Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz #64791808 #194 üzenetére

    No, ezt mondom én is. Kétféle ember van: aki a saját hasznát nézi, és aki előbb a közjót, aztán azon keresztül a saját hasznát ;] Valahogy a vezetők túl sokszor kerülnek ki az első csoportból.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vakegérke #198 üzenetére

    Már a mostani 30-asokkal is vannak bajok, de a komoly baj a 23-27 év körüli korosztállyal van (az én szempontomból). Alig lehet rendes pályakezdő munkaerőt találni. Tehát én nem akarom kritizálni a saját családodban elért eredményeidet, de inkább hiszem el, hogy kirívó példa vagy, mint azt, hogy általánosan ennyire jó az a korosztály.

    "Ha nincs eszköz a tanár kezében, hogy legyen nem lábtörlő agresszív kamaszok közt?": ha nincs eszköz a kezében, miért pont a testi fenyítést kell először a kezébe adni??? Leírtam, olvass vissza. Testi fenyítés nélkül is lehetne célt érni, elismerem, pár évvel tovább tartana a tanári tekintély visszaszerzése, de lehetne.

    Szerk: amelyik gyerek muszájból jár iskolába, azzal szemben annyi az elvárás, hogy hagyja a többit tanulni. Ezt meg lehet velük értetni pofon nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • shtml

    őstag

    válasz bambano #202 üzenetére

    ha nincs eszköz a kezében, miért pont a testi fenyítést kell először a kezébe adni???

    Ott a pont.:DDD

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz Vakegérke #198 üzenetére

    Nem, a módszer nem volt hatékony. Amíg ezt nem ismered el addig kár tovább erről beszélni. Ha neked az a cél, hogy megfélemlített, minden pöcsfejnek, szakbarbárnak - akinek a hatalom van a kezében és ennek testi bántalmazásban nyomatékot adhat - bőszen bólogató embereket neveljünk akkor jó, egyébként nem.

    Na szóval a lényeg: A módszer pedagógiai szempontból nem volt hatékony.

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • Vakegérke

    veterán

    válasz kicsitomi88 #204 üzenetére

    Ha úgy tetszik, pedagógiai impotenciának is nevezhetem a módszert.
    Hatékonysága a félelmen alapult.
    Így már rendben van?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz Vakegérke #205 üzenetére

    Mivel nem volt hatékony ezért a hatékonyságáról - bármin is alapult - felesleges beszélni, mivel nem volt neki. Nem, nincs rendben :)

    90 87.5 87.8 87.5

  • Vakegérke

    veterán

    válasz kicsitomi88 #206 üzenetére

    Jó, akkor egyáltalán nem volt hatékony.
    A gyerekek úgy döntöttek, hogy jól kiszúrnak a tanító nénivel, és csakazértis tanultak.
    Most már rendben? :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz Vakegérke #207 üzenetére

    Nem, de már leírtam amit gondoltam ;)

    [ Szerkesztve ]

    90 87.5 87.8 87.5

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Crystalheart #200 üzenetére

    Hát, pedig azért egész jól elél belőlünk az összes nagyobb cég + az állam. Meg a munkánkból a nyugati világ 1 része. Mert ugye amit itt mi összerakunk azt nem mi vesszük meg. Meg hiteleket veszünk fel.

    Amúgy meg az oktatás dologhoz annyit, hogy akkor szüntessük meg a rendőrséget is, mert az állam is egy erőszakszervezet, ami betartatja a szabályokat... Na jó, sajnos nem mindenkivel, de azért a társadalom nagy részével. Ezt nem tanulják meg a gyerekek, ezért történnek egyre durvább bűncselekmények.
    Vagy az állam is szerezzen magának tekintélyt? Mert amelyik gyerek nem tanulja meg hogy ha beszól, garázdálkodik, stb. abból neki baja lesz, az felnőttként sem fog másképp viselkedni. És akkor majd jön a tekkintélyes rendőr bácsi és beviszi. Ha addig a renitens állampolgár le nem lövi.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz hcl #209 üzenetére

    Az egész csak azon múlik, hosszútávon képesek-e gondolkodni, vagy sem. Ha így folytatódik, akkor a vásárlóerő megszűnik (egyre többen állnak rá a viszonylagos önellátásra), a gyári munkahelyek pedig úgyis kivándorolnak keletre. A gazdaság jó esetben is csak stagnálni fog, és csak az él majd jól, akinek ma is van jó sok suskája. Tehát sokan köülük úgy gondolják, nekik ez érdekük.

    Arról feledkeznek meg, hogy egy erősebb gazdasággal, kultúráltabb néppel és több eredménnyel az ő gazdagságuk is sokkal nagyobb lehetne. Nem a honi piacban kell gondolkodni, mert abból nem lesz igazi profitunk.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Crystalheart #210 üzenetére

    Hosszútávon gondolkodni... Á... Hol élsz

    Engem is hülyének szoktak nézni ha gondolok arra is mi lesz 5 perc/nap/év múlva.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz hcl #211 üzenetére

    Ez ellen (is) szeretnék én tenni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Crystalheart #212 üzenetére

    Én már letettem róla :(
    Bár néha gondolkodok egy "Milyen a rossz fogyasztó élete" - féle cikken a logoutra vagy az epresso.hu -ra.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #209 üzenetére

    A rendőröknél is harcolnak a brutalitás ellen (most ne firtassuk, mennyi sikerrel). Miért pont a tanárnak lenne joga erre?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #215 üzenetére

    A brutalitás ellen. Nem az ellen hogy ha a társadalom egyik hasznos (hm) tagja ámokfutást rendezne, akkor ne állítsák meg... És ne vagyék el a kedvét a hasonló dolgokat tervező elemeknek.

    Igazoltatáskor legyen szíves a rendőr normálisan viselkedni, de ha balhét lát akkor tegyen rendet, tűzzel - vassal, azért van.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #216 üzenetére

    Nem, nem azért van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #217 üzenetére

    Lyallymá...

    A rendőr a rend őre. Nem azért tartjuk, hogy ne tűrje a balhét? És ugye ha másként nem megy, akkor tűzzel-vassal.
    Úgy vélem, hogy becsületes embernek nem kell félnie a rendőrtől. Sőt, inkább örül, ha tapasztalja jelenlétét, hiszen a biztonságát szolgálja. És ha már a becsületes emberek adójából tartjuk a rendőröket, akkor őrizzék is azt a rendet minden eszközzel.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vakegérke #218 üzenetére

    A rendőr nem azért van, hogy tűzzel-vassal dolgozzon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #219 üzenetére

    De miért nem, magyarázd már meg nekem?
    Ha bankrablás van és elkezdenek lövöldözni, akkor mit csináljon? Kérje meg őket hogy ugyan, hagyják már abba mert hangos? :W

    Amúgy én pl. az utakon a rendőrtől félek a legjobban. Eddig ha megbüntettek, az sosem szabálytalankodásért volt, hanem kitaláltak valamit hogy lehúzzanak.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #219 üzenetére

    Valóban. De ha másként nem működik, akkor minden eszközt vessen be a rend érdekében.

    Nézd, én úgy gondolom, hogy mindketten egyet akarunk, csak másként. Feltételezhetően Te is azt szeretnéd, hogy Mariska néni nyugodtan számolgathassa pénzét éjjel egy mellékutcában, és ne támadja, ne merje megtámadni őt senki. Valamint okíthasson, nevelhessen a tanár inzultus nélkül.
    Sajnos elvetemült világot élünk. A szép szó lepereg a zsiványokról, legyenek akár felnőttek, akár tanulók. Márpedig meg kell őket fékezni.

    Ha kicsit visszamegyünk az időben, a rendőrök uniformisban voltak eléggé határozottak ahhoz, hogy fenntartsák a rendet. Mindegy volt, hogy egy személyt igazoltattak, vagy egy rendezvényt biztosítottak. Ma már ott tartunk, hogy páncél kell rájuk, ha épségben akarnak maradni, hiszen az elkendőzött képű "bátrak" molotov koktélokkal dobálják őket. Ez lenne a demokrácia? Mindenkinek van joga, csak a rendőrök kénytelenek betartani azokat a szabályokat, amelyek túlontúl humánusak?

    Kicsiben ugyanez vonatkoztatható a tanárokra. Piti kis suhancok uralják a hangulatot, retorzió nincs, mert az belegázolhat harmatos lelkükbe.
    Amit kifejtettél, az jó megoldás lenne, csak túl hosszadalmas. Ráadásul jelenleg senkit nem csapnak ki az iskolából, akármit is tett.

    Megrugdaltak egy idős embert, egy tanárt. Megöltek egy diákot a társai. Te pedig még véded az arroganciát?
    Ébresztő. Téged is körülvehetnek falkában suhancok. Nem az egészséges életmódra fognak felszólítani, afelől biztos lehetsz. Mit fogsz tenni? Talán a lelkükre beszélsz? És ha nem hat? Mondjuk jön a rendőr, és bizony ő sem tehet semmit, hacsak nem alkalmaz erőszakot. Ne tegye?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Vakegérke #221 üzenetére

    (Azér' itt a váci Boronkayban elég egy kisebb fél-verekedés az eltanácsoláshoz, nem fér az iskola imidzsébe. :P)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #222 üzenetére

    Akkor az egy jó suli.
    Nemrég volt egy csaj, akivel ezernyi gond akadt, mégsem tudtak vele mit kezdeni. Bemutatta a magyar TV.
    Most vagy az a suli volt impotens, vagy a Boronkay eléggé határozott.

    Apropó, nem magánsuli ez véletlen?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Vakegérke #223 üzenetére

    Nem, csak úgymond elitiskola. Igazából nincsen kirívóan rossz magatartású gyerek, mert azt nem tűrik itt meg. (1 db cigányt már láttam, teljesen normális :D) Bár igazából szerintem mindez annak az eredménye, hogy lazán meghúzták a felvételi határt jó magasan, ami így az ötöshöz konvergál erősen, és azok közül azért olyan sok rossz tanuló nem kerül ki.. :DDD

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #224 üzenetére

    Jó, rendben.
    Csak tudod az a fura, hogy megtehetik azt, amiért más iskola vezetőit kerékbe törik.
    Ez lenne a követendő példa. Mármint a követelmények betarttatása.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • buherton

    őstag

    válasz Vakegérke #225 üzenetére

    Amit előzőkben írtál a rendőrökről nagyon is igaz. Sajnos olyan világot élünk, h a bűnözőnek, és a diákoknak (nem teszek egyenlőséget a bűnözők, és a diákok között félre értés ne essék) több joguk van, mint a rendőröknek és a tanároknak. Jah és az érettségi. Régen az érettségi, egy olyan papír volt ami nagyon nagy tisztelet övezett, mert nem mindenki szerezhette meg. Hozzá kell tennem h 50-es években a magyar érettségin ugyanúgy kellett műelemzést csinálni . Jah, h fejből kellett tudni a verset, mivel nem volt szöveggyűjtemény... Matekon megálmodozni lehetett négyjegyű függvény táblázatról...

    Crystalheart: Szerencsések közé sorolhatod magad. Én olyan isibe jártam ahol 31 főböl öszz-viszz 3-an akarnak felsőoktatásban tovább tanulni. Matek csoportomban ezek voltak az évvégi jegyek barátommal ketten 5-ösök, 9db 2-es, és egy bukta (érettségi évében). Magyar tanárunk hihettetlen dolgokat csinált. Érettségi évében filmet néztünk tizen valahány órán keresztül. 4 év alatt 2 oldalt írtunk a füzetbe. Jah és a legjobb a 40 magyar tételt 2 óra alatt beszéltük meg. A maradék órában mi elfoglatuk magunkat, tannő meg netezett a gépen.

    Tudjátok mi a legelszomorítóbb? Az h amikor az oktatás oktatás volt, akkor érdekes módon jöttek az ilyen koponyák pl. : Bláthy Ottó, Czipernowsky Károly, Déri Miksa (ők 3-an a trafót találták fel, és a villanyórát :U na jó nem ez a legjobb találmány), Neumann János (pc feltalálója), Kandó Kálmán (fázisváltós villanymotor), Jedlik Ányos (dinamó), Teller Ede (hidrogénboma, fúzió), Wigner Jenő (első atomreaktor építők között ott volt), Eötvös Lóránd (Einstein az ő munkásságból következetett relativitás elméletére), Puskás Tivadar (telefonközpont), Bánki Donát, Csonka János (ők ketten a porlasztót találták fel), Galamb József (futószalagos gyártás) stb... Kíváncsi vok ki mennyiről hallot már, jah a másik h sokuk Nobel díjat is kaptak Ők tiszteletre méltó emberek, mind, mind pofonokkal gyermekkorban nőttek fel. Itt jön a kérdés nem volt jobb a régi jog rendszer? Mert szerintem sokkal, de sokkal jobb volt, amikor nem volt joga csak a tanárnak.

    Ugyanez vonatkozik a rendőrségre is...

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz buherton #226 üzenetére

    Az iskola az nálunk is hasonló volt, középiskolában szakközepes voltam, de én már nagyon nagy ész voltam, ha tudtam miről van egyáltalán szó elektronikaórákon... (Ha már műszerészek voltunk, tanítottak olyat is).
    A gáz az volt hogy az elektronikatanárunk egy dilettáns szerencsétlen volt, a gyakorlati tanárok meg alkoholisták, nem nagyon tartottak semmit. (Értsd : amikor gyakorlati nap volt, akkor egyedül voltunk a műhelyben, azt csináltunk amit akartunk. Kocsmázni viszonylag ritkán mentünk ki, mert esetleg összefuthattunk valamelyik tanárral... Inkább fusiban gyártottuk az erősítőket :) )

    Szóval innen sem sokan mentek első húzásból továbbtanulni... Én igen :)

    A másik. Az 50-es években sokkal kevesebb ismeretet nyomtak a diákok fejébe, még nem volt ilyen komplex a világ mint most. Tehát ma sokkal több információval kell egy gyerek agyának megbirkóznia. De ez, meg az hogy nagyon leterheltek, nem jelenti azt hogy viselkedhetnek akárhogyan...
    A tananyaok megválasztása meg elég sokszor szégyenletesen rossz az oktatás bármely szintjén... Ez sem kedvez a művelt, öntudatos lakosság kialakulásának.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #219 üzenetére

    Itt Békés megyében romák lagzit rendeztek. Hangosabban mulattak a kelleténél. Szomszédok kihívták a rendőröket, h kicsit halkabban mulassanak. Kijöttek a rendőrök, és romák tovább mulattak, ugyan azzal a hangerővel. Szomszédok ismét ki hívták a rendőrséget, és ismét kérték h halkítsák már le őket. Kijöttek, itt már a romák már nem cicóztak. Ennyit mondtak h "Ha még egyszer kijöttök, nem mentek haza élve...". Ezzel a romák, és a rendőrök is letudták a dolgot... Ki ne tartson rendet tűzzel-vassal, ha nem a rendőrök?
    Én nem rendőröket, hanem skinheadket hívtam volna :K

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #227 üzenetére

    Bajtárs!! :DD :DD Én elektrotechnika-elektronikán voltam :DDD :DDD Hmm nem egy isibe jártunk?? Nálnuk is volt egy két alkoholista :P . Sőt a kocsma az utca túl oldalán van :D .

    Ezen am én is gondolkoztam, h komlexebb a mai oktatás. Bár nagyon nem tom mit kértek, akkoriban. De az biztos, h a matek az 99%-ban ugyanaz, mint ma, és a nyelv is.

    Ezekről a dolgokról muszály beszélni, mert más különben semmi esély a változásra.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    Ha már a demokráciánál tartunk. Ugye az Emberi és Polgár jogi nyilatkozat kimondja, h mindenkit megilleti az ártatlanság védelme, mindaddig amíg az ellenkezője ki nem derül. Tavaly alakult egy Magyar Gárda neveztű szervezet. Az első napon, az OCÖ, és az európai zsidó közösségek teljes mell bedobással tiltakoztak a Gárda ellen, mert fasiszta, és rasszista szervezetnek kiálltották ki (kérdem én hol van a liberalizmus h fogadjuk el a másikat a gondolkodásával együtt :F :F :F :F ). Volt is jó pár per. Jó formán a Gárdának még megszólalni se volt ideje, azt már gyanusítják minden hülyeséggel. Hol itt a demokrácia :F

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bullseye

    addikt

    Na mostan szerintem oktatásban semmi helye a testi fenyítésnek. Inkább a jó, és motivált tanároknak, akikre az osztály többsége figyel. Olyankor már kevesebb a lázadó, keménycsávó, mert nem rajongják körül a tettéért.

    A maradék esetben, akármilyen köcsög is a gyerek, a jó oktatónak továbbra elég komoly előnyei vannak
    1, felnőtt
    2, ismeri a saját szakterületét
    3, ismeri az oktatási rendet, törvényt, stb.

    Hogy mit tehet ezekkel? Visszaszólhat a gyereknek például, olyat is, amitől az szipogva önként a sarokba áll. Valamint élhet a tanári eszközeivel. Pl. feleltetheti minden alkalommal, amikor bunkó, és hacsak a gyerek nem egy szociopata zseni, egy jó tanár bárkit kihoz egyesre (még akár szakfelügyelő jelenlétében is).

    És ha agyerekecskét nem érdeklik az egyesek sem? Első bukás után a többséget mégiscsak érdekelni kezdi. A maradékot meg ki kell rúgatni...

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • buherton

    őstag

    válasz bullseye #231 üzenetére

    Kirúgják, és átmegy egy másik isibe mert 16 éves korig kötelező... és kezdődik megint...
    Am megsúgom h nem fogják kirugni, ez igaz a magyar iskolák 70-80%-ra, mert a diák után pénzt kap az isi, és ugye nincsenek nagyon az iskolák elengedve pénzügy terén.

    Rosszabb esetben bejönnek a szülők és addig verik a tanárt amíg át nem engedi...

    Am miért kell egy közel 1000 éves, bevállt módszert csak így eldobni?

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz buherton #229 üzenetére

    Hát egy helyre tuti nem jártunk :D Én az ország másik végébe :) És talán kicsit régebben ('95-'99).

    A Magyar Gárda meg az ártatlanság vélelme, azért az erős kicsit, nem hinném hogy ne lehetett volna tisztában lenni a szervezet céljaival, de hát arra sem ez a megoldás, amire létrehozták... Lassan már minden vállakozónak lehet így magánhadserege :(

    @bullseye:
    (Miért érzem úgy hogy vagy régen jártál iskolába, vagy nagyon jó iskolába jársz...?)
    Mondj légy szíves valamit amitől egy mai 13 éves szipogva a falhoz áll, a nagyobbakról nem beszélve...
    De ha nem akar, nem megy ki felelni, egyesek már nálunk is csináltak ilyet...
    Bukások sem kifejezetten érdeklik...

    Voltam hospitálni az ex-középiskolámban, a számtechtanár csaj (1. osztályú volt :P ) megkért hogy 1-2 órát nyomjak le helyette mert neki elege volt (szakmunkás osztályokról volt épp szó). Na szóval az egyik osztálynak elmeséltem azt is hogy van még az iskolában olyan tanuló, aki velem kezdte '95-ben a sulit, és azóta oda jár (laza 2002 köül voltunk?) És fehérember az illető, és nem koppszegény csökkent értlmű. Gazdag család, nem hülye srác... csak szart mindenre.

    Szóval a tekintély valahogy 0 körül van, valahogy vissza kell állítani... És azt általános iskolában kell kezdeni, aztán 10 év múlva kikopik az a neveletlen csürhe ami miatt ilyen hírek vannak mostanában.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ladybug

    őstag

    Kedves Vakegérke!

    Pedagógus révén teljesen egyetértek a leírtakkal. Igaz, csak óvónő vagyok, a láncszem eleje, de igyekszem a munkám során a gyerekeket úgy nevelni, hogy tisztelje a másikat. Ne alázza meg, ne bántsa.

    Az évek során szerencsére az óvodában még nem rosszabbodott annyit a helyzet, hogy látható lenne valami kiugró változás. Akadt mindig is egy-két gyerek, akivel nehezebb volt, aki több figyelmet, türelmet igényelt a többinél, mert agresszívabb, hisztisebb volt. Őket időnként bizony meg kellett erőteljesebben fegyelmezni. Pofont ugyan nem adtam, de volt, hogy a kezére vagy a fenekére csaptam a gyereknek. A szülővel persze közöltem, hogy aznap akadtak problémáink a gyerekével. Nem háborgott, nem fenyegetőzött. És érdekes módon a gyerek sem nyafogott és panaszkodott a történtek miatt.

    Van egy másik topik, ahol hasonló dolgokról esett szó. Ott is, és itt is csak azt tudom leírni, amit te is említettél. A szülő felelőssége a nevelés. A szülők nagy része azonban egyáltalán nem tartja fontosnak a "nevelést". Valahogy elsiklanak felettte. Mindent megengednek a gyereknek, a fejükre nőnek. Aztán jön a panaszkodás, hogy nem bírnak vele, és szemtelen velük.

    Akkor szoktam nagyon kiakadni, amikor ilyen és hasonló bevezetővel behozzák az oviba a gyereket a szülők, mert pl. nyári szünet alatt 3-4 nap után már nem bírnak vele otthon, vagy pl. a GYES-en lévő anyuka közli, hogy inkább csak a kicsi maradjon otthon, mert ő kettővel már nem tud foglalkozni.

    A szülők felejtették el, hogy mit is takar szülőnek lenni. Ez mivel jár. Tisztelet a kivételnek, aki rendesen végzi a munkáját.

    Nem vagyok sok, de azt megfogadtam, hogy akit én nevelek, azt tisztességesen nevelem, legyen ez az óvodában vagy itthon.

    Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

  • shtml

    őstag

    válasz buherton #228 üzenetére

    Ki ne tartson rendet tűzzel-vassal, ha nem a rendőrök?

    Túl nagy aránytalanság lett volna egy lagzit a hangerő miatt szétverni, nem gondolod? Az éjjeli zajongás nem bűncselekmény, hanem csak szabálysértés, ezért szó sem lehetett erőszakos rendőri fellépésről, ezt a rendőrök is tudták. Max. bírságot lehetett volna kivetni a mulatozókra, de az sem a rendőrség, hanem az önkormányzat jogköre és kötve hiszem, hogy a szülők ne tudták volna mellényzsebből kifizetni.

    Na meg lagzi nincs is minden nap. Én régebben a Balaton-parton laktam, ahol nyáron minden éjjel csak csukott ablak mellett lehetett aludni a környéki szórakozóhelyekből és a németeknek kiadott házakból, nyaralókból hajnalig bömbölő zene és mulatozás hangjától. A rendőrség ki sem jött, ha valaki panaszkodott - nálatok legalább megpróbálták a lehetetlent.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz shtml #235 üzenetére

    Mi ilyen fél-üdülőövezetben lakunk, hát van is zenebona valahol mindig. A vicc azonban, hogy azoktól kevésbé akadnak kia szomszédok, mint a mi kecskéinktől... :| (Könyörgöm, falu... Azt hiszem, ez is egy kis jogi impotennciára utal, hogy több joga van egy alapvetően agrár környezetben a hétvégenként mulatozni kijövő városinak, mint a megélhetéséért keservesen küzdő gazdálkodónak.)

  • bullseye

    addikt

    válasz hcl #233 üzenetére

    1990-94 között, de nem olyan jóba. És már mi, akkor is sok tanárt kikészítettünk, akár idegösszeroppanásig, ha hagyta magát... fiatalok voltunk és szemetek, és - spéci osztályként - alig kezelhetőek. Mégis akadt akinek sikerült. persze nem a főiskoláról kijött, használhatatlan fegyelmezési elmélettel felszerelt leánykáknak. Pl. egyik ilyen újonc tanárnéni ha kizavarta a négyfős kommandónk valamelyikét, a többiek is kimentek vele kártyázni.... mellesleg a másik három srác közben tanár lett és elég jól kijön a diákokkal.

    Másrészt láttam anno az "Akinek a szeme kék" c. doksit. kis pöttöm nénike pár pszichológiailag jól elhelyezett mondattal úgy bőgetett meg szöszke titkánőt, vagy akár nagydarabb favágójellegű pacákot, ahogy akart. Pedig ott csak 3-4 óra volt a gyakorlat. Diák meg visszamegy másnap is, ugyanazon tanár elé a folytatásért... Tinik tele vannak félelemmel, kétséggel, bizonytalansággal - legtöbbször ezt fedik a túljátszott lazasággal meg keménykedéssel. Ha valaki azokat megtalálja, inkább már arra kell vigyáznia, hogy ne alázza túl a srácot maradandó hatásig...
    (ebben nincs gyakorlatom, de arrafele kezdeném, hogy a szülei nélkül, egymagában semmire nem képes, és soha nem is lesz, otthon él majd 40 évesen is, és nekem fog csicskázni a gyorsétteremben, mint pultos... vagy ha anyuciék jó gazdagok, akkor kap tőlük lakást, de átjárnak majd babusgatni, meg feltörölgetni a nyálát, mert arra sem képes egyedül, ráadásul minden barátja és barátnője csak azért lóg vele, hogy leessen nekik valami, mert nekik legalább annyi eszük van, mint egy piócának... stb. stb.)

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • bullseye

    addikt

    válasz shtml #235 üzenetére

    egyrészt a rendőri tűzzel-vassalt én sem támogatom, meg ált. senki, akivel már kekeckedett IQ0 járőr, mondjuka rendszerváltás előtt, csak mert megtehette bűntetlenül, és valakin le akarta verni, hogy rossz napja volt...

    másrészt a rendőr legyen szent. úgy is, mint tisztességes, és úgy is, mint szent és sérthetetlen. És ha a lagzisok beszólnak, hogy ha megint kimegy a járőr kinyírják őket, akkor a minimum, hogy 1 óra múlva 50 rohamrendőr szálljon ki oda, és aki csak egy rossz mozdulatot tesz, azt beverjék a földbe határjelzőnek...

    márpedig szét kell verni a hangerő miatt a lagzit, vagy legalább is véget vetni neki, ha a résztvevők nem hajlandóak a törvényt betartva az északa megengedhető hangerő alatt maradni - vagy legalább nem hívják át a körülöttük lakókat is mulatni... :)
    A törvénynek épp az lenne a lényege, hogy mindenkire, mindíg vonatkozik, roma esküvőre, dojcse túristára - sőt magyarokra is...

    [ Szerkesztve ]

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • buherton

    őstag

    válasz shtml #235 üzenetére

    Rendben. De ez csak a jég hegy csúcsa, és ami víz alatt történik, akkor is ezt csinálják a rendőrök, szemet hunyjnak és tovább állnak... (Érdekes amikor lagzin voltunk, nem akartak kijönni a rendőrök, mert hangosak voltunk) Am igenis kemény kézzel kell betartani rendet. És rendesen át kéne írni a BTK-t.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bullseye #238 üzenetére

    Teljesen igaz. De a tűzzel-vassal dolgot egy konkrét esetre így értem. 12 éves fiú ellop egy biciklit, és a rendőrök elkapják (ugye nem büntethető, mert fiatal korú, beteszik a kocsiba azt haza viszik), akkor a gumi bottal egyetlen egy jól irányzott ütés, és a gyerek meggondolja legközelebb h elvigye-e biciklit.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #233 üzenetére

    Hmm pedig a isimre ismertem :DD :DD

    Én néha nézek híradót a TV-ben, és teljesen más Gárdát muttatknak, mint ami a valóságot fedi. Ha már a híradó, pártok manipulálják a híreket elég rendesen. Magyar Gárda rászoruló családoknak vitt ajándékot (10 családnak ebből 3 roma volt). Okányba 3 roma jelentkezett a Gárda soraiba (tudtommal felvételt nyertek). Több roma oda ment a Gárda helyi vezetőkhöz, és teljesen korrektul kérdezősködtek a Gárda jővőbeni céljai felöl, mert nem hitték el a tv-ben látott dolgokat. Egyszer jöttek el, mert a kisebbség halálosan megfenyegette őket. Meg jön a másik dolog h az Árpád sáv fasiszta jelkép. Árpád sáv bő 1000 éves, míg a fasiszizmus meg mennyi? max 100 éves.

    Jó barátom is tanár volt. 2 iskolában. Jó pár éve annak h legutoljára tanított, pedig nagyon jól tanított pl félév alatt diákok lették a vizsgát legrosszabb jegy a 3-as lett. Vezetőség ámúlt és bámult, mert másik osztályban ez volt a legjobb jegy. De ott hagyta mert ő nem azért akart bemenni egy osztályba, h csendet tartson, hanem h tanítson.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bullseye

    addikt

    válasz buherton #240 üzenetére

    no offense, de ez baromság...
    12 éves fiút ne üssük meg gumibottal. Erősen ártelmes lehet az, akárhol is érti. Különben is, hol a határ? Szabálytalan átkelés a zebrán tulképp veszélyesebb, azért is járjon? Csendőr megsüvegelésének elmulasztásáért? Ki húzza meg a határt és miylen alapon?
    12 éves fiúnak valszeg van apja anyja. Ők a felelősek érte, mint gondviselők. Legalábbis az én időmben még úgy volt (de qrva öreg vagyok...), hogy nem nagyon bűnözgettem, mert még a szüleimet viszik be érte.
    Erre ma, embereknek van pofájuk levenni a rendszámot, mióta nem hazudhatnak róla, hoyg ki vezetett, nehogy már felelniük kelljen érte, hogy mit ámokfutnak a kocsival... Talán a felnőtt, meg hófehér generáció erkölcsei sem olyanok manapság, nem csak a 12 éves kölköké.

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • buherton

    őstag

    válasz bullseye #242 üzenetére

    Igaz, h vmilyen mértékben meg kell húzni a határt. Igen a 12 éves gyereknek vannak szülei, akik kiküldik házból, h lopjon egy biciklit, mivel úgy sem büntethető. Szülő bíztatja a gyereket. Innenstől kezdve a rendőrség csak fuvarozgathatja haza. Am azt eltudnám képzelni, h ha 12 évest rajta kapják lopáson, akkor felírják az adatait, és legközelebb is lop akkor, lenne a bűntetés.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz shtml #235 üzenetére

    @shtml : Ja. Miránk egy nem is hangos házibuliban kihívta a szomszéd a rendőröket 2x, azok a második esetben kötelezték a bent levőket hogy elhúz onnan mindenki aki nincs oda bejelentve, mert csendháborítást követünk el.
    (A szomszéd amúgy néha véletlenszaerűen is kihívta a rendőröket + véletlenszerűen zaklatta hajnalban a 2 ott lakó csajt.)

    Szóval ha egy házibulit szét lehet zavarni mert hangos, akkor egy lagziban nem kötelesek a ******* lehalkulni? Vagy ha nem kötelesek akkr fizessenek, ha zsebből akkor zsebből, legalább bevétel az ön-orrmányzatnak.

    @bullseye : az alázást egy mai 1x éves tahó fel sem fogja. Tapasztalat. Ugyanúgy viselkedik, akármit mondasz neki. PL. az a n"nekem fogsz csicskázni a gyorsétteremben" az röhejes, ki az aki egy rendes fizetésből bármit tud kezdeni :(

    Mi sem voltunk túl kezelhetők, ugyanis a legrosszabb osztály voltunk - a középiskola meg nem "nem túl jó" volt hanem garantálom hogy a legrosszabbak között... Szóval a te osztálytársaid tuti nem törtek be sehova pl. Vagy nem borítottak asztalt a tanárokra.

    @rendőri brutalitás : azt én sem támogatom hogy az igazoltató rendőrök bunkók legyenek, agy bántalmazzanak valakit. De az sem megy hogy komolyan megfontolja hogy rálőjön-e egy bűnözőre, mert még a végén őt marasztalják el.
    Amúgy a rendőr meg tényleg legyen szent, vagy ne legyen... de akkor rendőr se legyen ha nem szent.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Vakegérke

    veterán

    ladybug: Eddigi megnyilánulásaid alapján nem tartalak brutálisan agresszívnak. Ebből következően bizonyára jogos, ha keményebb fegyelmezést alkalmazol némelyik gyereknél. Ezt alátámasztja az is, hogy még az érintett gyerek sem panaszkodik, tehát elismeri a büntetés jogosságát.

    Nos igen, induljunk ki a kályhától.
    Ki az, aki példát mutatva nevelheti a gyereket? Természetesen a szülő. Ha már ő sem csaphat az imposztor fenekére, akkor baj van. Ám ha van esze, akkor fegyelmez keményen, hiszen minden gyereknek tudomásul venni korlátait, tudnia kell, hol a határ.
    A brutalitás elvetendő, nem vitatom. Ám az is káros, ha laza a gyeplő.
    Kiben bízzék a gyerek, ha nem szüleiben? Ez pedig csak akkor lehetséges, ha következetesen szigorú nevelést kap, és nem nőhet apu és anyu fejére. Ugyanis ha a szüleivel azt csinál, amit csak akar, zsarolhatja őket, akkor a tiszteletnek befellegzett. És ha már a szüleit nem tiszteli, akkor jön a számára idegen felnőttek lenézése, tanárok rugdalása, bárkinek beszólás.

    Aki gyermeket nevel, az ne önmagának tetszően nevelje. Mutasson példát, és legyen képes arra, hogy kellő szigor alkalmazásával EMBERT faragjon a lurkóból.

    Más ügyben: A lakhely arra való, hogy legyen hova hazatérni, kipihenni a munka fáradalmait. Magyarán nyugalmat kíván az, aki lakásába, házába hazatér. Ebbe pedig nem fér bele egy éjszakai dúvadkodás.
    Aludni akarok, és kész. Tudtommal van még csendrendelet.

    Beteges álmaimban sem vagyok hajlandó eltűrni, hogy halállal fenyegessenek meg rendőröket. Én (is) fizetem őket, ergo az én rendőreimet ne merje senki fenyegetni. Vagy ha megteszi, akkor az én rendőreim vonják felelősségre az elkövetőt. Itt pedig a szép szónak már nincs helye.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • ladybug

    őstag

    válasz Vakegérke #245 üzenetére

    Ez pedig csak akkor lehetséges, ha következetesen szigorú nevelést kap, és nem nőhet apu és anyu fejére.

    A következetességet aláírom. A szigor is kell időnként, de azért nem szabad állandóan szem előtt tartani. Időnként lazább is lehet a hangulat, időnként engedhet a szülő. De persze ez csak alkalmakat jelent.

    A bizalom pedig nem szigorral alakul ki két ember között, hanem megértéssel.

    Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

  • Vakegérke

    veterán

    válasz ladybug #246 üzenetére

    Úgy vélem, mi nem fogunk hajba kapni azon, hogy miképp kell, avagy kéne nevelni a gyermekeket.
    Ajánlom figyelmedbe ezen bejegyzésemet: [link]

    Valahol olvastam, de a boga Úristennek sem találom, hiába keresem, így megpróbálom idézni:
    Egy gyerekkel 2 éves koráig bánj úgy, mint uraddal, 12 éves koráig bánj úgy vele, mint szolgáddal, attól kezdve bánj úgy vele, mint barátoddal.
    Nem tartottam be a szabályt. Hogy miért? Mert a hiszti nem volt köthető az életkorhoz. Ezt nem akarták, azt meg akarták, gondolom ismerős. Én pedig nem voltam hajlandó bedőlni trükkjeiknek, nem voltam zsarolható.

    Egy példa.
    Ebéd, tálalva. A gyerek kitalálja, hogy ő bizony levest nem kér. Biztos? Igen. Jó, akkor parancsolj, itt a második. Ő bizony azt sem kér. Biztos? Igen. Már nem tudom mi volt, süti, vagy gyümölcs, drága magzatom azt sem kért. Biztos? Igen.
    Jól tudtam, hogy arra vágyik, ami a hűtőben volt található. Ám ha bedőlök a szelíd zsarolásnak, akkor soha nem lesz vége.
    Nem evett, viszont irány a fogmosás, hiszen ebéd után ez következett.
    Megjegyezném, hogy mindkét gyerekem egészséges fogsorral távozott a szülői házból.
    Úgy fél óra telhetett el, amikor magzatom jelezte, hogy ő bizony éhes. De hát most ebédeltél, ez meg hogy lehet? Ő nem tudja, de éhes. Na, drága csillagom, mivel az ebéden túl vagyunk, mutatok valamit. Ez az óra, és amikor a nagymutató itt áll, a kismutató meg itt, akkor vacsorázunk. Bólintott, ment játszani.
    Nem vagyok fából, de következetes vagyok. Elhiheted, hogy sajnáltam őt, amikor rendszeresen ellenőrizgette a mutatók állását, mégsem kapott egy falatkát sem.
    Egy a lényeg. Vacsoránál üres volt a tányér, megelégedetten tért (fogmosás után) gyermekem nyugovóra.

    Én így (is) értettem a szigort. Nem feltétlen verés az, ami célszerű. Ám a gyereknek tudnia kell, hogy amit a szülő, nevelő, pedagógus mond, az törvény, amelyet nem lehet áthágni. Ez persze nem zárja ki a lazább, mondhatnám kötetlen hangulatot, kapcsolatot.

    Bizonyos értelemben aprítottam kölkeim. Ám ma sem kell szégyenkeznek miattuk. Udvariasak, illemtudók.

    És eljött az az idő, amikor egyszerűen nem volt szükség büntetésre.
    Itt a lényeg, csókolom alássan...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • buherton

    őstag

    válasz ladybug #246 üzenetére

    Egy biztos, h az atyai pofon nem mindig a legcélravezetőbb. Ezt én is aláírom. De egyszer kétszer amikor a gyerek túl lő a célon, és nem először, akkor megfontolandó.

    Az igazi családi modell, így néz ki. Apa aki dolgozik, h eltarthassa a családot, és szigorú. Anya, aki otthon van a gyerekkel, elvégzi a házimunkát, aki meghallgatja mindenki búját sokkal lazább, jó formán ő tartja össze a családot. És 3-4 gyerek. Ez több ezer éven keresztül így volt. Nálunk a Rákosi-rendszer alatt vált mindennapossá, h az anya is beálljon a kőművesek, és a mezőgazdászok közé (volt egy Hoffer neveztű traktor, emiatt több száz nő vált meddővé), emiatt az anya sokkal, de sokkal kevesebbet tud foglalkozni a gyerekekkel.

    Tessék szétnézni a környéken, azok a népek akik nem ezt a család modellt tartják fennt, azok fogynak pl. MAGYAROK, románok, stb...

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Vakegérke #247 üzenetére

    :DD :DD :DD :DD :C :C :C :C

    Egy gyerekkel 2 éves koráig bánj úgy, mint uraddal, 12 éves koráig bánj úgy vele, mint szolgáddal, attól kezdve bánj úgy vele, mint barátoddal.

    Ezt megjegyzem.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Vakegérke

    veterán

    válasz buherton #249 üzenetére

    Hangsúlyozom, nem én találtam ki. Viszont némi módosítással egyetértek azzal, aki először papírra vetette.

    Anno feltett egy anyuka egy kérdést a nagymenő pszichológusnak.
    Fél éves a gyerekem, mikor kezdjem nevelni?
    Jött is a válasz gyorsan.
    Asszonyom, Ön már elkésett a neveléssel.

    Egy dedóst első pillanattól kezdve ugyan szeretettel, de következetesen kell nevelni. Hisztiket nem eltűrni, személyes példákkal alátámasztottan tiszteletet oltani belé.
    Ha erre egy szülő nem képes, akkor ne nemzzen, ne hozzon világra gyermeket.

    Igenis szolgaként kell bánni egy taknyossal. Nem érdekelnek a félreértelmezett demokrácia által meghozott törvények. Az én kölköm én nevelem, ne pátyolgassa senki, ne adjon alá lovat, én alkotom a törvényeket, melyek szerint élnie kell.
    Passz, pont, nincs tovább.
    Vagy ha mégis bele akarna kuruttyolni a felsőbb hatalom abba, hogy meghatározom a zsebpénz célját, avagy lovat ad a kölök alá, hogy meghatározhassa milyen ruhát vesz fel, ám legyen.
    De akkor adjon zsebpénzt a gyereknek a törvényhozó, öltöztesse is, valamint vigye a fenébe, és legyen apja helyett apja. Nem kívánok fejőstehén szerepet felvállani pusztán azért, mert mások bele akarnak pofázni a nevelési módszereimbe.

    Írom ezt úgy, hogy két gyereket adtam a társadalomnak. Mindkettő dolgozik, ráadásul az egyik pont témába vágóan gyermekekkel foglalkozik egy iskolában.

    Lehet, hogy nem vagyok a legjobb szülő, nevelő. Az viszont tény, hogy hirdetem az idősek tiszteletét, igyekszem rábírni az ifjoncokat arra, hogy ha mást nem is, de a korral járó tudást, tapasztalatot ismerjék el.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák