Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    kell hát. rám is furán nézett a lány először mikor deklaráltam, hogy a gyermek verve lesz, ha megérdemli. ha lehet jutalmazással lesz nevelve, ha azzal nem lehet akkor pofonnal.

  • Agostino

    addikt

    Üdv.

    Szerintem annak lenne még nagy ereje, ha diákok körberöhögnék, kiközösítenék az ostoba, neveletlen, tahó módon viselkedő társaikat. Egyszerre rájönnének, hogy há' tanúni kőne', mer' így nem leszek azarc. Most mi megy? Hú mekkora nagy riszpekt, hogy megbuktál magyarból, azigen!

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Bordoi

    őstag

    Én még azokban az időkben jártam suliba, amikor még bizony elindult a tanár keze, ha odáig fajultak a dolgok ,
    Eszünkbe sem jutott vissza adni, vagy csak a tanárokkal szórakozni .
    Egyszer mentem volna haza, hogy kaptam egy pofont a tanáromtól, valószínüleg a párját apámtól kaptam volna . :)
    Azt gondolom, hogy ez a fajta demokrácia egyikünknek sem hiányzott .
    Node a poltizálásba már nem megyek bele .

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #3 üzenetére

    No meg pajesz húzás, körmös, gondolom ismerős. Részese voltam én is. Fájt? Hát persze. Csont nem tört, de eszünkbe sem jutott felnőttel kekeckedni.

    Nem politikai vitát akartam gerjeszteni. Csupán felemeltem a szavam valami miatt, ami nagyon rosz irányba viszi az egész társadalmat.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vladi

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szerintem meg fel kéne mán nőni a demokráciához, nem visszasírni az erőszakos múltat.

    Amúgy miben jobb az, ha a tanár veri a diákot. Esetleg alázza meg, teszi tönkre?
    Semmiben.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Lenry

    félisten

    válasz Vladi #5 üzenetére

    szerintem ez jóval kevesebbszer fordul elő, és ha el is csattan egy pofon, annak oka van

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Bordoi

    őstag

    válasz Vladi #5 üzenetére

    Ahhoz kellene felnőnöm, hogy bátorság kell kimenni este az utcára ?
    Esetleg ahhoz, hogy a szülők bemennek megverni a tanárt ?
    Netán ahhoz, hogy a diák megromlott viszonyra hivatkozva egyszerúen megöli a társát ?
    Az miért jó, hogy a diák alázza és veri a tanárt ?
    Ez a DEMOKRÁCIA ?
    Azt hiszem ehhez én már nem szeretnék felnőni . :(

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Bordoi

    őstag

    Lejárt a mod időm, bocsi .
    A legegyszerűbben úgy tudom megfogalmazni, hogy én nem ilyen demokráciáról álmodtam .
    Viszont ez csak az én véleményem és semmilyen politikai vitába nem bocsátkozom természetesen . :R

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Vladi #5 üzenetére

    "Amúgy miben jobb az, ha a tanár veri a diákot."

    Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy veri-e a diákot, mert azt régen sem állandóan gyakorolta a tanár, hanem ha tényleg nem volt más eszköz. A hangsúly azon van, hogy mit tehet meg a tanár, van-e egyáltalán eszköze valamit is kezdeni a diákkal?

    Nem mellesleg... Miben jobb...? Hasonlítsuk csak össze a régi és a mai kor átlagdiákját. A dolog főképp otthon dől el, de az iskolai módszerek megreformálása nélkül otthon sem fog a legtöbb szülő mit tenni, mert nem értenek hozzá, vagy én nem tudom. Ráadásul a tanárával sokszor többet a van a gyerek, mint a szülőjével.

    [ Szerkesztve ]

  • Pukkancs

    tag

    válasz Agostino #2 üzenetére

    Agostino - Itt az a probléma, hogy azok a diákok akik ilyen szemtelenek és rosszul tanulnak, valószínüleg egy csoportba vagy inkább bandába verődnek, és jól elvannak egymással, és úgy gondolják, hogy jövő évben is jól ellesznek, hisz mindegyik bukik. -

    És az iskolai nevelés tényleg túl humánus. 9.-es vagyok, és néha olyan az osztály, mint egy állatkert. Csak néhány tanárnak sikerült a csapatot megfélemlíteni, miután ha zavartuk őt, fogta és gyorsütemben lediktálta az anyagot, vagy dolgozatot íratott. Ráadásul rámennek, hogy aki ú.n. zavaró tényező, azt jól meghúzzák, akkor talán összekapja magát.

  • Jofi81

    őstag

    Az a baj, hogy a tanároknak tényleg nincs megfelelő eszköze a diákok fegyelmezésére. Maximum felemeli a hangját, de a szóbeli fegyelmezés az igazán rossz gyerekeknek semmit sem ér. Utána csak jót mosolyognak. Visszapofáznak, mert tudják, hogy úgysincs következménye. Mit nekik egy szaktanári, osztályfőnöki vagy igazgatói figyelmeztetés, -megrovás... Pedig csak ezek a lehetőségek vannak sajnos. Tudom, mert magam is egy általános iskolában dolgozom. Múltkor az egyik gyerek a saját apját akarta feljelenteni, mert kapott tőle egy pofont! Nagyon nem jól van ez így... :(

  • Mcray

    senior tag

    válasz Vakegérke #4 üzenetére

    Mivel nem Mo-on nőttem fel csak azt tudom mondani amit Indiában láttam, illetve éreztem...

    Ott 8 év alatt 3 alkalommal kaptam testi fenyítést, és mint minden gyerek, jogtalannak éreztem a dolgot.

    A legemlékezetesebb az volt, hogy kint voltunk a 30 perces szünetben a focipályán és monszún idején a tanárnő mondta hogy aki esőben ki mer menni, hogy:
    1- Villámot kapjon a kobakjába
    2- Tüdőgyulladást kapjon
    3- Elcsússzon a sárban és kitörje a nyakát
    4- A sarat végighurcolja az iskolán, és szétkenje a padjában

    bizony kapni fog.

    Az ottani gyerekek nem bátorkodtak, mert ahogy régen itt is volt, az apa adta a 2. pofont, de az elkényeztetett, tahó magyar gyerek( ÉN) meg jól meggyőzte a többi 8 srácot hogy milyen buli kint játszani szakadó esőben.

    Az eredmény: Mind a 9-en ki lettünk állítva a többi 40 oszt. társ elé és egyenként oda kellett menni a tanárnőhöz, aki a méteres vastag(és nehéz) acél vonalzónak a lapjával akkorát küldött a bokánkra hogy 3 hétig ott volt a nyoma és 2 hétig majd beszartunk, úgy fájt.

    Mondanom sem kell, hogy a 3 fenyítésből ez volt a harmadik, és az utolsó, és később én voltam a jó nevelés példaképe a suliban.

    Itthon amikor, a suliban ezt elmeséltem 12 évesen a magyar kölköknek, akik már akkor drogoztak, meg cigiztek, meg ittak. Az volt a reakció hogy ilyen jól nevelt gyerek ide nem kell, és szépen kiközösítettek...

    Ide is ez hiányzik. Egy ütés a bokára és a hülyegyerek akár hányszor lázad, a tanár ha csak ránéz azzal a nézéssel, egyből kussolna, és nem kéne verekedni a tanárral, meg apuci is adhatna egy sallert, hogy a gyerek tudja, hogy hol a helye.

    [ Szerkesztve ]

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • Kantorpe

    tag

    Szabadsag != Szabadossag

    Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

  • Verus

    senior tag

    Azt gondolom, hogy a gyerekkoromba kapott körmösök és néhány atyai pofon kijárt nekem és nem is haltam bele. Nem az a lényeg hogy verjük a gyereket, de ha más út nincs egyegy helyrerázó pofonnak bele kellene férnie. Az iskolában kaptuk a körmösöket rendesen és nem azért mert a tanár azt annyira élvezte. Sajnos manapság akkora jogokat kaptak a diákok, hogy lassan (sőt már igen) félve mennek be a tanárok egy-egy órát megtartani. Középiskolás voltam amikor megkaptam diákként ezeket a marha nagy jogokat. Az akkori osztályfőnököm erre azt mondta amikor valaki jött a jogaival, hogy: Akkor lesz fiam jogod velem szemben, amikor már teljesítetted a kötelességeidet. És ez nálunk működött. Bár nálunk már egy "leordítás" is meghozta a hatását.
    Tekintve, hogy én "fiúiskolába"(rengeteg fiú, egy-két lány) jártam volt némi összehasonlítási alapom. Nálunk elég rendezetten mentek a dolgok, összehasonlítva néhány "vegyesebb" iskolával. Mindenütt vannak diákcsínyek, de mi ott azért tudtunk viselkedni és most is tudnak az odajárók.
    Nem a tanárnak kellene megnevelni a gyereket, hanem a szülőnek. Ez a baj. A szülőket (sok ilyet ismerek,de nem általános szerencsére a további) nem igazán érdekli mi van a gyerekkel, azt csinál amit akar, apuka anyuka is és ha már otthon nincs meg a rend és néhány norma akkor később sem lesz.

    Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

  • CimbiX

    aktív tag

    A tanarnak igenis VAN eszköze- bar teny, hogy sokaknak ez nem eleg. Miert van az, hogy szamos tanar anelkül csendet tud tartani, hogy akar csak a szavat is felemelne? Ki is megy ma tanarnak? Nincs minösegi, valogatott tanarkepzes, de nem is vonzo a palya (pontosan az emlitett dolgok miatt is, nem csak a penz beszel). En nem allitanam vissza a pofonrendszert- helyette a renitenseket (persze par figyelmeztetes utan) kicsapatnam. Ha a következö suliban ugyanez megy, ujra kicsapatas- aztan jöhet egy neveköintezet pl. Akit OTTHON nem nevelnek meg, azt nem az iskola feladata megnevelni.

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Mcray #12 üzenetére

    Köszönöm, hogy leírtad tapasztalatod.

    Lám, ahol megengedett a fenyítés, ott sem él vele céltalanul a nevelő, tanár. Neki is fáj, ha megüt egy gyereket. Viszont ha szükség van rá, ám tegye, el ne kanászodjon a kölök.

    CimbiX: Ma már nem csapnak ki diákot még indokolt esetben sem.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • dabadab

    titán

    Csak nekem szurja a szememet az, hogy az iras a testi fenyites, mint nevelesi eszkoz kudarcanak a leirasaval kezdodik, az iras vegere megis az valik a mindenes csodamegoldassa?

    A testi fenyites akkor mukodik, ha utana a tanart nem veri meg a diak. Marpedig ennek az a feltetele, hogy a tanarnak legyen valami respektje a diakok elott - viszont ha ez meg van, akkor minek a veres?...

    DRM is theft

  • Mcray

    senior tag

    válasz dabadab #17 üzenetére

    2 kezemen meg tudom számolni hányszor vágtak pofán és a fent leírt eset volt mind közül a leghúzósabb.

    Nem arról beszélünk hogy pofongép kell a sarokba és a renitenset beállítjuk a pofongépbe, hogy a többi diák tanulhasson, hanem arról, hogy a szülő és a tanár régen megbeszélte a dolgot.

    Anyámék bementek a tanárhoz és megkérdezték mi van? Tanár vázolta, mire anyámék "felhatalmazták" a tanárt hogy ha kell üssön.

    Miután 30szor kértek valamire és szartam rá, jött a saller, és utána érdekes első szóra engedelmeskedtem.

    Itt nagyon fontos megjegyezni hogy a RITKA pofon a JÓ pofon, amit következetesen kap az ember. Egy szadista tanár, aki minden nap üt, az elveszíti a bizalmat nagyon hamar...

    [ Szerkesztve ]

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • Vladi

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz CimbiX #15 üzenetére

    Ez a legfőbb probléma.
    A magyar oktatás amúgy is tekintély alapú. Még mindig. Valahogy a tanárok hozzászoktak az automatikusan járó tisztelethez. Ha kellett ütöttek.

    De ez ma már nincs így. Ma már más módszerek kellenek. A legfontosabb: ki kell érdemelni a tiszteletet. Ez sokuknak marha nehéz. Vagy lehetetlen.

    Lehúztam pár évet felsőoktatásban. Ott kvázi a szemembe lett mondva, hogy itt én vagyok a tanárokért és ezért tiszteljem őket. Meg a kötelességeim.
    Már nem azért de:
    - nekem a felsőoktatásban csak magammal és a hozzátartozóimmal szemben vannak kötelességeim
    - állam bácsi utánam adja a lóvét tanárnak. meg nemsokára már fizetni is kell érte hogy valaki tanulhasson

    Tisztelt pedagógusok! Tessenek szépen kiérdemelni azt a tiszteletet! Pofozkodás nélkül! :K

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • azbest

    félisten

    válasz CimbiX #15 üzenetére

    Igazad van, de sajnos az iskolák vezetése nem tesz meg ilyet...
    Ahova gimibe jártam saját szememmel láttam, hogy néhány év alatt teljesen visszájára fordult az egész.
    Azért is leszidták az egyik renites srácot mert rikító színekkel kifestette a haját.
    Pár évre rá már nem lehetett kiküldeni a diákot óráról, mert joga van benn lenni.
    10 évvel azután, hogy elkezdtem az iskolát (6éves gimi + 2 év okj) láttam olyan órai mobiltelefonos felvételt, ami tényleg állatkertre hasonlított... a tanár (akit ismerek én is és megnyerő és humoros stílusa volt régen, aki egész érdekesen elő tudta adni magát) ekkor már nem is próbálkozott, csak ledarálta az anyagot és a zajban nem is hallatszott hátrébb ahol felvették...

    Valahol a tanárokon is múlott... de a vezetésen elsősorban... és a legrosszabb az egészben, hogy az igazgató akkor is ugyanaz volt, csak már teljesen elgerinctelenedett...

    A szülők tojnak az egészre, vannak akik még adják a lovat is a kölök alá... talán ha kivágnák a suliból a durvábbakat, akkor észbe kapnának, hogy csak kéne a gyereknek a bizonyítvány... csak ehhez össze kéne fogni a tanári karnak és a vezetésnek.
    Néhány régi motoros még azért tartotta magát, de idővel ők is nyugdíjba mentek, a fiatalok meg nem tudnak mit kezdeni sok esetben a helyzettel... (nem feltétlen az alkalmatlanság miatt, hanem egy évek alatt lezüllött környezetbe belecsöppenve, a vezetőség támogatása nélkül nem tudnak már mit tenni...)

    Némi párhuzamot vélek felfedezni abban is, hogy a gimimben régen volt felvételi... majd később ahogy átalakult a rendszer oda passzolták le azokat akik máshova nem kellettek, ők meg örültek hogy kivan a létszám.
    Jártam két másik középiskolába is (okj képzések), és érdekes módon ott meg volt a tekintélye a legtöbb tanárnak.

    Persze tudok az egyik utóbbiban ellenpéldát is :) De ez inkább csak vicces mint durva.. egyik újdonsült angoltanárnő, kiosztott szaktanári figyelmeztetést mert egyik srác virágot vitt neki a folyósói virágcserépből :D 18-22 év közti tanulókat akart olyan stílusban és módszerrel tanítani az ő 24 éves korával, mint ahol gyakorlaton volt hallgató korában (egyházi általános iskola)... hát nem jött be :B A vicc másik oldala, hogy a másik angoltanárnő egy évvel fiatalabb és nála konfliktusok nélkül jó hangulatban teltek az órák :) Úgy egyébként csak a lógást lehetett felróni (szelektáltak a srácok... pl osztályfőnöki órán jó ha 6an voltunk :D)

    [ Szerkesztve ]

  • Rive

    veterán

    válasz Lenry #6 üzenetére

    szerintem ez jóval kevesebbszer fordul elő, és ha el is csattan egy pofon, annak oka van
    Ahol én jártam iskolába, ott bizony a legbrutálisabb tanárok komoly ok nélkül is ütöttek illetve alkalmazták a megszégyenítés minden kézre eső formáját - csak épp nem náluk volt a legnagyobb rend, és a tanári teljesítményük sem volt kimagaslónak mondható. A legkevésbé sem.

    Amúgy: ha az erőszak előkerül, az már önmagában kudarc. Nem feltétlen és teljes mértékben a tanáré, de kudarc. Tehát mindenképpen ki kell vizsgálni az esetet. És ha a tanár szimplán a könnyebbik utat választotta, akkor el is kell bocsátani. És sok esetben tényleg nincs szó másról, csak az inkompetens tanár tehetetlenségéről. Hja, nem mindig ezek az esetek verik fel a legnagyobb port.

    Ugyanakkor azt is látni kell, hogy még egy rendes tanár is hozott anyagból dolgozik. És vannak helyzetek, amikor a gyerek élete múlhat azon, hogy szót fogadjon. Nem valami ködös 'elcseszi az életét' hülyeségről beszélek, hanem pl. arról, hogy autó alá szalad. Na, ez nagyjából az egyetlen szitu, amikor nincs igazi választása a tanárnak.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Kareszovics

    addikt

    Én úgy gondolom, hogy az, hogy egy gyerek miképp viselkedik az iskolában az "otthon dől el".
    Következő lépés pedig az, hogy ha a gyerek rossz az iskolában és ez miképp jön le a szülőknek, az megint a szülők felelőssége.
    Az én időmben már nem volt "fizikai oktatás" (nem is adtunk rá okot).
    Ami manapság megy viszont... igencsak indokoltá tenné. :(

    http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

  • Vakegérke

    veterán

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Annyiban kudarc, hogy a bűnös megúszta. Ha nem rúgják ki a tanárt, igazságosabb lett volna a dolog.
    Egyetlen kölöknek sincs joga elküldeni az anyjába egy felnőttet. Ha megteszi, kapja meg érte büntetését.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • BloodRay

    veterán

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Teljesen egyetértek!
    Ha a tanárnak nincs meg a kellő tekintélye, az az ő hibája is.
    Erre nem az a megoldás, hogy persze hadd verje már meg a gyereket...
    Nem biztos, hogy feltétlenül jogos esetekben verné.
    Én sem örülnék ha az én gyerekemet verné tanár, vagy ha engem vert volna lehet elég hamar betelt volna a pohár. (Egyszer sem ért hozzám egy ujjal sem tanár és sosem volt velem különösebb gond... :U )
    Renitens diákoknál be lehetne vezetni mondjuk, hogy 3 szaktanári/osztályfőnöki(vagy fene tudja mik vannak még manapság) után pénzbírságot kapjon a diák(illetve ezáltal annak szülei), illetve akár közmunkára is lehetne kötelezni...
    Az talán elvenné a kedvüket és mégis emberségesebb, mint erőszakra erőszakkal válaszolni.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    Már mióta a cikkben leírtakat osztom mindenfele :D

    Természetesen mind a két oldalnak van felelőssége. A diáknak ott hogy viselkedjen rendesen, mert különben akkora pofont kp hogy elszáll, a tanárnak meg ott hogy nem hergeli a diákot, és ok nélkül nem üt. Na ehhez kéne már felnőni.
    Amúgy egy gyerektől meg ne várjuk már el azt hogy fel legyen nőve a demokráciához, honnan lenne, éppen most szocializálódik bele... meg kell tanulnia hogy a társadalom szabályait illik betartani.
    Persze ez utóbbi mindenkire igaz, a bársonyszékben ülőkre is!

    Amúgy ezért nem lettem tanár. Végzettségem megvan, de a franc akarja azt a macerát, ami mostanában iskola címén megy... Éssokkal többet is keresek most már.

    @BloodRay : ha én nem viselkedtem rendesen, volt hogy pofonvágott egy-egy tanár. Nem lettek azok se rosszabb emberek tőle.
    Amúgy meg honnan a rákból legyen egy tanárnak tekintélye ha tudják a gyerekek hogy semmit nem tehet velük?
    Ezért volt jó az alsó tagozatosokat gyakorlótanítani (technikaóra 4.-eseknek), azok még aranyosak voltak, kedvesek, és ha rájuk szóltál, nyufton maradtak.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • PazsitZ

    addikt

    Én is kaptam pofont, iskolában. volt olyan, hogy jogtalanul (a tanár tévedett, nem "rosszindulatból" tette) is, de azt mondom semmi bajom nem lett tőle és amikor jogos volt :) , akkor bőven rám is fért.

    A másik oldala a dolognak, hogy én még "lázadó" tinédzser koromban se mertem volna ilyet művelni. Arra akarok kijukadni, hogy ehhez az is szükséges, hogy ilyennek nevelik - azaz nem nevelik! - a szülők a gyerekeiket.

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #26 üzenetére

    "Amúgy meg honnan a rákból legyen egy tanárnak tekintélye ha tudják a gyerekek hogy semmit nem tehet velük?"
    Nem tudom... Minket általánosban nem vertek a tanárok(gimiben sem) és mégis tiszteltük őket. Volt egy határ amit nem léptünk volna át.
    A tanár fellépéséből már lehet látni, hogy könnyű dolga lesz-e, vagy veszett ügy az egész és a kutya nem fog rá figyelni.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • válasz Agostino #2 üzenetére

    Réges régen az igazgató vágott le nekem akkora pofont, hogy sajgott tőle a fejem. Ez egyszer fordult elő. Többet nem. Mint később megtudtam, anyám mondta neki (régi ismerősök) ha valamit nagyon nem úgy csinálok, mint mondták, akkor bumm.
    Kaptam.
    Tanultam belőle.

    Ma már valszeg munkanélküli lenne az igazgató. Ha egyszer lesz ebben a ganyédomb országban kölköm (nem lesz) akkor ugyanígy meg fogom kérni az igazgatót meg az osztályfőnökét. Ha visszaszól, akkor tőlem kapja a következőt. Amelyik osztálytársa ezért esetleg megjegyzést tesz, az is kap egyet :) Aztán én leszek munkanélküli :DDD

    Mondjuk ez röhelyes, hogy ebben az országban joga aaaz van mindenkinek. Kötelessége? Na az már csak kevesünknek van...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Mcray

    senior tag

    válasz Tüzi #29 üzenetére

    Erről az egész jog VAN, kötelesség NUKU témában volt egy nagyon jó angol játékfilm vasárnap a BBC Prime-on.

    A film röviden:
    Fickó kiköltözött egy mezőre és kikiáltotta, hogy Ő és a kis föld többé nem része Angliának, mert elege van abból hogy mindenki pofázik, de magába nézni nem tud.

    A kormány erre úgy reagált, hogy a saját orvosaival beszámíthatatlannak ítéltette, majd széttúrták a földjét, rágalmazták , hogy animalsexel, majd a végén megzsarolták, hogy ha visszvonja a kikiáltványát, akkor olyan vezetői állást kap, amit ezért elvettek tőle, és gyerekeit is visszakapja a gyámügytől.

    Persze hősünk mindent, magnóra vett és lejátszott a legfelsőbb bíróságon, így happy end volt a vége, ami a valóságban soha nem történt volna így...

    Mindenesetre, a téma pont ezt boncolgatta :K

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz BloodRay #28 üzenetére

    Az addig OK hogy nem vertek, de volt visszatartó ereje annak hogy esetleg megtehetik. Meg annak hogy ha balhézol, otthon kapsz érte. Esetleg szobafogságot, stb. Nem hinném hogy manapság van ilyen.

    A fellépés meg - engem pl. a "kopasz vállalkozók" és egyebek "fellépése" sem érdekel, ha keménykednek. Főleg azért nem mert velem egyenjogú állampolgárok, viszont a rendőrrel nem állok le veszekedni mert abból bajom lehet.
    Viszont én már nem vagyok gyerek, és amíg az voltam, tiszteltem az idősebbeket (tanárok, szülők) mivel ők tudtak tenni olyat amivel jobb belátásra bírtak, nekem pedig nem volt lehetőségen arra hogy őket felülbíráljam. Ugyanígy, ha tizenévesek tudják hogy semmi következménye nincs annak hogy zavarják az órát, akkor nem fognak normálisan viselkedni.
    És ugyanúgy a tanár fellépése sem csak úgy lesz; a gyereknek tudnia kell hogy azért határozott a tanár, mert tud tenni valamit ha az akaratát érvényesíteni akarja.

    Összesen 1 kretén tanárom volt amúgy gimiben, de az meg olyan hülye volt hogy nem mert volna ütni. tekintélye sem volt, mert kopp hülye volt az elektronikához (azt tanított).

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mcray #30 üzenetére

    Na, ez gyakorlatilag minden országban megvan más ügyekben... csak ithton baromi feltűnően csinálják. :(

    Mutogatni való hater díszpinty

  • cilo9

    aktív tag

    Gyanítom, ha gyerekem lenne és hazajönne azzal, hogy megütötte a tanár, villámgyorsan kideríteném miért is kapta a pofont. És ha kiderül, hogy idézőjelbe jogosan kapta, akkor tőlem kapná a büntetés másik részért, de az mondjuk nem testi fenyítés lenne, de a gyerek érezné a tettének a súlyát és ezzel igyekeznék elérni azt, hogy a legközelebbi ilyennél kétszer is meggondolja mit cselekszik. Az erőszak úgyse vezet sehová, helyesbben még több erőszakhoz.
    Persze ne üsse meg idegen az én gyerekemet, de a gyerekem se szóljon be, meg rugdosson meg egy tanárt. Azért jár iskolába, hogy tudást szerezzen, tiszteletet is tanuljon (bár nagyrészben ez is a szülők feladata szerintem), ha balhézik, akkor annak következményei lesznek, ahogy ez szerintem mindannyiunkkal volt.
    Az ilyen balhés srácok azt hiszik mindent lehet, és szerintem ezt otthon b@sszák el a szülők. Utána meg a sulit hibáztatják.

    Üdv, Cilo

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #31 üzenetére

    Igen, az is baj, hogy otthon már nincs nagyon nevelés manapság.
    Viszont a fellépés mint olyan szerintem igenis létezik és számít.
    Mi már általánosban(hátmég gimnáziumban) tudtuk(elég jó iskolák voltak), hogy nem verhetnek minket a tanárok, de mégis a tanárok többsége olyan határozottsággal és ellentmondást nem tűrően viselkedett és oktatott, hogy az esetek többségében a diákonak még csak eszébe sem jutott, hogy kötözködjön, vagy kétségbe vonja őket.
    Ezt a pénzbüntetéses/közmunkás dolgot is azért írtam, hogy így lehetne valami, a tanár kezében.
    Na igen ami a kretén tanárt illeti akit említettél is, az ilyennek nem tanárnak kellene mennie. De ilyen alkalmatlanból egyébként is rengeteg van. Sok gyenge idegzetű(ez pedig nem árt gyerekekhez), vagy türelmetle, gyámoltalan. :(

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • válasz Mcray #30 üzenetére

    Kemény. Kár, hogy nem láttam :D

    cilo:
    Senki nem mondta, hogy félholtra kell verni a kölköt, de néha-néha jót tud tenni egy jól irányzott füles.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Mcray

    senior tag

    válasz cilo9 #33 üzenetére

    Így van.

    Nálunk minden pofon után vittem haza anyumnak a levelet, hogy miért kaptam a fülest.

    Általában az volt a szankció, hogy

    1. Nem mehetek ki játszani a többiekkel
    2. Nem comodore-ozhatok
    3.Nem legózhatok
    4.Nem nézhetek Animéket( És most ne a Songokú féle szarokra tessék gondolni, mert azoktól felmegy az agyvizem olyan eszetlen, gyerekbutitó FOS)

    Általában ez a 4 dolog engem nagyon érzékenyen érintett, így viselkedni is megtanultam. :)

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • válasz Mcray #36 üzenetére

    De a YuYu Hakusho rulz ;) :))

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • cilo9

    aktív tag

    válasz Tüzi #35 üzenetére

    Persze, én is kaptam pár jól irányzott csapást a valagamra, volt amit fakanállal. Mondjuk a fakanalas nem érte el célját, csak azért sem lett úgy. És persze az sem kizárt, hogy az én gyerekem kap egy két taslit, ha kihúzza a gyufát, de ennek ellenére úgy gondolom, ma már nem feltétlen ez a legjobb eszköz, inkább az olyanok mint amit Mcray is megélt. Ezekkel szerintem jobban lehet hatni a "kölökre", érzékenyebben érinti, mint egy tasli. Az fizikai fájdalom, a másik nem igazán, mégis tartósabb és jobban elgondolkodtat.

    Üdv, Cilo

  • finest

    őstag

    Nem a gyerek tehet róla, ha nincs tekintélye a nevelőnek, tanárnak. A normális, emberhez méltó viselkedést nem a suliban sajátítják el a gyerekek, hanem a családban. Elég szomorú, ha veréssel kell megértetni valakivel, h ne cigizzen, szemeteljen, rakja a lábát a padra stb. Már a kutyákat sem veréssel illik tanítani...

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • BloodRay

    veterán

    válasz finest #39 üzenetére

    Erről van szó. :K

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Mcray

    senior tag

    Finest és God_vazzeg

    Egyikőtöknek sincs igaza. Olvassatok vissza az én példámra.

    Nem olyan dolgokért ütöttek meg, hogy pl. Cigizek( Amit amúgy nem teszek alapból), hanem hogy külön szépen megkértek és jelezték hogy ha nem fogadok szót kapok.

    Nem fogadtam, hát bumm a fejbe, és legközelebb már nem kekeckedtem.

    Itt az a legnagyobb baj, hogy a szülő vagy SOHA nem üti meg szegény szerencsétlen. drága, egyetlen, nehéz neki mert tini gyerekét, vagy agyba főbe veri amitől a gyerek AZT TANULJA MEG, hogy tök mindegy mit csinál, AKKOR IS SZÁJBA B*SSZÁK.

    Egyetlen dologról van szó. A következetességet nélkülöző erőszak ugyanolyan káros mint a babusgatás.

    Meg kell tanítani, hogy ha ügyes megjutalmazzák, ha nem NEM KAP SEMMIT, és ha TISZTELETLEN a felnőttel és visszapofázik, akkor CSATT. Ha a szülő vállalja hogy ezt végigcsinálja és a tanárnak megengedi, MERT MEG KELL ENGEDNIE, hogy azt utána ne lehessen meghurcolni, a legkezelhetetlenebb gyerek is megtanulja hol a helye a világban, és nem csak otthon lesz normális, de "vendégségben" sem öli meg a másik gyereket,mert Quake 3-ban nem engedte 15 Fraggel győzni, az uccsó kört...

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • BloodRay

    veterán

    válasz Mcray #42 üzenetére

    Épp ezt írta finest, te sem figyelsz, vagy nem érted.
    Már a kutyákat sem így nevelik manapság, hogy ha nem fogad szót CSATT...
    Én sem azt mondom, hogy meg kell engedni mindent, hanem, hogy nem veréssel kell nevelni.
    Te példád, nem bizonyít semmit, csak azt, hogy a te szüleid szerint jó nevelési módszer volt a verés a megfelelő alkalmakkor. Ugyanakkor, amellett, hogy megértetted mit akartak vele elérni nem hiszem, hogy más módszerrel nem lehetett volna elérni ugyanazt az eredményt.
    Nem hiszem, hogy a verésnek(akármilyen indokból), jó hatása lenne a gyerek-szülő viszonyra. Még akkor is ha a gyerek felfogja(és talán igazságosnak is tartja amit kapott), mit és miért kap.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • babacsillag

    csendes tag

    Amikor en jartam iskolaba, nem tudtuk mik a jogaink, azt sem tudtuk, hogy vannak.

    Anyukam es nagymamam megtanitotta, hogy a mondataimat tanito neni kerem-mel kezdjem, majd 5. osztalytol tanarno kerem-mel. Persze cikinek tartottam es a keremet sosem tettem hozza, de a pedagogusok tiszteletet megtanitottak nekem ezzel.

    Sosem volt veres, egyszeruen a rosszakat minta diakok melle ultettek. Igy azok nem talaltak tarsat a csinyek elkovetesehez, egyedul nem volt szorakoztato rosszalkodni...

    Ha elkestunk ora elejerol, a tanar atallt arra, hogy leadta az anyagot, majd az utolso 10 percben iratta meg a dolgozatot. Igy nem volt ertelme a varosban setalgatni a hidegben, igy vagy ugy, de meg kellett irni a dolgozatot. Inkabb a meleg iskolat valasztottuk.

    Ha jelentkeztunk, hogy nem tudtuk a matek lecket megoldani (persze elo sem vettuk otthon), a tanar par het utan a jelentkezot kihivta a tablahoz es ott kellett megoldani onalloan. Segitseg kent csak a szabalyokat kerdezte meg, ami alapjan le kellett vezetni. Hat nem egettuk magunkat, hogy nem tanultuk meg a szabalyokat. Celt vesztettunk.

    Par eve behivattak a fonok asszonyomat, hogy nem javasolt a lanya altal viselt orr piercing. Veszelyes, ha bele akad valamibe, mondjuk a baratno nyaklancaba jatek kozben..... Anyuka azt mondta, o megengedi a lanyanak, a tanar ne szoljon bele.

    A tanar masnap kivetette a lany orrabol. Harmadnap az anyuka vett egy magneseset, csak azert, hogy bosszantsa a tanart. Anyuka szerint nagyon jol all ugyanis a 12 eves lanyanak.

    A neveles otthon kezdodjon, ne az iskolaban.

  • Mcray

    senior tag

    válasz BloodRay #43 üzenetére

    Én arra írtam hogy nincs igazuk, hogy nem jelentéktelen dolgokon kell fennakadni, és ütni hogy felrakta a lábát, cigizik stb. Ilyenkor simán meg kell kérdezni a szülőtől, hogy otthon ezt tanítják neki? "Gratulálok kedves szülő, ne lepődjön meg ha a gyerek első körben lezűllik majd eladja a házat a fejük felől, majd gyilkos lesz"

    Babacsillag! A ti tanáraitok is ügyesek voltak.

    Az ilyen anyuka meg bekaphatja, pontosan a fent említett elbutulást segíti, és a hülye még büszke rá, hogy szívozhat egy tanárral aki csak jót akart. Gratulálok a hülye nőnek, remélem a gyereke a fejére költözik

    [ Szerkesztve ]

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • azbest

    félisten

    válasz babacsillag #44 üzenetére

    Hát igen... ha a "szülő" éretlen, akkor mit várjuk a gyerekétől...
    általános iskolában az a vicces helyzet állt elő, hogy az is tanított aki anyukámat is tanította (40-50 évet is voltak a tanári pályán még akkoriban). Már otthon me lett alapozva a szigorúságáról a kép :D elmesélte anyu, hogy ő is kapott a körmére a vonalzóval tőle :DDD Szerintem egy szülő sem szólt volna be a stílusáért... és a gyakorlatban tapasztaltam is, hogy a "rossz" hírétől annak kell félni, aki rossz fát tesz a tűzre, mert egyébként korrekt volt.

  • babacsillag

    csendes tag

    válasz Mcray #45 üzenetére

    Az anyuka nem tanult a hibaibol. A lany eli eletet, mostanra erettsegizik mar.

    A lany huga most 13 eves, es minden hetvegen anyuka kedvenc szorakozo helyen bulizik....

    Most ugy felhuztam magam, hogy nem folytatom.

    Orulok, hogy aterezted, amit valoban kozolni akartam.

  • babacsillag

    csendes tag

    válasz azbest #46 üzenetére

    Na igen. Errol van szo. Most segitettel egy szoval osszefoglalni.

    KOVETKEZETESSEG.

    Velem mindig nagyon kedvesek voltak tanaraim. Leszidas teljes hianyaban eltem. Ebbol kifolyolag megengedtem magamnak, hogy mikor hatodjara sem tudta egyik osztalytarsam egyben elolvasni az egyik orosz szot, hangosan felnevettem. (en jo oroszos voltam).

    Az orosz tanarno, aki anyam baratnoje volt, felallitott es megkerdezte az egesz osztaly elott, miert nevettem ki egy gyengebb kepessegu tarsamat?

    Eloszor es utoljara tettem olyat. A szo a farmernadrag volt. 20 eves talalkozonk lesz jovore.

  • ReJim

    őstag

    a neveléssel van a gond?
    a szülők nem figyelnek oda kellően a gyermekre, a gyermeknevelésre.
    sokat engednek, mert nincs idejük a sok munka mellett foglalkozni a saját gyermekükkel. (tisztelet a kivételnek) ha foglakoznak is, a legfőbb szempont, hogy a gyermek boldog legyen, és nem az életre való nevelés, tisztelet, erkölcs.

    ezt a saját családomban is látom, sajnos. a bátyám ('84) és én ('88) úgy nőttünk fel, hogy ha rosszak voltunk, akkor irány a sarok és térdelsz egy órát. vagy ha nagyon rossz voltál kaptál pofont. nincs tv. nincs ohmokozó, nincs biciglizés, nincs legó.
    volt, hogy úgy bőgtem egy pofon után, hogy majdnem megfulladtam. de igaza volt apámnak. (miért kellett eltörnöm az emeletes ágyat, miért rúgtam bele a legóba, miért ütöttem a bátyámat. stb.)

    a húgom ('94) már nem olyan, aki tudja mi az a szigor. sokat megenged magának. sok mindenben nem fogták vissza. van, hogy egy elégtelent hazahoz, és nem mondja meg, van hogy nem tanul meg valamit.
    ő attól fél, hogy mi lesz ha... én ennyi idősen attól féltem, mi lesz ha nem...
    most a fiatalok mitől félnek? egy 10éves miért nem fél, amikor elküld engem (2x akkora ember, 10évvel idősebb) a halál fa.. ágára?! nevelés? tisztelet?

    hol lett elrontva? szülők. 2 fiú után 1 lány? attól még le szokták szidni.
    akkor mi a hiba? hát az idő. anyu dolgozik, rokkantnyugdíjas, apunak 2 állása van. hol van már a gyes-es időszak. hol van már az, hogy hazamegyek a munkából és játszom a gyerekkel? hétvégén meg pihenek és a gyerekkel játszom? kinek van erre ideje? szerintem az emberek többségének nincs. sajnos.

    elvált szülők? azoknak az egyke gyermekei? ők főleg problémásak. két oldalról megy az elkényeztetés (általában), hogy az egyik szülőt jobban szeresse. persze szar a gyereknek, mert a szülei elváltak, de azért ne essünk át a ló túloldalára. sok ismerősömnek elváltak a szülei. de látszik rajtuk, többet megengednek maguknak. sajnos.

    tanár? nem hibás? ezen is lehet vitatkozni. a jó tanárnak nincs szüksége az erőszakra, még csak a hangját sem kell felemelni. egyetemista vagyok. lehet csak azért érzem így, de egy rendes tanár olyan fegyelmet tud tartani, hogy tisztelni lehet érte. szakközépben is volt olyan tanárom, aki higgadtan, rendes hangnemben, csúnya szavak nélkül kiosztotta némelyik 18 éves "keménylegényt", hogy az lehajtott fejjel, csukló hanggal mert csak válaszolni... nem 50-60éves az a tanár. csak 26.

    az idős tanárok sajnos már kiöregedtek. egy diákot nem lehet megcsípni erőszakkal, megfélemlítéssel. mert a diák tudja, hogy ha megütik, neki van több joga. furfang kell ide.

    a húginak volna még 2hete a suliból, de nem megy be oda soha többet. nem csak azért mert a fülét műteni kell. hanem mert egy szellemileg károsodott tanárnő az osztályfőnöke, aki rettenetesen sokat megenged magának. szánalmas.
    egy tanárnak semmi köze a gyerek kinézetéhez. ne szabja meg hogy milyen felsőt vegyen fel. (oké, ne lógjon ki a "melle", kulturált legyen) ne tiltsa meg a testékszert, a körömfestést, a fekete ruházatot. (szerinte sátánista a fekete felső. biztos akkor én vagyok maga a sátán.) semmi köze hozzá. foglalkozzon a tanítással! arra van ott, nem arra, hogy az osztály tanulóinak a z aurájának a színét nézegesse! (mert tartott egy "megnézem az aurátok színét" órát. )
    hozzá sem kell tennem, valami fényképekkel volt most a probléma, apu levelet írt, arra válaszolt, hogy ő nem foglalkozik vele, keresse a fotóst, aztán fotóssal lett beszélve, segítőkész volt. de mikor anyám bement a tanárnőhöz, hülyének nézte, flegmázott vele, és nem adta meg a tiszteletet egy szülőnek. - ergó gec*bb volt mint egy diák. sajnos a tanárok 30% ilyen.

    [10 sor del, majd eccer logout.]

    pár éve még foglalkoztam gyerekekkel, nyári táborban, szabadidőmben, katolikus közegekben. sajnos már nem vonz, mert néha egy kocsmában, koncerten igazabb embereket, tisztelettudóbbakat találok. szeretem a gyerekeket, meg az öregeket is. de rendkívül nehéz velük bánni, és idegzet kell hozzá. amiből nekem sokszor már nincs.

    </end.?>

  • Mcray

    senior tag

    válasz ReJim #49 üzenetére

    Te ez már egy önálló cikknek is jó lett volna :R :R

    Tisztelet a kivételnek??? Miért azzal mi van aki kidolgozza a szaros lelkét, hogy a szaros gyereke azzal nyekeregjen, hogy: "APÚÚÚÚ, a 8800 GT, az már SZAR, kell 9800 és abból is 4 darab karácsonyra"

    Erre a témára pont nem illik a tisztelet a kivételnek. A legtöbb szülő NEM TUDJA MEGOLDANI a gyereke megfelelő szintű lekötését, az meg elkallódik.

    Drog, Cigi, Ital, erőszak( pl lányok megerőszakolása ). És az már az én időmben is így volt úgy 8 éve...

    El sem merem képzelni mik mennek most...

    [ Szerkesztve ]

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

Új hozzászólás Aktív témák