Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    válasz fene_vad #51 üzenetére

    valójában mindkettő illik ide. szabadelvűség, és a választás joga.
    hogy várhatjuk el egy gyerektől, hogy felelősen válasszon, és szabadon éljen, ha egyszer még nem tudja miről is szól az élet? :U
    hogyan lehet elvárni egy 14évestől, hogy a saját talpára álljon? ki engedi el az éjszakába a gyerekét? sokat. miért? gondolják az a szülők, hogy majd a 16éves gyerek maga eldönti egyedül, tojáshéjjal a seggén, hogy "nem, még nem próbálom ki az extasyt", "még fiatal vagyok a füves cigihez!"...

    ez olyan mintha a tigrisanyuka otthagyná a kicsinyét a szavannában, és azt gondolná, majd a kölyök keres magának élelmet... egy gyerekkel törődni kell, nevelni, tanítani. és legfőképpen tisztelni őt is.

    (ennyi idős fejjel tudom mit jelent az, hogy ha anyám nem alszik addig míg haza nem érek, mert félt. és néha okkal, akartak már megkéselni.)

    most sem bántanék egy tanárt, még ha nekem volna igazam, akkor sem. vannak más módszerek. csak sajnos a világ kifordult önmagából. mint közterületen a kuka. nappal még csak benne gyűlik a szemét, estére már körülötte is tele a terület. pedig csak egy kis erőfeszítésbe kerülne mindenkitől...

    </end.?>

Új hozzászólás Aktív témák