Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • phaseOne

    tag

    válasz L4mie #7079 üzenetére

    off válasz: :DDD igen kb. nem a zajt mérik dB-ben hanem a jel/zaj viszonyt, hiszen a jel mellett van a zajnak értelme, mert mindegy mennyi a zaj, ha a jel tized akkora, akkor az eléggé használhatatlan, míg ha a jel nagyobb akkor már egészen jók vagyunk, de szeressük azért ha több nagyságrenddel nagyobb.
    tehát röviden dB=20*lg(jel intenzitás/zaj intenzitás), tehát ez egy exp skálán mér. azaz pl 46dB amit iso 100-on a D800 tud azt jelenti, hogy a jel cirka 200szorosa a zajnak, de 40dB-en már csak 100-szor akkora. remélem érthető ;)

    (#7078)devbence:
    csillagozáshoz nekem sigma 10-20 van de az f4 alá nem megy, szóval meggondolandó a tokina 11-16 f2.8 mert este az az egy stop életet menthet :P
    kezdő makróhoz valóban a közgyűrű a legjobb, esetleg egy másik obi fordítógyűrűvel. vagy sigma 90 esetleg 105.
    street: 35 1.8 ha nem félsz a fixtől, mert 50 oda néha szűk dx-en
    portré: ide jók a makro obik, meg kb minden 50mm és fölötti fényerős cucc. vagy egy jó fisheye :))

    remélem azért világos h amivel portézol azzal a nagylátózás nem biztos hogy menni fog... szóval ez minimum 2 különböző üveg.

    szerk: na sokat ültem a válaszomon, hallgass a többiekre igazuk van :K

    (#7082) Sequoyah: amit mondasz logikus, pont ezért döbbentem le a Dxo számain mikor megláttam őket (és nem néztem h már azonosra vannak méretezve).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák