Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehergeri13

    csendes tag

    sziasztok.
    nagyon régóta szeretnék egy jó fejhallgatót venni, mert ez ami most van kezdi feladni a harcot. most egy sennheiser hd201 van, és nagyon megszerettem. kb 3 éve használom. eddig egyszer sem vált kényelmetlenné, nem szorít, a hangzása is korrekt számomra, bár nem vagyok profi, nem tudom jól megítélni.
    viszont most kell venni egy újat.

    legfontosabb szempontok (prioritás szerint csökkenő):
    - kényelmes legyen (nagyon) hosszú távon (8+ óra), de azért ne essen le a fejemről se. szerintem elég érzékeny a fejem. kb percek alatt megfájdul rossz fülhallgató esetén.
    - körülölelje a fülemet, vezetékes, mikrofon nélküli
    - utcai használatra tervezem leginkább (zene++++), de a gépbe is ezt dugnám be (film+, játék)
    - tehát fontos hogy zárt legyen, és valamennyire zárja el a külvilágot (ne hallja más amit hallgatok és én se halljam annyira a külvilági zajokat. pl bkv.)
    - leginkább a egyeneltes hangzás lenne a legjobb, mivel hallgatok mindenfajta zenét (dubstep, dnb, jazz, pop, classical, electro) de azért egy kis basszus nem árt csak ne túl sok.
    - 20k alatt legyen kb.
    - valamennyire jól nézzen ki

    amiket eddig találtam, és erősen gondolkozom rajtuk:
    Beyerdynamic DT-235: nagyon tetszik a hangzása, ki is próbáltam mediamarktban és eléggé meggyőzött. bár csak rövid ideig volt a fejemen, nem volt kényelmetlen, nem nyomta a fülemet. de többen rám ijesztettek, hogy nagyon szorít. kicsit a design nekem túl puritán (gagyin néz ki), lehetne picit divatosabb (pl akg k512 mkii)

    AKG K512 MKII: ezt is kipróbáltam a mediamarktban és ez is tetszett, bár kicsit jobban lötyögött a fejemen mint a beyer, de elég kényelmes, egyáltalán nem szorított. a hangzása is korrekt volt, kicsit tágasabbnak tűnt a hangzás (mintha messzebbről szólt volna). a design viszont iszonyat jó, minimalista , nem csillog, kis márka logó. szép.

    sennheiser hd439: hangzásról nem tudok sokat mondani, szólni szól, nem rossz, bár DBAtti szerint eléggé elmossa, szétkeni a hangokat a 429 és a 449, és ez kicsit megijesztett. ez nem pont ugyan az, de a széria igen. ami nekem tetszett nagyon ebben, a cserélhető kábel, és az állíthatóság. jó hogy fixen beállítom a fejméretemre, és akkor mindig passzol. a kábel pedig azért lenne jó, mert a mostani fejhallgatóm is a kábel miatt használhatatlan.

    most leginkább a beyer felé hajlok, de azért inkább kiadnék egy kicsivel több pénzt, pl a sennheiserre, de akkor tutira menjek.

    adjatok valami tanácsot. beyer jólesz? vagy van ami akár kicsivel többért még jobb? esetleg az akg ről mi a véleményetek?

    köszi :)

Új hozzászólás Aktív témák