Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Először is, köszönöm a dicséreteket és kritikákat is, mindenkinek! :R Suliban vagyok, szóval nézzétek el, hogy egyenlőre a hozzászólások egy erősen véges számú részére tudok reagálni.

    Viszont: szeretném, ha ez a téma más lenne, mint a PH! lapcsalád hasonló témában születő témái és nyugodtan, higgadtan illetve személyeskedésmentesen tudnánk vitázni a témával kapcsolatosan. Köszönöm mindenkinek aki így fog tenni! :R

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz adamssss #14 üzenetére

    Úgy sejtem, hogy vagy nem olvastad a harmadik oldalt, vagy pedig csak átfutottad azt. Az oldal szinte egészében átfogja azt a kérdéskört, amit a hozzászólásod első részében említesz. Remélem, ha elolvasod, látni fogod a témát a másik szemszögből is.

    "Sajnalom oket"
    Ne tedd! Nincs miért sajnálnod minket! Amióta világ a világ, én meleg vagyok, és a gyermekvállalástól eltekintve nem érzem, hogy rosszabb lenne nekem, mint a heteroknak.

    "ma inkabb a trendiseg all mogotte sem mint a biologia"
    Trendiség? Utolsó oldalon olvashatod a tapasztalataimat, a korábbi bejegyzéseimmel együtt. Nekem nem az jön le ebből, hogy ez csupa öröm és vidámság. Sőt!

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Tulku #36 üzenetére

    "Nem tudnám most megmondani pontosan mit tennék ha 15 éves fiam - aki természetesen hetero ízig vérig és hős szerelmes - egyik napon coming outolna...el kellene fogadnom karmám szerves részeként"
    Sajnálom, hogy a karmád szerves részeként gondolnál rá. Úgy sejtem, édesapám is valahogy így gondolkodhat, amit egy jól működő apa-fiú kapcsolat bánt. Én a helyedben egy ilyen helyzetben örülnék, hogy a fiam egészségesen jött a világra, és hogy adott esetben boldog és lehetősége van teljes életet élni.

    Ez meg az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz fairi #73 üzenetére

    Sajnálom, hogy felemlegetted a pedofíliát, én nem gondolom, egy e két fogalom egy mondatban említhető lenne... :(

    "Persze bármilyen filiában szenvedő ember lehet jó, de hogy mit csinálnak az ágyba azt nem kell nyilvánosan bemutatni."
    Arra kérlek, fuss neki (még egyszer) a cikk harmadik oldalának, a "négy fal között" témát részletesen körüljártam.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Kasya #78 üzenetére

    "A buszkeseg megmagyarazasa nekem nem jott at."
    Ezt sajnálom, pedig igyekeztem minél részletesebben körüljárni a témát. Csak röviden: a melegek büszkék lehetnek arra, hogy egy alapvetően elutasító környezetben mernek saját maguk lenni.

    Az, hogy az ember saját maga, nem azt jelenti, hogy minduntalan híreszteli.* Ha viszont szóba kerül például, hogy mit csináltam hétvégén, simán el tudom mondani, hogy a barátom szüleit látogattuk meg. Vagy hogy - teszem fel - miért nem megyek vért adni, ha megkérdezik.

    "ezeket a beallitottsagokat (rendellenesegeket) ha az ember kinyilvanitja, mennyire tudja a kozeggel elfogadtatni. Lehetnek ezek fetisek, pedofilia, nacista/kommunista es stb..."
    Kérlek, ne keverjük ide a pedofíliát. :( Nagyon rossz hatással van az egész ügyre, és abszolút nem helyén való egy szexuális preferenciát egy lapon emlegetni egy bűncselekménnyel (vagy arra való hajlammal)...

    *A cikket én azért kezdtem azzal, hogy meleg vagyok, mert lényegesnek találtam leírni. A cikk szempontjából volt fontos!

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz dabadab #83 üzenetére

    Persze, ezt én tudom (emlékezhetsz rám több hasonló témájú topic-ból), én csak azt sajnálom, hogy ez így van. Próbáltam a cikkemmel például a "négy fal között" véleményekre válaszolni, és a másik oldalt is bemutatni. De írhatok bármilyen hosszú cikket, ha nem olvassák el azok, akiket érinthetne a dolog... :(

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz fordfairlane #91 üzenetére

    Senkinek nem tartozol számadással. Még nekem sem, amikor kérésem (#40) figyelmen kívül hagyásával személyeskedsz, és nem hagysz teret az ésszerű vitára.

    Van arra jogod, hogy személyeskedj. Van arra jogod, hogy ne hagyj lehetőséget arra, hogy álláspontoddal a többiek érvszerűen vitázzanak. Megteheted! Kérdés, hogy van értelme? Tényleg kell ez most ide? Tényleg egy melegekkel foglalkozó tucattémává kell lealacsonyítani ezt a topic-ot (is)? Miért?

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Fáraó #38 üzenetére

    Még nem látták a cikket. :) Egyébként viszonylag liberálisak, de alapvetően nem félek; saját magamat fogom adni. Ha valakinek ez nem nyeri el a tetszését, akkor meg nem kötelező vele szót váltanom. :K

    (#47) Fred23: Igen, tényleg nincs messze. :( Egyént egyet kell hogy értsek veled: a szép az lenne, ha mindenki a saját dolgával törődne, és nem a másikéval. Erről egyébként volt is blogbejegyzésem.

    (#48) bkercso: Sok dologban egyetértünk, sok dologban meg nem.
    "Leegyszerűsített kampányolás folyik egyik oldalon az egyenjogúságért, másikon pedig azért, hogy ne csináljuk már ezt. Szerintem lehetne a témát kevésbé megosztóan is kezelni." + "Ezért lenne fontos az érett közbeszéd ezzel a témával kapcsolatban is."
    Azt gondolom, hogy nagyjából egyetértünk a fentiekben. Sajnos mindkét oldalon vannak provokációk a témát illetően. Az érett közbeszéd nagyon fontos lenne. :R

    "szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot, sőt népszerűsítsük, és ezzel befolyásoljunk tömegeket."
    Egyrészről fontos-e, hogy a szexuális preferenciákat rangsoroljuk? Van-e ennek bármilyen értelme? Igen, a homoszexualitás valóban kedvezőtlen szigorúan utódnemzési szempontból. De ennyi: egy egynemű kapcsolat semmivel nem rosszabb egy hetero kapcsolatnál. Másrészről nem hiszek abban, hogy a téma teljes elzárása "befolyásolná a tömegeket".

    Nézzük az én példámat: soha nem láttam életemben meleg párt kézen fogva sétálni. 13 éves koromig semmilyen homoszexualitáshoz kapcsolódó dologgal nem találkoztam. És mégis: meleg lettem. Ezért kételkedem a "propagálás" jelentőségében.

    Hozzáteszem: a Pride társadalomra gyakorolt hatásairól maximum véleményünk lehet, mérvadó álláspontot csak a szakértők mondhatnak.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz bkercso #125 üzenetére

    Először is: én magam vissza kell hogy utasítsam a "homokos" kifejezést. Én sértőnek találom. Tudom, hogy nem sértésnek szántad, de nekem az. És szerintem sok más meleg embernek is...

    Egyébként meg egy szerető apa és egy szerető anya gondoskodásában nőttem fel. A hangom mély, és ha az utcán szembe sétálnál velem, soha nem mondanád meg, hogy meleg vagyok. Ezekről a sztereotípiákról is beszéltem a cikkben egyébként... :)

    A melegek kigyógyításával egyébként a történelem során sokan próbálkoztak: volt ahol lobotómiával, volt ahol átnevelő táborokkal és volt olyan hely, ahol elektrosokkal. Tudod mit értek el vele? Többet nem szerették a saját nemüket? Persze, az ellenkező nemet sem, többségük fogyatékos lett, aki többé nem érzékelte a külvilágot. De ha nem így volt, maga vetett véget az életének.

    A dolog pedig - a kutatások alapján, amikről én tudok - előre determinált. Ha nem így van, és valami hatás okozza (tegyük fel) 0-14 éves korban, akkor sem szabadna senkit kigyógyítani. Mondok egy példát:

    Gondolj bele, hogy a heteroszexualitásod "deviancia" lenne. Tegyük fel, hogy mondjuk 18 éves korodban tudnának neked egy olyan tablettát adni, ami hirtelen "helyre rakná" a beállítottságod. Bevennéd ezt a kapszulát? Ugye, hogy nem!

    És hogy miért nem? Saját érzéseimhez ugrok: ha az én beállítottságom hirtelen a feje tetejére állna, szerintem belerokkannék. Gondolj bele: kamaszkorom óta meleg vagyok, kvázi így nőttem fel. A "hetero" érzések teljesen kimaradtak, ellenben nagyon sok más érzésem volt. Ezeknek felborítása szerintem a legtalpraesettebb embert is összeroppantaná.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz #51736960 #135 üzenetére

    Sajnálom, hogy rosszul vagy, nekünk ez ugyanolyan természetes, mint Neked egy nővel csókolózni. :K Én meg (példának okáért) a hangos motoroktól irtózom, de nem akarom betiltatni ezeket, mert sokan szeretik őket. Inkább csak figyelmen kívül hagyom...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz fordfairlane #156 üzenetére

    Nevezzük inkább ösztönösnek. A kérdés az, hogy felül tudunk-e emelkedni ezeken az "ösztönökön"? Elvégre emberek vagyunk, vagy mi a szösz...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Máté94 #159 üzenetére

    Nos, igyekszem. :) A "buzi" szó már nem okoz különösebb fejfájást, a "homokos" (vagy "homi") még annál inkább. Persze, a legfontosabb az, hogy milyen céllal használják ezt a szót: a fórumtárs nem pejoratív céllal tette ezt, így azért annyira nem fáj. De persze így sem kellemes olvasni...

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Anonymus23 #166 üzenetére

    "A homoszexualitás az miért "normális"?"
    A fórumtársak pár hozzászólással elkezdték fejtegetni az evolúciós hátterét, én már nem tenném meg. Röviden: a homoszexualitás "normális" mert előfordul, illetve sok tudós jutott arra az álláspontra, hogy a homoszexualitásnak evolúciós szempontból jelentősége volt.

    "Ha evolúció szintjén nézem, akkor az azonos neműek egymáshoz való vonzódása ellentétes a fajfenntartás alaptételével, és ha "így fejlődtünk ki" akkor minden olyan egyed ami nem a "fő célt szolgálja" az valamilyen eltérést jelent."
    Nem ilyen egyszerű az evolúció, lsd. előző hozzászólások.

    "legalizáljuk magát a jelenséget semmilyen világrendbe nem illeszthető be súrlódás és ellenkezés nélkül."
    Már legalizálva van. :) Ha az elfogadtatására gondolsz; nos, olyan hogy mindenki elfogadjon minket sohasem lesz.

    "Neked mi a véleményed a pride-ról, és különösen ahogy végbemegy egy ilyen felvonulás?"
    A Pride az LMBT-emberek teljes elutasítására történő válaszlépés. Sajnos valóban tartalmaz provokatív (pl. vallásgyalázó) elemeket, de ezeket figyelmen kívül hagyva a vonulók többsége nem célzott provokatív céllal megy ki, hanem egyszerűen csak ünnepelni és jól érzeni magát.

    "Szerinted ez a módszer és a megvalósítás rendben van így?"
    Ha arra gondolsz, hogy segít-e a melegek elfogadásán a Pride, akkor a válaszom az, hogy rövidtávon nem, hosszútávon meg nem tudom. A Pride-dal kapcsolatosan inkább az a kérdés: van-e egy demokratikusan működő és nyitott társadalomban helye egy ilyen felvonulásnak? Szerintem van!

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Egon #198 üzenetére

    Nem, nem osztálytárs, hanem egy jó barát, aki - látva az én nicknevem - ő is hasonló mintát választott. Egyébként a 987 megfejtése: amikor a Google levelezőrendszerébe regisztráltam, akkor az mbalint98 foglalt volt, és - tartva a csökkenő számsorozat mintáját - utánaírtam egy 7-est. És az már viszont szabad volt... :)

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Egon #206 üzenetére

    Köszönöm! :R Szeretem ezt a közösséget, és úgy gondoltam, az off-topic cikkek között lehet egy ilyen témának is helye.

    (#209) Victorio: "Valamint ő az aki rendszeresen kikéri magának ha melegnek titulálják. Mindig azt mondja, ő egyszerűen csak buzi - a meleg az az anyai szeretet meg a kemence oldala."
    Melegek is sokan vagyunk, sokfélék. Engem például nem zavar a "buzi" szó, ha nem pejoratív céllal használják. A meleg szót viszont jobban szeretem. A Pride-ról (korábbi hsz.-ben fejtegettem) meg nincs konkrét véleményem, nem tudom, hogy hossztávon eredményes lehet-e egy ilyen "mozgalom".

    "Amióta ismerem, az első pillanattól kezdve felvállalta magát, de olyan természetességgel, mint amikor valaki azt mondja a másiknak, hogy ő utálja a kelkáposztát."
    Gondolom, hogy sok munka után ért erre a szintre. Talán én is mostanra értem el én is hasonló szintre, nekem ez viszont évek munkája. Rengeteg fájdalommal és nehézséggel járt, amiből a haverok annyit látnak (majd), hogy ja igen, a barátommal megyek a rendezvényre mert amúgy meleg vagyok.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Vanir #216 üzenetére

    "Ha az utcán szembejön valaki, és az arcomba mászva ujjongva közli, hogy ő bizony homoszexuális, akkor el fogom küldeni a retekbe, mert nem vagyok rá kíváncsi."
    Egyértelmű. A cikknek sem a másik pofájába történő mászás a célja egyébként; azért lett megemlítve, hogy meleg vagyok, mert egyrészt meghatározza a nézőpontomat, másrészt meg le kívántam írni a saját tapasztalataim is.

    "Amit viszont nem fogok elfogadni, az az, hogy ünnepeljük ezt az egészet, ugyanis ez mindenkinek a magánügye."
    A cikkben ezt fejtegettem is. Részben magánügy, de ha a párommal kéz-a-kézben sétálok, akkor máris kikerült a magán "zónából".

    "Részemről amíg valaki normális keretek között viselkedik, legyen szó heteroról vagy melegről, addig nincs vele problémám."
    Teljesen korrekt! :R

    (#218) Eastman: Úgy érzem, hogy kettős mércét alkalmazol. Ettől függetlenül ez nem az a fórum, ahol jelezheted az aggályaid, sőt mint őstag, úgy sejtem ismered erre a lehetőségeid. Arról nem is beszélve, hogy a hozzászólásod alapvetően OFF.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #222 üzenetére

    Miért csinálod ezt? Miért vádaskodsz, beszélsz itt védettségről meg vitorláról, bárhogy is értsd Te ezeket!? Itt vagyok, nyitott vagyok az ellenvéleményekre is. Senkinek nem ugrottam neki, csak azért, mert mást gondolt, mint én.

    (#224) dabadab: +1

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #228 üzenetére

    Nyugodt vagyok, emiatt ne aggódj. A büszkeségről meg lsd. 3. oldal ("Ha a szexualitásunk már születésünkkor eldől, miért vagyunk rá büszkék?").

    (#229) bkercso: "Nyilvánosan be kell mutatni néhány meleget, amelyik nem ripacs, hogy lám, léteznek és ők is emberek, és akkor csökken irányukban a gyűlölet."
    Igen, erről (is) írtam a harmadik oldalon, az előbújás nagyon fontos szerepet játszik az előítéletek lebontásában.

    Egyébiránt meg nem mindenben értek veled egyet, de nagyon részletesen és jól követhetően leírtad az álláspontodat, amit köszönök! :R

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Köszönöm még egyszer mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat és kritikákat, nagyon sokat jelentettek! :R

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Oposzumtoszó #284 üzenetére

    Tudod, hogy milyen úgy felnőni, hogy "nem vagy normális"? Hogy úgy érzed 12-13 évesen hogy értéktelen vagy? Hogy más, hogy különc, hogy rossz? Én tudom, hogy milyen volt. Ez az érzés volt ott velem akkor, amikor teljesen elfojtottam az érzéseim, akkor amikor az öngyilkosságon agyaltam, és akkor is, amikor az érzéseim elfojtását már nem bírva a délutánjaim nagy részét párnák között alvással töltöttem. Vagy sírtam.. Vagy csak rossz volt a kedvem, esetleg állati nagy hangulatingadozásokkal küszködtem.

    Itt vagyok! Itt vagyok, mint - szerintem - egy hasznos tagja a társadalomnak. Akinek álmai voltak, vannak és lesznek. Aki IT versenyek hadára jár, mert már most építi a karrierjét. Akit megbecsülnek az iskolájában, tisztelnek az osztálytársai és tanárai. És aki nem gondolja, hogy egy tulajdonsága miatt ő nem lenne "normális". Vagy hogy deviáns és "beteg" lenne.

    Igen, a homoszexualitás előnytelen tulajdonság. Úgy, ahogy előnytelen tulajdonság lehet a vékony szálú haj, vagy a leégésre hajlamos bőr. Vagy esetleg az irigység, a kapzsiság.

    De van értelme a gyereknek azt mondani, hogy "nem normális ez a dolog"? Miért? Kinek jó ez? Attól nem lesz meleg, hogy tudja, ez egy természetes, de előnytelen dolog. Nekem is azt mondták, hogy "nem normális".

    Én rendbe tudtam magamban tenni a dolgokat, és teljes életet tudok ennek megfelelően. Évek munkája alatt sikerült elfogadnom magam és teljesnek illetve egészségesnek (!!!) érzeni magam. Hiányzik ez a fiadnak? Hiányzik ez a lányodnak? Hiányzik ez bárkinek a fiának vagy lányának? Szerintem nem, nem hiányzik!

    Írom ezt egyébként rajtad kívül másnak is, hozzátéve, hogy tudom, a véleményed nem rosszindulatú,
    nem akar senkit sem sérteni vagy bántani. Csak be akartam mutatni a másik oldalt is...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz távcsőves #322 üzenetére

    Nem semmi hozzászólás, köszönöm a tiszteletet! :R Apránként fogok válaszolni...

    "2 embert mélyen megbántottál, valószínűleg keresik az okot, miért, mit rontottak el. Akkor is, ha semmit nem rontottak el. 19 évesen feltétlen meg kellett ezt tenned?"
    Tudod mi a legfurább? Nem is az esett édesanyámnak igazán rosszul, hogy meleg vagyok, hanem hogy eddig titkoltam előtte. Úgy érezte, hogy nem bízom meg benne eléggé. Persze, erről szó sem volt. Édesanyámnak segítek túllendülni az egészen különféle cikkekkel és videókkal, ő meg szeretné ezt az egészet ismerni. Édesapám meg (még) nem tud/akar ezzel foglalkozni...

    "Nem kell feltétlen címlapon "coming out"-olni"
    Nem akart "címlapos coming out" lenni egyébként. Azt hogy meleg vagyok, fontosnak tartottam odaírni, hogy elő tudjam adni a tapasztalataimat. A tapasztalatok leírása nem csak nekem jelentett megnyugvást, de más sorstársamnak segítséget. És ha van egy (!) sorstárs, akinek ezzel tudtam segíteni, akkor már megérte minden percét a munka, amit belefektettem. Ha az utóirat részére gondolsz; lehet hogy igazad van. Gondolkodtam rajta, hogy kivegyem-e a megjelenés előtt, de végül nem került rá sor.

    "Remélem idősebb fejjel, azért annyit majd belátsz, lehetsz MÁS úgy is, hogy nem vagy önző. Kevésbé harsányan például."
    Sosem voltam harsány ember, a szexualitásomat pedig sose kívántam hirdetni. Ha ez itt így nem sikerült, azért elnézést kérek, még akkor is, ha viszonylag fiatal vagyok. Ettől függetlenül a párommal kézenfogva sétálok majd, és lehet egy-két apró csók is elcsattan (ami nem jelen 2 perces masszív csókcsatát). Kérlek, tisztelj meg azzal, hogy ha ilyen motívumokat látsz, nem fogod bántani ezeket az embereket. Cserébe megtisztellek azzal, hogy ezt te nem tartod szimpatikusnak, és ellenérzést vált ki belőled.

    Példának okáért: falra mászom a hangos járművektől (leginkább a motoroktól), de elviselem őket, és örülök, hogy van, amiben örömöt találhatnak. Minden joguk megvan, hogy ilyen módon közlekedjenek, és ki vagyok én, hogy megszabjam, ki mit csináljon?

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Soulles #373 üzenetére

    Édesanyám sose volt "homofób", csak tartott attól amit nem ismert. Olyat, hogy nem vagyok normális, soha nem mondtak volna a szüleim. :)

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Diokhan #391 üzenetére

    "Ha viszont egy meleg párt látok az utcán kézenfogva sétálni (legyen szó csak a kézfogásról), ami közel sem természetes, (éltem Southamptonban, láttam nem egyszer), akkor ha a gyermekem is látja Őket, kérdezősködni kezd majd."
    Először is #386-os hozzászólásom vége fele találod az álláspontomat. Másrészt, azzal teszed a legrosszabbat, ha nem mutatod be neki ezt a jelenséget. Az emberek olyan dolgoktól félnek leginkább, amit nem ismernek. Nem hinném, hogy a gyerekeid nem érdemelnék meg azt, hogy tudjanak erről a létező dologról. Egyébként meg kettős mércét alkalmazol, de ezt szerintem Te is tudod.

    A Pride-ot meg hagyjuk inkább, nem tudom, hogy mit gondoljak róla... Akár hiszed, akár nem, a szándékosan provokáló Pride-os "fesztiválozókat" én is elítélem.

    (#392) dabadab: A kérdés jogos egyébként, és nem csak ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódóan.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Diokhan #403 üzenetére

    "Miért mutasssak neki egy olyan jelenséget, ami ugyanolyan jelenség, mint a hetero, csak túl van cicomázva?"
    Na látod, pontosan erről van szó! Te írtad, "ugyanolyan jelenség". Mert az előző hsz.-edből az jött át, hogy nemcsak hogy természetellenesnek gondolod ezt az egészet, de megtiltanád - a gyerekekre hivatkozva - hogy kézenfogva sétáljak a párommal. Ha félreértettelek, annak csak örülni tudok.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Corleone33 #449 üzenetére

    Respect, köszönöm a hozzászólást! :R

    (#490) Corleone33: Nem érzem, hogy kiemeltem volna a Pride-ot. Az eseménnyel kapcsolatosan az én véleményem sem egyértelmű, sőt talán sokáig nem is lesz az, de igyekszem átgondolni a témát. :K

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz vhw #509 üzenetére

    Trollkodásnak gyenge volt, de arra pont elég, hogy tovább szítsa a feszültséget. Volt egy kérésem az értelmes és konstruktív vitáról, nem sikerült figyelembe venned, sajnálom. :(

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Máté94 #524 üzenetére

    Rátapintottál a lényegre! :R

    (#526) Loveless: Nem gondolom, hogy helyes lenne más véleményét baromságnak titulálni... Legalábbis vezetni nem fog semmi jóhoz, abban biztos vagyok. Nem kell egyetértened a véleményével, de kérlek, konstruktív vitát folytassunk!

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Corleone33 #542 üzenetére

    Fórumtárs szerintem arra gondolt, hogy ha mindkét nemhez vonzódsz, akkor lehet hogy adott esetben egy férfi vagy egy nő nem lesz képes minden (szexuális/érzelmi) vágyad kielégíteni (persze lehet nem is kell neki). Én igazából nem tudom, erről Te tudsz nyilatkozni, én szimplán "csak" meleg vagyok...

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Sziasztok!

    Őszinte leszek, nagyon csalódott vagyok, hogy 24 hozzászólás eltávolításáig és bannolásig jutott a vita. :(

    Ez a cikk - azt gondolom - hogy nem ezt érdemelte volna. Ez a cikk jó kedvvel, izgalommal és békével íródott. Igyekeztem úgy összeállítani, hogy a lehető legkevésbé legyen megosztó. Csak hogy egy példát mondjak: a kormányról történő véleményem nem egészen háromszor lett újraírva.

    A cikk célja az volt, hogy ismeretterjesztő legyen egyrészt a Coming out-nap kapcsán, másrészt pedig alapvetően a "melegséggel" kapcsolatosan. Nagyon nagy a homály a témát illetően, és szerettem volna, ha tudnék segíteni azoknak, akik egyrészt nem nagyon értik mi ez az egész, másrészt meg nem értik a "mi" gondolkodásmódunkat a kérdéskörrel kapcsolatosan. Ezért én leírtam a saját gondolataimat és érzéseimet.

    A cikk másik célja pedig - nem titkoltan - más "sorstársak" segítése volt. Bemutatni, hogy milyen lépcsőkön mentem végig az elfogadás folyamata során, hogy milyen érzésekkel, problémákkal és kihívásokkal szembesültem. Azt gondolom, hogy ez nemes cél.

    Hogy miért ezt a platformot választottam? Nem provokáció céljából, higgyétek el nekem! Szeretem ezt a közösséget. Elképesztően sok érdekes, intelligens és segítőkész ember látogatja az oldalt. Úgy gondoltam, hogy talán ennek is lehet helye itt.

    Nem akarom senkinek a "pofájába" tolni a dolgot, vagy ezzel terrorizálni, zaklatni, vagy bármi ilyesmi. Mi nem vagyunk ellenségek (többnyire). Igen, vannak olyan dolgok, amiket másképp látunk, másképp gondolunk helyesnek. Mindkét oldalról szükség van a nyitottságra, arra, hogy akarjuk a másik fél álláspontját megismerni. Én akartam, és elmondhatom, hogy nagyon sok kérdés merült fel bennem, például a Pride-dal kapcsolatosan.

    Itt megköszönöm mindazon a velem hasonló vagy ellentétes, de mindenképpen az értelmes és érvalapú vitát szem előtt tartó fórumtársaknak a hozzászólásokat, véleményeket és kritikákat. Elképesztően utópisztikus volt látni, hogy úgy tudok beszélgetni más, az én véleményemmel szöges ellentétbe álló emberekkel, hogy az konstruktív és viszonylag békés hangulatú legyen. Köszönöm ezeket az élményeket! :R

    További szép napot Mindenkinek!
    Bálint

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz #51736960 #581 üzenetére

    Nem tudom, de fent a hosszú hsz.-emben (#554) részben neked is válaszoltam (még épp láttam).

    Röviden: nem vagyunk ellenségek, és nem akarok semmilyen témát senkinek a torkán lenyomni.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz #51736960 #615 üzenetére

    Nekem meg az olyan emberek a fóbiáim, mint Te. Menjünk, játsszuk le a havon, vagy mi legyen?

    "Homofób reggelt" Pffff...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz benedekco #689 üzenetére

    "(...) aztán mindenki egyesével aki nem pont úgy viselkedik mint én vagy te?"
    Itt a lényeg! :R

    Idevágó idézet:
    "El tud-e tölteni valamiféle örömmel, csodálattal hogy a másik ember más?
    Ezt csak az élheti át, aki „megvan”. Aki önmagában erősen
    áll. Aki magát – mindenestől – elfogadja.
    A gyenge nem élheti át.
    A gyenge diktátor.
    A gyenge terrorista.
    Az erő kultuszában – a folytonos „harc” kultuszában – él,
    mert ő gyenge.
    Nem engedheti meg magának, hogy elismerje a másikat.
    Nem élvezheti a másik másságát. "Mindenki – és minden –
    legyen olyan, mint én vagyok! A többi fenyegető! A többi ellenség!"
    Csak akkor nyugszik meg, ha az egész világ körülötte: ő.
    Mert belül nincs meg. Ott – ahol lennie kellene –
    hiányzik az énmag." (Dr. Vekerdy Tamás)

    (#693) szazbolha: Szóval azon problémázol, hogy a "toleráns véleménydömping" képviselői pellengérre állítanak, de azért csak odaírod minden cikk alá a te kis saját véleményed... A fenti idézetet kiemelten ajánlom neked!

    Hála Istennek hogy ma az európai országokra a tolerancia jellemző. Nem akarlak elszomorítani, de ez a trend nem úgy tűnik, mint ami meg akarna változni, sőt! Persze mindig lesznek szélsőséges emberek, de szélsőségesnek lenni ma már űberciki, és ez tetszik.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #698 üzenetére

    "Jelzem: én nem nevezem cikinek a te véleményed, sem a másságod, sőt nagyon is komolyan veszem."
    Nem, nem nevezed, ellenben következetesen propagandának titulálod, amit én nyilvánvaló módon kikérek magamnak. Ebben a hozzászólásban mindent leírtam, amit a cikk elkészítéséről tudni kell, ebből láthatod azt is, hogy mi vezérelt írás közben.

    Egyébként azt hozzáteszem, hogy a hangnemért elnézést kell kérnem, és természetesen továbbra is lehetőséged van a véleményed publikálására.

    Csak tudod az a szörnyű, hogy az ilyen "homoszexualitás propagálása" (illetve ezen kifejezés szinonimái) hatására mindig eszembe jut, hogy van ma Magyarországon olyan párt, aki "a szexuális magatartászavarban szenvedő" embereket börtönbe zárná egy Pride okán, de egy kézfogásért, vagy csókért is simán pénzbüntetést szabna ki. És ne gondold azt, hogy ez egy balliberális csúsztatás, tessék, itt a T/6721-es törvénymódosítójavaslat-csomag, a Szabs. tv. módosítását például az 5. § alatt találod ("Szexuális magatartászavar megtévesztő bemutatása"). Arra azért kíváncsi lennék, hogy a javaslatcsomag elképzelései mennyire állnak hozzád közel, csak hogy lehessen valamihez mérni a véleményed "szélsőségességét".

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #700 üzenetére

    "De itt kibillent az ellenvélemény, elvárod a konszenzust, az együttérzést és a verbális cirógatást."
    Nem várom/vártam el. Konstruktív, személyeskedésektől mentes, érvalapú vitát vártam volna el, de sok fórumtársnál a cím láttán elindult valami végeláthatatlan folyamat, mely hozzászólások törlésébe (is) torkollott. És akkor ez csak a jéghegy csúcsa volt, nézd csak végig a témát...

    "Ez nem mindig jön és nem is jöhet tízből tízszer, ugyanis különfélék vagyunk. Néha mások mint az aktuális trend."
    Én nyitott vagyok az ellenvéleményekre. Tudok beszélgetni olyan emberekkel is, akiknek a véleményük más, mint az enyém. Nézd vissza a fórumot, számtalan alkalommal történt ilyen.

    De az nem túl korrekt ellenvélemény/ellenérv, hogy nem vagyok toleráns, mert csak. Nem bírom a melegeket, mert csak. Ne legyen azonos jogaik, mert csak. Ne "propagálják" a másságukat (jelentsen ezen szókapcsolat bármit is), mert csak. Igen, nekem kéne szelektálnom a hsz.-ek között, és nem reagálni az ilyenekre. Egyébként többnyire nem is teszem.

    De ez olyan dolog, hogy valaki készít a hangos motorokról egy cikket, én meg odamegyek, és elkezdem mondani, hogy ha én lényeges pozícióba leszek, bizony Isten kitiltatom őket a közutakról, mert bántja a "normális" emberek hallását. Lenne értelme? Nem hinném, pont ezért nem is teszem. A kitiltásuk meg nem biztos, hogy megoldana bármit is, csak feszültséget szítana. Szerintem az analógia elég jól ideilleszthető...

    Nem azt mondom, hogy a fenti véleményekre nincs joga a fórumtársaknak. Van. Náci nézeteket is bárki vallhat ma Magyarországon vagy kommunistát is akár, ha szeretne.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #706 üzenetére

    "Soha sehol nem tituláltam propagandának a másságod, és nem is gondolom annak."
    Ha nem gondolod annak, akkor rendben van, viszont a korábbi szavaid (több mint) félreérthetőek ezzel kapcsolatosan. Bizonyítom:

    "Szerintem igenis célja a szerzőnek a másság és a saját másságának elfogadása és ehhez ez a cikk is eszköz." (#693)
    "Én is így látom, mert a másság természetesnek való elfogadtatásával kapcsolatos népszerűsítés jól működik. A te cikked is célt ért." (#698)

    "propagálás" szinonimái: propaganda, hirdetés, népszerűsítés, reklámozás, reklám, promotálás, promóció, hírverés

    (#707) stellaz: Az a baj tudod, hogy látványosan laikus vagy egy olyan témában, amiből most itt ki akarnál minket okosítani. Hagyjuk meg a szakemberekre annak felmérését, hogy egy azonos nemű párnál milyen negatív hatások érhetik a gyermeket (leginkább semmilyen, de ez személyes vélemény)...

    A "hány gyermeked van?" kérdés meg arcpirítóan kellemetlen, és akkor szépen fogalmaztam. Számít ez valamit? Nevelhetsz 10 gyereket is, ha a témában nincs igazad, a fórumtársnak meg nem kell gyerekének lennie, hogy érveit el lehessen fogadni.

    Továbbmegyek:
    "a meleg párok által nevelt gyerekek szellemileg és lelkileg ugyanolyan épségnek örvendtek, mint társaik, akiket férfi és nő, vagyis apa és anya nevel"
    "nincsen tudományos alapja a meleg és leszbikus szülők elleni megkülönböztetésnek"
    (forrás, ahol kutatásokhoz is találsz linket)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #715 üzenetére

    és Mindenkinek: Oké, most lett sok a rosszindulatból. Megkeresek pár portált, hogy hova tudnám átmenteni a cikket. Ha lesz időm, megkeresem a Staff-ot, hogy ezzel a témával mi legyen, illetve hogyha lesz portál, aki átvenné, engedjék el a cikk jogait. Aztán csak megnyugszanak a kedélyek...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Akkor kezdjük el elemezni a kialakult helyzetet lépésről-lépésre...

    Először is publikálva lett egy ismeretterjesztő (és nem vitaindító) cikk. A cikk író igyekezett a tényekre szorítkozni, saját vélemény szinte alig található a cikkben. Ha jól átnézzük az írást, közel sem a melegházasság bevezetése mellett vagy ellen, a jogegyenlőség kiterjesztése mellett vagy ellen (stb.) foglal állást. Ha például a 4. oldalt nézzük: tényszerűen ismerteti a Magyarországi helyzetet, összehasonlítja azt a nyugati rendszerekhez képest, elemezi a lehetőségeket, és leírja azt, hogy az érintett kisebbség általánosan mit gondol a jelenlegi berendezkedésről.

    Ehhez képest a hozzászólások 95%-a olyan viták kapcsán folyik, hogy "az evolúció és a homoszexualitás", "Pride és reklámozás", stb. Ezeknek a vitáknak nem itt kellene lejátszódniuk. A cikk nem teremtette meg hozzá az alapot, és mindezt tudatosan nem tette, pontosan a kialakult helyzet elkerüléséhez.

    Az elmúlt ~700 hozzászólás abszolút nem tette ez a témát különbbé, mint a többi, hasonló témájú topic-ot, hiába kérem ezt. Ez is úgy működött, mint egy szelep: ki tudták ereszteni a gőzt azok, akikben fortyog a düh, a harag, az elutasítás és a félelem. Akiknek elegük van a liberális médiából, a "nagy elfogadásból", abból, hogy egyre több szó esik egy olyan dologról, ami méltán érdemel szót. Abból, hogy van egy kisebbség, ami merészeli felemelni a szavát azért, hogy nekik jobb legyen (nem mintha nem minden ember ezt csinálná, csak más kisebbség tekintetében).

    Nem erről kellett volna szólni a témának! A téma a Coming out volt: jöhettek volna ide élmények vagy helyzetleírások, vélemények (mondjuk ez pont volt egy kis százalékban) esetleg gondolatok, tanácsok. Ha a homoszexualitás okairól írtam volna, akkor azzal kapcsolatosan jöhettek volna ide hozzászólások, de nem így tettem.

    Nem volt kötelező figyelembe venni a kérésemet. Nagyon sokan nem is tették. Lehet csatatérré avanzsálni a témát és akik így tettek, jogszerűen jártak el. De elvszerűen és korrekten aligha... :(

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #735 üzenetére

    Én pl. az Android vs. iOS témakörben is tudok érvalapúan és nyugodtan vitázni, de lehet nálam van a "probléma".

    (#737) Diokhan:
    "Nem...?"
    Nem! Én nem láttam a melegházasság támogatásáról szóló mondatot a cikkben...

    "Azt várod, hogy a kormány a melegek mellett kampányoljon?"
    Miért is zavarna téged, hogyha a kormányzat elkezdene ezzel a témával foglalkozni? Mondjuk középiskolában az osztályfőnöki órákon szó esne a témakörről? Vagy ha esetleg ezekben az intézményekben tájékoztató kampányok indulnának a tudatlanság csökkentése érdekében, ezzel növelve a tudatlanságból adódó elutasítottságot?

    Látod, itt bukik ki az a bizonyos hegyes fémtárgy a zsákból... Nincs bajod a melegekkel, de a társadalmi elfogadottságukat nehogy növeljük már, nem? :U

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #896 üzenetére

    Akkor ezt most be lehet fejezni, mert túlmész minden ésszerű határon. Az, hogy valaki ellenzi a homoszexualitás széles körű társadalmi elfogadását, az egy dolog, amivel személy szerint nem értek egyet. De ne hasonlítsuk már a melegeket a tömeggyilkosokhoz meg a pedofilokhoz, ha kérhetem.

    "nem tud uralkodni az ösztönein az pont a homokos"
    Szerintem meg vannak olyan emberek, akik inkább az ösztöneikre, és vannak, akik inkább az eszükre hallgatnak. Az ösztöneim szerint Téged illene verbálisan elküldeni melegebb éghajlatra, de nem teszem, mert az eszem szerint nem lenne értelme...

    A félkövér betűzést meg nem ártana befejezni, nem vetted észre hogy senki más nem csinálja rajtad kívül? :U

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #899 üzenetére

    "Melegebb?? Ugye, ez csak nyelvbotlás volt?"
    Fogalmazzunk úgy, hogy véletlen egybeesés... :D

    A hozzászólásod többi részére nem reagálok, mert nem lenne túl sok értelme. Semmilyen jogodtól nem akarlak/foglak megfosztani, írj úgy és oda, ahova gondolod és ahova lehetőséged van.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #903 üzenetére

    "Már egyszer szóltam"
    Maximum csak elmondtad a véleményed, ami egyébként abszolút elgondolkodtató volt, nem véletlenül nem válaszoltam rá.

    "Élni és élni hagyni kell. A többséget is hagyni kell élni"
    Én ezt értem, de valószínűleg az első mondat alatt nem egyre gondolunk. Megkérdezhetném, hogy mit ártana "nektek" (szigorúan idézőjelekbe) az, hogy ha a melegházasság teret kaphatna, de lerágott csont ez is már.

    Arról meg szót se ejtek, hogy ha ez a "homoszexuális" csoport nem nyomult volna ennyire a történelem során, akkor még mindig börtönbe zárnának, ha a párommal szeretkezem.

    "az ilyenekre nem hat semmilyen észérv"
    Ez a lényeg. Ezért érzem ezt a "harcot" egyre inkább szélmalomharcnak. Érvelhetek én itt naphosszat, ha azt mondod, hogy nem támogatom, mert csak, akkor nincs értelme.

    Ez mondjuk hasonló ahhoz a példához, amit korábban írtam. Én legszívesebben kitiltanám a közutakról a hangos motorokat (egyébként nem, de tegyük fel). Azért mondjuk, mert csak. Mert engem zavarnak. Szereznék magam mellé támogatókat, lobbiznék, és keresztülverném az Országgyűlésen. Nem vagyok benne biztos, de lehet Te lennél az első ember (akinek tegyük fel ilyen műszere van), hogy mégis hogy képzelem? Meg érvelnél, meg próbálnál meggyőzni minket, hogy ne már légyszi. Én meg azt monhdtanám, hogy nem, mert csak...

    Egyébként személy szerint engem igazán boldoggá nem a melegházasság vagy az örökbefogadás tenne, hanem ha megtalálnám a páromat. A történetben hab a tortán már csak az lenne, ha a párom kezét fogva végig tudnék menni egy megyei jogú város főterén anélkül, hogy atrocitás élne. Az említett két intézmény kiterjesztése meg egy jóleső plusz lenne számomra legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #919 üzenetére

    "minden faj minden egyedének egyetlen feladata van: fenntartani a fajt"
    Igazad van! A fajfenntartás közvetlen támogatásához viszont nem feltétlen kell nemzésképesnek lennie minden egyednek. Itt egy kis iromány róla, bár ez a tény is hatvanszor le lett már írva.

    A fentiekből kiindulva (sem) érzem, hogy kevesebbet érnék hetero társaimnál, csupán arról van szó, hogy másképpen tudok résztvenni a "fajfenntartásban". Akár örökbefogadással, akár a "legrosszabb" esetben az adók tisztességes fizetésével.

    (#920) stellaz: "mert ugye a melegek jó emberek, a heterók, meg rosszak. És akkor még nem nevezik propagandának."
    Ezen jót mosolyogtam. :) Senki nem állított ilyet (a cikk még ebbe a témába sem folyt bele), de te azért csak kelted a feszültséget.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz szazbolha #929 üzenetére

    A hozzászólásod nagy része egy vélemény/tanács, ami abszolút elgondolkodtató. Nem nyilatkoznék róla most sem, mert még nem tudnék. Majd pár év múlva meglátjuk, hogy alakultak a dolgok...

    Írtam már korábban, de most megteszem hosszabban is: nem akarok személy szerint ráerőltetni senkire semmit. Nem is lehet senkire ráerőltetni senkire semmit, maximum nagy küszködések árán, amiben nem lenne senkinek köszönet (intelligens embernek tartom magam, nyilvánvalóan látom a logikai összefüggéseket). Nyilvánvaló, hogy a jogrendszer említett diszkriminációját nem lehet egyik percről a másikra megszüntetni.

    Nem tudom, hogy milyen módok lennének igazán hatékonyak ahhoz, hogy az LMBT-kisebbség elfogadottságát növelni tudjuk. Lehet hogy alapvetően semmilyen, lehet hogy nálad és még néhány embernél semmilyen, de alapvetően hatékonyak lennének a tájékoztató kampányok. Ha az ember komolyan akar ezzel foglalkozni, akkor át kell nyálazni a külföldi beszámolókat és kutatásokat, beszélni kell szakértőkkel, stb.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Yofej75 #934 üzenetére

    Elkezdtem megírni a részletes válaszom, de láttam, hogy nem bírsz (bírtok) leakadni a pedofil témáról, szóval töröltem az egészet. Keress vissza, nyolcezerszer le lett írva, hogy miért rossz hasonlat a pedofília, én nem fogom megint.

    Egyébként meg a hozzászólásom értelmezése csak részben sikerült, ajánlom hogy olvasd át megint, mert az első bekezdésed totál felesleges emiatt.

    "normális (azaz "minden normának" megfelelő) embereknek"
    És ki dönti el, hogy ki a normális? Te? A konzervatívok? A liberálisok? Sőt, akad egy másik kérdés: van-e erre a skatulyára szükség?

    Egyébként meg szerintem a fórumbeli írásmódod "nem normális". Akkor most mi legyen? Bélyegezzelek nem normálisnak?

    Ui.: A beszélgetést veled befejeztem, vagy válaszolsz, vagy nem, nekem már nem áll módomban választ adni neked.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Szerintem most lett ebből elég, pár tíz hozzászólással ezelőtt véget is ért a még (éppen) értelmesnek mondható diskurzus, de az ami most itt folyik az alsó hangon off-topic (mást inkább nem mondok).

    Az akinek kérdése/tanácsa vagy bármilyen lényeges mondandója van hozzám, megtalálhat privát üzenetben. Ha a homoszexualitásról akar valaki vitatkozni, keressen itt máshol témát, ha nincsen, hozzon létre egyet.

    A téma zárását meg átgondolom...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Engedd meg, hogy az illetékesek mondják meg, hogy mi az, ami a fórumra való, és mi az, ami nem... Miért kéne ennek a tiltott témák között szerepelnie?

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Ijk #966 üzenetére

    Szerintem meg Te vagy a véleményeddel együtt abnormális és beteg... :U

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz távcsőves #1028 üzenetére

    Mire tüneti kezelése a kémiai kasztráció? A homoszexualitásra? Tisztelettel kérdezlek: ezt komolyan gondoltad? :F

    Régen tényleg alkalmazták ezt a "tüneti kezelést". Alan Turing ismerős? Homoszexualitása miatt alkalmazták rajra ezt a "terápiát", ami miatt öngyilkos is lett később. Hiába volt homoszexuális, te valószínűleg soha meg sem fogod tudni közelíteni az elért eredményeit, bármennyire is hetero vagy.

    A kasztrációt a homoszexualitással összefüggésbe hozni 2017-ben és Európában? Hát nem semmi...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #1015 üzenetére

    Nem fogom megcáfolni, hogy a példád (a kitalált történeted) miért hibás és káros a témára vonatkoztatva, mert valahol érezd ezt te is szerintem.

    Egyébként az írásod olvasása közben azonnal Dr. Vekerdy üzente jutott eszembe, ami azokról az emberekről szól, akik "nincsenek meg". Vess rá egy pillantást!

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz távcsőves #1036 üzenetére

    "ki az aki összefüggésbe hozta komolyan a kettőt"
    Tehát te nem komolyan gondoltad, már értem (azaz mégsem, de mindegy is). Persze lehet ilyen dolgokkal "nem komolyan" dobálózni, csak utána nem kell megsértődni, ha egy olyan ember, aki nem érti ezt, megmondja a véleményét.

    "Valószínűleg elébb tudtam az illetőről."
    Nem releváns, gondolom ezt te is tudod.

    "valószínűleg Te sem leszel képes megközelíteni az eredményeit kódfejtésben."
    Erre viszonylag nagy esélyt látok.

    "Másodszor: mivel több Ő a több millió áldozatnál, akik az életüket adták egy háborúban a hazájukért?"
    Ebben a kontextusban semmivel sem. Abban a háborúban mindenki azzal harcolt, amije volt. Egy "mezei katona" leginkább az erejét és állóképességét, Turing pedig főleg eszét használta.

    "Rengeteg HŐS van"
    Valahol minden ember hős. Volt erről valahol egy nagyon jó reklámspot, de már nem emlékszem, kik készítették...

    "Ha pedig máskép nézzem, máris több vagyok Nála és Nálad is."
    Lehet, hogy van az életnek olyan területe (a következő mondatoddal együtt talán a gyermeknevelésre gondolhatsz?), ahol igazad van. Örülök neki!

    "Sokkal több, mint amire Te valaha is képes leszel."
    Megmosolyogtató. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák