Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz adamssss #14 üzenetére

    "Nekem nincs gondom a melegekkel,"
    .-
    Írták ezt sokan ezen cikk alatt.
    Nekem van gondom velük, attól a 2010-es évbeli pillanattól, mikor eljöttek a gyerekeim iskolájába és alsósoknak tartottak órát/előadást a toleranciáról, az elfogadásról, és a "természetes" másságról.
    Tőlem nem kértek engedélyt egy ilyen tartalmú óra megtartására. Szülői közfelháborodásra a projektnek vége lett a kerületben. Akkor nálam elszakadt a cérna.
    Ahogy a cigányokkal szemben is, olaszliszka óta.
    Meg az arabokkal is van gondom, de nem a közelmúltbéli népvándorlás miatt.

    Nem genetikailag lettem ilyen, nem örököltem, nem is így neveltek, mert 30-as éveim közepéig maximálisan elfogadó és jófej voltam, sok minden jóban hittem vagy reméltem. A tapasztalások változtattak meg.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #549 üzenetére

    Ez most hogy jön ide?
    Ha szerinted nem gömbölyű a föld, akkor az legyen a te gondod, meg a többi malacság is.
    .
    A szexuális felvilágosítás nem azonos azzal amikor a 9-10 éves gyerekeknek azt magyarázzák el, hogy a homoszexualitás és azonos nem felé vonzódás természetes dolog.
    Esetleg 15-16 éves korban lehet erről a témáról önkéntes vitanapot szervezni, tanórán kívül, de éretlen alsós gyerekeknek ezt előadni nem helyes.
    Pont.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #551 üzenetére

    Tévedsz.
    A gyerekek 95%-a olyan családból érkezik az iskolába, ahol a férfi-nő kapcsolata a stabil alap. Akkor is ha elváltak szülök. A kisgyerekeknek ez ad fizikai és érzelmi biztonságot. A világképüket ez tölti be, míg az értelműk ki nem nyílág a pubertás kor környékén.
    Minden olyan dolog ami ezt a gyermekkori lét-biztonságot szándékkal megbontja káros és elítélendő.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #557 üzenetére

    A kisgyerekek mássághoz "szoktatása" nem új ismeret, nincs rá szükségük sem igény egy bizonyos korig.
    .
    A saját gyerekeimmel kapcsolatban én rendelkezem, nem pedig azok akik úgy gondolkoznak mint te.
    Ha majd lesz hozzá elég tapasztalatuk, intelligenciájuk és morális tartalékuk, hogy ezeket a kérdéseket képesek legyenek feldolgozni és helyükön kezelni, akkor majd jöhetnek azok akik ezt hirdetik.
    .
    Egyébként a mondókám lányegét nem értetted meg.
    Nincs baj a homoszexualitással, amíg azt bármilyen formában nem akarják elfogadtatni és ráerőltetni olyanokra akik nem homoszexuálisok. Főleg nem kialakulatlan lélekkel és értelemmel rendelkező gyerekekre.
    Én még sosem mondtam egy homoszexuálisnak, sem nevelt gyerekeiknek, hogy legyenek heterók, és nem is menetem el az iskolájukba hogy fogadják el az én szexuális irányultságomat természetesnek.
    Érted?

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz erdey_a #561 üzenetére

    Jól mondod.
    Nincs semelyik vallással baj, amíg azt nem erőltetik.
    Engem a családi és nemzeti hagyomány szerint megkereszteltek, ha belépek egy zsidó templomba vagy egy mecsetbe akkor azt tisztelettel és szokásaikat betartva teszem. Úgy lépek be mintha ott volna.
    És elvárom, hogy más vallások épp így viszonyuljanak az enyémhez. Vagy akár azok is akik nem kötödnek egyetlen valláshoz sem.
    .
    Gondolom azt tudod, hogy a magyar állam által kezelt iskolákban a hittan óra helyett választható más tantárgy, tehát senkinek sem kötelező vallással kapcsolatos órákra járatnia a gyerekét.
    Aki pedig egyháziba íratta a gyerekét az nyilván tisztában volt vele. hogy melyik felekezethez és miért teszi ezt.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #568 üzenetére

    "A megismertetés mióta egyenlő a ráerőltetéssel? "'
    Amióta probaganda eszköznek használják egy cél érdekében.

    "Vagy az iskolában azt mondták a gyerekednek, hogy legyen homo?"
    Nem tudom mit mondtak, egy 9 éves gyerek nem tudja visszaadni azt ami egy ilyen szituációban történik vagy hatással van rá, csak azt amit a kialakulatlan világképével képes értelmezni.

    " Az eltérő szexuális irányultság pedig továbbra is természetes (hiszen előfordul)"
    Ezt te állítod én másként gondolom. Önmagában az hogy valami előfordul, nem jelentheti azt, hogy természetesnek vagy elfogadhatónak kell tekintsük.
    Sok minden előfordul az emberek között, például van aki kisgyermekekkel fajtalankodik ez is "eltérő" szexualitás, ez is "előfordul" mégsem természetes.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #578 üzenetére

    "A pedofília még mindig rossz példa, mert ott nem két nemileg érett felnőtt saját akaratú aktusáról esik szó."
    .
    Nem rossz példa, mivel azzal az állításoddal kapcsolatban írtam hogy ami előfordul az természetes., Vagyis megcáfoltam az állításod.
    Ennyi, ne dúsítsd fel.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #578 üzenetére

    "Amúgy nem kell hinned nekem, hogy természetes-e a homoszexualitás vagy sem, mert ez egy biológiai tény."

    Ezt megint csak te állítod, én ezt valós érvként nem fogadom el.
    Már az is kérdéses mit nevezhetünk "biológiai ténynek", de első körben legyen az amit közvetlenül megtapasztalunk, látunk, stb, vagyis nem csak hallomásból, képzelet alapján tudjuk.
    Ebben a relációban az is "biológiai tény", hogy kisemlősök néha megölik, sőt megeszik a saját kölykeiket. Ez nem természetes. Ergó nem minden "biológiai tény" természetes. Úgyhogy ezt az érved is megcáfoltam.

    Tehát a homoszexualitás nem lehet csak azért természetes mert "biológiai ténynek" tekintjük. Ráadásul az értékítéletünk, az hogy mit tartunk természetesnek és mit nem, az nem biológiai kategória sokkal komplexebb dolog, nagyrészt szubjektív, és függ a társadalmi, kulturális és vallási beágyazottságunktól is.
    .
    Maradjunk annyiban, hogy én elfogadom azt, hogy te természetesnek tartod a homoszexualitást, annak ellenére, hogy én nem tartom megalapozottnak az idevágó "racionális" érveid. Nem is akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről, de az érveid gyengéit kiemelem, megcáfolom.
    Mindaddig sincs gondom az ebbéli hiteddel, amíg rám nem akarod erőltetni a véleményed vagy amíg az én közegemben valamilyen céllal azt nem hirdeted. Márpedig úgy tűnik ezt teszed.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #592 üzenetére

    7 év távlatából és egy éretlen gyerek szűrőjén keresztül hiteltelen lenne idéznem abból amit ott mondtak. Az a lényeg amit utána és most is gondolok arról, hogy egyáltalán ilyesmi megtörténhetett. Az hiteles.
    .
    Arra koncentrálj mit állítok: nem ismeretterjesztés, nem jócselekedet hanem propaganda. Azzá vált a parádé is pedig kezdetben nem erről vagy nem csak erről szólt. Addig toleráns emberek fordultak a homoszexualitást felvállalok ellen. Mert túltolták, mert beléptek egy olyan szférába ahova nem kellett volna. A laza elfogadásból erős ellenszenv lett.

    Épp így volt olszaliszkánál is, addig nem hittük, nem érintett, nem is érdekelt a cigánykérdés, hisz olyan emberek mint mi. Aztán a dolgok megváltoztak, a gyomor görcsbe rándul, amikor valami olyan történik, ami felborítja az addig stabilnak és hitelesnek gondolt világképed. Legalábbis részben.
    Velem ez megtörtént. Azóta nem vagyok jó ember és kimondom amit gondolok, mert azt tartom helyesnek, mert ki kell mondani, fel kell vállalni, hogy vannak akik nem elfogadók és nem tartanak mindent természetesnek..
    Túltolták.
    Zéró tolerancia.
    .

    .

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #594 üzenetére

    Igen jól látod. Szerintem propaganda volt. A másság elfogadtattása szervezett körülmények között propaganda. Véleményem szerint a homoszexualitás is "másság", az átlagostól eltérő jellemző.
    .
    Az átlagos emberi jellem nem elfogadó, millió évek óta bele van kódolva a kis-nagyobb közösségének védelme és a saját magához hasonlókkal való összetartás kényszere, és nem kevésbé a hajlam a kirekesztésre.
    Ezt tompítja a kultúránk, az intellektuális fejlődésünk, a fizikai jólétünk, biztonságos életünk, a trendekhez való tartozásunk, de bármelyik sérül, azonnal felszínre kerül egyfajta védekezési mechanizmusként az intolerancia.
    .

    "Tehát minden meleg magamutogató idióta, minden cigány bűnöző."
    Ezt csak a te gondolatod, én ilyesmiket sosem írtam és sosem gondoltam.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ghoosty #19 üzenetére

    "Röviden Darwini alapok szerint normális a homoszexualitás."
    .
    Kár hogy ezt már nem tudod vele megvitatni. Talán újabb majomper kerekedne belőle.
    Na... én ezt nevezem propaganda szövegnek. Egy kis erőlködéssel bármiből le lehet vezetni hogy a homoszexualitás normális (nemrég olvasható volt erre pár példa itt is), és ha egy lapáttal ráteszünk erre a kifinomult retorikára akkor azt is, hogy tulajdonképp az a többség nem viselkedik normálisan amelynek tagjai ezt nem tudják kellően tolerálni vagy elfogadni.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ghoosty #604 üzenetére

    Én azt gondolom - persze csak a saját környezetemből kiindulva - hogy az emberek többsége semlegesen viszonyul a homoszexuálisokhoz mindaddig amíg azok valamilyen irritáló "másság" népszerűsítő tevékenységbe nem kezdenek.
    Nem tudom, te hogy vagy vele, de én a mindennapjaimban sosem gondolok a homoszexuálisokra, még a munkakapcsolataimban sem, legfeljebb amikor egy filmen vagy sorozatban meglátom a kötelező homoszexuálist játszó szereplőt, és azt gondolom már megint reklámozzák, megint túltolják. Nem kéne...
    .
    És itt nem a konkrét színészre gondolok, mint magyar A.R vagy a Sheldont játszó színész (J.P.), hanem a szerepekre, amelyek céllal szoktatnak minket a tudathoz, hogy ez természetes hogy gyakori jelenség, hogy "biológiai tény". Fogadd el, nem vagy jó fej, nem kultúr ember, nem vagy trendi, ha nem ezt teszed!

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #607 üzenetére

    "Az emberiség 4-11%-a homoszexuális."

    Akkor Kína a 100 millió homoszexuális országa. Ott lehetne igazán nagy parádét szervezni!
    Vagy ez nemzetenként változik?

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #610 üzenetére

    Akkor miből gondolod ezt a 4-10% ha minden ennyire bizonytalan?
    Szubjektív érzet?
    .
    Az se semmi kijelentés tőled, hogy rasszonként változik.
    Melyik lehet a leginkább homoszexualitás mentes rassz? És melyik a leginkább érintett?
    Van ezekre válaszod vagy csak úgy mondtál valami érdekeset?

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #616 üzenetére

    "A 4-11% tanulmányokból származik, amiket te is elolvashatsz, ha veszed rá a fáradságot "
    .
    Szívesen veszem a fáradságot, kérlek adj egy forrást ahol ezt a 4-11%-ot olvashatom.
    Köszi!

  • szazbolha

    addikt

    válasz mekker #623 üzenetére

    Röviden: Én sem tudom milyen a másik oldalon lenni. De szintén azt feltételezem, hogy nem jó.
    Filmekről: Régebben is voltak homoszexuális jellegű szerepek, karakterek, sőt teljes filmek. Azok nem zavartak, helyükön voltak, szórakoztattak, elgondolkoztattak, mutattak egy addig ismeretlen világot, értékrendet. A mai gyakoriság és hogy biódíszletként illetve piszi + szoktatásként kerül egy forgatókönyvbe homoszexuális karakter az zavar. Nincs dramaturgia értéke, csak kell hogy legyen. Ne piszkálják a tudatalattim. Ne tolják túl.
    Rajzfilmekről: gyereknek szóló rajzfilmben ne legyen homoszexuális karakter, ahogy az iskolák alsó tagozatába se jöjjenek ezt a féle másságot elfogadtatni. (egyébként van tolerancia tréning gyerekeknek,de az nem erről szól.)

    Egyéb:
    Ha a melegeknek kevesebb joga van mint más polgárnak akkor az nem helyes, ezen javítani kell.
    Az én tudomásom szerint a magyar törvények nem különböztetik meg a homoszexuális embert, ugyanazok a törvények vonatkoznak rájuk is.
    Ha a melegek népszerűsíteni és elfogadtatni akarják a meleg létet (ahogy ennek a cikknek is részben célja), akkor tegyék azt, hiszen szólás szabadság van. Viszont a népszerűsítésnek egyértelmű korlátot kell szabni a gyerekek tekintetében.
    Akció-reakció
    Ha a melegek és a nagyonjófej nagyonliberális gondolkodású heterók küzdeni akarnak a homoszexuálisok népszerűsítése érdekében az általam elképzelt határokon túl is (ami nem feltétlen esik egybe a társadalmi elvárással), akkor fenntartom a jogot, hogy én is küzdhessek az ellen amit nem tartok helyesnek a tevékenységükben.
    Ebben a fórumban is ezt tettem.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ringman #634 üzenetére

    Miért ne legyen egyértelműen homoszexuális karakter a gyereknek szóló rajzfilmekben:
    Korábban leírtam, hogy szerintem egy 8-9 éves gyermek még kialakulatlan világképpel rendelkezik.
    Ilyenkor a legfogékonyabb, ismeri már a homoszexualitás vagy szinonimája szót, de még képtelen ehhez olyan dolgokat társítani, mint ahogy azt egy felnőtt ember teszi.
    Én nem tartom természetesnek a homoszexualitást, ezért ellenzem, hogy a fogékony korban lévő kisgyerekkel bármilyen módon ezt el akarják fogadtatni. Tessék 10 évvel később próbálkozni vele, amikor már benne vannak a mi társadalmunkra, a többségre jellemző gondolati struktúrák és védelmi mechanizmusok. Vagyis érett és autonóm módon tudd a mássághoz viszonyulni.

    Én ezt a véleményt képviselem és erőltetem is ahol csak lehet, mert ezen ügyben valamikor érintett voltam.
    Ha nem lettem volna, lehet ide se írnék egy szót sem.

    A házasságról sokaknak lehet megalapozott vagy szubjektív véleménye.
    Az én véleményem az, hogy érzelmi és gazdasági közösség is, általában a társadalmi konvencióknak eleget téve kötünk házasságot, mégis valami szép dolognak tartjuk. Mivel egyház és törvény előtt is megköttetik, a későbbi hullámzó érzelmi állapotokban egy plusz kötés marad, ezért sok szempontból nem megkérdőjelezhető a hasznossága, a családi lét fontos fundamentuma. Bármennyire is sztereotípia a családok valóban a társdalom alapkövei. Mindannyian családban nőttünk fel, ez rögzült belénk ez a fő idea és ez a biztonságos lét alapja gyerekként. Aki meg nem családba született vagy még csonkába sem az is erre vágyik vagy sérül a hiányától.

    A homoszexuálisok házasságáról:
    Az én tudomásom szerint Magyarországon azonos neműek nem köthetnek házasságot, amelyet abból a szempontból is helyeslek, hogy lennének ezáltal jópáran akik "normális" házasságban élve csorbítva éreznék a bennük élő eszményképét a házasságról. Valamennyire ide tartozom én is.

    A melegek megkapták a lehetőséget és jogot, hogy törvény által is életközösségben élhessenek. Tehát a magyar jog szerint azonos neműekre is kiterjed a házasság gazdasági vetülete. Én itt húznám meg a jogi határt. A házasság érzelmi alapjait maguknak kell létrehozni, megélni, ez legyen magánügy.
    Ha pedig egyház előtt is esküt tennének, akkor keressenek olyan egyházat amely azonos neműek házasságát vagy együtt élését is elismeri.

  • szazbolha

    addikt

    válasz rushty #635 üzenetére

    Ez sajnos nem értem.
    Milyen rácsok mögött és kik mit csinálnak? Kicsit konkrétabban kérlek, akkor tudok rá válaszolni.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mekker #640 üzenetére

    (#640) mekker "De hogy ettől a népszerűsítéstől tömegesen homoszexuálissá váljanak az emberek, az érdekes gondolat"
    Én ilyet nem írtam, ez a gondolat nem tőlem származik.

    (#641) rushty: "Hol érdekelne téged, azért költöznél?"
    Nem, én nem költöznék sehova, a saját hazámban, a szülőföldemen akarom megteremteni és megtartani azt a környezetet amit magamnak és a gyerekeimnek szánok.

    (#637) Csapoati Az a helyzet hogy én nem tartozom ahhoz az új-művelt körhöz akik a wiki-t el tudják fogadni "tanulmányként" vagy tudományos hivatkozási alapként. Ettől függetlenül nem tudom vitatni az általad említett 4-11%-os homoszexuális arányt az emberi populáció körében, mivel én nem ismerek idevágó autentikus szakirodalmat, amely valós adatokat tartalmazna. Ha jól emléxem a népszámlálás alkalmával sincs erre vonatkozó nyilatkozási lehetőség. A mintavételes vagy mikro közösségben végzett reprezentatívnak csúfolt adatgyűjtésekről nincs jó véleményem.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #645 üzenetére

    " a többit meg egyáltalán nem fixen női szerep"
    .
    Van gyereked? Éltél már házasságban? Végigélted több gyerek születését és első 1,5 évét?:
    .
    Én azt gondolom - és nem csak a saját példánk okán - hogy az anya kapcsolata teljesen más és mélyebb az általa megszült gyerekkel, mint a gyereket nemző apának.
    Sosem éltem át és sosem fogom, ahogy te sem, milyen az amikor egy lény a semmiből fejlődik a testedben. A részed, egyek vagytok és él. Ez a lélek legmélyéig ható élmény nem múlik el nyomtalanul a szüléskor.
    .
    Ezek "zsigeri" dolgok, vagy szebben mondva a legelemibb ösztönök terepe, ésszel fel nem mérhetőek.
    Vagy egyszerűbben: Az élet csodája. (amiből nagyon is kimaradsz, meg én is)

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #648 üzenetére

    Az élet iskolája nem olyan iskola mint ahova beiratkozunk és tanulunk mások által megírt vezető alapján.. Szerepeket lehet tanulni, de a biológiai mivoltod a késztetéseid az ösztöneid nem megváltoztathatóak.
    Nem tartom helyesnek ha elkenjük a két nem közti különbséget, mert ez rendkívül értékes tulajdonsága az embernek ahogy a legtöbb emlősnek is. És azt sem helyeslem ha magunkat tisztán spirituális vagy intellektuális lénynek állítjuk be. Sokkal-sokkal jobban testiek és ösztönvezéreltek vagyunk mint gondolnánk, csak sok réteg erre ráépül, meg nem is gondolnánk magunkat olyan jó fejnek ha ezt elfogadnánk.
    De a lényeg nem változik. Férfiként nem lesznek anyai érzéseid. Az anya nem felcserélhető 100%-osan apával. Van amit nem lehet tanulni. Ahogy tehetséget sem lehet, csak szorgalommal a nyomában járni.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #650 üzenetére

    "Azt ugye nem felejtetted el, hogy az egész thread arról szól, hogy mi az, amit meg kellene tanulnia a gyereknek?"
    .
    Elnézést, én konkrétan arra írtam amit a női szereppel kapcsolatban épp te írtál. [link] Ha jól látom abban a hsz-ben a női szeppel kapcsolatban írsz.
    .
    Itt a vége felé a hsz-ek és a vita folyam elszakad a cikk lényegétől. Szavakon ugrálás és a szokásos kiazokosabb huzigálás. PH betegség.
    -
    Amit akartam elmondtam a témával kapcsolatban, és ez nem szofisztika, hanem a rögvalóság talaján mozogva meggyőződés, nem az elmélet hanem a tapasztalás az ami alapján írtam amit írtam. Nem akarok senkit meggyőzni, de éreztetni igen, hogy van más álláspont is. Az én álláspontom szerint nem természetes a homoszexualitás hanem deviancia amely súlyos teher a viselőjének nem pedig kiváltság. Sem plusz jogot, sem külön bánásmódot nem érdemel. A magyar jogrend elment addig amíg el lehet menni a melegek érdekében, a társadalom nagyobbik része pedig toleráns amíg hétköznapjaikban nem jelenik meg zavaró szinten a másság reklámozása. Ha pedig kilép az épp elfogadott keretei közül ez a jelenség akkor tenni kell ellene.

    Valószínűleg ha 20-30 év múlva újratárgyalnánk akkor a most oly engedékeny fiatalok is más lencsén át látnák ezt a témakört.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #682 üzenetére

    "pontosan miért kell egy családhoz pont egy férfi és pont egy nő, amire az a válasz, hogy hát azért, mert pont egy nő és pont egy férfi kell hozzá"
    .
    Jól mondod. Pontosan ez a válasz.
    Lehet másként is, de az nem ugyanaz. Más. Ezért is nevezik másságnak, nem pedig azonosnak azzal ami a természetes, általános és elfogadott.
    (igen... nem vagyok jófej)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #685 üzenetére

    "Még egyszer mondom, szeretni nem kell, csak elfogadni."
    .
    Még egyszer mondom, nem kell elfogadni, sőt tenni kell az ellen, ha másság népszerűsítése és egyenlővé tétele átlépi az adott egyén vagy a társadalmi többség tolerancia szintjét.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #687 üzenetére

    (#687) Csapoati Szerintem igenis célja a szerzőnek a másság és a saját másságának elfogadása és ehhez ez a cikk is eszköz.

    (#688) dabadab Én nem érzem magam homofóbnak, csak átlagos szemléletű magyar embernek.
    A homoszexualitás túlzott reklámozását, szándékolt és bújtatott elfogadtatását valamint természetesnek beállítását kifogásolom és azt is gondolom, hogy tenni is kell ezek ellen.
    Ha ezt az álláspontomat a magyarországi felnőtt lakosság többsége elutasítaná, akkor is fenntartanám, és hangoztatnám, hiszen épp annyi jogom van hozzá, mint a homoszexuálisoknak a saját véleményüket kifejteni ez ügyben.

    (#689) benedekco "Definiálnád hogy mit jelent a népszerűsítés?"
    Nem célom senkinek sem a meggyőzése, és főleg nem célom olyan vitákba belemenni ahol nem a lényegről beszélünk, hanem olyan kézenfekvő fogalmakat kelljen tisztázzak, hogy mi a népszerűsítés. Ha te nem tudod mi az nézz utána egy értelmező szótárban. Véleményem szerint ez a cikk is részben "népszerűsítési" céllal íródott, a melegeket és a melegek elfogadását népszerűsíti.
    .
    Szóval én megelégszem annyival, hogy a sok jófej és nagyon toleráns és nagyon liberális és nagyon trendi vélemény mellé oda teszem a sajátomat is. Azért is teszem ezt, felvállalva hogy nem vagyok sem jófej, sem trendi, mert szerintem sokan hasonlóképp gondolkoznak mint én csak nem mondják ki, nem írják le, mert ma már az kerül pellengérre és kérdések keresztűzébe aki a toleráns szemléletű véleménydömpinggel szembeni álláspontját közzé teszi.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #694 üzenetére

    (#694) Csapoati Én a melegek elfogadásának népszerűsítéséről beszélek, nem pedig magáról az elfogadásról, mert az mindenkinek személyes ügye. Az elfogadás és a népszerűsítés tevékenységet két különböző dolognak tartom.
    .
    Nem kívánok magas lóról beszélni, de következetesen kiállok a véleményem mellett. És nem kívánok olyan ál-vitákba sem belemenni, hogy ki értelmezi rosszul a fogalmakat. Úgy gondolom nincs itt semmiféle bonyolult fogalmi vagy gondolati rendszer, egyszerű emberként is érthető amiről beszélek. Ha neked mégsem lenne világos, akkor szívesen válaszolok konkrét kérdésekre.

    Mégvalami: Semmiféle tanulmányra nincs szükségem, hogy a cikkel és a melegekkel kapcsolatos álláspontomat érthető módon kifejezzem. Már megírtam neked, hogy a 4-11%-os meleg arányra vonatkozó állításod nem kívánom vitatni.

    (#695) Ringman: Igen, komolyan írtam amit írtam. Nem érzem magam homofóbnak.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #697 üzenetére

    "Szóval azon problémázol, hogy a "toleráns véleménydömping" képviselői pellengérre állítanak"
    Nem problémázok rajta. Elfogadom, hogy ez így van, ennek ellenére vállalom a véleményem.
    .
    " de azért csak odaírod minden cikk alá a te kis saját véleményed.."
    Ehhez az egy cikkhez írtam a véleményemet a témával kapcsolatban, de ha van vagy lesz még a PH-n hasonló tartalmú cikk, akkor szívesen megírom oda is.
    .
    "Nem akarlak elszomorítani, de ez a trend nem úgy tűnik, mint ami meg akarna változni, sőt! "
    Én is így látom, mert a másság természetesnek való elfogadtatásával kapcsolatos népszerűsítés jól működik. A te cikked is célt ért.
    Azt is elfogadom, hogy "überciki" a szélsőségesnek látszó véleményem, ennek ellenére szembesülnöd kell vele, hogy jogom van elmondani, ahogy neked is a tiédet. Jelzem: én nem nevezem cikinek a te véleményed, sem a másságod, sőt nagyon is komolyan veszem.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #702 üzenetére

    (#702) mbalint987: Soha sehol nem tituláltam propagandának a másságod, és nem is gondolom annak.

    Az általad citált T/6721 törvénytervezet ezen részével egyet értek:
    „(4) Tilos az olyan reklám, amely egyes szexuális magatartászavarokat — különösen az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat — társadalmilag általános elfogadott, követendő példaként mutat be."

    (#704) benedekco Valamit félre értelmezhettél.
    Következetesen ugyan azt írom, nem keresek semmiféle kifogást, és nem gyűlölöm a melegeket.
    Véleményem szerint magánügy, ha valaki melegnek érzi magát és aszerint él, valamint magánügy a melegség elfogadása vagy annak természetesnek tekintése, mindenki maga dönt erről, ha már elég érett a döntéshez.
    A melegek és a melegség népszerűsítése pedig nem magányügy mert másokra irányul. Ennek a tevékenységnek korlátot kell szabni. Ennek több módja lehet, az egyik az ha vállaljuk az ezzel kapcsolatos véleményünk.

    (#705) Csapoati Pontosan erről van szó. Az első itteni hozzászólásomtól kezdve koherens amit írok.
    Jól és érthetően írtam le miért van gondom a melegekkel. Ti próbáltok más tartalmat adni az egyértelműen megírt mondataimnak.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #710 üzenetére

    (#710) mbalint987 Lehet félre érthetően írtam. Tényleg sosem gondoltam, hogy a másságod propaganda, mert az a te magánügyed. Akkor is annak kéne lennie, ha az un. világnap alkalmából nyilvánossá tetted.
    Azt viszont igenis gondolom és fenntartom, hogy ez a cikked részben vagy egészben azt célozza, hogy a te másságoddal kapcsolatban és általában a homoszexualitással kapcsolatban elfogadóbbak legyenek azok akik még nem. Azaz népszerűsíted a másság elfogadását és a homoszexualitás természetesnek való beállítását.
    Én ezzel nem tudok egyetérteni.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #716 üzenetére

    "Megkeresek pár portált, hogy hova tudnám átmenteni a cikket. "
    .
    Ez ellen nem fogok tiltakozni,és az ellen sem, ha pár dolgot elfogadnál te is.
    .
    19 éves vagy, nem teljesen érted még a világot, sem az erőviszonyokat sem a miérteket. Vannak fontos és még fontosabb dolgok az ember életében, ezek egyike a boldogság a másik meg olyan dolgokra emlékezni amiket már nem tehetsz meg. 19 éves korban még végtelennek látszik a világ, még hiszed - ahogy én hittem - végtelen boldogság van előtted és végtelen lehetőség arra, hogy a világ változzon általad. Aztán ez elmúlik.

    Az első Coming out, amivel találkoztam Balla Demeteré volt még a múlt évezredben. Ő még nálam is idősebb egy nemzedékkel. A lányával lehetek azonos korosztály. Balla fotóművész akinek volt szerencsém nem csak a képeit de gondolatait is megismerni. Az élettársát is ismertem, sőt jobban is mint őt, indexes fórum-ismeretséggel kezdődött amikor te még tán nem is éltél.
    Tiszteltem mindkettőt és a mai napig hatással vannak rám, ha esztétikáról van szó. Nem azért mert melegek, hanem mert bennük volt idea és képesség ennek továbbadására.

    Nem tudom hol laksz, nem tudom milyen a meleg baráti köröd, de úgy gondolom hasznodra válna ha idősebb, stabil egzisztenciával és stabil életszemlélettel rendelkező sorstársakat is megismernél.
    A kelleténél több meleg ismerősöm lett öngyilkos és valószínűsítem nem az olyan ostoba és troll homofóbok miatt mint én. Vigyázz magadra, mert az érzékenység rezdülései az írásaidon már meglátszanak.
    .
    Engedd el ezt a nemjegyzett világnapot, engedd el, hogy másnak is fontos legyen amiben hiszel, enged el, hogy a többség elfogadja természetesnek azt ami nem az. A nagyonjófej és piszi heteróknak nem kunszt melletted érvelni, hamis látszatát kelteni annak hogy jó úton jársz, de neked csak egy életed van. Így vagy úgy neked kell végigélned, legalább párszor megízlelve a boldogság pillanatait. Ha nem feszíted a hálót, nem fog arcul csapni. Ha majd nem a másságoddal, hanem egyetemes érvényű emberi tulajdonságokkal tűnsz ki a sokaságból, akkor megtaláltad az utad. Tették ezt sokan előtted. De az sem baj, ha nincs benned tehetség csak jóindulat.
    Ha jól csinálod az életed, akkor a végén, nem rám fogsz emlékezni, sem azokra akiknek ellenszenves vagy másságod miatt, sem a mostani PH-s kalandodra, hanem azokra akiket tiszta szívből szerettél és ők is viszont téged. A szép és megismételhetetlen pillanatokra.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #753 üzenetére

    Mert ez a gyerek (ha gyerek) szenved. De a szenvedése nem ok arra, hogy bármit is változtassak a nézeteimen, vagy az ide többször is leírt véleményemen. Úgy vélem nála meg volt egyfajta felismerés és visszavonulás. Ha tett nem is követi részéről a felismerést, valamit csak megértett az én és más ostoba homofób trollnak bélyegzett véleményírók reakciójából.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mekker #757 üzenetére

    Sajnos nem értem amit írsz. Biztos nem keversz valamit össze?
    Én sehol nem írtam olyat, hogy a cikk világmegváltás lenne.
    .
    "Egyébként azt honnan gondolod, hogy itt egy hipertrendi-liberáloid kommenter nem az őszinte véleményét írja le, hanem azt, amit az igazságharcos diktál belőle?"
    .
    Ezt sem értem. Kiről beszélsz? Melyik kommenterről? És melyik véleményre gondolsz?

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #772 üzenetére

    Hozzáteszem a liberalizálódás is valós probléma, amivel foglalkozni kell, ha nem a többség, hanem egy szűk csoport érdekeit szolgálja..
    .
    Én úgy képzelem el mint egy dominó effektust. Egyik dominó sem dőlhet el, mert akkor a többi is dőlni fog idővel. A homoszexualitás liberalizálása, természetesnek való elfogadtatása egy ilyen dominó a sorban.
    Nem régóta áll, nem is túl erős lábakon, de ha eldől a többi is meggyengül, ezért jelentős erők dolgoznak azon hogy a mindennapjainkba beszivárogjon a médián keresztül, hogy a toleráns gondolat csirák el legyenek ültetve, és a közösségi terekben is mindig legyen aki ezt a trendet erőteljesen képviseli és akár leostobázza lehomofóbózza lenácizza azokat akik más véleményt képviselnek. Nem fizetett véleményformálóként hanem hitelesen és meggyőződésből, hiszen a "jó" oldal jövőképét közvetíti egy jófej és trendi értékrendhez tartozva.
    .
    De nem olyan könnyű a zsigeri dolgokat megváltoztatni, ezért erősödik a nyomás.
    Egy korábban toleráns, de már kisgyermekes apának is igen nehéz lesz elmagyarázni, hogy 2 férfi csókolózása nyílt színen elfogadható és természetes, mert valahogy zsigerből, ösztönösen nem tartja annak, főleg ha épp ott van vele a gyermeke. Valahogy megváltozunk ahogy a korral haladunk előre, ahogy független személyből saját alapítású családunk felelőssége nehezedik ránk.
    Valamilyen furcsa ok miatt a férfi-nő pár is korlátozott módon tesz ilyen dolgokat a saját gyereke előtt. A négy fal között sem. Nem tudom miért... ösztönös, vagy így kondicionálódtunk. Gyerekkorunkban nem akarunk tudni arról, sőt kellemetlen ha tudjuk vagy észrevesszük, hogy szüleink még szexuálisan aktívak.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Csapoati #797 üzenetére

    Tévedsz, a gyerek nem a nemi aktusból születik, hanem abból amikor a férfi ondója megtermékenyíti a női petesejtet.

    Látod... okoskodni, pontosítani mindig lehet.
    El kéne fogadni, hogy a házasság több mint egy papír. A felnőtt lakosság többsége nem a papír miatt él házasságban és nem is kényszerből. Lehet házasság nélkül is boldog párkapcsolatban gyermeket nevelni, de még sem ez az általános, hanem a házasság.
    Semmi sem indokolja ennek az intézménynek a lebontását, megkérdőjelezését vagy kiterjesztését azonos neműekre.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz rushty #856 üzenetére

    "Alkalmi meleg bárkiből."
    .
    Én ezzel nem értek egyet.
    Leszűkíteném a kört arra, hogy csak a te értékrended szerint lehet bárkiből alkalmi meleg.
    És azt is hozzá tenném, hogy az ilyen alkalmi meleggé váláshoz kell egy partner is aki valószínűleg már "stabil" meleg és hatást gyakorol arra aki alkalmivá válik.
    .
    Na.. ezért is kell korlátozni azokat a törekvéseket, amelyek a homoszexualitást természetesnek és társadalmilag elfogadottnak próbálják beállítani.

  • szazbolha

    addikt

    válasz lezso6 #861 üzenetére

    Eddig nem erőszakról volt szó.
    Véleményem szerint akik homoszexuális erőszak áldozatai lesznek, azok nem tekinthetők homoszexuálisnak.
    Viszont az elkövető melegeket szigorún kell büntetni, mert tettük a társadalom normáira nézve különösen veszélyes.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ghoosty #882 üzenetére

    " Ha megismerik, akkor rájönnek, hogy semmiben nem mások, mint egy meddő pár."
    .
    Véleményem szerint ez sulyos tévedés. Egy homoszexuális párt azonosnak tekinteni különböző nemű, de meddő párral vagy erős érintettségre vall, vagy pedig a homoszexualitás és annak természetesnek való beállítását népszerűsítő gondolatnak, amely akár csak jófejségből, akár csak a dominó stabilitásának megőrzéséből fakad.
    .
    Mint már korábban kifejtettem, de most erőteljesebben megfogalmazva: szerintem elítélendőek és károsak azok a tevékenységek amelyek hamis érveket használva a homoszexualitást társadalmilag elfogadottnak próbálják beállítani.
    Te ezt tetted.
    .

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #898 üzenetére

    Már egyszer szóltam.... nem feltétlen "Harvey Milk"-re kéne hallgass.
    Nem megváltoztatni kell a többségi társadalmat, hanem azzal harmóniában élni, megtalálni benne az élhető helyed. A változtatási szándékod egyben ítélet is.
    .
    Lehet küzdeni, de szinte biztos, hogy a magamfajta ostoba homofób néha illiberális, néha konzervatív, néha apolitikus többgyermekes családapák a következő 80-100 évben is többségben lesznek a homoszexuális közösséggel szemben, és az ilyenekre nem hat semmilyen észérv, semmilyen érzelmi ráhatás.
    A másság szándékolt elfogadtatásával csak radikalizálod magaddal szemben ezt a társadalmi réteget, amelybe a többség előbb vagy utóbb tartozni fog - mert ez az élet rendje. Hidd el az átlag ostoba homofób nem gondol naponta a homoszexuálisokra, nem utálja őket, nem is rekeszti ki őket. A mindennapokban normális munka vagy egyéb kapcsolatot tart fen azokkal akikről egyáltalán tudja, hogy meleg.
    Mindaddig így megy ez, amíg valamivel ki nem csapjátok az immunrendszerét.

    Bizonyosan van egy szélsőséges kisebbség is, amely eleve radikálisabb az átlag ostoba homofóbnál, aki akár verbális akár fizikai tettlegességig is elmegy egy-egy "felfedezett" és kipécézett homoszexuálissal szemben, de őket bizonyosan nem fogod semmivel sem meggyőzni, csak azt az eredményt éred el, hogy a nyugalmi állapotban semleges és elnéző többség is ellened fordul.

    Mindezekre még ráépül a magyarokra jellemző évszázados előítélet rendszer és a jelenkor politikai irányvonala. Élni és élni hagyni kell. A többséget is hagyni kell élni. Joghátrány vagy kirekesztés ellen lehet küzdeni, támogatókat szerezni, de többségi szemlélet ellen szinte biztos nem, vagy nem olyan direkt módon ahogy néhány példa mutatja.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mbalint987 #912 üzenetére

    Jól látod. Szélmalomharc amibe belekezdtél.
    Ezért javasoltam, hogy keres olyan számodra elfogadható homoszexuális véleményalkotókat akiknek van már egzisztenciájuk és stabil párjuk. Bennük keress mintát vagy jövőképet, ne azokban akik még hozzád hasonlóan a lázadó korban vannak.
    A homoszexuálisok helyzete nem azért, vagy nem csak azért változott meg az utóbbi évszázadban, mert volt aki küzdött a joghátrány megszüntetése miatt (ami egyébként helyes ), hanem mert a környezet, a társadalom megváltozott, a jólét és a folyamatos agy-kondicionálás toleráns nemzedékeket termel ki Európában és Észak-Amerikában..
    De Magyarországon nem volt jólét, még annyi sem mint most. Se 30 éve se 100 éve, nem alakultak ki azok a társadalmi struktúrák amelyek befogadóbbak lennének akár csak az egyneműek házasságára.
    Nem vagyunk toleránsak a menekültekkel, a cigányokkal és a zsidókkal szemben sem. A homoszexualitás csak egy domino a sorban.
    .
    Mivel az ál-liberalizmus és egy szűk érdekcsoport által pumpált pisziség elbukóban van, valószínűleg a magyar viszonyok nem fognak változni. Nincs olyan jelentékeny erő amely képes lenne a többséggel szemben kierőszakolni ilyen változást. Az azonos neműek életközösségének jogi elismerésével el lett érve egy határ, nem kell tovább feszíteni ezt a dolgot. A szélmalomharcod legnagyobb vesztese te magad lehetsz.
    Hagyd élni az ostoba homofób többséget és az is élni hagy téged.
    .
    Bárhogy is okoskodsz, egy rég meglévő és stabil szemléletre te akarod erőltetni a sajátod, a kisebbség érdekében erőszakolod a többséget. Az én ostoba homofób szemszögemből, te vagy az intoleráns és irritálóan hangos folt az amúgy sem jó karban lévő magyar társadalom fenekén.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Mr X #949 üzenetére

    Mit értesz felnőtt emberen? A cikkíró pár hónapja múlt 18.

  • szazbolha

    addikt

    válasz lezso6 #956 üzenetére

    A feltett kérdésedre magadnak kell megadni a választ.
    Nyilvánvalóan én nem ezt kérdeztem, nem is ilyen céllal.

    (#957) Mr X Valószínűleg a 18. év csak egy jogi határ. Egyéntől függhet kit mikortól tekinthetünk felnőttnek. Lehet sosem leszünk 100%-os felnőttek.
    Sokkal könnyebb megítélni kit tekintünk inkább gyereknek. A cikk szerzőjét inkább gyerek (serdült) gyerek kategóriába sorolnám, mint a felnőttbe.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz philoxenia #981 üzenetére

    Minden felnőtt/érett ember képes eldönteni, hogy számára mi tekinthető normálisnak és mi nem. Legfeljebb ez az értékítélet nem egyezik a társadalmi átlaggal, vagy a trendi trendekkel.
    .
    Épp az lenne a nagy baj, ha az egyén nem tudná eldönteni mi a normális, ha nem érezné, nem fogná fel a devianciát a másságot. Az meg még nagyobb baj lenne, ha az írásod szellemében ezt a képességet, lehetőséget és véleményalkotási jogot megvonnák az emberektől, és nem dönthetnének önállóan arról, hogy mi a normális.
    Megszűnne az önkontroll, és a közösségi elvárások is fellazulnának, vagy egy érdekcsoport a maga hasznára formálná mi az ami normális (most is ezt történik csak kisebb hatékonysággal)
    ,
    Többek között épp ezért is írogatok ennek a cikknek a komment szekciójába, ellensúlyozandó az ilyen "liberálisnak" hitt, de valójában "életidegen" véleményeket. Valamint megmutatni, hogy van aki vállalja azt, hogy nem tartja normálisnak, természetesnek és társadalmilag elfogadottnak a homoszexualitást.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz benedekco #988 üzenetére

    "A homoszex teljesen normális"
    Nem, nem az. Az azonos neműhöz való vonzódás deviancia, többségtől és normálistól eltérő állapot.

    "A homoszex természetes"
    Nem, nem az. Az azonos neművel folytatott szexuális tevékenység deviancia, többségtől és normálistól eltérő viselkedés.
    .
    Szerintem felesleges ezeket erőltetni.
    Tessék elfogadni, hogy ma Magyarországon nincs megkülönböztetés, nincs joghátrány, nincs üldöztetés a homoszexuálisokkal szemben, általában a tűrt kategória a homoszexualitás. Mindaddig az is marad amíg be nem akar türemkedni az átlagos, a normális szexualitással és életvitellel rendelkező emberek életébe.
    Te ennek a nemkívánatos türemkedésnek egyik szószólója vagy.
    .
    Ráadásul dagályos lényegtől eltérő érvrendszert próbálsz erőltetni egy olyan témábani, amelyben nyilvánvaló hogy mit és miért nevezünk másságnak.

  • szazbolha

    addikt

    válasz mekker #997 üzenetére

    "Szerintem ne te döntsd el más véleményéről, hogy az mennyire trendi és életidegen.."
    .
    Szerintem meg de. Én döntöm el (ahogy minden felnőtt/érett ember) hogy más véleménye mennyire trendi vagy életidegen. Nincs más aki helyettünk eldöntené. Az én esetemben én döntök róla. Ezt a jogot nem engedem át sem neked sem másnak, hiszen akkor már nem én rendelkeznék a saját véleményemmel és valószínűleg be kéne álljak mögéd a sorba, ahol a trendi és piszi véleményeket osztják..
    .
    Neked is meg van a jogod ahhoz hogy az én véleményemről véleményed legyen, tedd meg bátran. Vállalom, hogy ostoba homófob +idióta a véleményem és nem tudom hogy működik szerinted a világ.
    Ahhoz viszont nincs jogod, hogy korlátozd bármilyen okból az én véleményemet. Akkor sem ha épp azt állítom hogy a tied trendi és életidegen.
    Szóval én döntöm ezt el. És ez így van jól.

  • szazbolha

    addikt

    válasz benedekco #1002 üzenetére

    "De ha vendégségben vagyok akkor nem fogom az asztalról levetetni a kondér húslevest mert undorító."
    .
    Nem, mert te vagy kisebbségben és a többséghez igazodsz. Moderálod magad, mert tudod, hogy te vagy az eltérő nem a környezeted, mert tudod hogy nem lenne helyes amit tennél.
    Pont így kéne azoknak cselekedniük akik ma túltolják a homoszexualitásuk reklámozását vagy mások homoszexualitásának elfogadtatását és természetesnek beállítását.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #1006 üzenetére

    De nem igaz az ellenkezője annak amit leírtam. Az a valóság amit leírtam, mert:
    Nincs olyan példa, nincs olyan hír, hogy melegeket zaklattak, bántalmaztak, munkahelyről iskolából kirúgtak csak azért mert melegek.
    Ha ilyesmi történne az lenne a vezető hír a médiában. Rögtön te is mondanál vagy hármat, de nem tudsz ilyet.
    .
    Én tényként kezelem, hogy ma Magyarországon nincs megkülönböztetés, nincs joghátrány, nincs üldöztetés a homoszexuálisokkal szemben"
    Jelenleg megtűrt kategória ha valaki meleg, élheti meleg életét a sorstársaival a másokra is vonatkozó normák és jog szerint, nem kéne ezt túlfeszíteni se jófejségből, se érintettségből.

    (#1009) mekker
    Nem szubjektív vélemény volt, hanem tényekre alapozott. (lásd ezen hsz. első része)
    Te sem tudsz valós ellenpéldákat sorolni, mert nincsenek.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz bendzso #1025 üzenetére

    Nem jók a példák.

    "Azért nem vett fel egy Waldorf-iskola egy fiút, mert leszbikusok nevelik"
    A waldorf iskolák és az egyházi fenntartású iskolák eldönthetik kit vesznek fel és kit nem.
    Az államiak nem, vagy csak megkötésekkel mert mai napig kerületi kötelezettség van az ált. iskolában. Ezért kerül ide minden kiemelt gondozást igénylő gyermek, nem pedig oda ahol tudnának velük foglalkozni.
    A waldorf-nak fizetnek a szülők, nyilván a bevételeit féltette felismerve a valós társadalmi helyzetet.

    "Arccal vállalják a velük történteket a homofób támadások áldozatai"
    Ők provokálták ki, ez pont az amiről beszélek, átlépnek egy határt, aztán jött a reakció
    - "2013-ban buliból hazafelé menet egy barátommal csókolóztunk a körúton"
    - "2014-ben a Pride felvonulásra tartva fekete ruhás kopaszok kötöttek belénk"

    "Erőszak a Pride-on: 3 év letöltendő egy homofób nőnek"
    Mint az előző. A pride önmagában provokáció.

    Ezeket az embereket nem azért ért bármilyen hátrány, mert melegek, hanem mert a homoszexualitást természetesnek beállítva viselkedtek vagy azt reklámozták, ez váltott ki ellenreakciókat. Nem alkalmazkodtak a többségi társadalomhoz.

  • szazbolha

    addikt

    válasz benedekco #1043 üzenetére

    Hibás és alaptalan az érvelésed.
    .
    Szerintem egyszerű ésszel is felfogható, hogy a többség//kisebbség viszony nem attól függ épp hol tartózkodsz, hanem általában egy országnyi, nemzetnyi sokadalom felosztásáról beszélünk.
    Ebből következően:
    Egy homoszexuális a saját lakásában is kisebbségnek számít a többséggel szemben, de ott nem kell igazodnia minden többségi elvárásohoz és normához, megtehet olyat is amit máshol nyilvános terekben nem. Te sem leszel a társadalmi többsége a vegaságoddal a négy fal között sem a fradisták az üllőin amikor rosszalkodnak.
    .
    Falsak a példáid. Úgy érzem csűrés csavarás megy azért amiért ez a cikk is született.
    Egyszerűen el kéne fogadni hogy 2017-ben Magyarországon a homoszexualitást az emberek többsége nem tekinti természetesnek. Ezért nem a többségnek kell igazodni a kisebbség igényeihez, hanem annak a kisebbségnek elfogadni a többség értékrendjét.
    Elfogadni hogy a homoszexualitást megtűrt jelenség, mindaddig megtűrt amíg a többséget nem provokálják,
    Nincs joghátrány és a fent citált példák ellenére nem hogy nem általános, de egyáltalán nem jellemző a melegek elleni atrocitás, munkahelyi vagy iskolai megkülönböztetés, ha nem provokálják a környezetüket.

    Legalább 5 homoszexuálissal dolgoztam együtt hosszú életem során és ismertem még párat baráti körből.
    Soha egyetlen egyszer sem tettek olyasmit ami munka közben emlékezettett volna arra, hogy meleg, soha nem volt ebből konfliktus pedig a baráti körömben nálam ortodoxabb véleményformálók is vannak
    Csak az egyikük járt parádéra, de a 3. után ő sem ment többé.
    Ezek az emberek élik saját életüket, és nekik lehet a legkellemetlenebb amikor rájuk hivatkozva a nyílt társadalom eszmeiségében egyenlőnek sőt egyenlőbbnek próbálják őket beállítani. Ezzel kiváltva a trendi eszmékre még nem érett társadalmunk immunreakcióját.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #1051 üzenetére

    Ne haragudj, de valami gond lehet nálad, ha a homoszexuálisokat összekevered az Erdélyben élő magyarokkal vagy bármilyen kontextusban sorsukhoz hasonlítod a meleg létet.
    .
    Továbbra is azt gondolom fals példákat hoztok, bizonyítandó hogy a melegek mennyire elnyomottak Magyarországon, és hogy melegségüket a többségnek természetesnek kéne tartania.
    .
    Ha egy magyar ember magyarul beszél az természetes.
    Ha két azonos nemű egymáshoz vonzódik az nem az.
    Olyan egyszerű dolgok ezek.... semmilyen nyakatekert retorika vagy erőltetett példa nem változtat rajta.

Új hozzászólás Aktív témák