágyat, és gátlást a férfiak felé.

    Tehát:
    Heteroszexuális embereknél az ellentétes nem felé terelő huzal kerül. Férfiba nőre kattanó huzal, nőkbe pedig férfira kattanó huzal.
    Homoszexuális férfiakba férfira kattanó huzal kerül, ugyanaz mint a hetero nőkbe.
    Leszbikus nőkbe női huzal kerül, ugyanaz mint a hetero férfiakba.
    Biszexuális emberek mindkét huzallal el vannak látva. Ez a legzavarosabb, mert mi van a gátlásokkal?
    Az aszexuális személyekből pedig kompletten kimarad vagy csak a gátló része kerül be.

    Mivel a huzal nem cserélhető, ez a betegség nem gyógyítható, de attól még nevezhetjük betegségnek, hiszen nem az evolúció eredeti terve valósul meg. Az emberi agy az egyik legbonyolultabb evolúciós termék, nem csoda ha néha hiba csúszik a gépezetbe. Másrészt az evolúció nagy kísérletező és a homoszexualitás esetében kifürkészhetetlenek az útjai.

    Szerk.: Amellett, hogy nem gyógyítható, nem is kell gyógyítani, mert nem jár életminőség romlással.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz lezso6 #1143 üzenetére

    "Mi a következménye annak, hogy ha tegyük fel: gyógyíthatatlan betegség a homoszexualitás?"

    Itt a Logout fórumon semmi jelentősége, ahogy annak sem, hogy természetes vagy sem. Azonban szeretjük érteni a világot amiben élünk, ezért van a tudomány.

    Wiki szerint a betegség:
    "Az élő szervezet olyan állapota, amelyben az életfolyamatok a normálistól eltérnek."
    Ez alapján nevezhetjük betegségnek?

    "A betegség legegyszerűbben úgy fogalmazható meg, mint az egészség ellentéte. A testi – lelki – szellemi egyensúly felborulása, amely akadályozza az ember mindennapos tevékenységét és a társadalmi életben való részvételét. A betegség lehet örökletes, szervi eredetű, parazitás vagy sérülésből eredő. Ezenkívül lehet pszichoszomatikus, vagyis lelki eredetű is. A betegségek leküzdésével, illetve a tünetek enyhítésével az orvostudomány foglalkozik."
    Ez alapján meg nem, hiszen nem akadályozza az ember mindennapos tevékenységét és a társadalmi életben való részvételét, vagy igen?

    Ha mbalintnak egy Isteni hatalom felajánlaná szexuális orientáció váltást élne e vele? Hátránynak érzi a melegséget vagy nem?

    (#1144) szazbolha
    Te nem a korábban kitiltott frontsidebus1000 reinkarnációja vagy?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz lezso6 #1150 üzenetére

    1. deviancia: a megvalósított viselkedés mások számára feltűnést keltő, szokatlan, esetleg érthetetlen
    2. distressz: a viselkedést produkáló egyén a boldogtalanság, a kellemetlenség érzését tartósan átéli
    3. diszfunkcionalitás: az egyén képtelenné válik önmaga és társas kapcsolatai fenntartására, a munkavégzésben zavar áll be
    4. veszélyeztetés: az egyén által megvalósított viselkedés a társadalomra és/vagy magára az egyénre nézve veszélyes

    Az első pont igaz(lehet), nemcsak kulturális(tanult) okok miatt, hanem az evolúciós huzalozás miatt.

    Második. Nem tudom miért lenne egy meleg boldogtalan és miért érezné magát kellemetlenül, max a társadalom el nem fogadása miatt.

    Harmadik. Mint a második pontnál, igazából nem a meleg, hanem a többségi társadalom részéről van zavar a vele való kapcsolat fenntartására.

    Negyedik. Erre írtad, hogy nem veszélyes, pedig lehet. Hiszen ha mindenki meleg lenne egy generáció alatt eltűnnénk a Földről. Másrészt a homoszexuális életmód állítólag nem túl egészséges.

    A definíció alapján valóban nem igazán mondható a homoszexualitásra, hogy betegség, de az is tény, hogy nincs olyan távol tőle.

    "Ha mbalint lehetőséget kapna szexuális orientációt váltani szerintem élne vele."
    Én ebben nem lennék biztos. Számára a homoszexualitás csak azért "rossz", mert társadalmilag nem elfogadott, egy elfogadó társadalomban pedig minden "jó". Tim Cook is azt mondta, a homoszexualitás Isten ajándéka. Rejtély miért mondta ezt, de valami oka csak volt.

    (#1151) szazbolha
    Van ám neki egy aláírása: A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat!

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz szazbolha #1195 üzenetére

    Olyan sem volt, hogy egy csaj széles mosollyal elindul feléd, te mondasz pár szót, mire a csaj irányt vált?

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Daffni2 #1218 üzenetére

    Valahogy definiálni kellene az elfogadás fogalmát. A Te értelmezésed szerinti elfogadással miben lenne más a magatartás a homoszexuálisok, pedofilok és az állatok iránt szexuális vonzalmat érzők felé, összehasonlítva az el nem fogadással?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák