Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #147 üzenetére

    A leírt programok alapján neked, egy 17 colos desktop replacement notebookra lenne szükséged, így érthető, hogy nem bírod megérteni az RT lényegét. De mind1.

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #149 üzenetére

    Az a baj, hogy AZT nem vagy képes megérteni, hogy a hardver előállíátsi költsége LÉNYEGTELEN, mert adott színvonalon, azt TÖKÉLETESEN megegyezik. A kérdés az az OS. És jelenleg az a helyzet, hogy tökéletesen egyforma árú és tudású hardveren a Windows 8 mindent tud, amit az RT, az RT viszont a Win 8 tudásának csak a töredékét.

    Ha már a magyart nyelvet nem érted, remélem a matek megy!

    RT-S HARDVER ÁRA = WIN 8.1-ES HARDVER ÁRA
    RT TUDÁSA < WIN 8.1 TUDÁSA

    Melyiket vennéd?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • alevan

    őstag

    válasz cairojack #150 üzenetére

    TrollOn: Ilyet WinRTn is tudok csinálni.

    Viszont leállok a WinRT védelmével, mert már egy ideje eldöntöttem, hogy veszek egy Lenovo Miix-et :DD

    (mivel meghalt az androidos tabom viszont számomra szükséges mindennapi használatra egy 7-8as tablet.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #150 üzenetére

    Szerintem tévedsz. Jelenleg az RT (surface) minimum 5x.
    Egy apró tényező pedig lemaradt az ábrádról. Éspedig, az, hogy mekkora a funkciónalitás igénye egy 'valódi' tablet felhasználónak. (Te nem vagy az)

    Az RT az olyan az ms-nek, mit az ipad az apple-nek. Nem akarják (legalábbis ms), hogy fusson rajta minden, ami a másikon is fut, hiszen akkor a 2 ugyan az lenne. Azt akarják, hogy az egyik a munkaeszköz, a másik pedig a tablet, amivel tartalmat fogyasztasz. A te általad felsorol programok egyébként pont nem ezek a kategória.

  • cairojack

    aktív tag

    válasz alevan #153 üzenetére

    Helyes. Olyanom van. Tudom ajánlani. Jó kis gép. Milliárdszor jobb, mint bármilyen RT-s cucc...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #154 üzenetére

    Mi az, hogy 5X? Azt nem értem. Jelenleg kb 150k a Surface 2. Ha az MS kivenné belőle az ARM procit, és Atomot tenne bele, teljes értékű Win 8-at tenne rá, UGYAN ANNYI LENNE AZ ELŐÁLLÍTÁSI KÖLTSÉGE.
    Ebből kifolyólag, az Atomos Surface ára is 150k lenne. X = X, 2X = 2X, 150k = 150K. Miért tévedek?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #152 üzenetére

    Tabletnek otthonra az RT-t venném.
    Van számítógépem, ha dolgozni / játszani akarok.
    Nem akarok dolgozni / játszani 8-10 colon.

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #156 üzenetére

    Itt arra gondoltam az 5x-szel, hogy az ábrádban azt írtad, hogy előállítási költség:x. Eladási ár: 2x.
    Erre próbáltam reagálni, hogy szerintem van az eladási ár akár 5x is.

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #154 üzenetére

    Még valami. TELJESEN IRRELEVÁNS, hogy a usereknek mire van igénye. A lényeg az, hogy VAN 2 TERMÉK, aminek azonos az előállítási költsége, így elvileg a végfelhasználói ára is.

    Na most, ha a két terméket egyforma áron kapom, de az egyik teljes értékű, a másik meg egy nagyon visszafogott valami, akkor nyilván, hogy mindenki a jobbat veszi.
    Ez pont olyan, mintha az Audi ugyan azon az áron adná az A3-t, szövet üléssel, meg manuális váltóval, 2000-es motorral, mint az A6-ost bőr belsővel, automata váltóval, és 3500-as motorral. Nyivlán, hogy mindenki az A6-ost venné, nem?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • alevan

    őstag

    válasz flamich76 #157 üzenetére

    Ajánlom az Asphalt 8: Airborne-t. Jelenleg laptopon Win8.1-en már benne van 30 órám. És ott a Game Dev Tycoon. Azzal is el lehet bőven szórakozni.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #158 üzenetére

    Jah. Oké. Nos elvileg (elvileg ugye), 50-100% közötti haszonkulccsal dolgoznak a gyártók. Hogy abból hogyan lesz Mo-on a nettó gyári ár 3-4 - szerese, most nem tartozik ide.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • alevan

    őstag

    válasz cairojack #155 üzenetére

    Viszont lenne egy kérdésem: micoUSB-USB kábellel notihoz hozzá tudom kötni? Felismeri? Vagy marad a Homegroup?

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #157 üzenetére

    Tehát. Ha jól értem. Eléd tesznek két tökéletesen egyforma tabletet, egyforma áron. Mondjuk 100 rugó. Egyik RT, a másik Full Windows 8.1 (ami ugye mindent tud, amit az RT és még sokkal többet is) akkor te a szarabbikat választod??

    Jól értem?

    Ha igen, akkor gratulálok. Tipikus példája vagy az önsorsrontó embernek, egy közgazdasági csődtömeg, cáfolata a logikának, és a haszonmaximalizálás elvének.
    Egyébiránt pedig ez esetben megnézném az arcod abban a feltételes pillanatban, ha egyszer pont csak az RT-s tabi van nálad, és PONT valamiért szükséged lenne a jól bevállt X86-ra. Elképzelem, ahogy bevillan, hogy BASZKI... választhattam volna a Full Win-es tabletet. Ugyan ezen az áron... Háhááá...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz alevan #162 üzenetére

    Ha rádugod a tabit az asztali PC-dre, nem fogja felismerni, mint adattárolót. Pont olyan, mintha 2 PC-t kötnél össze egy USB kábellel. Nem történik semmi.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #151 üzenetére

    Van notebookom. Csak az nincs nálam egész nap. Ha kimegyek az irodából, nem viszem. A tab viszont mindig velem van. És ha kell valamiért, akkor ott van. Elérhető. Működik. Én sem használom ezeket a progikat tableten, napi szinten. De egy biztonsági tartalék. Megtehetem, hogy használjam. Ha akarom, vagy ha kell, és mivel nem drágább egy RT-nél, miért ne vegyem a jobba...
    Egyébként pont ezért vettem 8 colos tabot, és nem 10 colosat, mert ezt elég mobil ahhoz, hogy mindig nálam legyen, míg egy 10 colos, vagy a notim nem kellően mobil ehhez.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #163 üzenetére

    1 ponton nagyot hibázik a logikád.
    Az előállítási költsége és eladási ára nincs arányban a két terméknek.
    Mivel nem mérnökök állapítják meg a 2 termék árazását.

    De ne mond, hogy begyöpösödött vagyok, tegyünk egy próbát.
    Linkelj be 2 terméket és megpróbálok választani közülük.

    Jajj bocsss, te csak elméletben beszélsz, ilyen jelenleg nincs? Ahhh, én kérek elnézést.

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #166 üzenetére

    Nem hibás a logikám. ÉN egy OPERÁCIÓS RENDSZERRŐL beszélek, és annak elméleti előnyeiről, hátrányairól. TE pedig KÉSZ TERMÉKEKRŐL BESZÉLSZ.
    Egy OS 1000 féle hardveren futhat, és ÉN soha nem állítottam, hogy a SURFACE tabletnek nincs előnye x-y-hoz képest. Én AZT állítottam, hogy az RT operációs rendszernek nincs SEMMIFÉLE ELŐNYE, LÉTJOGOSULTSÁGA A WIN 8.1-HEZ KÉPEST.

    És ezt nem tudtátok megcáfolni.

    Abban igazad van, hogy az eladási árat nem mérnökök határozzák meg, viszont az TÉNY, hogy egy RT, és egy Win 8.1-es tablet előállítási költsége (azonos színvonalon, hardverrel) EGYFORMA. Innentől kezdve megint csak ÜZLETPOLITIKA, hogy milyen áron adják el a vevőnek. Ez nem az OS dolga, ez adott gyártó ÜZLETPOLITIKÁJA.

    Jelenleg úgy állunk, hogy bebizonyítottam, hogy egyazon áron gyártható egy teljes funkcionalitású, és egy csökkentett funkcionalitású OS-t futtató tablet. Ezzel be van bizonyítva, hogy az RT-nek az ég egy adat világon semmiféle LÉTJOGOSULTSÁGA NINCS.

    Innentől kezdve pusztán marketing, hogy az MS talál még hozzád hasonlóan ostoba embereket, akik ugyan azon az áron szarabb terméket vesznek. Ha igen, és méghozzá nagy tömegben, akkor sikeres lehet az RT, ha nem, akkor nem. Jelenleg azonban nagyon úgy fest, hogy nincs annyi idióta a világon, mint amennyit az MS szeretne. Ezért bukott az RT.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Az RT-nek tényleg úgy lenne létjogosultsága, ha műanyag házba tennék, olcsó kijelzővel szerelnék, meg az emlegetett MTK-s pricival, és menne harcba a 30-50 rugós kínai droidok ellen. Na. Annak látnám értelmét. Kicsi Windows, kicsi pénz. De nehogy már azonos áron adják a teljes értékű Win-nel, mikor a funkcionalitás sehol nincs hozzá képest.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Igazából tényleg nem tudom eldönteni, hogy ennyi értetlen ember van, vagy valami általam ismeretlen okból nem akarjátok látni a valóságot, de a lényeget tekintve mindegy. A lényeg, hogy ostobaságokat beszéltek, és egész egyszerűen képtelenek vagytok érveket felhozni az RT (mint operációs rendszer) létjogosultsága mellett.

    Szerk: 50 komment óta megy a szájkarate, de eddig helytálló érvet csai PZSTM tudott felhozni a vírus dologgal, meg a backup partíció firissítéssel. Mindkettő - valljuk be - nem túl acélos érv, ha azt nézzük, hogy mi mindent bukik az ember, ha RT-t használ. Ez a két érv nem olyan erejű, hogy emiatt az emberek tíz meg százmilliói rohanjanak a boltba RT-t venni, és napokig álljanak sorba érte.
    Puffogtattok itt jól hangzó, de valójában logikátlan patronokat, de ÉRV mint olyan, nem igazán hangzott el.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Külön tetszik, hogy míg én olyan logikával érvelek, amit nem sikerült cáfolnotok, addig engem vádoltok trollkodással, meg nekem címeztek érfelvágós képeket.
    Javítsatok ki, ha tévedek, de nem pont az a troll, aki igazolhatatlan állításokat fogalmaz meg, aztán, ha kifogy az érvekből, akkor elkezd személyeskedni, és undorító dolgokkal dobálózni. Megvan itt pár emberről a véleményem.
    Nem mintha zavarna, hogy lejáratja magát, csak undorítónak tartom ezt a fajta viselkedést.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • leximester

    tag

    Cairojack szerintem ott hibázik a logikád, hogy összehasonlítod a két rendszert holott nem egy súlycsoport.
    Nekem egy Surface Pro 2-m van, azért vettem ezt mert kell a Visual Studio. Jelenleg vizsgaidőszak van, így nem érek rá programozni, és azt vettem észre, hogy egy asztali alkalmazást sem használok, pedig sok mindent csinálok. És itt jön képbe az ,hogy egy mezei felhasználónak, aki nem tartalom előállításra szeretné használni a masinát, hanem csak netezni, emailozni, képeket nézegetni, tanulni, jegyzetelni, stb. annak elég egy RT-s gép. Olvastam folyamatosan az itteni "vitát", nem rég feljött a 20 ezres droidos tab, ég és föld az android és az RT, utóbbi javára, igaz az SP2-ből indulok ki.( tapasztalatból mondom, egy évig volt Nexus 7-m).
    Lehet hogy azonos árból ki lehet hozni egy W8.1-s valamint egy RT-s gépet, csak a csomagolás nem mindegy: Tegyük fel, hogy eléd raknak két gépet, az egyik legyen a Surface 2 a másik egy új 8.1-s gép, tételezzük fel azt, hogy te nem tudod hogy melyik mit tud, milyen rendszert futtat stb. melyiket fogod választani? Azt amelyik szép nagy Fhd kijelzővel, minőségi magnézium házzal, USB porttal rendelkezik, vagy amelyiket könnyű összekeverni egy 20 ezres kínai tabbal? Szerintem a többség a Surfacet választaná.(Engedd meg hogy az RT-s példákban a Surface 2-t hozzam fel, ha már ez a topic címe). Ez a minőség illetve név a hozzáadott érték amit a címkén látsz. Én kimondottan szeretem a minőségi dolgokat, és ezért hajlandó is vagyok többet fizetni az adott termékért még ha funkcionalitásban alul is marad,DE az én igényeimet kielégíti. Mint ahogy írtam az elején, abban tisztában vagyok hogy tudásban az RT elmarad, de ettől mind a két rendszer jól használható.

    Valóban az alapján amiket te felsoroltál, neked semmire nem jó az RT, de a leendő userek nagy többsége még csak nem is hallott azokról a programokról amiket te használsz egy 8 colos gépen( daemon minek??, a fraps és az aida is igen fontos egy tabon,). Valamint azoknak akik eddig droidos tabot használtak azoknak bőven minden igényét kielégítik a metros modern UI-s alkalmazások+ ugye az USB+Office. Azért egy tárgyaláson, prezentáción szívesebben veszi elő bárki a Surface-t mint pl.: egy Miix2-t hiába a 8.1 ,ha nincs rá szükség...

    Szerk:
    Azt is megértettem hogy te az operációs rendszereket hasonlítod, de ez így magában szerintem nem állja meg a helyét. Mivel elég fontos dolog maga a "tálalás" is, jelen esetben ez maga a hardver.

    [ Szerkesztve ]

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #171 üzenetére

    Nem az én logikám hibás, hanem a TE logikát ORDÍT A HÜLYESÉGTŐL. Elnézést a megfogalmazásért.
    Alapból ott kezdődik hogy ezredszer mondom, nem a HARDVERRŐL beszélek, hanem a KÉT OS-ről.

    A következő van. Te a hardverből indulsz ki, de már ott is tévedsz. NEM arról van szó, hogy ugyan azon az áron elő lehet állítani két KÜLÖNBÖZŐ minőségű tabletet, és az egyik az RT-s a másik meg Win 8.1-es.
    Arról van szó, hogy ugyan azért az árért elő lehet állítani KÉT TELJESEN EGYFORMA tabletet. Csak az egyik teljes értékű Win-t futtat a másik a herélt RT-t.

    Vegyük a te példádat. Tegyünk le az asztalra két tabletet. Miből áll egy tablet? Burkolat. Mind a kettőnek egyforma az előállítási költsége, ugyan akkora a méretük, ugyan abból az anyagból vannak, ugyan úgy néznek ki. Kijelző. Ugyan az a kijelző betehető mind a két tabletbe. Nincs RT meg Win 8 specifikus kijező. RAM. Minde a kettőbe ugyan az a RAM modul megy bele. Portok. Mind a kettőbe ugyan annyiba fog kerülni az USB port. Mi az az EGYETLEN komponens, ami nem ugyan az a két tabletben? A PROCESSZOR. Az egyik ARM, a másik X86 Intel Atom. Fent pedig már elmagyaráztam, hogy mind a két processzor, kb ugyan olyan teljesítményű, ugyan olyan fogyasztású/üzemidejű, és UGYANANNYIBA KERÜL (KB 35 dollár).

    Innentől kezdve, arról van szó, hogy van KÉT TÖKÉLETSEN EGYFORMA HARDVERREL SZERETL, AZONOS ÁRÚ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ PROCESSZORT ALKALMAZÓ tabletünk. Eddig érted?
    Na most a két tabletben azonos a burkolat, azonos a kijelző, a RAM, a teljesítmény és az üzemidő. és UGYAN ANNYIBA IS KERÜLT legyártani. Az egyetlen különbség, hogy az egyik egy teljes értékű Windows (8.1), a másik meg egy TÖREDÉK funkcionalitású Windows (RT).

    TE, vagy bármely értelmes ember, azonos áron, azonos hardver mellett, melyiket választanád? Amelyik kevesebbet tud, vagy amelyik többet????
    Ugye most nem mondod azt, hogy a kevesebb tudású OS-t választod, azért, mert a "kevesebb több, a kevesebb jobb"? Vagy igen? Ezt állítod?

    Egyébként hozzá tennék még valamit. Én is 1 évig voltam Nexus 7 tulaj, egy 32 gigás Cellularom volt, azt adtam el, és váltottam Windows-ra. És ha azt nézzük, én ezzel a cserével lemondtam a 217PPI-s kijelzőről, (mert a mostani csak 198 PPI-s), lemondtam a 3G-s modemről, és lemondtam pl a Google Maps térképről, mint szolgáltatásról, ami a legjobb térkép, amit valaha láttam.
    Áldozatokat hoztam azért, hogy egy teljes értékű WINDOWS-os tabletem lehessen. Egy Surface RT-ért SOHA AZ ÉLETBEN nem cseréltem volna le.

    És ha az OS nem számítana, csak a csomagolás, nos, én 90 rugóért vettem a Miix2-t, és ezért az árért már kapnék teljesen Aluminium házas, Full-HD felbontású, szintén 8 colos Androidos tabletet. Tehát, ha nem kellett volna a Win, akkor maradtam volna Androidnál, amit egy sokkal kiforrottabb tolgnak tartok, mint a Win RT-t. Soha nem váltottam volna.

    Szóval igen, számomra a szoftver FONTOSABB, mint a hardver, akinek meg nem az, az meg úgy sem fog Windows-os tabletet használni, mert olcsóbban kap jobbat, nagyobb funkcionalitásút a konkurenciánál. Droid, iPad...

    Ilyen egyszerű.

    De még egyszer szeretném kihangsúlyozni a lényeget. Amiért NINCS létjogosultsága az RT-nek, mint operációs rendszernek, hogy egy vele TÖKÉLETESEN AZONOS hardverre épített teljesértékű Windows-os gép pont ugyan annyiból előállítható.
    Konkrét példa. (ezredeszer újra) Ha, a Microsoft úgy döntene, hogy a 150 rugós Surface 2-ből kiveszi az ARM processzorot, és Atomot tesz bele (MINDEN MÁS KOMPONENST VÁLTOZATLANUL HAGYVA), akkor egy olyan tabletet kapnánk, ami ugyan úgy 150 ezer forintba kerülhetne a felhasználóknak, DE!!!!!!!!!! cserébe egy teljes értékű Windows lenne a gépen, AMI MINDENT tud, amit az RT. És még többet is. Az most lényegtelen, hogy kinek mire van szüksége, illetve az, hogy ezt a többlet tudást a felhasználók mennyire fogják kihasználni. A lényeg, hogy UGYAN AZT A HARDVERT UGYAN AZT A TUDÁS UGYAN AZÉRT AZ ÁRÉRT MEG LEHETNE KAPNI ÉS MÉG TÖBBET IS.

    Innentől kezdve nincs miről beszélnünk, nincs létjogosultsága az RT-nek. Most ezt vagy megértetted, vagy nem. Utóbbi esetben én már nem tudok segíteni rajtad.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • no1r

    őstag

    válasz cairojack #172 üzenetére

    taníts még

    [ Szerkesztve ]

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • cairojack

    aktív tag

    válasz no1r #173 üzenetére

    És feltűnt ismét az ész érvek embere... Yesss!!!

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • leximester

    tag

    válasz cairojack #172 üzenetére

    Semmi baj, nem vártam többet, tőled.
    És mi az operációs rendszer célja? Összekösse a hardvert a felhasználóval, szóval elég fontos maga a hardver is.

    Igen, ha ezt nézed mondjuk egy Audi anyagárából kijönne egy Ferrari is, mégis elég nagy különbség van az árakban. Pedig gondolom, a carbon, acél, egyéb alapanyagok mind két cégnek hasonló összegbe kerül.

    Megnézném az általad említett tabot ami hasonló minőségű mint az általam említett, az az egy bökkenő ezzel hogy nem létezik... Vagyis létezik, Pro 2 néven, de az más árkategória, ne is menjünk bele.
    Azért maradjunk a valóságnál. Ne képzelődj. Csak hogy az autós példáknál maradjak, te azt állítod hogy Audi áron mindenki a Ferrarit venné, ami így is van, hiszen ha pusztán az adatokat nézed akkor "közel" azonos adatokkal rendelkeznek. Csak hát más a csomagolás és a minőség. Majd ha egy árban lesznek akkor mindenki a Ferrarit fogja venni. Ezt most próbáld meg értelmezni tablet fronton is.

    Igen értem, viszont te nem, nem tudsz olyan x86-s tabot mutatni ami olyan minőségű mint a Surface.( Persze elméleti síkon biztos megy.)

    "TE, vagy bármely értelmes ember, azonos áron, azonos hardver mellett, melyiket választanád? Amelyik kevesebbet tud, vagy amelyik többet????"
    Mint ahogy írtam jelenleg ez az állapot nem áll fent, így értelmét is veszti ez a kérdés.

    Engem nem a PPI érték érdekel, szerintem nem veszed észre azt a 19 PPI eltérést, ellenben azt igen hogy nem akadozik, nem fagy le, nem gondolkozik. Nekem ez volt a fő bajom a Nexussal, maga a droid. Nyugodt szívvel váltottam volna róla RT-re.

    Vehetsz 100 felett is Androidos tabot, az is akadni, laggolni fog. Egy sima névjegyzékre várni kell, 4 maggal... vicc kategória.

    Mint írtam már párszor, még mindig nincs olyan gép a piacon mint amire te folyton hivatkozol, ha lenne hidd el azt vettem volna.
    "UGYAN AZT A HARDVERT UGYAN AZT A TUDÁS UGYAN AZÉRT AZ ÁRÉRT MEG LEHETNE KAPNI ÉS MÉG TÖBBET IS." Itt pont leírtad a lényeget, LEHETNE, de nem lehet.
    Én is vennék i7 4770K-s 16Gb rammal, 7990-s vga-val szerelt tabot(de még ultrabookot is), ha lehetne...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #175 üzenetére

    Jó, csak tudod az a baj, hogy itt elvi szinten beszélgetnünk egy operációs rendszer létjogosultságáról. A végtermék - persze, hogy nem mondom, hogy nem számít - de igazából mégsem számít, mert amíg lehetőség van az általam felvetett tablet megépítésére, addig ez csak gyártói döntés hogy létezik-e vagy sem.

    Elvi síkon beszélgetünk, és elvi síkon NINCS létjogosultsága az RT-nek, ezt te magad sem tudtad cáfolni. Az megint más kérdés, hogy az ÜZLETPOLITIKA miatt melyik cég, milyen tabletet pakol le az asztalra. Annak semmi köze az OS-hez, mint ahogy a hardvernek se sok.

    Egyébiránt látom, hogy BAROMIRA nem sikerült megértened. Sebaj.

    Egyébként még egy javaslat. Cseréld le a Pro-dat egy RT-re, aztán meglátjuk utána mi lesz a véleményed a témáról...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Dr.FantastiK

    őstag

    válasz cairojack #159 üzenetére

    '' Ez pont olyan, mintha az Audi ugyan azon az áron adná az A3-t, szövet üléssel, meg manuális váltóval, 2000-es motorral, mint az A6-ost bőr belsővel, automata váltóval, és 3500-as motorral. Nyivlán, hogy mindenki az A6-ost venné, nem? ''

    NEM !!! Mert az emberek nagytobbsege eszmeletlenul BUTA ! ! !

    Sokan azt hallotak az ismeros ismerosetol hogy a 'nagykobcentis' es Automatavaltos auto 15-20 litert fogyaszt ,, :DDD :DDD ezert inkabb megveszik a xar Suzukit annyi penzert amennyiert vehettek volna egy Audi-t, ami felszereltsegben es kenyelembe legalabb 100szor felulmulja a tobbi vackot. !! ;)

    mas :
    ha bemesz az uzletbe vehetsz 'Parizsi' neven 'valamit' osszedaralva mindenfele maradekbol, csontokbol stb. // vagy vehetsz fele annyiert szin_hus-t > csontnelkulit !! _>_ persze ehhez Zseni kell legyel ! ! ! :D :C

    Kell ennek a vilagnak az RT, mint kecskének a kés ! ! :DDD :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • leximester

    tag

    válasz cairojack #176 üzenetére

    Valóban ez így van, amint lesz ilyen minőségben és árban x86-s tab, úgy az RT-s tabok olcsóbbak lesznek.

    Elvi síkon..:) A puding próbája az evés. Amíg veszik a Surfacet az emberek addig nem mondanám halottnak az RT-t, persze ezeket az eladási számokat nem lehet összehasonlítani az androidéval( lassan a hűtőn is skypolhatok).

    Szerintem az a lényeg hogy az RT egy androidot, IOS-t helyettesítő OS, míg a 8.1-s tab egy laptopot, asztali pc-t kiváltó eszköz. És ezt nem szabad összekeverni.

    Hidd el értem amit írsz, csak nem értek vele egyet, mint ahogy te se azzal amit én mondok:)

    Mint ahogy írtam, nagyjából 2-3 hete egy asztali alkalmazást nem futtattam, ergo mintha egy RT-t használnék.( szerencsére lassan vége a vizsgaidőszaknak, és ráérek programozni)Csak súlyban, és üzemidőben nem vagyok ott:D( és persze teljesítményben.)

    Más: Meg vagy elégedve a Miix-l?

  • cairojack

    aktív tag

    Tudjátok, ez a beszélgetés azért teljesen szürreális, mert azt állítjátok, hogy értitek, amit mondok, de valójában ez nincs így.

    Láttátok a Támad a mars c. filmet? Abban volt az a jelenet, amikor a kis zöld marslakók rohangálnak össze-vissza, és ordibálják, hogy „Békével jöttünk! Békével jöttünk!” közben meg csontvázzá porlasztottak mindent a halálsugarukkal. Ugyan ezt csináljátok ti is. Itt nyomjátok a „mindent értünk” dumát, de a kommentjeitekből látszik, hogy ez nem igaz. Megpróbálom a saját példátokkal elmagyarázni, hátha úgy megértitek végre (bár igazából már nem hiszek benne).

    Szóval. A párizsi és a színhús két különböző termék. Más az íze, az állaga, a színe, és másképpen fogyasztjuk. A Win 8, és az RT is két külön termék azzal a különbséggel. hogy az RT részhalmaza (jujúj, veszélyesen bonyolult fogalmak, gyanítom nem is értitek) a Win 8-nak, tehát a Win 8 mindent tud, amit az RT, és még többet is, de fordítva ez nem igaz.
    Másképp megfogalmazva. Egy Win 8-as készüléket LEHET tökéletesen ugyan úgy, használni, mint egy RT-set. Akinek nem kellenek az X86-os appok, azok nem használják. Fordítva ez nem igaz. Ha valaki egy RT-s tebletet vesz, és egy évben egyszer előfordul az a szituáció, hogy pont mégis kéne a Win 8 teljes funkcionalitása, akkor cseszheti.

    Na már most. A fenti okfejtésből az következik, hogy a párizsis hasonlat úgy lenne helytálló, hogy "Bemegy az ember a boltba, hogy vegyen egy kiló párizsit. Oda érve azzal szembesül, hogy két lehetőséges van. Első lehetőség: vesz egy 1 kilós párizsi rudat, 1000 forintért. Második lehetőség: Ugyan ezért az árért (1000 forint) megveszi ugyan azt az 1 kilós párizsi rudat, ÉS még mellé kap mellé 1 kiló színhúst.
    Így tehát felmerül az EREDETI kérdésem. Ti, és minden értelmes ember, melyik lehetőséget választanátok?
    Senki nem fog úgy dönteni, hogy neki csak a párizsi kell, mondván hogy "Én párizsit akarok enni, nem kell a színhús". Azért, mert később még jól jöhet az a színhús. És semmivel sem fizetett többet érte. A legrosszabb eset, ami történhet, hogy kiderül, tényleg nincs szüksége a színhúsra, és berakja a mélyhűtőbe.

    Na most, még az a vád szokott érni, hogy én elméletben beszélek, nem létező termékről. Persze, mert egy Operációs Rendszer elméleti előnyeit, hátrányait vesszük.
    DE!!!! Nem lennék meglepődve, ha néhány hónapon belül valamelyik gyártó gyártana 10 colos, Full HD-s kijelzős, fém házas, Full USB portos, Atom processzoros, teljes értékű Win 8-al szerelt tabletet, nagyjából Surfice RT áron.
    Akár így lesz, akár nem, ez nem változtat azon, hogy a késztermék mindig egy üzletpolitika része.

    Semmiféle technológiai akadálya nincs annak, hogy az MS a surfice RT-ben lévő ARM procit egy Z3770-esre cserélje. A termék ára változatlan maradna, cserébe a user egy teljes funkcionalitású OS-t kapna, AMITRE, ha nincs szüksége, akkor csak úgy hasznája, mint egy RT-t. Mert a Win 8 esetében ezt megteheti.

    Így tehát látható, hogy a gyártnak nem kerül többe ezt a tabletet legyártani. A fogyasztónak nem kerülne többe megvenni, viszont egy teljes értékű Win 8-at kapna, amit, ha akar, tud pontosan ugyan úgy használni, mint a Win RT-t.

    Tudjátok, hogy miért nem létezik ez a termék? Nagyon egyszerű. Mert akkor még annyian sem vennék az RT-t, mint most. Ha az MS gyártana ilyen tabletet, be kéne látnia, hogy Ő MAGA SEM TUDJA MEGINDOKOLNI AZ RT LÉTEZÉSÉT.
    Ennyi. Ezért nincs Atom procis Surfice tablet.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #178 üzenetére

    Más. Összességében meg vagyok elégedve a Miix-el.
    A Win 8-nak vannak oltári baromságai, és a modern felületű appok nagyon csekély funkcionalitásúak (nem tudom, hogy feltünt-e neked, hogy se a klasszikus Internet Explorer, se a Modern felületű verziója nem képes TÖRDELNI egy weblapon megjelenő szöveget. Ha belenagyítasz, akkor lehet jobbra-balra scrollozni, attól függően, hogy a sor elejét, vagy a végét olvasod. Ilyen és ehhez hasonló indokolhatatlan ostobaságok százai.)

    Tény és való, hogy végre van háttér lehetőség a start képernyőn, ami szerintem RETTENETESEN sokat dob a kinézetén, és a csempék is jobban testre szabhatóak. A klasszikus értelemben vett start menü hiányát továbbra sem értem, kész rémálom, hogy immáron 5!!!!! képernyőnyi ikon van "kibaszva" az "All App" menüpont alá. Sokkal kényelmetlenebb, átláthatatlanabb, mint a klasszikus értelemben vett start menü, arról nem is beszélve, hogy parancsikont kitenni az asztalra rémálom komplikált lett.

    A modern felületről csomó csomó app hiányzik, pl egy normális ebook reader, amiben mindent be lehet állítani. Most a Book Bazaar-t használom, itt, fórumon ajánlotta valaki. Még az a legjobb, de a nyomába se ér mondjuk egy droidos Cool reader-nek.

    Nagyon hiányzik továbbá egy értesítési sáv, ahol állandóan látom az időt és az akkutölöttséget. Előbbit a charm bár behúhásával lehet megoldani, az utóbbit az asztali felületre átmenve a "klasszikus módon" (katt az akksi ikonra...)

    Hiányzik olyan app, ami a minimum alá csökkenti a fényerőt. Ezen a hülye Miix-en a legkisebb fényerő is elég magas ahhoz, hogy éjszakai olvasgatásnál kisüsse az ember szemét.
    Asztali felületen van "dimmer" nevű progi, de ha átváltok a metrós felületre, vagy metrós appra, már nem használható, azonnal visszaáll minmum fényerőre, és továbbra is kisüti a szemem.

    Szóval telis tele van ilyen apró hiányosságokkal, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy Droidon nem voltak ilyen problémák.

    Igazából nagyon jó lenne ez a modern felület, ha több app lenne hozzá, és ha nem keverne be a Klasszikus felületnek, mert ott csak rombol.

    Ugyanakkor, ha összességében nézzük a dolgot, ÉS ha eltekintünk a Win 8 baromságaitól, akkor azt kell mondjam, hogy nagyon meg vagyok elégedve a cuccal.

    Gyakorlatilag az új Atom kellően erős, hogy korrektül kihajtsa a Wint, minden gyors, minden fluid, üzemidő átlag 10 óra, ami azt jelenti, hogy ha nyúzom 7-8, ha kímélem 13-14.
    És gyakorlatilag egy laptop. Az andoid az "csak" andorid. Akár hogy nézzük, sosem lesz olyan jó, mint egy Windows. (Mint ahogy egy Chromebook, egy RT vagy egy iPad sem).

    Az igazat megvallva, az esetek 99%-ában én is pont ugyan arra használom csak, mint a Nexust. Netezésre, olvasásra, esetleg mail-ek olvasására (jah igen, ezen végre fut a kedvencl levelező kliensem, ami mind a 9 mail címemet kezeli, köztük freemailt, gmailt, yahoot, hotmailt, t-online-t, és még a cégest is... ezt se tudta a droid).

    A fennmaradó 1%-ban viszont hihetetlenül jól tud jönni a full Win funkcionalitás. Ez nekem minden pénzt (és a sok vesződséget is) megér.

    Mint mondtam, a Win 8 egy kalap szoaré (pedig az alap koncepciója nem rossz, csak a megvalósítás gáz), de legalább teljes értékű Windows.
    Úgyhogy a válaszom, egy határozott, kövér IGEN. Elégedett vagyok vele.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • BiP

    nagyúr

    válasz cairojack #179 üzenetére

    Szerintem értik, amit mondasz, csak mivel ez egy teoretikus felvetés, és a gyakorlatban nincs ilyen helyzet, hogy 2 azonos teljesítményű/minőségű/árú termék közül választhatnál Win8 v. RT változat között, felesleges az okfejtés. Hiába lenne jobb egy azonos termék Win8-cal, ha nincs ilyen összevethetőség a piacon. (legalábbis ezt szűrtem le)
    És ez persze az MS hülyesége, mert -ahogy említed- akár meg is tehetné, és akkor azonos áron többet adhatna a vásárlóknak. De nem teszi termékpolitikai okok miatt.
    A másik meg, hogy hiába értik, el kell fogadni, hogy tényleg lehet olyan ember, akinek elég az RT tudása. Főleg, hogy tabletről, egy főként tartalomfogyasztásra használt cuccról beszélünk.
    Ha már hasonlatok: ha a zöldséges 1000Ft-ért ad 5 kiló almát vagy ad mellé még 5 kiló , lehet, hogy mégis csak az 5 kilót viszem el, mert nincs szükségem 10-re, mert úgyis rámrohad. Csak azért, mert az a több, nem viszem el, ha egyszerűen nem kell. Tehát mégiscsak van olyan élethelyzet, hogy elegendő a kevesebb. (nem feltétlenül jobb, csak elegendő)

    [ Szerkesztve ]

  • cairojack

    aktív tag

    válasz BiP #181 üzenetére

    Igen, nos a te példád meg ott sántít, hogy ha 5 kiló alma 1000 forint, és 10 kiló alma is ezer forint, DE nekem tényleg nem kell az a 10 kiló alma, csak az 5 kiló, akkor jogos elvárás lenne, hogy az 5 kiló alma 500 forint legyen. Nem?

    Egyébiránt ez a logika egyezik az enyémmel. Kezdetektől fogva ezt mondom én is. Hogy ha az RT egy csökkentett funkcionalitású OS, de ugyan annyiba kerül alá a hardver, mint egy teljes értékű Atom-hoz, akkor nem hogy prémium csomagolásba ként tennie, hanem a hardveren kéne spórolni vele.
    Hogy értsd. Az RT-s OS-t, be lehetne vetni műanyag tokos, középkategóriás ARM procis, és átlag kijelzős tableteken, amik olcsóak tudnának lenni, így lehetne versenyeztetni az olcsó Droidok ellen (50-100k), ezáltal nőne az MS részesedése a piacon, ami talán az App fejlesztéseket is beindítaná, és rövid idő alatt hatalmasat fejlődhetne a platform.
    A mostani RT helyét átvehetné mostani áron egy atomos platform, a Surface Pro meg maradna ott, ahol van, mind árban, mint felhszereltségben. Ebben a felállásban mindenki nyerne, az MS sokszorosan. (Nőne a bevétel, a részesedése, és fejlődne a platform).

    Még egy apróság. Aki Windowst akar használni, az nagyon valószínűleg azért akarja azt használni, mert Windows. Akinek nem kell a Win funkcionalitás, annak bőven elég egy minőségibb 7-10 colos droidos tablet, vagy egy iPad, és ott sokkal több, és magasabb színvonalú appokat kap a pénzéért cserébe. Tehát, az olyan vásárlók körében, akiknek nem kell a Win, jókiora hátrányban van jelnelg az RT, amin az árazása hatalmasat ront.

    Igazából szerintem az RT-nek vagy ez a jövője, vagy még egyetlen dolog miatt tudom elképzelni, hogy kitart mellette az MS. Egész egyszerűen azért, hogy az ARM piacon is jelen legyen. Nem kizárt, hogy a jövőben elterjednek majd azok az "okos" kiegészítők, amikhez egy Atom proci is túl nagy, túl erős. S bár az Intel már dolgozik a Quarkon, lehet, hogy az MS tud valamit, amit mi még nem. Tehát lehet, hogy az RT lesz az, ami majd meghajtja ezeket az okos lóf... kütyüket.
    Ez persze még nem változtat azon, hogy a jelenlegi formájában semmiféle létjogosultsága nincs.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • no1r

    őstag

    válasz cairojack #182 üzenetére

    következésképpen? boszorkáááány !!!44!4!! négy négy

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • cairojack

    aktív tag

    válasz no1r #183 üzenetére

    Pontosan. :)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #167 üzenetére

    Ugye az RT egyik nagy újítása, hogy fut ARM processzorokon is. Kérdezném, hogy a te logikád szerint van létjogosultsága az ARM processzoroknak most, hogy az intel megalkotta a legújabb atom processzort?

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #185 üzenetére

    Tisztázzunk valamit. Az RT nem fut ARM-en IS, hanem CSAK azon fut. És bár magának az architektúrának bizonnyal van értelme (csak úgy, mint a dízeles és benzines motoroknak is), mostanra ott tartunk, hogy az ARM procik mind fogyasztásba, mind teljesítményben, mind méretben kb ugyan azt a szintet hozzák, mint az Atom processzorok. Tehát (user szemmel) semmiféle előnnyel nem bírnak az ARM-ek, az Atomokkal szemben. Így nincs értelem egy komplett ökoszisztémát felépíteni, vagy átportolni rá, főleg akkor, ha ezzel gyakorlatilag a 20 éve fejlődő és virágzó ökoszisztéma egészét bukjuk.

    Nagyon jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert az RT mint OS pontosan ezért jött létre. Ugyanis 3-4-5 éve, mikor elkezdték fejleszteni a ezt az OS-t, még nem volt olyan X86-os processzor, ami elég keveset fogyasztott volna, és elég kevés hőt termelt volna, elég kicsi lett volna a fizikia mérete, és elég nagy lett volna a teljesítménye, hogy értelmezhető módon be tudják építeni egy tabletbe, úgy, hogy az használható is legyen. Pontosan ezért kellett az Intelnek az ARM, és egy arra épülő, gyengített (következésképpen kisebb hardver igényű) OS.
    Most viszont, hogy az ARM alulról, az X86 felülről összeért teljesítményben, immáron semmi értelme nincs az ARM vonal erőltetésének, mivel immáron egy X86-os poroci is tuja, amit kell, mindezt úgy, hogy a kompatibilitása teljes körűen megmaradt az ökoszisztémával. Ismét egy érv, amiért nincs létjogosultsága az RT-nek.

    Szerk: de hogy még egzaktabbul válaszoljak a kérdésedre. Az ARM architektúrának (bizonyára) van értelme, csak nem a Windows ökoszisztémában.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #185 üzenetére

    És hogy azt is megmondjam, hogy miért nem, nos azért, mert mára már semmiféle előnnyel nem képes a Windows számára szolgálni, ellenben a hátránya teljesen egyértelmű...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • flamich76

    tag

    válasz cairojack #187 üzenetére

    Aha, tehát, ha rajtad múlna, akkor azt javasolnad a microsoftnak, hogy zárkozzon vissza az x86 világába és ne tegyen semmiféle lépéseket az arm processzorok irányába?

  • flamich76

    tag

    Ja egy kis színes, akit érdekel:
    RT jailbreak

    Ha szabad ilyet ide postolni.
    Meg aki akar, talál hozzá win86emu kezdeményt is.

    Embrek mennyire szeretik a kihívásokat :)

  • NGA

    addikt

    válasz flamich76 #189 üzenetére

    Ez nem működik 8.1-en.

    Egy kérdés a többieknek:

    nem mui-s Skype, bármilyen nem mui-s zenelejátszó, youtube lejátszó fut alvó módban?

    [ Szerkesztve ]

  • alevan

    őstag

    válasz cairojack #180 üzenetére

    Melyk levelező kliensre gondolsz?

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • no1r

    őstag

    válasz NGA #190 üzenetére

    mire gondolsz nem modern UI alatt? RT-nél nem csak olyat telepíthetsz?
    youtube-ot tudom egyedül, hogy a modernes felületű IE-ben nem fut a háttérben.

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • pzstm

    titán

    válasz no1r #192 üzenetére

    hyper for youtube, és simán fut háttérben ;)

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • cairojack

    aktív tag

    Koma mail. Egy nagyon primitív kis progi, kb semmi másra nem alkalmas, csak arra, hogy kezelje az említett fiókokat. Ingyenes, évek óta nem fejlesztik sajna, úgyhogy a biztonságossága igencsak kérdéses, viszont installálhatod egy mappába is, akkor portable lesz, ha akarod felmásolod egy pendrive-ra, és átviheted mások gépbre, vagy futtathatod a pendrive alól is, és a saját mappájába szedi le a leveleket. Imádom. Próbáld ki.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz flamich76 #188 üzenetére

    Nem mondtam, hogy vonuljon ki az ARM frontról. Csak azt, hogy kezelje helyén a dolgokat. Lásd feljebb...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • no1r

    őstag

    válasz NGA #196 üzenetére

    jah, nem olvastam ám a fórumot, hogy mire ment a kérdés csak néha betrollkodtam a trollkodásra.
    azt hittem RT-vel kapcsolatban érdeklődsz, de gy már világos, hogy nem tudok segíteni :D

    [ Szerkesztve ]

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • NGA

    addikt

    válasz no1r #197 üzenetére

    Igazából azt szerettem volna megtudni, hogy ha valaki nem MUI appokat használ egy teljes értékű Win8.1 tableten, akkor ezek az alkalmazások (desktopos) skype, youtube lejátszó, zenelejátszó, viber, torrent stb akkor szépen megállnak, ha a tablet lemegy alvó vagy connected standby módba?

  • pzstm

    titán

    válasz NGA #198 üzenetére

    megállnak, olyan egyszerű okból kifolyólag, hogy a connected standby az RT only feature. Az alvó mód ugyanaz mint egy hagyományos desktopon/laptopon, ott sem fut háttérben torrent és nem csörög skype ha hívnak.

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz pzstm #199 üzenetére

    Akkor az ilyen jellegű tabok mehetnek a kukába? (értve az ilyen jellegű felszhasználásukat....) vagy csak lekapcsolom a képernyőt és úgy használom?

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Új hozzászólás Aktív témák