Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sok "érdekességet" lehetett olvasni. Engem eléggé elszomorít hogy ennyire nem értik az emberek hogy miről szól ez az egész. Miért "kell kijönni", miért van pride, miért vannak egyáltalán.

    A nagy ellenesektől kérdezem. Feltételezzük azt hogy a melegség tanítható, a gyerekek megtanulják azt és azzá vállnak, ennek következtében pár száz év múlva eljutunk oda hogy átlendülünk a mostani társadalmi leosztáson és több lesz a meleg mint a hetero, így utóbbiak kerülnek kisebbségbe. Huuuhuuuu, sci fi. De őszintén, és akkor mi van? De tényleg, én nem hiszem, hogy ez bekövetkezne de ha mégis, akkor mi van? Semmi, több lesz a meleg! De amíg a radikális iszlamisták, a radikális katolikusok, radikális "fajtisztántartók", radikális heterok és az ilyen Duerte féle vezetők itt vannak köztünk ettől nem kell "tartani".

    Mekker nagyon szépen leírta hogy miért kell ebből "ügyet" csinálni. Hogy eljöjjön az idő amikor nem lesz ebből ügy, amikor nem kell attól fosnia egy párnak, hogy este leütik őket mert egymás kezét fogják, hogy ne azért vegyék fel dolgozni mert meleg és az üzletben növelni kell a PC-séget, hogy ne azért ne kapjon meg valaki egy állást, mert meleg hanem mert alkalmatlan rá, és lehetne sorolni.

    Amúgy lehet én is részben homofób vagyok. A legfrissebb South Parkban Randy Marsh lesrmárolt egy amerikai őslakost. Nem bírtam nézni, el kellett fordulnom, bár Randy hetero, lehet csak ezért nem bírtam :D

    Gyereknevelés ügy. Megnézném hol van jobb helye egy gyereknek, bent az intézetben vagy egy átlag, normális homoszexuális párnál akik szeretnének gyereket és örökbe fogadnának. Asszem nem kell sokat gondolkodni a válaszon. Arról nem is beszélve, hogy mennyi szexuális erőszak van heteroszexuális családokon belül.
    Vagy hogy mennyi problémát okozhat a rosszul megélt papi cölibátus és ennek következtében a fajtalankodások mennyivel több kárt okoznak a gyerek elmében mint az hogy esetleg valakit két azonos nemű "szülő" nevel. Nem kis számokról beszélünk (adatok Angliából és Wellsből).

    Minden elismerésem azoknak aki fel merik vállalni, elő mernek jönni és dacolnak a következményekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz vhw #665 üzenetére

    "Milyen problémákat vet fel, ha nemenként osztják fel egymás között a feladatokat a szülők?"
    Nem biztos hogy sokat. Ellenben ne várd el hogy mások is ezt tegyék, te otthon a négy fal között feloszthatod a pároddal, de ne várd el.
    Ellenben milyen problémákat vet fel ha egy gyereknek nincs szülője és otthona, ha mintát se kap arról hogy milyen saját otthonban élni mert pl nevelőintézetben nevelkedik. Hol probléma ezek mellet ha két apával, vagy két anyával, vagy egy nő apával vagy egy férfi anyával vagy egy... na hosszú a lista, de ha nem olyan mintákat kap mint amiket TE elvársz?

    Ellenben nekem az is visszataszító viselkedés minta amikor apuka dógozik horgyahaza a pézt, az anya meg kidolgozza a belét, és apuka isszaasörtmikor hazajön tévétnézni, merneki nemazadóga hogymosogasson.

    Vagy jobb-e az ha egy gyerek apa nélkül félárvaként nevelkedik, vagy ha az anya szerepében egy másik azonos nemű ember van?

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz távcsőves #669 üzenetére

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy a nagy PC világában akkora félrecsúszások vannak hogy "öröm" nézni.

    Hogy hol, az élet mely területére tekinthetünk mint optimális megoldás? Szerintem olyan nincs.

    Gyereknevelésnél sok minden kiborít ma, de a póráz mint új divat szerintem szintén gázabb mint az hogy homoszex pár nevel. Gyerekpórázból pedig sok van, nagyon sok!

    Na és a non plusz ultra kérdésem ma. Minek van szükség egy újabb gyerekre amikor a számláló úgy ketyeg mint a villanyóra.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz távcsőves #671 üzenetére

    Már miért ne? De.
    Azt csak az optimális dolgokra általában írtam. Tudom, egy kicsit elkalandoztam azért is mentem off-ba.
    Merthogy saját meglátásaim szerint ma már annyira szar úton járnak a dolgok általában, hogy baromi messze vagyunk az optimális esetektől és azok ma már kisebbségnek számítanak. Orientáció ide oda, tök mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz vhw #674 üzenetére

    Tök mindegy hogy mi szerint él a többség. A lényeg, hogy legyen elfogadva a kisebbség és ne érezzék hogy kisebbségben lenni hátrány jelent, sőt bizonyos országokban halállal jár.
    Példa: A többség választja meg a kormányokat, aztán látjuk hova vezet ez, nem mindig a legjobbra.

    Nevelőintézetet azért hoztam, mert a hetero párok nagy többségükben saját utódra vágyik. A homo párok meg többségükben intézetből vesznek ki gyereket. Ebből kifolyólag a gyerek forrás eléggé korlátozó tényező. Az intézet meg nem egy kiugró eset hanem általános az ő szempontjukból. (Úristeeen általánosítok, mi lesz most?

    A természetes felállás szerint ma meghalnál egy influenzától. Miért erőlteted a természetes felállás elméletet? Sok minden ma természetes ami egykoron nem volt az. Én szeretném hogy a melegek természetesen éljenek megkülönböztetés nélkül. Természetes legyen hogy nevelhetnek gyereket. Aztán ha ez bekövetkezik és jön egy kutatás miszerint ez rombolólag hat a társadalomra/emberiségre/bolygóra/galaxisra/univerzumra vagy egy másik dimenzióra, akkor tilcsák be! De ma erről szó nincs. Perpill ott tartunk hogy a tapasztalatok azt mondják, hogy nagy általánosságban a mai normának is megfelelő teljesen ép emberek nevelkednek fel ilyen kapcsolatokból.

    Az optimális az ha valakinek van az életében egy biztos pont aki felneveli, aki fedelet biztonságot hoz az életében, akitől kap egy biztos esetleg feltétel nélküli szeretetet. Az hogy női minta meg férfi minta az egy elvárás bizonyos emberek részéről. Mindezek mellett ha azt feltételezzük hogy az a tökéletes világ amiben nincsenek melegek és a perfekcionizmusra törekszünk minden más területen is ott... jaj várj abban világban akkor egyneműség van, és mindenki egyforma, vagy csak a nagy semmi van? De ez is csak egy véglet elmélet. A lényeg az hogy a világ nem tökéletes, a normákat mi magunk állítjuk fel, minden relatív. Volt amikor az volt a norma, hogy 40 évig éltünk és egymást bunkóztuk, ma már az a norma hogy 70 évig élünk és kalasnyikovval írtjuk egymást. Amikor 40 évig éltünk más számított optimálisnak mint ma. Mi az optimális? Ki határozza meg? Mi magunk. Ezek a normák meg nem lehetnének fontosabbak mint az elfogadás.

    re: (#676) dabadab:
    léteznek, annó Dániában voltam Pride-on és a főtértől pár utcányira gyülekeztek a kopaszok... voltoltak vagy 15-20-an, aztán mivel nem voltak elegen, hazamentek.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz dabadab #678 üzenetére

    Ejgen, ezt én is így gondolom (általában nyugatból indulok ki, bocs). Egyelőre. De remélem sikerül nyitnia a társadalomnak, még ha lassan is és idővel tudnak majd hivatalosan örökbe fogadni homo (akár esküdt)párok is.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Eastman #680 üzenetére

    South Parkot lehet blődségnek nevezni, de tökéletesen tükrözi a társadalmi trendeket és a készítők nagyon ráéreznek arra, hogy mi az ami megy. Blődség, de sajnos néha túlontúl valódiak a részek és a problémák amikkel foglalkozik.
    A vicc meg pont azért vicc, mert blődség.
    De említhettem volna akár Rick and Morty-t vagy egyéb agymosást is ami rámutat az agymosott világra.

    1. Lehet ezt jól és rosszul rendezni. Lehet erőszakkal és anélkül, lehet uszítással meg hazugságokkal. Őszinteséggel és szeretettel is lehet. Jobb az mikor heterok váltanak ugyanígy párt és gyűlölet van? Uszítás a nagyszülők ellen vagy az eredeti szülő ellen? Nekem ilyenre is van belelátásom.

    2.3. pont így van ez egyedülálló szülőnél is.
    A kérdés hogy van-e őszinteség, a kérdés, hogy ha idősebb korban akar-e találkozni az apával és ha igen akkor lesz-e lehetősége rá vagy az anya tagad. Ez megint indentitás független.

    4. ez pont megtörténhet és rendszerint meg is történik hetero emberekkel is. Nem egy ilyen esetről tudok közvetlen közelemben.

    És még mindig nem látom, hogy azért mert melegek nevelnek gyereket miért kell erodálni a társadalmat.

    "Magánvéleményem szerint azért tanácsos a gyermekek lelki egészségével minél gondosabban foglalkozni" - igen ez igaz, ettől függetlenül tökre mindegy hogy ki neveli a gyereket ha őszinteség és szeretet és törődés van.

    A kép linkje meg nem jó.

    Az meg, hogy szerinted melyik a legbefogadóbb port tökre mindegy. Mások mást gondolnak. Vannak akik nem használják annak, mégis melegek, van ilyen is. Amúgy heteroszexuálisok is használják azt a portot, lehet hogy helytelenül, de ez perpill pont emiatt nem is jó érv.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz szazbolha #686 üzenetére

    Definiálnád hogy mit jelent a népszerűsítés? Az elfogadás az nem népszerűsítés. "Egyre népszerűbb manapság a melegség", elég hülyén hangzik, nem? Ellenben "egyre többet beszélnek a meleg témáról". Nem ugyanaz. Azért kell róla beszélni mert probléma, ha nem lenne az nem kellene. Ugyanígy, nem beszélünk a családon belüli erőszakról és ezer másik problémáról amiről kellene.
    Tudom, hogy a fórum nyelve magyar meg minden, de sajnos ehhez nincs magyar felirat, viszont nagyon idevág. És nem a kövérekkel való vicc a lényeg, hanem ami a végén van.
    Van egy sztori, nagyon közeli ismerőssel történt meg Amszterdamban. Elment a vörös lámpás negyedbe és felment egy "lányhoz". Azaz ő azt hitte, hogy lány, mégpedig elég sokáig. Arra lett figyelmes, hogy nem nagyon működött a cerka (sötét, meg fura körülmények, ráadásul a hölgy ragaszkodott a nem hagyományos "port"-hoz), szóal a srác elkezdte hülyén érezni magát, tudta hogy valami nincs rendben. De elég későn derült már ki a turpisság. A hölgy ugyanis alul úr volt, de nagyon csinos hölgy volt felül. A lényeg nem az hogy benézte és hogy mekkora hülye. Arról van szó, hogy nem működött a dolog. Egyszerűen nem hatottak rá a feromonok, hiányzott valami, nem került izgalmi állapotba még úgy sem, hogy azt hitte nővel van dolga. Ezzel csak annyit szeretnék bizonyítani, hogy ez nem egy népszerűsíthető dolog. Hú én hetero vagyok, de most nagyon nyomják a tévében szal hajrá, milyen jó nekem melegnek. Az ember vagy vonzódik a neméhez vagy nem. Vagy a kettő között van valahol, rengeteg ilyen van, csak az emberek tagadják. Jó pár olyan esetről tudok ahol férfiak kipróbálták egymást, mert csak, egyszerűen csak nem mondják el senkinek, mert ez ma nem beszéd tárgya.
    Nincs rajta mit kezelni, nincs rajta mit változtatni. Ez van és ha nem fogadod el a tényt magaddal szúrsz ki. Szeretned nem kell, csak elfogadni a tényt. Pl ez olyan, hogy ha nem fogadnád el, hogy a citrom savanyú. Jó persze ki lehet kísérletezni egy citromot ami pont olyan mint egy citrom de nem savanyú, de értelme mi van, semmi. És még az is elképzelhető hogy valami mesteri kúrával vagy egy tablettával át lehetne kapcsolni a melegséget az agyban, de mire lenne jó? Őszintén? Ha valakinek jó így az élete, miért kellene ezen változtatni? Csak mert neked vagy másoknak nem tetszik? Oké, legyen meg a te akaratod, holnap majd azokat fogjuk átkapcsolni akik balkezesek, aztán jönnek a vegetáriánusok, majd a szőke kék szeműek, majd a németek majd a franciák, aztán mindenki egyesével aki nem pont úgy viselkedik mint én vagy te?

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz szazbolha #696 üzenetére

    Eddig végig a melegség népszerűsítéséról volt szó. Most meg az elfogadáséról? Az elfogadás népszerüsítése? Régen rossz ha itt tartunk. Az elfogadást nem kellene népszerűsíteni mert annak alapvető emberi tulajdonságnak kellene lennie.
    Az az igazság, hogy bajod van a buzikkal és erre keresel egy jó kifogást, hogy ne csak úgy gyűlöletnek tűnjön, hanem legyen egy megmagyarázható alapod. Mindenféle koholt érvekkel jössz, amiket meg cáfoltak itt mások, hivatkozásokkal.

    re: (#700) Eastman
    Ne keverd kérlek a PC-séget az elfogadással és a megértéssel.
    Nem ugyanaz, az egyik egy erőszakos képmutatás a másik egy semleges viselkedés.
    A mai PC szarság az ami tönkretette az egészen szépen elfogadóvá váló társadalmat. A PC-ség miatt nem basználhatom a szavakat, hogy dagadt vagy hogy buzi. Persze a dagadékok használhatják és én is használtam míg az voltam, a buzik meg használják és a feketék is négereznek. Ha a néger szót nem feketebáránynak kiáltjuk ki hanem csak hagyjuk elkopni ma már rég nem lenne ebből gond. Mintahogy sok mindennel mással se.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Diokhan #718 üzenetére

    Őszinte, ne keverjük a fogalmat a nyers meggyőződéssel ami a dolgok nem ismerésével párosul talán még egy fajta félelemmel is vegyül.
    Amúgy az őszinteség nem az, hogy állítom hogy a föld lapos - a melegek nem lehetnek jó szülők és rossz példát oldanak a gyerekbe - és átnézek a linkelt tanulmányokon amik azt mondják, hogy mégpedig föld alakú - azaz nem igaz, hogy a meleg szülők rosszra oltanák be a gyerekeket.

    Soksok igenis rosszindulatú hozzászólás született. A sok tudatlan mellett.

    Én most leléptem, volt itt 700+ hsz, ki lett tárgyalva a dolog, meg lett forgatva mint a trágya a szántásban. Érezni a bűzt ami innen árad. De remélem azért sikerült valami termőtalajt is készíteni amiből idővel lesz valami termés.

    re: mbalint987
    Szerintem ne vetesd le a cikket. Jó ez itt! :R

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Diokhan #762 üzenetére

    Százszor le lett már írva, nincs olyan hogy négy fal között. Ha egymás kezét fogják nincs négy fal között mert az utcán vannak, egy puszi az utcán és vége, míg náluk ez nem norma addig heteronál oké. Míg késő este az utcán ezért akár verés jár heteroknál nem gáz.
    Mi az hogy a négy fal között? Ez mi? Mit kellene ott csinálni és mit kint? Egyszerűen ne mértem ezt a négy fal közöttözést.
    A coming outra azért van szükség, hogy másokat akik szintén elnyomásban, hazugságban élnek ösztönözzék a nyitásra és érezzék azok, hogy nincsenek egyedül és nem kell szégyelniük azt hogy melegek. Ez erőt adhat olyanoknak akiket a szüleik meg/ki-tagadnak csak mert melegek. Azért van erre és a többi ilyen nyilvános beszédre mert el vannak nyomva le vannak köpve. Az a cél, hogy ne kelljen erről beszélni és ne legyen ez téma. Ha a többség normálisan állna hozzájuk és nem lennének hülye elvárások akkor nem kellene kijönniük mert nem volna kit ösztönözni mert nem lennének elnyomott emberek.
    Azt, hogy hetero azt is hirdetem, te is hirdeted. Akkor mikor beszélgetek a kollégáimmal/főnökömmel/baráti társaságban és mondom a párom nevét, vagy csak (angol nyelvterületen, "she"-vel) hivatkozok rá. Akkor mikor kéz a kézben sétálunk az utcán, mikor adunk egyx puszit az arcukra. Egy buzi nem tehet ilyet mert ki van közösítve (otthon). Vagy a négy fal között beszéljen a kapcsolatáról, az élete problémáiról?
    Felvonulásra azért van szükség mert el vannak nyomva, sok helyen még tiltott sőt halállal jár, azért kell a fesztivál, mert fel kell hívni erre a figyelmet
    Amúgy pl az egyéb szexsemleges fesztiválokon ahol félmeztelen csajok vannak az oké? Mert amíg az oké addig a meleg feszt is az. Mondom úgy, hogy ezen része szerintem sem oké, de érzem azt hogy van a szükséges rossz. Ma szélsőségek kellenek hogy normális egyensúlyba hozzuk a dolgokat. Ahogy egy megboldogult film szereplő mondta anno "ma már nem elég megveregetni a vállukat, oda kell csapni a nagy kalapáccsal".

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz stellaz #764 üzenetére

    Az más kérdés hogy mitől fordul fel a gyomrod. Pl nekem egy szakállas nyelves csóktól felfordul a gyomrom, de elfogadom. Mint ahogy azt is, hogy vegetáriánusként a sült húsoktól, töltött szárnyasoktól is felfordul a gyomrom.
    Ezzel nincs baj, a baj azzal van, hogy erre hivatkozva történnek korlátozások.

    re: (#765) Diokhan
    Repedezik a menyezet. Varázsütésre? Nemhogy varáűzsütésre de perpill sokan arra a varázsütésre várnak, hogy börtönnel járjon a melegség felvállalása.
    A normális és a természetes között is nagy a különbség, lehetne ez normális mint az infuenza oltás, pedig az se természetes.
    A coming out még mindig nem hirdetés. De látom nem érted a különsbéget. Amivel neked van bajod az a PC féle propaganda. Az tökre más, azzal nekem is bajom van. De az más, az egy eröltetett propaganda aminek köszönetően történik a brexit, trump, duterte, isis és most az osztrákoknál a néppárt, de a lista elég hosszú. PC hadjárat nem egyenlő a coming outtal és azzal se, hogy alapvető kötzelességünk lenne elfogadni a melegeket, mert perpill a legtöbb tanulmány arról beszél, hogy ezzel a társadalom csak jól járna. Arról nem is beszélve, hogy egyénenként is mekkora teher lehet egy embernek hazugságban élnie.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Diokhan #771 üzenetére

    Oké, abban igazat adok, hogy szerintem se az inkompetens kormányra tartozik ez, de szerintem kell dolgokkal foglalkozni és civileknek kéne ezzel foglalkozni. De ennyit látok. Az meg hogy beszélünk egy ügyről mert van és probléma az nem hirdetés. A hirdetés célja nem az, hogy több legyen a meleg, hanem hogy el legyenek foagdva. Ha több is lesz a meleg az csak azért mert képesek lesznek felvállani az érzelmeiket az eddig magukat nem vállalók.

    re: (#781) stellaz
    Ez igaz a meddőkre is meg a modern gondolkodásúakra akik azt vallják hogy bőven elég ember van a földön?
    A házasság nem erről szól, hanem erről is szólhat. A válás miről szól?

    re: (#784) fordfairlane

    Permanens változás? Akkor mit szólsz ahhoz, hogy mi permamensen változunk? Evolúció? Tiltsuk be?
    Hol van a vége a változásnak? Nem tudni, de amíg van mit csiszolni a társadalmon addig érdemes változtatni. Az a baj, hogy nem vagyunk képesek elhagyni a Földet és átköltözni más bolygókra. Együtt kell élni másokkal.
    Én pl a lakótársaimmal nem élnék együtt mert nem képesek a kukába szelektíven gyűjteni a hulladékot, ez is egy új trend, egy változás az utóbbi 60 évhez képest. Hmm, ez is túlzás, vagy azért ez belefér?

    Amúgy nem vagy hű a nevedhez:
    "Nekem amúgy nincs semmi bajom a homoszexuálisokkal. Van egy ilyen barátom is, egy olyan transztesztikulális."

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz fordfairlane #789 üzenetére

    Ha fikció akkor:
    Itt arról van szó, hogyha találnánk a földön egy anomáliát pl hogy egy folyó felfelé folyna valamely oknál fogva akkor nem megvizsgálnánk azt hogy miért van, jó ez nekünk vagy nem vagy tök mindegy és elfogadnánk hogy ez van, vagy elfogadnánk de megvizsgálnánk, hanem betiltanánk és eltorlaszolnánk, hogy ne így tegyen.

    Ha változnak a dolgok akkor az ókori Görögöknél miért volt annyira népszerű? Az mikor volt, a jövőben, vagy régen amióta megtörtént a permanens változás? Abszurd az egész.

    re: (#790) fordfairlane
    személyeskedés

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz fordfairlane #802 üzenetére

    De közben elhaladtál a görögök mellett. Amúgy a folyót pont egy olyan hülye példának hoztam amilyet te hoztál. Nem? Szóval a folyó ellen folyása a melegség, akkor most a folyó csinálja a négy fal között? Vagy mivel már vannak erre felmérések és bizonyosságok, hogy semmivel se lesz a felnevelt gyerek defektesebb mint a hetero pároknál akkor hagyjuk neki folyni ellenkező irányba?

    re: (#804) Yofej75
    személyeskedés :P

    re: (#805) fordfairlane
    A konzervativizmus nem feltétlenül a hasznosakhoz ragaszkodik. A kérdés az, hogy mikor hasznos. Ma, tegnap vagy holnap? Ragaszkodom hozzá mert ma jó, de egy év múlva dől minden mert ma nem váltottam.

    re: (#810) fordfairlane
    (személyeskedés on) Úgy kevered kavarod a dolgokat mint turmixgép a palacsinta tésztát. (személyeskedés off)

    re: (#811) stellaz:
    Vérfertőzés esete utódnemzéskor problémás, nem azért mert fúj meg undi, hanem mert degenerációk keletkezhetnek. Ennyi, nagy az esélye egy beteg gyermek születésére. Ezen felül nekem azzal sincs sok problémám, ha valaki a családtagjaiba szerelmes(unokatestvér távolság), ellenben ezt már pszihológusok is sokszor bebizonyították, hogy valami komoly sérülés az oka ennek, amit érdemes feltárni. Homo-nak meg lehet születni. Az más kérdés, hogy miként alakult ki és érdemes-e foglalkozni vele, mik a következmények ha utódnemzésre nem is kerül sor. Az szülő gyermek, vagy a testvérek közötti kapcsolat meg igenis kérdés. Komoly kérdés. Sok esetben van szerelem gyerek és szülő között és emiatt sikertelen kapcsolatokba keverednek emberek. Hosszú a téma, de tök hülyeség.
    Itt páran csak maguk megnyugtatása végett arra keni az egészet, hogy nem normális, hogy nincs gyerek, nem természetes. De könyörgöm mi ma a természetes? Az hogy bedobok egy természetes redbullt, hogy a természet által alkotott billentyűzeten gépelek, hogy természetesen műszálas ruhákat hordunk? Annyi minden tökre természet ellenes dolog vesz minket körül, hogy elképzelni is nehéz. De a homokosok menjenek négyfalra, otthon fogják a kezüket otthon legyen szeretet.

    re: (#816) fordfairlane
    De még mindig keverjük a szezont a fazonnal, mert a PC-ségnek semmi köze nincs az elfogadáshoz. Az ilyen törvényeknek meg pláne semmi a buzisághoz.

    re: (#819) Yofej75
    Megnézném mi lenne ha egy buzi küldené így fullban a kretént. Akkor nem mosolyognál ennyire. Egy átlag nőnek se biztos hogy ez ínyére van. De te csak magadra gondolsz, pont mint a buzi témában is.

    Ja és szerintem meg tilcsák beja citromos fagyit mert nem szeretem! Fogadjunk hogy találok még legalább százezer másik embert akiknek nem tetszik?!

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz stellaz #869 üzenetére

    Szarkazmus on: Van egy sztori egy rasszista nőről, utálta az egyik kölykét. Nemtom ismered-e a sztorit, nagyon hasznos nézni/olvasni való.

    Amúgy példád óriási csúsztatás. Amúgy az hogy arcra ítélsz az nem feltétlenül nagy baj. Az a baj ha nem fogadsz el ember csoportokat. És megint visszatérünk oda, hogy szeretni nem kell, de megérteni a miértet igen.
    A cigányoknak nem csak azért nehéz mert nem akarnak hanem mert ha akarnak is qrva nagy közdelem árán tudnak csak változtatni. Egy cigány akkor is csak egy cigány lesz a többéség szemében ha diplomája van, ha baromi nagy tudású ha egy szerető törődő ember. Ennyi. Te tudod hogy nevelkednek a gyerekek a nyomortelepeken/nyomor falvakban? Megnézném, hogy egy random fehér poronty ilyen helyeken nevelkedne, akkor mi lenne, valszeg úgy viselkedne mint amilyen közegből jött.
    Egy metrószerelvénynyi férfi vs nő, fekete fehér, idős fiatal, ezeken mind végig lehet menni, túl sokat nem kapnál belőle vissza. Minden döntés rossz és jó. Nincs jó megoldás.

    (#883) stellaz:
    Szóval aki nem tud nemzeni az ne is neveljék? Mindenki a sajátját? Közösködés nincs!?

    "Pl. az iskolai szegregáció esetében szakemberek is az mellett vannak, hogy a nehezen tanuló, magatartás problémás gyerekeket elkülönülten kell oktatni, mert ez az ő érdekük is, illetve a többieké is. Ettől függetlenül a szegregált oktatást valami náci intézménynek tartják és a cigányság kirekesztésének."
    Rossz tanuló === cigány ?

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz szazbolha #986 üzenetére

    A homoszex teljesen normális. Pont annyira mint albínónak születni ugyan ezt egy, gén hiba okozza és vannak társadalmak ahol elfogadott van ahol nem.
    A homoszex természetes. Pont mint albínónak születni. Nem tudjuk mi válthatja ki, feltevések vannak, de nincs pont az ügy végén.
    A homoszex van ahol elfogadott társadalmilag van ahol nem. De szerintem az hogy mi elfogadott társadalmilag az egy érdekes elgondolás. Pl vannak országok ahol elfogadott dolog a nyílvános akasztás, vagy egy erszak esetén a nőt elővenni mint hibás fél és megölni mert "lefeküdt" valakivel. Sok minden elfogadott társadalmilag. Ha minden olyan lenne mint régen akkor ma nyílvánosan elégetnénk a boszorkányoknak kikiáltott nőket.
    Vagy társadalmilag elfogadottak az bikaviadalok és az utcán bikát kergetősdi őrületek Spanyolországban. De szerintem nem kellene annak lennie. Társadalmilag sok minden elfogadott ma, de meg nézném mi lesz mondjuk 2-300 év múlva, merre megyünk. Ennek ellenére én nem tartom mérvadónak azt hogy egy társadalom mit fogad el és mit nem, szart se jelent.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Ijk #995 üzenetére

    A feltűnési viszketegség nem egyenlő azzal, hogy azért kell harcolni hogy el legyél fogadva.
    A feketéknek is voltak feltűnési viszketegségei mikor azért küzdöttek, hogy ne kelljen külön wc-t használiuk, ne kelljen külön ülni a buszon, hogy ne macerálja a jard az utcán (máig problem), hogy tanulhasson főiskolán fehérek mellett? Mert szerintem nem. Hidd el, ez a pride buli baromi hamar lecsengene, ha nem lenne ma probléma az ha pl Pesten egy buli után kézenfogva megy haza egy meleg pár. Ez ma annyira probléma, hogy konkrétan a saját testi épségüket kockáztatják. Az meg hogy van aki megteszi az meg a kivétel aki vállalja a rizikót.
    Minden kisebbségért megy valamiféle küzdelem. A nők is kiállnak és menetelnek, képzeld vannak helyek ahol vannak felvonulások az értelmi fogyatékosoknak, de a tanárok is (az is egy kisebbség, hiszen nem az egész társadalom tanár), de a vasutas is tüntet. A legrosszabb az mikor valami közlekedési sztrájk van és akkor megy a hőbörgés, hogyakkor énmosthogymegyek munkába, tökéletes, nem az hogy valaki bajban ezért megmutatja mi lenne nélküle és segítsünk nekik, nem... de ez már elszaladt. Csak kb pont ez a mentalitás mint a melegek csinálják otthon. Nem veszünk tudomást a problémáról. Nem a melegség a probléma hanem az, hogy pedig igenis meg vannak különböztetve.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Daffni2 #1001 üzenetére

    Jó, de most arról van szó, hogy két férfi kézen fogva sétál nem azt hogy egyik pasi a másikat markolássza.
    Amúgy sok undorító dolog van a világon én pl a horror filmektől undorodom de ez van. De hogy életszerűbb legyen a kép, vega vagyok és már a hús szagát is undorítónak találom. Eredmény, nem megyek be mekibe, illetve nem eszem húst mert nem ízlik. De ha vendégségben vagyok akkor nem fogom az asztalról levetetni a kondér húslevest mert undorító. Ott van eszik belőle aki akar én megmaradok nélküle és ha mindenben hús van akkor nem eszek semmit. Ez mind csak az undorról szól. Amúgy undorodom a belsőségektől, mégis abból vagyok nem tiltakozom ellene, vagy a fogászattól is undorodunk az meg szükséges rossz szóval elfogadjuk.
    A rendeletek meg pont nem fognak este megvédeni attól hogy valaki csak azért köt beléd/sért meg (akár fizikailag) mert homokos vagy. Ma törvénybe ütköző feketékre lőni az usában mégis rendőrök csinálják. Marhaság azzal védekezni. Pl vannak tüntetések a nemi erőszak ellen is, pedig büntetik. Menjenek haza nyugodjanak meg, törvény már van ellene.

    re: (#999) szazbolha
    Tényleg meg lett már magyarázva. Normális, miért ne lehetne az. Állatvilágban is van.
    Természetes, nem ember alkotta dolog, nem egy mikrocsip dönti el hogy az illető meleg vagy nem.
    "Tessék elfogadni, hogy ma Magyarországon nincs megkülönböztetés" - Ez egy fantazmagória. Legalább annyira nincs mint amennyire faji megkülönböztetés se létezik.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz szazbolha #1004 üzenetére

    Hahaha, igen jót nevettem. Itthon levágom a kezét annak aki húst próbál becsempészni a lakásba. Vagy nem. Sőt a hűtőnkben mindig van hús mikor olyanok jönnek vendégségbe akik esznek azt. Pedig itthon én vagyok többségben. Ez volt a lényeg. A többség a lényeg, amúgy szerintem mikor fradi meccs után a többség szétrúgja a metrót az tökre oké mert ők vannak többségben. Szóval te egy olyan világban fogadnád el a többséget ahol te vagy a kisebbség? Hmmm általában pont a kisebbség az aki elnyomva van és ezért tiltakoznak.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz #51736960 #1053 üzenetére

    Oké, ha elcsattan a csók vagy kézenfogva megy két azonos nemű az provokáció. Mi nem az ma? Ha valki lilára festi a haját az is provokáció, ha valaki hangosan hallgat az utcán zenét az lehet is provokáció.
    Amúgy tök mindegy milyen példát hozok míg nem érted, hogy a többség nem jogosít ja fel azt hogy a kisebbséggel mit csináljon. Ja és hidd el nekem is van homofób meleg ismerősöm. Ettől még nem lesz igaz hogy ő a jó homokos a többi meg a rossz aki úgy érzi hogy el van nyomva és ezért elmegy egy pride-ra.
    Az a marhaság mint érv, hogy skinhead-ek megvernek embereket mert mennek valahova halva született ötlet volt. Fel voltak jogosítva rá hogy megtegyék? Nem, miért tették mert homokosok, azaz nem igaz hogy ma el van fogadva a dolog.
    Még mindig nem értem mi a különsbég a pride és pl más kisebbségek felvonulása, pl szexuális erőszak áldozatoké.
    Mind kettő azért van, hogy az áldozatok, vagy hasonló szituációban lévő emberek lássák nincsenek egyedül, tudják hogy van kire számítani megmutassák a többségnek, hogy léteznek és nem nem szabadna tudomást sem venni róluk.

    re: (#1060) Yofej75
    Ne kezdjük elölről ezt az egészet megint! "Ne kezd megint, Jock!"

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák