Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    addikt

    válasz 4D4M #42610 üzenetére

    Világítani szeretnék vele, és kihasználni, hogy 3 féle fehéret tud. Reggel mikor alig van fény vagy éjjel mikor kimegyek a konyhába, mozgásérzékelővel kapcsolom, meleg fehér és 30% fényerő, hogy ne vakuljak meg. Mikor dolgozom a konyhában (konyhapult világításról beszélünk) akkor én a hideg fehéret szeretem, feleségem a természetes fehéret, így ki tudjuk választani ki mit szeret. Ezzel a kérdésed egy részét szerintem megválaszoltam, ezért van CCT-s szalag. Ezzel az eszközzel vezérlem a szalagot, ami 24V-os, itt a CCT-t válaszd. Mivel nagyon hosszú a ledszalag, akarok a másik végén is tápot adni neki. A ledszalag 3 csatis, +, CW, WW. Ha a + szálat a + szálhoz a - végét pedig a CW-hez kötöm (továbbra is a másik végén lévő betápról beszélek), akkor a WW-t nem jeleníti meg a ledszalag csak a CW és a természetes fehér megy, ha a - szálat a WW-hez kötöm, akkor a CW-t nem jeleníti meg a szalag, csak a WW és a természetes fehér megy, gondolom a vezérlőt zavarja össze, hogy csak az egyik fehér szál kap tápot a szalag végén. Erre keresek megoldást. Azt vettem még észre és ezért is akarom a plusz betápot, akkor eltűnik az a jelenség, hogy kevésbé világít a másik vége (kb.9m, és van fesz. esés, a vége kevésbé világít), valamint nagyobb fényerőt ad le a ledszalag teljes hosszban, ami megint hasznos.

Új hozzászólás Aktív témák