Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz Csapoati #557 üzenetére

    Az ember személyiségét alapvetően meghatározzák a korai évek. Tehát fontos, hogy milyen családi modellben nő fel. Nem azért, mert másfajta modell nem lehet működőképes, hanem azért, hogy a társadalom többi tagjával közös képe legyen a világ e fontos szeletéről (beilleszkedés).
    Ha egy meleg párnál kellően elkülönülnek a nemi szerepek, akkor talán megkapja ezt a tapasztalatot a gyerek. Vagy ha egy olyan világban élnénk, ahol jobban feloldódtak a férfi-női szerepek.

    Summázva kicsit olyan, mintha egy svéd gyerekkel otthon csak németül beszélnének a szülei. Én azt mondanám, hogy nem feltétlen ellenezendő dolog az, hogy meleg párok neveljenek, de az ilyen kisgyerekeknek biztosítani kéne egy szakembert, aki segítene feloldani ezeket az ellentmondásokat a külvilággal. Ez vonatkozik a csonka/ félresiklott családokra is, mivel ezeknél szintén hasonló cipőben jár a gyerek.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #606 üzenetére

    Fehérként én sem tudom milyen négernek lenni. De nem is próbálom megfejteni. Annyira szerintem nem jó mondjuk.

    Már le lett írva párszor - lehet, hogy nem túl korrektek ezek a melegjogi akciók (pride, meleg szereplők nyomatása), de ez kap csak figyelmet. Mint a punkok pár évtizede, ez is egyfajta társadalmi segélykiáltás.
    És működik is. 50-60 év alatt nagyon sokat javult világ szinten a helyzet, és szép lassan a szélsőségekre nem is lesz szükség.

    Elindítanék egy gondolatot: Szerintem nem baj az, hogy egy rajzfilmben vannak utalások arra, hogy egy szereplő meleg (egyébként ez veszélyes terep írói részről, mert a rajzfilmcsatornák általában fosnak tőle és próbálják cenzúrázni). Mi ennek a társadalmi haszna?
    Ha van egy láthatóan meleg gyerek, annak talán kevésbé teszik tönkre az életét a társai, mert látják, hogy a kedvenc meséikben is van ilyen. Gyakran az ilyen csesztetések miatt válnak befordulttá az emberek, és ha később sem sikerül tovább lépniük, akkor önhibán kívül az életük defektes lesz.
    Azoknak a gyerekeknek is hasznára válik (szemléletformálás), akikre nem tekintenek deviánsként.

    Szeretünk elfeledkezni a rossz emlékekről, de 100%, hogy a fórumon is sok ember szenvedett amiatt, mert kicsit más volt, mint a többiek. Ráadásul az a tapasztalat, hogy sokszor pont azok a kiemelkedően intoleránsak, akiknek ezt meg kéne érteni, mert hasonló cipőben jártak/járnak. Ezzel nem személyeskedni akarok, hanem szerintem ez elgondolkodtató..

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #631 üzenetére

    Abban igazad van, hogy trendi téma manapság. A Broad City sorozat jut róla az eszembe, az már szinte önmaga paródiája. De hogy ettől a népszerűsítéstől tömegesen homoszexuálissá váljanak az emberek, az érdekes gondolat.
    A gyerek az valóban egy speckó téma, mert ők fogékonyak mindenre, amit látnak. De azért a rajzfilmeknél, meg a családi filmeknél egyáltalán nem jellemző, hogy az arcukba tolják a dolog szexualitás részét. Ami meg korhatáros, az továbbra is a szülő felelőssége.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #642 üzenetére

    Fogyatékosként felnevelni egy gyereket már eleve komoly külső segítséget igényel, és egy ilyen gyerek valószínűleg nagyon meg fog szenvedni az élettel és a beilleszkedéssel. Figyelj, semmi sem lehetetlen, bármit le lehet küzdeni, ettől még ők (szerintem) nem indulnak egyenlő eséllyel az életben a többi gyerekhez képest.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #657 üzenetére

    Ez még egy felnőtt ember számára is hatalmas terhet jelentene.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Kalandor #659 üzenetére

    Te sem említettél egy érvet sem arra, hogy nincs igazam, így nem értem miről beszélünk, vagy hogy honnan jött egyáltalán ide a téma.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz mbalint987 #732 üzenetére

    Megértem, hogy vannak kötekedő emberek, de szögezzünk le pár dolgot:
    1. Egy Logout cikknél eleve tágabban értelmezett az off, nem akkora probléma ez szerintem.
    2. Itthon nagyon kevés olyan (aktív) portált fogsz találni, ami moderáltabb a még a PH-nál is.
    3. Nekem az derült ki, hogy az emberek nem annyira tájékozottak a témába. Nem várhatod el, hogy mindenki a szorzásról beszélgessen, ha az összeadást még nem értik. Ha ez zavar, akkor szerintem készíts egy cikket az itt felmerültekről is.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #744 üzenetére

    Nem hiszem, hogy ki akart ezzel tűnni akár itt a fórumon, a való életben meg pláne nem. Csak meg akart osztani egy olyan témát, amiről az emberek általában nem beszélnek túl sokat. Te próbálod beleerőltetni azt, hogy ő egy kis tacskó, aki népszerűsíteni akarja a dolgot, és hogy meg akarja váltani a világot.
    Ha elolvasod a cikket, az egy totál objektív valami. A világmegváltást nem így szokták csinálni.

    Ez a hipertrendi heterózás meg kb. a személyeskedés kategória. Semmivel nem ér többet a te igazságod, mint másoké. Egyébként azt honnan gondolod, hogy itt egy hipertrendi-liberáloid kommenter nem az őszinte véleményét írja le, hanem azt, amit az igazságharcos diktál belőle?

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #758 üzenetére

    Nem.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz stellaz #846 üzenetére

    "Látod, ennyire az ösztönök vezérelnek mindenkit :) Ez az amit a sjw aktivisták, meg egyéb elmeroggyantak megpróbálnak totálisan figyelmen kívül hagyni."

    Szerintem a diszkrimináció egy ösztönös dolog. Általában a számunkra ismeretlen dolgoktól véd, vagy éppen segít a gyorsabb döntéshozásban (általánosítás, preferenciák). Csakhogy az intelligens ember felelőssége kicsit már túlmutat az ösztönökön.
    Azaz konkrét élethelyzetben nem csak benyomás alapján dönt, hanem próbál elvonatkoztatni ezektől, ha van mélyebb tapasztalata az illetővel. De szerintem az is fontos, hogy időnként felülvizsgáld magadban ezeket a meggyőződéseket, mert sok minden változik körülöttünk és a gondolkodásunkban egyaránt.

    Illetve ami még fontos, hogy nem csak a tetteknek, a szavaknak is súlya van. Azzal, hogy általánosítunk, vagy sértő sztereotípiákkal dobálózunk, azzal olyanok felett is pálcát törünk, akikre ezek nem is vonatkoznak.
    Minél több emberhez jut el a szavad, ez annál fontosabb. Például a sértő viccek a legjobb fajta viccek, de rosszkor ellőve elég súlyos feszültségeket tud okozni.

    Elég gáznak tartom, hogy manapság sjw, meg pc címkéket aggatnak azokra is, akik csak próbálnak józanul gondolkozni. Nekem ez a PC: liberális eszméket terjeszt, túlzóan, képmutatóan, gyakran köpönyeg forgató módon. Ami nem PC: élni és élni hagyni; nem akarja elfogadni az elavult eszmékből, ferdítésekből származó mert-csak típusú válaszokat.
    Élvezd a különbséget

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz stellaz #869 üzenetére

    Értem mit akarsz mondani, de ez nem az én hsz-emre reagál.
    Azt próbáltam írni, hogy az ember nem ösztönlény, kár így kezelni. Oké, a vonatos példa fogós, bár ez pont nem annyira releváns a hsz-emhez, mert a bőrük színén kívül itt semmi infód nincs az utastársaidról. Így semmi másra nem tudsz támaszkodni az előítéleteken kívül. Ez egyfajta szélső eset.

    A racionalitás is egy kétélű dolog. Ami lokálisan (az egyén számára) jó döntés, az globálisan (ha mind ugyanúgy gondolkoznánk) már nem biztos, hogy az. Például ha cégedhez keresel embert, akkor nagy valószínűséggel jobban jársz, ha nem romát veszel fel. Munkaerő van bőven, és arányaikban több köztük a problémás eset. De országos szinten ez a jelenség csak tovább növeli a szakadékot a társadalmi csoportok között, ami pénzzel mérhetően is nagy hátrány.

    "Amúgy, ha pl. nem a cigányokat nem szeretem, hanem a cigány kultúrát, akkor rasszista vagyok?"
    Azt gondolsz amit akarsz, én sem rajongok azért a nyolcker antikultúráért, amire gondolsz. Én csak két dolgot mondok:
    1. Gondolkozz nagyban, és próbáld szociálisabb oldalról megközelíteni a helyzetet. Nem biztos, hogy a saját szempontodból jól átlátod a helyzetet.
    2. Egy fórumot könnyen meg lehet mérgezni azzal, hogy másokat sértesz. Ha van egy véleményed, arról ezt figyelembe véve nyilatkozz. A szólás szabadság nem jelenti azt, hogy mások jogait is sértheted.

    "A kutyák esetében pl. a magyar vizsla fajta viselkedését és magatartás mintáit leírhatom tudományos módszerekkel, emberek esetében ez már kőkemény rasszizmus lenne. ez miért van?"
    Ez érdekes kérdés, de én úgy gondolom, hogy a társadalmi helyzet >>> genetika, és erre még nem láttam tudományos cáfolatot. A fajelmélet mindig is ingatag lábakon állt, mivel keverik az almát a körtével. Amíg megmarad áltudománynak, addig csak összezavarja a képet, kár ez alapján érvelni.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Yofej75 #919 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy azt próbálod megérvelni, hogy miért is rossza melegség. Pedig a valóság az, hogy vannak meleg emberek (akármilyen is ez evolúciós szempontból), és ha már a tényállás fennáll, mit is lehet velük kezdeni. Küzdünk ellene mert ez szerintünk természetellenes, vagy azt mondjuk, hogy ezt osztotta a gép, hagyjunk szabadon élni mindenkit.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Daffni2 #946 üzenetére

    Pedofília, zoofília, erőszaktevés= jogi kategória. Homo, bi=magánügy. Káposztafília*, transzneműség= magánügy+ pszichológus.
    *tetszőleges irányultság, ami valami komolyabb életminőségbeli gondra utal, de nem jogi kategória

    Szerintem..

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #986 üzenetére

    Szerintem ne te döntsd el más véleményéről, hogy az mennyire trendi és életidegen.. Ezt hányszor kell még leírni?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz szazbolha #1000 üzenetére

    Erősen szubjektív véleményt nem közlünk kijelentésként. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Eastman #1015 üzenetére

    Hát valahogy a közterületi bélgáz-visszatartás és az alapvető emberi jogok közt kicsit nagy a Hamming-távolság, gondolom érzed. Meg a katasztrófavárás is kissé eltúlzott. A normál párok is ritkán vállalhatatlanok az utcán, és ők százszor annyian vannak.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák