Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz feregember #250 üzenetére

    Erről már volt szó, a xenofóbia is idegengyűlölet. De tök mindegy hogy nevezzük, lehet meleggyűlölő, buzilenéző stb, nem ez a lényeg.

    #249: Hú, én kimondottan kíváncsi lennék valami homofób, féligazságoktól hemzsegő neokonzervatív körülírásra.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • YASKATIR

    aktív tag

    válasz feregember #250 üzenetére

    Inkabb csak te nem erted a fobia reszet.

    Ablutophobia – fear of bathing, washing, or cleaning
    Algophobia – fear of pain
    Amychophobia – fear of being scratched
    Androphobia – fear of adult men
    Autophobia – fear of isolation
    Chemophobia – fear of chemicals
    Coulrophobia – fear of clowns
    Emetophobia – fear of vomiting
    Globophobia – fear of balloons
    Gynophobia – fear of women
    Halitophobia – fear of bad breath

    Szerinted ezekben a fobiakban szenvedok panikrohamot kapnak minden 5. percben 24/7? A homofobia egy mentalis betegseg, amit kezelni kell / kellene (mint ahogy azt az emlitettekkel is megprobaljak) mig a homoszexualitas nem az

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz feregember #250 üzenetére

    Hidrofób molekula: ami taszítónak találja a vízmolekulákat, ezért nem oldódik fel köztük.
    Homofób: aki taszítónak találja a homoszexuálisokat, ezért nem vegyül közöttük, és tudni sem akar róluk. Örülne, ha nem lennének (homoszexuálisok azok, akik azok).

    Szerintem nem mentális betegség a homofóbia, hanem vagy gyűlöleten, vagy tájákozatlanságból eredő félelmen vagy undoron alapszik.

    Mozzarella: volt anno az ismeretségi körömben meleg, egyik esetben sem volt pozitív a tapasztalat a viselkedésével kapcsolatban.
    Ugyan ez a tapasztalatom sajnos. A melegeknek is kellene írni néha egy szép összeszedett címlapost arról, hogy viselkedjenek normálisan!

    Nem akarok vallástopikot csinálni a topikból, de a hsz-eket olvasva szerintem már elérkeztünk a lényeghez: ha humanista alapon relativizáljuk, mi a normális, akkor nehéz érvelni a hmoszexualitás elfogadása ellen. Azért nem normális, mert az ember eredetileg nem ilyennek lett teremtve. (Megjegyzem, a betegség és a halál sem normális, de valamiért a Biblia a homoszexualitást bűnnek mondja. Ahogy egyébként a falánkságot is, meg az irigységet; nem rangsorol köztük. Szóval ezt mindenkinek személyesen kellene Vele rendezni, de előbb meg kellene Benne bízni, ez lenne az első... Azt nem tudom, mennyivel kevésbé választott irányultság a homoszexualitás, mint az irigység; tényleg nem tudom. A magyar társadalmat elsősorban az irigység (és a pénzsóvárgás) mérgezi szerintem, sokan ezért mennek el az országból.)

    Szóval: egy társadalom akkor tud normálisan működni szerintem, ha helyet kapnak benne azok is, akik szerint a homoszexualitás nem normális. Azonban ezt emberséggel kell, az intolerancia és hátrányos megkülönböztetés jó, ha törvénytelen. Na most ide szerintem már törvényi szinten eljutottunk.
    Ha azonban ezt az ellenvéleményt kiutáljuk a társadalomból, akkor igaz lesz az, amit a görögökre írt Pál apostol, hogy "adta őket az Isten tévelygésre". Így eszkalálódhat a helyzet, ezt kell megérteni, hogy ez valós veszély.
    A "normális = a többség által elfogadott" egy nagyon veszélyes definíció, amely alkalmas az emberi kultúra fokozatos sutba dobására.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz feregember #300 üzenetére

    fóbia meghatározásaidban mind szerepel a "fear", azaz félelem. Hol van ez jelen a homoszexualitás iránti bármiféle nemtetszését kifejező emberben?
    Félnek, hogy a gyerekük is meleg lesz, ha azt látja, hogy ez normális. Vagy félnek, hogy a környezetükben felszaporodnak az affektálós, lányruhás férfiak, vagy azok, akik azt kiabálják létszámleépítéskor, hogy "engem úgyse rúgnak ki, mert én egy hülye buzi vagyok!". (Utóbbi megtörtént negatív tapasztalat, amely táplálja a homofóbiát. Előbbi is többször előfordult az utcán a pride alkalmával, hogy hercegnőnek öltözött szakállas-izmos-hájas emberek flangáltak csoportban és hangosan.)

    Cathfaern: Érdekes kérdéskör ám ez. Ugye tipikusan úgy tekintünk a párkapcsolatra, hogy az a végcélja, hogy utódokat hozzon létre a két ember és szaporodjon.
    Szerintem meg nem csak; ez max. az állatvilágra jellemző. A házasság egy szövetség férfi és nő között, akik egy életen át támogatják egymást és személyiségben kiegészítik egymást.
    Aki nőzik, annak a házassága legalább annyira nem okés, mint aki azonos neműt vesz el. Illetve, ha valaki egyedül nevel gyereket, annál a gyerek ugyan úgy nem lát mondjuk anyai mintát, mintha két férfi nevelni. Lányoknál ugye ez kritikus, mert belőle hogyan legyen jó feleség és anya, ha ezt nem látta.
    A homoszexuálisokkal nincs nagyobb baj, mint amekkora van, de kisebb sincs.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák