Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    Helló.

    Igazából csak az lenne a kérdésem, hogy mennyire éri meg váltani a Pentium G4560-ra a jelenlegi konfigról.
    Sebesség tesztek alapján, megéri. Bár ott van a 2+2 (2mag 4 szál) vagy a 4 mag kérdése nálam.

    ● Pontos konfigurációd leírása (videókártya, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    Táp: 400 Wattos FSP Aurum SSD-kből kettő is van, jelenleg FM2-es alaplap AMD A5700 és 8GB DDR3-as ram.
    ● Mennyi pénzt szánsz rá?
    Minimálisat, mivel alaplap és memória csere is lenne. Max egy hónappal kitolom a gép fejlesztést, és akkor egy Core i5 esetleg 7500-at teszek a helyére.
    ● Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Új, mert a használtak ára csak nagyon minimálisan alacsony. Új esetében meg full garancia év megy.
    ● Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék/munka, alkalmazás neve?)
    Munka, főleg fejlesztő környezet - IDE, meg Docker és vagy VirtualBox futatása, amelyben windows server vagy linux server fut, általában egy vagy néha kettő.
    Tudom jól, hogy az IDE gyorsabban fordítja a kódot Intel proci alatt (Core i5 esetében, anno a munkahelynél), de most csak egy Pentium G4560-at néztem ki, olcsó, fogyasztásban jó, szerintem jobban megéri az árát, mint egy Core i3. Viszont nem tudom, hogy a virtualizáció miatt mennyire lenne jó... nem tudom, hogy a virtuálisan futó linux szerver gyorsabban futna (gyorsabban hajtaná végre az utasításokat) mint jelenleg? Hiszen jelenleg mégis csak egy fizikai magot kap, és nem pedig egy virtuálisat magot (szálat)

Új hozzászólás Aktív témák