Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz fehér_ember #77283 üzenetére

    Volt egy K550-ed, ami zárt létére nyitottként szólt, most van egy HD660s-ed, ami nyitott létére zártként. :DDD

    DT880-nál nekem megint a felső-közép az, ami nem stimmelt (azt rendes hifi láncról hallottam). Golden ears-ön lévő mérés elég jól korrelál a tapasztalataimmal ([link]). 1000 Hz-től fokozatosan esik, 3000 Hz-nél már -5 dB 1000 Hz-hez képest, miközben a mélyközép-alsó-közép +1 - +3 dB 1000 Hz-hez képest (ez a középtartományban rengetegnek számít a fülünk számára), aztán meg a középmagas (8-9 kHz) felmegy +6 - +7 dB-ig.
    "Gyönyörűen" hallható a gyakorlatban is. A baj amúgy az, hogy a DT880 nem egyedi eset, viszonylag gyakori fogás ez is manapság kisebb-nagyobb mértékben, hogy az alsó-közép dominál a felső-középhez képest, aztán ezt a középmagasnál "kompenzálják" egy kiemeléssel. Nem tudom, mire jó ez a trükk, de hogy a közép valódi felbontásának, tisztaságának nem tesz jót, az biztos.

    De pl. K701/702 pont nem ilyen, az kiemel felső-középben is, középmagasban is. Az sem feltétlen előnyös, de legalább más. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák