Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thesound

    őstag

    76139 - 1989 Batmobile

    Nálam az év készlete. Aki olvassa a fórumot az tudja, hogy nagyon vártam már ezt szettet. A
    végeredmény magáért beszél. Szép, pontos, annak ellenére is, hogy egy íves autó.

    Bontás után látom, hogy a matricaíven egy buborkékcsík fut végig, de szerencsére a matricák
    megúszták maradandó gyűrődés nélkül.

    A kormányzás érdekes megoldású (nem negatív értelemben), örülök, hogy beletették annak
    ellenére, hogy nálam display model lesz. Nekem nagyon tetszett, hogy az előbújó fegyverek
    tengelye a vezetőülés jobb oldalán fut végig, ahol egy igazi autó váltója fut/kézikféke
    található.
    A vezetőfülkében van fék és gázpedál (kuplung nincs, tehát automata :DDD ), egyébként a
    matricák nagyrésze is ide megy, műszerek, kapcsolók képében. Azért van egy negyedkörívre
    ragasztott matrica, de nem vészes felragasztani. Illetve a batár UCS matrica, ami mindig para.

    Az autó építése közben végig olyan érzésem volt, hogy itt aztán mindenre gondoltak. Biztos
    lehet tunigolni itt-ott, de egy pici hiányérzetem sincs. Az orr középsői ívei, meg úgy
    egyébként az összes ívet remekül eltalálták. Ahol csak lehetett nincs hézag, nagyon
    patentra sikerültek az összeillesztések. Olyan apróságogra is figyeltek, mint döntött első
    lámpák. A lámpák átlátszó sárga 1x1-es brick-ek és a hátsó felükre, egy 1x1-es fehér
    matrica kerül, hogy a mögötte lévő feketeség ne rontsa el a lámpák látványát. Megpróbáltam a matricák nélkül is és velük tényleg jobb.

    A cockpit ahogy fel és előrecsúszik szintén a filmet idézi. A kiemelkedő fegyverek szintúgy. A vezetőfülke tetején nem értem, hogy miért matt egy négyzet, de annyira nem zavaró. Mintha négyzet alakú UCS plakett lenne ott, matrica nélkül. (de ezt már csak azért írom, hogy bele is kössek valahol :) )

    Rengeteg érdekes építési technika van az autóban, a hátsó szellőző rész csatlakozása, a hátulsó szárny összerakása is ötletes, az oldalsó greebling remek...stb.

    A nagyobb készletnél sokan nehezményezik, hogy van egy váz és utána csak panel építés van és a végén majd rácsapjuk a panelt a vázra és készen is van. Na itt nem ez a helyzet. Végig a kezünk ügyében van az autó és folyamatosan azt építjük, tényleg szuper az építési élmény. Végig olyan érzése van az embernek, hogy akármilyen kis elemet is pakolunk fel, annak értelme van, a végeredményt szolgálja és a szemünk előtt épül az egész autó szinte elemenként.
    A végeredmény nagyon stabil, egyben van és meglepően nehéz is súlyra. Egy elem maradt ki ami gyanús nekem, de az összerakási szerint jól raktam össze. Itt az extra partnál nincs felsorolva, azonban nekem kimaradt ebből a középső. Csak a 381-es lépésnél kerülnek beépítésre ezek az elemek.
    Írtózatos nagy pirospont a minifig standért, hogy van és hogy nemcsak egy sima fekete lap, hanem a gothami katedrális teteje két vízköpővel. Batman köpenye már a képeken is tetszett, de nagyon jól mutat élőben is.

    Az autó standja is a display modellséget szolgálja. Lerakod az asztalra és lehet rajta körbe forgatni a kész autót, mutogatni, minden oldalról megcsodálni.
    Ez egy felnött készlet, felnőtt gyerekeknek. :) Az biztos, hogy ha lesz, akkor tűkön űlve fogom várni az 1989-es UCS Batwing-et. Hallod Jana? :D

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák