Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sexymusprime

    tag

    Hejhó mindenki!

    Évek fülhallgató használata után úgy döntöttem, hogy nem szeretném többé agyig felnyomni a füleseimet, és ordíttatni a tolerálhatatlan zeném, mert nem biztos, hogy ez egészséges nekem, így hát a választás fejhallgatókra esett.

    Holmikormilyetstb.: egy jóöreg Nokia 5800XPM-ról szeretnék utazás közben (azaz, ha jól értelmezem ezt a zárt-nyitott-félnyitott dolgot csak ZÁRT kialakítású kellene.. nem akarom, hogy az egész busz "élvezze" a muzsikám) nagyrészt elektronikus zenét hallgatni (mondjuk elég kedvfüggő, hogy mit hallgatok, szóval nem szeretnék nagyon erre specializálódó fejhallgatót.. előfordulnak instrumentálisabb zenekari dolgok, háttérzajok, és mindenféle gitározós éneklős zenék is). Kényelemmel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de NAGYON valószínű, hogy a nagyobb circumaural példányokkal jobban járnék. Mikrofon határozottan nem kell, és az összeg amit rászánnék maximum 15,000HUF (sikítva 20, akkor már egy pár könnycseppet el fogok morzsolni). Gyanús, hogy a V-karakterisztikájú, vagy a semleges egyedek a legmegfelelőbbek...de megintcsak, nincs nagyon tapasztalatom :c

    Végigfutva a 20,000 alatti célpontokat egy Superlux HD 661BK (http://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/superlux/hd-661-p73131688/) lett a nyertes. Viszont szóltak, hogy figyeljek oda az impendanciára, és a tartományra, amit vissza tud adni, és bár az előbbiről fogalmam sincs hogy mit jelent (:D), nem tudom nem észrevenni, hogy a felső tartomány "csak" 20 kHz (a 668B 30 kHz, és a mostani 4ezer forintos Sony fülhallgatóm 22kHz értékeihez képest).. úgy őszintén, hallanék én abból valamit? Vagy csak a kutyám?

    Namost elsőre az említett pajtás (aki ha minden igaz, hasonló zenét hallgat mint én) a 668B-t (http://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/superlux/hd-668b-p65028141/) ajánlotta, és én kész voltam hinni neki, (mivel árra + értékre + rövid leírásra ~tökéletes) viszont fennragadt a szemem azon, hogy félnyitott. A félnyitott mennyire hallatszik ki? Mert egy kevés zenei élményért nincs kedvem bebunkósodni :L

    TL;DR: félkövérrel ki van jelölve minden fontos információ

Új hozzászólás Aktív témák