Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz korcsi #31295 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy annyi a képfrissítés, amennyi a film képsebessége, hanem, hogy minek kell 120Hz-es megjelenítő 25fps-os filmhez? Szóval, ha a film 25fps-os, akkor megfelelne neki 25Hz-es képernyőfrissítés, és pont, mivel a passzív, 50 fél fps, így összesen 25fps. Szóval a 60Hz-es képfrissítés ehhez bőven elégnek kell lenni. Az aktívnál pedig minden soron egyszerre mindkét kép látható, akkor is 50fps, vagyis 50Hz.
    A váltott soros dolgot úgy értettem, hogy hogy van polarizálva, mitől 3D monitor?
    Pl. minden páros sor polarizált fizikailag? Hogy érted, hogy nincs váltott soros megjelenítés?
    Hogy van megkülönböztetve a 2 kép? Attól még, hogy polarizálva vannak a páros sorok, attól még nem lenne külön kép, ha ugyanaz a kép lenne minden soron. Csak úgy láthatok két képet, ha a páratlanokon(polarizálatlanokon) mondjuk a bal képet adja, a párosokon(polarizáltakon) a jobb oldali képet.
    Aktívnál el tudom képzelni, hogy az egyik szem teljes takarása miatt olyan effektus jön létre, mint a CRT monitornál, ezért kell 120Hz. De az aktív szemüveget hozzá kell kötni a monitorhoz, vagy csak magától villog 120Hz-en? Mert akkor azzal minden monitoron lehet 3D-s filmeket nézni nem?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák