Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz kelna91 #62755 üzenetére

    "mert már akkor is elavult vot, amikor elkezdték fejleszteni"

    Valamit félreolvastál, mert a btrfs-t a ZFS-re válaszul kezdték fejleszteni és a ZFS-sel együtt a legfejlettebb fájlrendszerek a többihez képest. Az ext az elavult.
    Pl. csak a ZFS és a Btrfs tudja a CoW-ot.
    Linux alatt sok a régi berögződés, aminél a többség nem néz utána, hogy kicsit eltelt az idő. Pl. a Debian se bonyolult nehéz rendszer és a btrfs is már évek óta használható akár éles vállalati rendszerben is.
    A ZFS-t azért nem javasoltam, mert 2 gond van vele: az egyik, hogy nem szabadon felhasználható, mert a Oracle/Sun nem tette nyílt forrásúvá ezért sincs benne az alap Linux distro-kban, a másik, hogy nagy az erőforrásigénye, így ha olcsó és kis fogyasztású szervert akarsz, arra nem jó.
    Plusz ha erre akarod a rendszert rakni, akkor ügyeskedni kell. Az újabb LTS Ubuntu-ban már választható, de onnantól nem csak szabad szoftvert használsz.

    "RAID-re pedig ne hagyatkozzon senki adatbiztonság terén, kivéve talán a RAID1-et."

    Ha visszaolvasod, amit írtam, akkor láthatod, hogy én is Raid1-et írtam, meg annak a kombinációját a 10-est. Viszont a Raid5 és 6 is nagyon jó csak otthonra nem túl gyakori, mert több lemez kell neki.
    Az adatbiztonságnak a Raid az egyik eleme a többi mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák