Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    Sziasztok!

    A "Milyen autót vegyek?" topikból irányítódtam ide. A kérdésem a következő lenne:

    1. rész:
    "Autópályán 5-ösben ha viszonylag alacsony fordulaton odalépek, akkor kb. 500-at hirtelen felugrik a fordulat, majd vissza. Nehéz másra gondolni, mint hogy csúszik a kuplung (manuális a váltó). 230 ezret futott dízelautóról van szó. Ez kuplungcsere lesz kettőstömegűvel, vagy talán lehet rajta állítani valamit? Nem szerelői szakvéleményt kérek, inkább tapasztalatot. :)

    Ami viszont érdekes, hogy amikor felugrik a fordulat, akkor azt írja ki a műszerfalon, hogy 4-esben van a váltó (pedig nem). Ezek szerint valahogy fordulatszámból és a sebességből számolja ki a kiírt fokozatot. Eddig azt hittem, hogy valahogy objektíven érzékeli, hogy hányasban van a váltó."

    2. rész (kérdésre válaszolva):
    "Seat Altea XL, 1.6 TDI.
    A kijelzett szám az aktuális fokozatot mutatta (nem volt mellette nyíl).
    2000-2100 körüli fordulatnál volt ez, többször reprodukálhatóan, ha ráléptem. Nagyon hirtelen felugrik 5-600-at a fordulat, majd visszaesik a normál tartományra. És szerintem ez máshogy nem lehet, csak ha valami gond van a kuplung környékén."

    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák